AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Pse u vra Drini

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Pse u vra Drini   Ven 15 Déc - 3:51

Drita Millaku, si tė paditur, tė painformuar mirė (kinse ai person ishte Salih Veseli dhe jo Kadri Veseli), por edhe tė dyshimtė, si kishte lidhje familjare me vjehrrin qė kishte punuar nė UDB. Bėhet pyetja pse ju thoni kėto gjersa vetėm kur akuzonte Thaēin dhe Veselin, e nuk thanė mė herėt. Sqarimi i imi Sali Veseli nuk ka pasur kurrė pseudonim as gjatė, as pas Luftės dhe se pseudonimin LULI i vetmi njeri qė e ka pėrdorur nga lufta deri mė 2008, e besa edhe sot kėtė pseudonim ėshtė vetė Kadri Veseli dhe pikė”, ka deklaruar Miftari pėr “Bota sot”.
Miftari ka treguar arsyet se pėrse ėshtė bėrė vrasja e Ekrem Rexhės, gjersa ka shtuar se kėto akuza i kanė dėgjuar edhe familjarėt e tij.
“Sa i pėrket vrasjes tė Drinit Ekrem Rexhes vrasja ėsht bėrė pėr ta mbuluar tradhtinė qė iu bė Mujė Krasniqit dhe qindra ushtarėve tjerė tė UĒK-sė qė hynin nė Kosovė papytur dhe pa urdhra tė shtabit tė ROGNERIT, pra pa pyetur shtabin e Thaēit tė ashtuqujtur shtab i pėrgjithshėm, i cili faktikisht nuk ekzistonte fare (ishte vetėm grup i interesit politik dhe financar ) dhe kėtė kishin filluar ta kuptonin shumė ushtarė pranė UĒK-sė nė Kosovė dhe Shqipėri, sidomos heroi Mujė Krasniqi, vetė i cili njihej si luftėtar trim shumė i rreptė. Gjatė gjykimit tė rastit DRINI, njėri nga tė akuzuarit pėrndryshe pjesėtar e Shik-ut tė ROGNERIT, kishte kaluar shumicėn e luftės nė Tiranė, i cili u shpallė fund i pafajshėm gjatė fundit tė gjykimit nuk kuptova pėrse e bėnte kėtė deklaratė tė tillė e akuzoi viktimėn Drinin(Ekrem Rexhėn) si bashkėpunėtor tė KOS- UDB, shėrbimi sekret ushtarak serb dhe UDB shėrbimi i sigurimit shtetėror serb, sipas tij, Drini dhe disa familjarė tė tij komunikonin nė radiomarrės, me sigurimin serb dhe pėrdornin shifrėn (kodin sekret) “VISKI 25 ” kėto akuza nė gjykatė i kanė dėgjuar edhe familjarėt e Ekrem Rexhės (Drinit) janė transkriptat nėse si kanė zhdukur gjer tani”, ka theksuar Miftari.
pra prokurori Sylė Tahir Hoxha, i lindur mė 10 shkurt 1955 nė fshatin Gjonaj KK Prizren, i cili si kryeprokuror i Kosovės deklaronte se “Nuk zbulohen vrasjet kur vret shteti”
Drita Millaku akuzoi presidentin Hashim Thaēi, dhe Kryeparlamentarin Kadri Veseli pėr vrasjen e tij.


http://botapress.info/ish-agjenti-i-shik-ut-dhe-pjesetari-i-uck-se-zbulon-arsyet-pse-u-be-vrasja-e-komandant-drinit/
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Pse u vra Drini
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: