AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Agron Popaj,uçk sna ka mbrojt prej shkaut

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Agron Popaj,uçk sna ka mbrojt prej shkaut   Mer 29 Nov - 19:38

Agron Popaj Goni
15 septembre · 

Mbi 1000 persona ne kumunen time i vrajti Shkau ne daten 25 deri 27 Mars te vitit 1999.dhe UQK nuk e beri as rezistencen morale.as nje feshek nuk e shkrepi.Disa u vran bashk me popull si civil.Pas Luftes poplli e diti dhe nuk e votoj krahun e Luftes.Mbi 70 %e votuan LDKn.Pastaj krahu i luftes filloj me propagant Televizive se kinse kena Luftue.Dhe LDK u friksojke me shum se Lepri.Ata se folshin i vrajshin.dhe arrite ta bindin popllin kinse kan Luftue.Komandantet e UQKs e nisen Luften me Enverizem,duke i perjashtue te gjithe Shqipetaret e tjer.Lufta e UQK ka qen GJUAJ DHE IK.pastaj poplli i duronte Masakrat.Te gjithe Komandantet e UQK i strehuan familjet ne Shqiperi me parat e Mergimtarve.Pas Luftes u kthyan ne KS,per me plaqkit.Dhe mbi 90% te ushtarve te UQK nuk jan vra duke Luftue.por ne prita te ndryshme.Me trgoni se cilen betej e beri UQKJ’adoreAfficher plus de réactions
CommenterPartager

34Vous, Kola Petrit, Isak Xhemajli et 31 autres personnes
4 partages
29 commentaires
Commentaires

Afficher les commentaires précédents

Agron Popaj Goni Ky ke UQK kur u vran mbi 1000 persona.tregona Nehat Duraaku


J’adoreAfficher plus de réactions
 · Répondre · 
2
 · 15 septembre, 10:39

Gérer

Shukri Bekteshi Jo me hanger dajak , po si duket ka hanger masi veq është kaq i hasmum ne UÇK pa pas nej dhimt t'madhe se besoj qe ni shqiptar mud te jet kaq i inatum me UÇK , Kritikus mund te jem secili deri ne ni mas ama bash qishtu besa muj mi than Gonit qe je edhe trim


J’aimeAfficher plus de réactions
 · Répondre · 
4
 · 15 septembre, 10:42

Gérer


Shukri Bekteshi a répondu · 4 réponses


Shukri Bekteshi Matiqani shum pak ka pas ushtar te UÇK i njof te gjith , jan te vram afer 30 persona ne Matiqan , ama edhe sod me fol kshtu per UÇK te na ha dajak


J’aimeAfficher plus de réactions
 · Répondre · 
3
 · 15 septembre, 11:00

Gérer

Njazi Hasani Plotsisht me vend e ki Agron Popaj Goni . 
Veq bëri disa përmisime në status
Psh e ke shkru perona në vend se të shkruhet persona ....Voir plus


J’aimeAfficher plus de réactions
 · Répondre · 
2
 · 15 septembre, 11:13 · Modifié

Gérer

Ilir Troksi Ky status edhe te ishte shkrujt nga ndonje serb....me zi sdo te folte per UCK ne.....Une di te them se UCKja eshte faqja me e ndritur e kombit shqiptar ne shekullin e 20....mendohu mire para se te flaseh keq per ata qe kane more pushken ne krah......


J’aimeAfficher plus de réactions
 · Répondre · 
4
 · 15 septembre, 11:19

Gérer

Izet Berisha Volla bre polopa qe jishe ti na thive bolet me kto shkrime budallica po qysh spo te vjen marr mu marr me koh te luftes qa po te doket vetja historian. Marre pa pik morali jishe ti

Gérer

Gani Abazi Edhe unë pajtohem se UÇK-ja ska bë send hiç, sepse ka luftu me shkije, ama për me ba si duhet në radhë të parë u dashtë me pastru Kosovën nga argatët e shkijeve dhe tek pastajë me fillu luftën me shkije!

Gérer

Njazi Hasani Unë e shpjegoj sakt se çka ka ndodhur : Nga viti 1989 e deri në 1998 Serbia naj ka marr me dhunë të gjitha të drejtat tona neve Shqiptarëve të Kosovës , edhe pse ishim mbi 90% Shqiptar që jetonim në at kohë në Kosovë .
Çka ndodhi pastaj : Duke e parë q...Voir plus

Gérer


Haxhi Kuçi a répondu · 2 réponses


Hasan Maloku Po befasohem me qendrimin e juaj pra me ket mendimin e juaj qe e keni per ushtrin qlirimtare kaq mendim negativ sefal ushtris qlirimtare na sod jemi ku jemi se jo prrallav e rrenve te disave e spo due me hi ma fell se kam qka me fol me shkrue romane per qata njerz qe i adhron ky tipi qe kan bashkpunue me serrbin po kjo le te jet ne ndergjegjjen e ketij tipi

Gérer

Osë Hykaj Gon : UÇK pati : Aeroporte , Aviona , Helikopter , Artileri te rend dhe të leht ,Raketa tok tok , raketa tok ajr Tenka etjetj haha !? nuk pat kallashnikova ...
Snajpera aty ketu ...
Teper kemi rrezistu !......Voir plus

Gérer


Osë Hykaj a répondu · 2 réponses


Osë Hykaj GON TASH PERGJIGJE PER AT QKA KE POSTU :
Ke te drejt pse populli nuk votoj krahun e luftes por LDK ?! sepse ldk u hedhi hi syve gjoja se mund të fitohej liria pa luft - Popull budall jemi ku ke par apo keni degjuar se liria vjen vetvetiu - kjo ësht pas...Voir plus

Gérer


Haxhi Kuçi a répondu · 1 réponse


Toni Deromemaj Jam me ty o trim


J’aimeAfficher plus de réactions
 · Répondre · 
2
 · 15 septembre, 14:37

Gérer

Zymer Morina oooooti agon leshi pik morali spaske polopa qekoke kushleshi luftoj ktu oooomajmun athu vet vetiv uqlirue vendi apo si duket ty kjofar pune poshtaz koke bre mallkur teqoft kjo liri kso majmuna siti sa ushtari qe rre...Voir plus

Gérer


Alket Smakaj a répondu · 2 réponses


Xheladin Stafa Te lumte goja Agron Popaj qe i thua gjerat te verteta ashtu sic kane qene dhe jo si po i deformojne sot..! Populli kosovar te mos harroje kurre legjendarin Klinton qe ua shtypi kokat serbeve...se mbase sot do te flitej ndryshe ne Kosove..!

Gérer

Zymer Morina samir pedishe athuvall kush enxiti naton pomostishte UQKJa si mendoni akish ardh zotni lirin esolli uqkja kjo asht aja eper ata qeskan gjak siduhe jepja sidush

Gérer

Gani Zogaj Komandant FISHKELLIMA , SULLTAN PEKMEZI , KOMANDANTE SHYTI E ETJ. ETJ

Gérer


Gani Zogaj a répondu · 2 réponses


Mirash Nrejaj Te lumtë Agron Popaj Goni, e vèrteta dhemb por ja që e vërteta mbetët .


J’aimeAfficher plus de réactions
 · Répondre · 
3
 · 15 septembre, 19:28

Gérer

Haxhi Kuçi Une po flasi per Reshtanin qe e ka pas nen mbikqyrje Uke Bytyqi.Ne piken ne nje oborr te Qazes,kan qen ne bunker 17 te uçk es,tjeret kan qen 1850 uçk,ende pa i sulmue serbet,tane i kan hudhe armet e teshat dhe keta 17 nuk i kan lajmrue,me qellim qe t...Voir plus

Gérer

Osë Hykaj Haxhi nuk baj asnjë polimik por pyes pse ashtu , pse ai i cili e ka kap pushken me gjut , pse pse !?
Mendimi im ësht se at gjendje e solli ldk ,poqese Rugova do të thoshte se jam per luft tok me uçk , ai i cili hynte aty nuk kishte rrug tjeter , nga kjo dhe njerzit her visheshin e her disheshin kah e shihnin ma forc , te gjitha te kqijat Kosova i ka nga fillimi i Luftes ...pershendetjeJ’aime

Afficher plus de réaction

Gérer


Haxhi Kuçi Osë Hykaj disa ushtar e kan kape pushken dhe kan mendue se vetem duke e mbajt pushken ne dore çlirohet atdheu.Disa tjere jan kyq ne uçk me derektivat e serbise,e disa me derektivat e nderkombetareve te George Sorosit te paguar me miliona per me masakrue pa meshire shqiptar,serb rome e kan mujn me vra.As nje lufte çlirimtare ne bote nuk ka shanca te krijohet pa inciativen e armikut,.Pse po se pari roberin ja lene nderkombetarja popujve qe kur te shumohen ne njerez formohen njesit kinse çlirimtar dhe ne emer te saj masakrojn kan deshirojne.Luftat bahen per me zvoglue numrin e njerezve se çka me hanger kur shumohen?????Betimin e dhan para neve per me na çlirue dhe ne fund me na bashkue me shqiperine.Cilin teritor e bashkuan?Kosoven?iliriden,apo luginen e presheves.Pse veriun ja falen serbise,ku mbeti lugina e presheves dhe e ilirides.Lufte çlirimtare apo tradhetare i thuhet kesaj poshteries?Duhet me fole realitetin e jo me fole ka kajta,apo nhga frika.Per kete po na perseritet historia.


Gérer


Agron Popaj Goni Kuçi Haxhi.Une kam ndegjuar shum tregime per Dezertoret e UQKs...Por as kush nuk e merr guximin me rrefye ne Televizjon.


J’aimeAfficher plus de réactions
 · Répondre · 
1
 · 16 septembre, 21:33
Gérer


Agron Popaj Goni Kuçi Haxhi.miku ju pershendes,se vertet ke tregue drejt

Gérer


Haxhi Kuçi Agron Popaj Goni nuk guxojn se te gjithe deshmitaret qe po e tregojne te verteten pi likvidojne.I di shume raste dhe cili komandant u ka dhene urdhera qe ti hudhin armet,e di rastin e Retise,Reshtanit,Opterushes,Samadrazhes.Prizrenit,qe me kan treguer ushtaret e shkret.Ushtaret skan faj,faj kan komanduesit qent e serbise.Ushtaret jan kyq per me luftue e jo mi shti mi dorezue armet.Ne Opterush Balaj mbiemrin komandanti.Ne prizren Berisha.Ne Reshatne Bytyqi,Tjerat le ti tregojn vete ushtaret qe ja kan plas shpirtin qejt e serbise.
https://www.facebook.com/agronpopaj.goni/posts/1610730169001551?comment_id=1611983925542842&notif_t=like&notif_id=1505557480630780


Gérer
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com En ligne
 
Agron Popaj,uçk sna ka mbrojt prej shkaut
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: