AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Millan Shipken kindapone tregon per komandantat e uçk es

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Millan Shipken kindapone tregon per komandantat e uçk es   Sam 16 Déc - 14:21
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Millan Shipken kindapone tregon per komandantat e uçk es   Sam 16 Déc - 14:22

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Millan Shipken kindapone tregon per komandantat e uçk es   Sam 16 Déc - 14:46

Shefki Muqaj.Me Gafurr Elshanin shpiunat e serbise
Nje grua nga Vraniqi.
Pasi forcat serbe kishin krye ofanzive ne fshatin Vraniq e fshatra tjere per rrethe.Keto fshatra  iken nga fshatrat e tyre dhe u strehuan ne suhareke.Ka dreka erdhi afer shtepise sime Malush Berisha me Uke Bytyqin dhe pas u pershendeten me mua Malushi u largue prej meje duke me thene.Jo Haxhi nuk kemi lan vend me  te kerkue diçka?
Nuk e di se per çfare e ka fjalen?Ja beje Po fole o Malush çka kerkon prej meje?
Haxhi a e sheh gjendjen e tendosur,nuk kemi ushqim me ushqye krejte kete popullate qe jan zbritur ne suhareke.Do te bahet ndonje smundje ne suhareke as vende skemi ka mi strehue?Po çka kerkon prej meje o Malush?
Haxhi ti ke njoftesi me kryqin e kuq  mundesh me na dal ja sot ja kurr ne ndihme per kete popull.
Malush ja beje,kjo pune morri fund besen po ta japi neser ne mengjez i ke ndihmat  ketu kysmet.Kam shkue te Aziz Shala ne shitore,ja tregova rastin  e kam marr telefonin e kam ftue bacen Selajtin dhe Daut Hoxhen,sodoqofte neser  me na dergue ndihma se  populli eshte ne hall,dhe me na dergue edhe barna.Mu betuan se puna u krye.E pastaj ja kam ba pagesen per thirrje me duket diku dhjete marka.
Te nesermen ne mengjez erdhen ndihmat te une por nuk pranova qe te zbrazen te une shkaku i fjaleve,dhe i quan te  Zymer Shala.Mbas nje ore nese nuk gaboj,shkova ta marri nje thes me mille se vertete nuk kisha.Ndihmat e mija i shperndante Muharrem Shaban Kuqi nje bir i nje shpiunit,kur ja kerkoj nje thes me miell,ma ban shko te jep mill Milloshi!!!!!Ppa  nana ime a qeshtu u ba puna?E takova Malushin dhe i tregova ,ma ban a po don menjehere me marr mill?Malush a keshtu,une ti pruna shtate shlepera me mille e edhe ti mem thene keshtu,nuk e qova ma gjate,ment donin te me dilnin,nga depresioni,duke hec nje grua po me drejtohet ka une o vella bre a ban me te tregue diçka?Urdhero oj moter çfare halli keni?
O vella,erdhen forcat serbe ne vraniq dhe fshataret tona i pyeten a ka kendej uçk?Jo ja banen dhe vertete ska pas.Ne keto qaste duke u largue  forcat serbe si me pas pas marveshje me nje top te vjeter Shefki Muqaj gjuajti pran tyre dhe ai  Shefki zeza ka ik e neve  pa nje e dy na kan grumbullue ne shkolle dhe na kan ndare grat  veq e burrat veq.Na kan zgedhe femrat ma te mira e ma te reja dhe ne nje klas ne kan dhunue,edhe mua o vella me kan dhunue,sherrin na bani Shefki Muqa.Po oj moter po Shefkija gjere  para disa diteve ka punue na financa ne komune,eheee i bana shuj se  me ba me na ndegjue na shkon koka ime dhe e jotja.Kuku per neve na paskan rrok LPK-istat.Jam largue dhe   me kerr kam shkue ne dyqanin e Jusuf Elshanit,e hapa deren kur kam hyre brenda çka me pa Gafurr Elshani kryetar i LPK,i kishte shtrue pakot e thata,dhe mbi to raki e menze,duke pire me shtate e dhjet polic te serbise.He e si me dal perjashta nenerisi veteme veti,Kur e ka kethye koken ka une Gafurr ELSHANI,ma bene çka po ta qi nanen ,çka po done?O deshta mille me ble bre Gafurr se nuk kam?Dil perjashta se po ta qi nanen a morre vesh,?Kam dal mbrapa dhe shpejte ne kerr dhe sa kam mujt i kam dhene haze dhe te ura jam kethye per ne shtepi.Keta dy qej shok te Ali Ahmetit.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Millan Shipken kindapone tregon per komandantat e uçk es   Sam 16 Déc - 15:51


Naser Islami Mbas luftes Kosoves shkuam me do ushtare ne hotel kristal ne Gjilan, aty banonim per disa dite! Dhe ne bisede e siper, njeri mnga kamarieret i vjeter ishte aty, dhe ai na ka thene se ne kete hotel gra shqipetare kane ardhur dhe kane fjetur me milic serb! vec qe s'na kane dale mendte?! Nuk donim te besonim?! Por ai na thoshte se prej hotelit ketu prej kateve me telarta, ne mengjes heret i kemi pare gra shqipetare duke vajtur ne duke hyre ne stacionin e milicise se atehershme, dmth, para luftes se Kosoves ishte ajo!
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Millan Shipken kindapone tregon per komandantat e uçk es   Mer 20 Déc - 17:15


Милан Шипка a partagé un lien.
25 août · Novak Djokovic proglašen za najboljeg tenisera na svijetu
Iako je imao dosta padova u prošloj sezoni Novak nikad ne odustaje da postane sve bolji i bolji, što dokazuju njegova..
ISKRENODANAS.INFO


J’aime
CommenterPartager

44
CommentairesVotre commentaire...


Милан Шипка a partagé la publication de Aš Start Novi Sad-kać.
14 juillet · 
Aš Start Novi Sad-kać
14 juillet · 

Buduci vozaci,
Zelimo da Vas obavestimo na vreme da nova grupa sa teorijskom nastavom krece odmah po zavrsetku grupe koja je sada u toku.POČETAK NOVE GRUPE teorijske nastave pocinje u ponedeljak 17.jula 2017 godine.Grupa koja je u toku završava se 15.jula 2017 godine.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Millan Shipken kindapone tregon per komandantat e uçk es   Mer 20 Déc - 17:21


Милан Шипка a partagé un lien.
23 juin · Ратни Ветерани најављују своју параду поноса за Видовдан - ДАН ВЕТЕРАНА
Ми смо поносни што смо били на бранику Отаџбине. Ко се поноси са нама нека дође у Чачак за Видовдан, на једину и праву параду поноса... Рат...
DAN-VETERANA.BLOGSPOT.COM

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Millan Shipken kindapone tregon per komandantat e uçk es   

Revenir en haut Aller en bas
 
Millan Shipken kindapone tregon per komandantat e uçk es
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: