AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Ne fshatin tim,serbi vrajti1000 civil,uçk su doli ne ndihme

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Ne fshatin tim,serbi vrajti1000 civil,uçk su doli ne ndihme   Dim 19 Nov - 19:17

Po me pelqen e verteta e Agron Popaj Goni.
Uroj qe sa ma teper te botoni tema me permbajtje te realitetit.Agron Popaj Goni
15 septembre · 

Mbi 1000 persona ne kumunen time i vrajti Shkau ne daten 25 deri 27 Mars te vitit 1999.dhe UQK nuk e beri as rezistencen morale.as nje feshek nuk e shkrepi.Disa u vran bashk me popull si civil.Pas Luftes poplli e diti dhe nuk e votoj krahun e Luftes.Mbi 70 %e votuan LDKn.Pastaj krahu i luftes filloj me propagant Televizive se kinse kena Luftue.Dhe LDK u friksojke me shum se Lepri.Ata se folshin i vrajshin.dhe arrite ta bindin popllin kinse kan Luftue.Komandantet e UQKs e nisen Luften me Enverizem,duke i perjashtue te gjithe Shqipetaret e tjer.Lufta e UQK ka qen GJUAJ DHE IK.pastaj poplli i duronte Masakrat.Te gjithe Komandantet e UQK i strehuan familjet ne Shqiperi me parat e Mergimtarve.Pas Luftes u kthyan ne KS,per me plaqkit.Dhe mbi 90% te ushtarve te UQK nuk jan vra duke Luftue.por ne prita te ndryshme.Me trgoni se cilen betej e beri UQK
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Ne fshatin tim,serbi vrajti1000 civil,uçk su doli ne ndihme
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: