AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 çka tregon nje llapjan per Adem Demaqin

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: çka tregon nje llapjan per Adem Demaqin   Dim 19 Nov - 20:19


Haxhi Kuçi
24 juillet · 

Albin Kurti,biografi e shkurter
Kryeminister i ardhshem,per ti mbrojtur kriminelat Pronto.
Lirim Gashi;ja nje citat i Bajram Shabani,çka i ka tregue nje plak i prishtines;Bajram Shabani Haxhi Kurti tashti te tregoj nje histori te shkurter per Albin Kurtin.Ne veren e 2014 ne muajin korrik gusht me takoi nje shoke i imi me nje te burgosur politik ne burgjet e serbise.Ai ishte ne burg bashke me Albin Kurtin dhe Nait Hasanin,plaku nga llapi tani jeton ne Prishtine me tha keshtu sa here qe na rrahnin ,Albin Kurtin oficeret e largonin nga qelia,kurse Nait Hasani ka pasur nje radio inçizuese qe na inçizonte cka po flasim.Nuk dua te ia them emrin po deshe mund te takoj me te.Tjeret;Albin Kurti ,ishte zavende i Adem Demaqit,si perfaqesues politike i uçk es ,edhe Hashim Thaci. Te trete perfaqsues politik te UCK-s.C'fare vepre penale kane kryer qe ishte ne burg ?...Ne burg Albinin e vizitonte vajza e Zoran Sokoloviqit,dhe interviste i bente edhe gruaja e Rrahman Morines,apo nana e Albinit.Bashkpuntor i Rrahmanit ,ishte Muharrem Ismaili,i cili, ka shitur nderrmarrjen prodhuse Kosovodrvo me vlere prej420.000 DM prej ketyre mjeteve ja kan ndertue shtepine Adem Demaqit ne Sarande.Bashkim Dakaj: Ti Adem Demaçi, Ramiz Lladrovci dhe Elmi Zeka ma vratë vëllain, Prokuroria duhet ti hetojë.A i premtoi Kina se pa e marr qeverisjen e kosoves Albin Kurti nuk do e pranojna kosoven si te pavarur?Ti Albin Kurti ipshe deklarata terqethese,qe e ke qite kinse banesen ne shitje per elektorat,per me marr ne dore qeverine e Kosoves.Por doli dosti juaj Hashim Thaqi e ju financoi ate elektorat...Ti Albin Kurti ishe edhe kryetar i US ,ne Prishtine.Pa qen sherbetar i serbise kete funkcion ke pasur mundesi vetem me andrrue.A eshte keshtu apo po genjej?Kundër kësaj Gjykatë speciale është Lëvizja Vetëvendosje, e cila thekson se, themelimi i kësaj Gjykate është njollosje e luftës së drejtë të U Ç K es. Ndërsa, partitë tjera dhe analistët vlerësojnë se kjo është më rendësi dhe domosdoshmëri edhe për shkak të obligimeve ndërkombëtare të Kosovës, duke theksuar se nga Gjykata Speciale duhet ti frikohen vetëm ata të cilët dyshohen për krime,qe kan likvidue atdhetaret e jo qe kan vra paramilitar serb.Albin Kurti eshte I pajisur me dhuntinë e fjalimeve sofiste, ai është politikani i shumëkërkuar, është i kushtëzuar me dhënien e shërbimeve për kontrollin e pakënaqësi së qytetare dhe asimilimit të saj përmes mekanizimit të protestës.Me nje fjale me mbajte ne dore situaten e paknaqesise,qe masa e revoltuar mos te eskaloj ne ndonje kryengritje.Pra ka te beje me nje forme te bllokimit te mendjes ne mos tentative ne permbysjen e pushtetit diktatorjal.(origjinali: SDM "marshalls" in their signature white t-shirts controlled the crowd by forming a human cordon around the group). Më pas kabllogrami vërente se: “marshallët e VV kryen një punë të paçme në kontrollimin e turmës; gjatë tërë kohës ata ishin midis protestuesve dhe policisë”Albini nuk eshte kundra kesaj qeveries,por kundra rezulutes qe ka nenshkrue pala shqiptare.Albini eshte parapergadite nga amerikanet permses Nexhat Dacit e dhe burgosja nga ana e serbeve ne burgun e pozharevcit qe ja ngriti famen per me ardhe gjere ketu.Jemi popull naiv,nuk i marrim vesh gjanat e tradhetareve.Po them shkurt,te gjithe subjektet politike ne trojet shqiptare jane anti shqiptar.Vetem sa po mashtrohemi ne ata te rinje qe po paraqiten si meteoret qe bijne nga qielli pa ja dite perberjen e materjes..Pra amerika po pergadite grupe shqiptare me kurse mujore qe kur te kethehen ne kosove me hy neper organe te larta per te punue ne te miren e amerikes,dhe kundra shqiptareve.
J’aimeAfficher plus de réactions
CommenterPartager

6Ilirjam B. Ulpiana, Ibra Azizi et 4 autres personnes
Commentaires

Musa Muharremi Mirmengjesi Haxhi ..i lexoj postimet tuaja por ne kete rast lexova vetem fillimin ...
Se ai qenka nje plak nga Llapi demek nuk rren...
Jo bre ktu nuk u met me i besu askujt.
Per te tjeret nuk di po sa i perket shpifjeve per Albin Kurtin po ta hjek a gajle ..paska rrejt Llapjani fun e krye.
Un njeh ketu shum persona te cilet kan qenĕ ne nje qeli me Albinin.
Ata tregojn se nuk kan par kurr ne jeten e tyre dhunĕ dhe maltretim me te madh se serbet qe kan zhvilluar mbi Albin Kurtin...tmerr a...
Prandaj mos ju beso edhe nese te thot plaku me mjekerr..ose me terleme ye bardh ose ata ne fotele me garderob milionĕshe.
Respect i nderusr.


J’aimeAfficher plus de réactions
 · Répondre · 
2
 · 24 juillet, 09:31
Supprimer


Haxhi Kuçi a répondu · 3 réponses


Bajram Shabani Jo i ka terheqen fjalet plaku,ja kane punesuar djalin ne Prishtine,plaku me tha nuk kam thene.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
çka tregon nje llapjan per Adem Demaqin
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: