AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Janė katėr krijesa tė Xhenetit qė aktualisht ndodhen nė Tokė

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15255
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Janė katėr krijesa tė Xhenetit qė aktualisht ndodhen nė Tokė   Mar 28 Nov - 5:26

Janė katėr krijesa tė Xhenetit qė aktualisht ndodhen nė Tokė dhe janė tė prekshme prej njeriut.
1. Guri i zi nė Qabe. I cili ėshtė nga gurėt e Xhenetit. Ka zbritur nė tokė dhe i ėshtė dhėnė Ibrahimit a.s pėr ta vendosur nė kėndin e Qabes.
2. Mekami i Ibrahimit. Ėshtė vendi ku Ibrahimi e pėrdori si mjet pėr tė lėvizur lart dhe poshtė gjatė kohės qė ndėrtonte Qaben.
3 dhe 4. Lumenjtė Nil dhe Eufrat. Janė dy lumenj qė nė tė vėrtetė burimin e kanė jashtokėsor. Ata burojnė nga rrėnjėt e pemės “Sidretu Munteha”.


http://mjeksiaislame.com/jane-kater-krijesa-te-xhenetit-qe-aktualisht-ndodhen-ne-toke-dhe-jane-te-prekshme-prej-njeriut/
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Janė katėr krijesa tė Xhenetit qė aktualisht ndodhen nė Tokė
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: