AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Reshat Sahitaj kroamat per Mussa Hotin,miun e ben elefant

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15255
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Reshat Sahitaj kroamat per Mussa Hotin,miun e ben elefant   Ven 22 Déc - 14:36

Nė njė rast, ndoshta pasi kishim varrosur Enver Hadrin, ishim ulur nė hollin e hotelit “Sheraton” bashkė me Josef Dio Gardin. Ishte edhe Hysen Gėrvalla aty. Musa po priste nė kėmbė, tre-katėr metra larg. Dio Gardi kėrkoi falje se duhej tė shkonte ta vizitonte Musa Hotin nė shtėpi, pėr ta nderuar pėr aktin patriotik. E luta tė mos shkonte, sepse do tė komprometohej, me arsyetim se ai nuk ka bėrė akt patriotik, por kriminal. Ai u falėnderua, u ul sėrish.


Nė dy-tre vjetėt e fundit tė jetės Musa u shpėrfytyrua nė njė pijanec dhe nė njeri skajshmėrish i dėshpėruar. Natėn e vdekjes kėmbėt nuk e bartnin dot nga pirja, qė tė shkonte nė shtėpi. E dėrgon me makinė Sabit Abazi (Zhegėr, Gjilan).


I kam pėrcjell paksa krrokamatė e Reshat Sahitajt pėr Musa Hotin, pėr vete, pėr Enver Hadrin dhe ndonjė tjetėr. Uroj tė ndėrgjegjėsohet pėr tė pushuar sė prezantuari tė mive pėr elefantė.
Tashmė dihet se Musa ėshtė varrosur me ceremoni ushtarake nė Varrezat e Dėshmorėve nė Prishtinė. Mjerisht, ka kėrkesa edhe nga Shoqata e Veteranėve... qė presidentja Jahjaga ta shpallė Musa Hotin hero.
http://dosja-gervalla.blogspot.fr/search/label/JO%20hakmarrjes%20dhe%20revanshizmit...-shkruan%20Ibrahim%20Kelmendi
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15255
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Reshat Sahitaj kroamat per Mussa Hotin,miun e ben elefant   Sam 23 Déc - 1:42

amilja e Ahmet Zherkėsh ishte arratisur nė Kosovė nga Bytyēi i Tropojės pas LDB. Ahmeti kishte mbaruar shkollėn normale nė Ferizaj

punėdhėnėsi ruso-amerikan ia kishte grisur flamurin kombėtar shqiptar, tė cilin Ahmeti e mbante mbi tavolinė tė punės. Flamurin e kishte sharė mbi baza nacionaliste e shoviniste. I ofenduar rėndė, Ahmeti e vret. Dėnimi kishte qenė i butė pėr shkak tė motivit e rrethanave tė vrasjes.e njė “bosniaku” nga Plava, i cili shquhej pėr patriot shqiptar.
Sapo u ulėm nė tavolinė me Haki Tėrpezėn, Ahmeti thotė me ironi: “Ja, ta solla spiunin e UDB-sė dhe tė Sigurimit, ky ėshtė Ibrahim Kelmendi”. Pa u vonuar, i drejtova pyetje nga ishte informuar aq shpejt pėr shkuarjen time nė Amerikė. Ai me krekosje u pėrgjigj: “Edhe ne kemi njerėzit tanė qė na informojnė”. Ndėrhyra, duke i thėnė se mundėsi reale tė spiunimit ishin Xhafer Shatri ose Xhafer Durmishi, meqė ata e dinin. Ai u zgėrdhi, si fitimtar:
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15255
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Reshat Sahitaj kroamat per Mussa Hotin,miun e ben elefant   Sam 23 Déc - 1:55

Nė mbrėmje mė telefonoi Xhaferi, duke mė kritikuar e kėrcėnuar pėr atė skandal.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Reshat Sahitaj kroamat per Mussa Hotin,miun e ben elefant   

Revenir en haut Aller en bas
 
Reshat Sahitaj kroamat per Mussa Hotin,miun e ben elefant
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: