AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Dialog Ibrahim Hajredinaj,Krali Pristines

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15255
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Dialog Ibrahim Hajredinaj,Krali Pristines   Sam 23 Dc - 16:32

Ibrahim Hajredinaja partag lapublicationdeAdem Jashari Heroi Yn.Adem Jashari Heroi Yn
Jaime la Page
[size]

16 h
Ramush Haradinaj ja rrit rrogen veti 100 %
Paramendoje 1 dit e Ramushit esht 100 euro
Paramendoje nje Puntor ne Kosov e ka rrogen Mujt 100 Euro
Thash vet me veten a mos po i doket Ramushit qe esht ka jeton Dubai a Kosovn e varfun
Populli i Kosoves qdo dit po vdesin nga urija smundjet e ndryshme qe skan para me mbulu shpenzimet e tyre.
E Ky Bossi jon ja rrit vetit rrogen 100%, a e din more ky se sa fmija jetim ka mbet kohen e luftes qe ju kan vra baba ose Nana n luft.
A esht ma mire qato pare me i shpenzu n familje te varfun a ma mire me ja rrit vetit rrogen
No Coment, skam Koment kush po hip karrik veq per byth vet po kqyr per popull veq gishtin e mesem po na tregojn[/size]
3Vous et 2 autres personnes
Commentaires

Krali PrishtinaliOOO JU FSK E JU VETERAN TE UQKs EDHE JU POLICIA KOSOVARE OOO VRITNI KETA 4 BIJET E QENVE RAMUSHIN HASHIMIN KADRIN ADEM GRABOVCIN XHAVIT HALITIN SE PASHA BESEN DON ME NA RRAS NER SHKIJE AMAN VRANE

2

GrerMasquer 13 rponses


Haxhi KuiNese nuk zgjohet populli ka me hanger keq,ka don me ik nese hyne serbia?Kurse keta qej prape kan me qen ne keto vende te larta,se kan marveshje me serb

2

Grer


Krali PrishtinaliHaxhi KuiEehhhh more bur i dheut me nder me than para teje, ka me na u qi e qkerdhy nana kan me na e ba shkijet ma keq sesa jahudit se jan te musht ne neve, per qata, po i lus te gjith aman zaman uqk fsk policin kosovare vritni se pasha zoti e kan njet me na rras ner shkije e mos vet qe gjith ata njerz qe jan vra per kete vend kan me u qu e skena me mujt me ja pagu as ne ne kete bot e as ne tjetren

2

Grer


Haxhi KuiKrali PrishtinaliO vella ska ma shqiptar qe hyjn me luftue kundra serbeveAta qe ishin agresive ndaj serbeve per te na lirue i vrajten,ne lufte si kan marr atdhetaret e vertetensiq e ke rastin tim.Nuk kemi ma atdhetar.Ka me fjale me vagona,por me ba mi thirre krejt ikin neper dimija te nanave se te grat e kan ma lehte.Prej pervojes e them se i kam provue ne lufte.Mua ne Marali ,mi qoj Lima me Jakup pasaporten nja njeqind polic te uk es dhe me rrethuan ne korrik 1998 duke mu kercnue e shajt ne nanen ;Duke me thane keshtu;Ta shkerdhejna nanen te masakrojm me familje po bane e mbrojte popullin prej serbeve.Fati kam bertit duke u than kush jeni bre ju te me ndalni mos ta mbroj popullin tim?Jan grumbullue fshati per fate dhe me shpetuan .Tan jeten ja kushtova shqiptareve.E mbrojta flamurin prej serbeve,ne vend te serbeve shqiptaret u quan te me rrehin .I nisa demostratat ne menzen e studentave me 11 mars 1981 mi vodhen titistat dhe enveristat veprat e mija .Ata shkruaj romane kinse i kan organizue qent e serbise.Qeta e organizuan uk en.Gjate luftes ne suhareke kam prue me konvoj ndihma per popull dhe ne korrik ne Malisheve e ke edhe deshmitarin.Ndihmat e mija i ndajshin komandantet e uk es udbashat e serbise i ke neper video qent e serbise

2

Grer


Haxhi KuiKrali PrishtinaliLuften e tri troje e kan pergadite amerikanet ne krye Henri Kisingjer.Kam pas une oferta te ma krijojn njesitin e uk es si serbet ashtu dhe amerikanet.Por i kam kundershtue.Vete komandiri i policise ne suhareke Millan Shipka me karreh e pre ne faqe ,kur me morren ne rrojetoren e Sherifit te samadrazhes,ma pat ba a je kan te Fatmir Lima,a i ke than Limes merrem pash zotin qe ti tregoj serbeve kush jam e te vraj shpiuna e magjup.Ma bani qe po ta nenshkruaj nje leter e shko te Lima nese nuk te merr eja e mbytma djalin te vetem qe ma ka fal zoti keto dite.Kush i tregoj shkaut ka kam fole me Limen?Avdi Ibrahimi qeni ky tinza kish qen shok i Limes.Ky qen edhe me Millan Shipken eshte shkerdhye,se kur me rrehen kush i tregoj Avdi qenit si kam bertit prej drunit?Po kush pos policet e serbise.

2

Grer


Krali PrishtinaliHaxhi KuiSje i vetmi more bur i dheut qe ku me ki, por tue dit se qka kemi sakrifiku e tash keta qena don me na kthy ku jem kon haj medet e haj per neve, e sa per bura pasha te lumin zot nime po me doket qe skoka met asnja, beso ne dash mos beso kom kajt si thmija kur i lexova do lajme se qysh nuk eshte kah jau nin ishalla e mrama me hajr

2

Grer


Ibrahim HajredinajHaxhi Kui,prshndetje i nderuar,u.q.k-n e pregaditn me marrveshje,amerikano-ruso-serbia,populli nuk e ka dijt dhe kan shkuar pas tyre,p.sh Adem Jashari e shum t tjer kan qen me zemr q t`lufton terrorizmin serb,por nuk e kan dijt se sht e formuar nga kta q i ceka.O i nderuar po t donte serbija nuk thyhej kurr kufiri serbi-Shqipri,por kjo ka qen marrveshje.

2

Grer


Krali PrishtinaliIbrahim HajredinajKur po ju tregoj disave disa sene qe kan ndodhur dhe jan te verteta po thon se jam budallaku, ndegjoje nje sen qe ma tha nje austriak, kishin pas than shkijet skena dit se me vakt eshte dasht me jau dhan republik shqiptarve se nuk din me majt e ishin kthye apet te na, eeeuuuuu po inati me erdh more bur i dheut saqe desh plasa se duke pa se qka po ndodh po don me dal fjalet e shkijev, ooooo haj medet e haj per neve

2

Grer


Haxhi KuiKrali PrishtinaliUne kam maar meazhe nga nje ambasador i bosnes ne amerike,dhe po i riperserisi fjalet e tija qe mi ka dergue per luften ne trojet shqiptare dhe ne ballkan.Por nje te jeni i sigurt ore vella,se plani amerikan ka qen qe tan shqiptaret civil permes uk es me ja qite ne goje te ushtrise e policise serbe dhe mi qite tej kufirit.Por hatri i im e shkaku i masakres se Raqakut u shpetuan pa i que me vapora e aeroplana ne qade dhe mi masakrue si mikroba shqiptaret.Borgj ja kan shqiptaret ma se pari perfaqesuesit te OSCE nga turqia Ihasan Aksay ,Mehmetit dhe mua se hatri im e banen kete shpetimSa per uk,sot ne kosove shqiptar me sy ma kush me pa jo.Me fakte o vella,po sa ma i mire me shqiptar aq ma i poshter,dhe met quajt tradhetar.Po cili tradhetar kqyr me mbrojt flamurin prej serbeve?Cili shqiptar e rrehu gjeneralin e Jugosllav.Tradhetari nuk ta mbron flamurin ore vella.Dhe ne vend te serbeve shqiptaret jan que te nxjerrin hak.Tradhetari nuk bane plane si me shpetue popullin e vete nga masakra.E mua policia e uk es mu kercnue pse po organizoj me mbrojt popullin tim.Tradhetari nuk e fton kryqin e kuq nderkombetar me ushqye popullin ne lufte.Ku mbeten veprat er mija,ore vella.Keta me qellim kan ba masakra ne popullin e vete.Kan dhunue ne secilin fshat e qytetndhe tuten grat e vajzat me shpreh hapur.BK ka inqizime mbi dy mij gra te dhunuara,emrin spo ja ceku shkaku rrezikshmerise,as njera femer shqiptare nuk ka deklarue se serbet me kan dhunue.Per kete i frigohen speciales.Po de te gjitha vrasjet po dihen kush i ka vra e kush i ka pague me vra shqiptar.

1

Grer


Haxhi KuiIbrahim Hajredinajka met tu pergjigj i nderum,veq mundem me te than Zoti Te bekofte mire i dike gjanat.Zoti te bekofte ty dhe familjen tende.Eshte freski dhe burreri e juaja kur e tregoni realen,racionalen.Une kur e foli racionalen ndihem i freskuar,pushka top u beft tradhetareve se na kan thi,na kan lodhe edhe shpirtin e leje ma mos te them trupin fizik.Duhet me ndermarr di me ndonje aleat qe te na perkrah neve atdhetareve.Pata besim ne VV por me dolen si keta qej pa dallim,Pastaj ne BK por as keta nuk pe mbashin fjalen dhe po prekshin me ba me u thene pse gaboni?Kurr me ne rrezik nuk ka qen qeshtja shqiptare.Ma te rrezikuar jemi prej kesaj fares se qelbur qe para mases shiten patriota ,shiten se e kan pas ne fillim policin serbe qe i ka mbrojt e di shume mire kete.Tani ne vend te srbeve i kemi lagojt e serbeve.Veshtire e kemi ,por duhet me shperdhe sa nuk eshte ba vone.Une i frikohem 1244.I frikohem nderkombetareve se rregullime keta nuk tolerojn mbrenda qinder vjetorit me ba sipas qefeve.E kjo fare eshte ne dijeni dhe cakun e kan me zhduk fjalen shqiptar.Nje duhet ta din populli se hipoteza e Henri Kisingjerit nuk ka ra nga platforma.Une i kam dal hakut shqiptareve,edhe keta qe jan tradhetar,mos ta mashtrojn veten qe kan me shpetue ma mire.

1

Grer


Ibrahim HajredinajKrali Prishtinali,prshndetje i nderuar,skenari-marrveshja amerik-rusi-serbi,amerika dhe rusia,ja qka i than serbis:oj serbi dgjona neve dhe b qfar t themi ne,hallakate Shqiptarin dhe mos vrej shum,dhe kinse ne po ndrhyjm si miq t Shqiptaris,kinse ne jemi paq-ruajts,dhe kur t vijm aty doe shohsh qka kemi me ju br Shqiptaris,kemi me br prqarje t`madhe te ta,kemi me i skllavruar dhe kemi me i vu n shrbim t`ndin,oj serbi,dhe prap Kosovo je serce serbije.

1

Grer


Ibrahim HajredinajHaxhi Kui,ndoshta jam gabim,por faktet-argumentet po tregojn se t ashtu-quajturit miq t Shqiptaris,na doln miq t serbis,doln anti-Shqiptar,me qqm t`asimilimit Ton.N vitet 1912 na bn copa-copa e n vitin 1999 po na bjn grimca-grimca,q mos me e njoft as qeni t`zojn.

1

Grer


Ibrahim HajredinajHaxhi Kui,skam ide veq Inshallah ALLAHU MADHESHTOR na mbron nga terroristat-kaurrt-kafirt.

1

Grer


Haxhi KuiIbrahim HajredinajKrali Prishties,,me ua thene te verteten ju dyt ma keni freskue jeten kete mbremje.Keso fjale mi ka thene nje deputete para tri viteve.Te dyte enkeni me nje vetdije te larte,dhe i pasket marr ere se ka ka me na ndodhe.Edhe une tenderuar ju kam mnbeshtet Zotit.Pakes jemi per me mbrojte qeshtjen e shqiptareve.Prej tan deputeteve vetem nje deputete e meriton me quajt gjak shqiptari.ka me ba me nje deputete,edhe ajo nuk guxon vete me ja ns nje lufte me keta tradhetar.Si ju,ka edhe disa tjere,por pakes jami nuk shkojm ma teper se 75 .A sa molion shqiptar jan ne bote?Kujt si han palla se ka eshte ka na pret.Nuk i fajsoj serbet as nderkombetaret,se sipas Fejes dhe normave nderkombetare denohen popujt qe jan shpiuna ,qe punojn kundra popullit te vete.Zoti inshalla nuk hesht,inshalla na ban ndarjen prej kesaj fares se qelbur.

1

Gre

Ibrahim HajredinajHaxhi Kui,i nderuar veq e paske cek freskimin e zemrs,q edhe Un i njejti Jam,kur po shoh komente t`pa vrejtje t Shqiptarve,si p.sh i Juaji dhe i Krali Prishtins.

1

Gre


Haxhi KuiIbrahim Hajredinaj,njeriu ndjen knqaesine kur i lexon njerezit e vertete.Sot me thene te verteten eshte shume veshtire,se kur njeriu eshte i zhytur ne krime frikohet prej hijes se vete as si deshmitar nuk ka guxim me qen.Kam shume njerez qe me shkruajn ne privat.Me tregojne gjitheka qe kan perjetue gjate luftes dhe tani.U ndihmoj sa kam mundesi ne do forme.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=528169747548098&id=100010652311893&comment_id=528299044201835&notif_id=1514071457714937&notif_t=feedback_reaction_generic
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15255
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Dialog Ibrahim Hajredinaj,Krali Pristines   Dim 24 Dc - 1:51


Ibrahim HajredinajHaxhi Kui,i nderuar veq e paske cek freskimin e zemrs,q edhe Un i njejti Jam,kur po shoh komente t`pa vrejtje t Shqiptarve,si p.sh i Juaji dhe i Krali Prishtins.

1

GrerJadore
Rpondre9h


Haxhi KuiIbrahim Hajredinaj,njeriu ndjen knaqesin kur i lexon njerezit e vertete.Sot me thene te verteten eshte shume veshtire,se kur njeriu eshte i zhytur ne krime frikohet prej hijes se vete.As si deshmitar nuk ka guxim me qen.Kam shume njerez qe me shkruajn ne privat.Me tregojne gjitheka qe kan perjetue gjate luftes dhe tani.U ndihmoj sa kam mundesi ne do forme.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Dialog Ibrahim Hajredinaj,Krali Pristines
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas rpondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: