AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Fahri Xharra kerkon mi dhan dosje kush e vrau Esat Pashen

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15255
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Fahri Xharra kerkon mi dhan dosje kush e vrau Esat Pashen   Mer 27 Déc - 12:49

[ltr]Fahri Xharra[/ltr]
[ltr]27 amis communs, dont Mehmedali Jashari et Tefik Ibraimi[/ltr]
[ltr]Travaille chez Publicist[/ltr]
[ltr]Habite à Gjakovë[/ltr]
[ltr]27/01/2015 11:51[/ltr]


[ltr]Fahri Xharra[/ltr]
[ltr]Mik i nderuar pershendetje[/ltr]
[ltr] A eshte e vertete dhe a ka kuptim thenja qe Esat pashen e vrane serbet . A ka dokumnet per kete , une nuke kam[/ltr]


[ltr]Miqsisht fahri xharra[/ltr]
[ltr]27/01/2015 21:27[/ltr]


[ltr]Haxhi[/ltr]
[ltr]Esat Pashe Toptanin ,nuk e ka vrare Avni Rrustemi,por e ka vra nje kapitan franqeze dhe ja ka lane Avni Rrustemit,qe ta merr per vete kinse e vrau nje tradhetar shqiptar.Se kishin varros ne paris ne varrezat e serbeve,edhe po te kishte qen antikombetar.Per me varros ne varrezat e serbeve duhet me varros ;Zogun,Enver Hoxhen,Salen,Thaqin,por thelle eshte politika,shqiptaret aq marrin vesh ne qeshtjen politike.Avni Rrustemi ishte ne kominternet komuniste.Dhe ka punue per Zogun si dhe Faik KOnica,Noli,pastaj me regjimin e Enverit.Serbet jane kopuka,atdhetarit ja mveshin kinse ka qen bashkpuntor i tyre me qellim me ja zbeh atdhetarizmin ne mesin e popullit patriotike.Serbet nuk kane ne dore asgje,qe jane duke na sundue,por jane nderkombetaret qe vedosin per secilin popull a me ua dhene roberin,apo me qen patrona mbi tjeret.Neser ka mundesinese e shofin nderkombetaret te arsyeshme qe neve te na bejne sudimtar mbi tjeret.Nuk duhet me u besue shkrimeve dhe historise,se historine e shkruajne ata qe e marrin pushtetine ne dore.Sinqerisht Haxhi Kuçi[/ltr]
[ltr]Fahri Xharra[/ltr]
[ltr]Shume te falemnderit per korrektesine tande[/ltr]
[ltr]Te fala nga Gjakova[/ltr]
[ltr]Haxhi[/ltr]
[ltr]I nderuar,e verteta duhet me u zbulue,por ka pune.Problemi qendrone ne ate se deshmitaret ,heshtine si shkak i rrezikshmerise qe u kanoset.Ne mesin tone ka ma shume tradhetar se sa ata qe ja dojne te miren e popullit shqiptar.[/ltr]
[ltr]Fahri Xharra[/ltr]
[ltr]Mu per ate .[/ltr]
[ltr]po kerkoj ndihme[/ltr]
[ltr]ne kete fakt te dyshimt[/ltr]
[ltr]une nese do te gjej dicka , do ta botoj[/ltr]
[ltr]por duhet fakt[/ltr]
[ltr]Haxhi[/ltr]
[ltr]Nuk e di a keni lexue,se Ismail Qemaili ishte shoke i ngusht me Esat Pashe Toptanin.[/ltr]
[ltr]Fahri Xharra[/ltr]
[ltr]Po , edhe kete e dij[/ltr]
[ltr]Haxhi[/ltr]
[ltr]Shume mire me vjen qe e dini te verteten.[/ltr]
[ltr]27/01/2016 03:05[/ltr]


[ltr]Haxhi[/ltr]
[ltr]I nderuar Fahri Xharra.pershendetje[/ltr]
[ltr]Dua ta tregoj nje te vertete per turqine[/ltr]
[ltr]Ne shtepine time kane banue dy perfaqesues te turqise si perfaqesues te OSCES,dhe ne diten makabe kur u be masakra e Raqakut,keta e kishin nen vezhgim kete rajone dhe ne shtepi erdhen e ne oret e vona.[/ltr]
[ltr]Haxhi[/ltr]
[ltr]Erdhen ka ora 23 e mbremjes ,ne ua kishim shtrue ifatrin sepse ishte muai i Ramazanit.Ua hapa porten dhe duke zbrite nga kerri i blinduar,u shkonin lotetrrjedhe.Dhe i pyesi mos ju ka ndodhe diçka ketyre,apo diçka ne shtepi ne turqi.çka eshte qe po qani u beja pyetje?Fshanin dhe menxi me treguan se serbet kane vra shqiptar civil.U shtanga nuk dijsha çka tju them pos u thash se lufte eshte serbet kete e kane prite me vra civil e jo uçk.Po por edhe te uçk es i kane provokue nga larg dhe e kane psue civilet.Pse me tha te uçk es nuk i sulmojne serbet,por ikin pa e vra as dhe nje serb[/ltr]
[ltr]Haxhi[/ltr]
[ltr]Ja nisen me ngrere buke por nuk besoj se mujshin me ngrere e lane buken dhe kerkuan qaj.Ja kemi qite qain dhe njeri mu lute,me tha po e prishi Ramazanin a mos ke raki se ment dojne te me dalin.Ja kam prue nje liter viski,e ka mbush nje gote te qait dhe e ka que te terin,edhe nje e ka mbushe me pas me viski dhe e ka que eks.Duke bisedue me ta Me tha njeri a ke deshire me ta plotsue nje deshire?çfare deshire ja bana?Me bombardue serbin NATO.Jam ngritur ne kembe dhe e kam perqafue si vellan dhe ja bera ,si nuk kam qef vetem a keni mundesi me na be kete te mire se maruam bre.Mu lute qe te shkoj te nje fqiu ime qe tna hauzon tel.Kam shkue me vrape dhe ja nisa mi trokit ne deren e fqiut,Jashar Avdullah Shales ,ka dal ,u perdshendetem,dhe ja tregova rastin se eshte per te miren e tere shqiptareve.Me besoni me tha jo nuk ua japi as qe me intereson NATO.E kam pshty dhe jam kethye prape ne shtepi,dhe u tregova se telefonin ja kishin shkyq nga rrjeti e si bene.Ka dal njeri ne koridor dhe me radiolidhje e ka marrefonin OSCEN,ka fole mbi nje ore,dhe kur e perfundoi e hapi porten dhe me te hyre ma bene tu plotsue deshira u morr urdheri qe ta bombardojne serbine.Kjo eshte deshmi e imja.Plani Henri Kisingjer ka qen qe te gjithe te ikurit nga kosova jo ma te kethehen ne kosove por si destinacion e kane pasur Qadin dhe atje te perfundojne ne humner,dhe ne kosove te vijne te vendosen serbet e kroacise dhe te bosjnes.[/ltr]
[ltr]27/01/2016 09:25[/ltr]


[ltr]Fahri Xharra[/ltr]
[ltr]Te falemnderit[/ltr]
[ltr]27/01/2016 16:18[/ltr]


[ltr]Haxhi[/ltr]
[ltr]Nuk keni diçka te parashtroni ndonje pyetje lidhur me te verteten ?[/ltr]
[ltr]27/01/2016 18:44[/ltr]


[ltr]Fahri Xharra[/ltr]
[ltr]Jo[/ltr]
[ltr]Haxhi[/ltr]
[ltr]Ne rregulle[/ltr]
[ltr]A duhet te shkruhet kjo e vertete ne histori?[/ltr]
[ltr]Fahri Xharra[/ltr]
[ltr]https://l.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fbotasot.info%2Flajme%2F507767%2Ftelevizioni-italian-ne-kosove-ka-me-shume-xhami-sesa-fabrika%2F&h=hAQE_Dy02&s=1[/ltr]
[ltr]Televizioni italian: Në Kosovë ka më shumë xhami sesa fabrika - Lajme - Bota Sot[/ltr]
[ltr]Mediat e huaja e kanë vendosur sërish Kosovën nën lupën e një vendi që po prodhon xhihadistë. Këtë herë televizioni italian ‘7’ dhe emisioni “Piazzapulita” nëpërmjet një reportazhi dhjetëminutësh, e cilësojnë Kosovën si një shtet i krijuar nga amerik...[/ltr]
[ltr]botasot.info[/ltr]
[ltr]Haxhi[/ltr]
[ltr]Po eshte e vertete se sherbimeve sekrete amerikaneve u konvenon keshtu,per interesa te veta ne rajone.Kur gjen popull hajvan pse mos me perfitue?Por ne these eshte tjeter problem.Me dheze luften ballkanike e pastaj ate boterore.[/ltr]
[ltr]pa shkak dhe shkas nuk ka mundesi te fillojne lojerat me permasa boterore.Kesaj i vjen ere e luftes fetare.[/ltr]
[ltr]shqiptaret jane fetar,kurse fejnen nuk e njofin fare.[/ltr]
[ltr]bile as normat ligjore nuk i njofin,e paraqiten si dietar.[/ltr]
[ltr]12/09/2016 22:12[/ltr]


[ltr]Haxhi[/ltr]
[ltr]Fahri miku ,a e gjete kush e vrau Esat Pashen ,ne Paris te frances?A e dini kush i nisi demostratat ne menzen e studentave me 11 mars te vitit 1981?[/ltr]
[ltr]Urime festen e Kurban Bajramit,paqa qofte mbi ju.[/ltr]
[ltr]Fahri Xharra[/ltr]
[ltr]Pse po pyet ?[/ltr]
[ltr]Haxhi[/ltr]
[ltr]Me kzni pas bere pyetje Fahri,mendova mos valle e keni zbulue vrasesin e Esta Pashes.Dhe mendova mos e njifni promotorin e demostratave te 11 marsit te vitit 1981.Pe,?Po ta them te verteten historia e shqiptareve eshte ne fleta te WC.Me rrena nuk shkruhet historia se na ka marr ere tere njerezia qe jemi popull genjeshtar,hadut e kurvar.[/ltr]
[ltr]Haxhi[/ltr]
[ltr]Pakes gabime,se germat po me dallashiten Fahri.Kzni=keni,Esta=Esat[/ltr]
[ltr]Fahri Xharra[/ltr]
[ltr]Nuk e dij[/ltr]
[ltr]Haxhi[/ltr]
[ltr]Nje fjal po ta japi se ka mu shlye e tere kjo histori e genjeshtrave shqiptare e kush do te mbijetoj,ka mu shkrue nga pakes shqiptar qe do mbesin ne jete.[/ltr]
[ltr]Fahri Xharra[/ltr]
[ltr]Nuk e di[/ltr]
[ltr]Pse po thue[/ltr]
[ltr]Kush eshte Nismetar i 1981-shes[/ltr]
[ltr]Haxhi[/ltr]
[ltr]Nuk e di per bese,se shume promotora jane paraqitur,si rasti i ngritjes se dronit ne stadionin e beogradit.Kryesori hudhet jashte lojes tek shqiptret.Pse?Sepse argatet e dreqit e kane per detyre qe çdo patriot shqiptar qe ndermmer nje akt patriotike,me ja vjedhe shpiunat dhe me shpall patriotin tradhetar e veten tradhetaret me u shite si shpetimtar.(Judist).[/ltr]
[ltr]Fahri Xharra[/ltr]
[ltr]Po , po[/ltr]
[ltr]Haxhi[/ltr]
[ltr]A keni ndegjue ne ndonje shtet,apo tek ndonje popull qe patriotin me etiketue tradhetar e tradhetaret mu shendrrue ne çlirimtar?[/ltr]
[ltr]Fahri Xharra[/ltr]
[ltr]Tek ne[/ltr]
[ltr]Haxhi[/ltr]
[ltr]A mendojne keta se tere njerezine munden me genjye si popullin e vete shqiptar?Kungulli nuk shkon gjithemon mbi uje.[/ltr]
[ltr]Fahri Xharra[/ltr]
[ltr]Dhe ti mendon që....[/ltr]
[ltr]Haxhi[/ltr]
[ltr]çka ?[/ltr]
[ltr]Haxhi[/ltr]
[ltr]per ku e keni fjalen,se me gjysme falie e ke thene.Po ma qon mallin e ish prokuroreve.[/ltr]
[ltr]Fahri Xharra[/ltr]
[ltr]Jo jo[/ltr]
[ltr]Kujt si shkon kungulli mbi uje[/ltr]
[ltr]Haxhi[/ltr]
[ltr]Aha qeshtu bre burr,se nuk te kuptova mire.[/ltr]
[ltr]E kam fjalen per tradhetaret qe me shekuj na repen dhe na mashtruan kinse na paskan dal ne ndihme me na çlirue si kjo uçk.Ne kete uçk ishin kyq ish policet e Milloshit,Mekaniket,profesoret mesusat,dhe hajnat e serbise.[/ltr]
[ltr]Fahri Xharra[/ltr]
[ltr]E Albini ? si te doket[/ltr]
[ltr]Haxhi[/ltr]
[ltr]Fahri,te kam thene se sa per uçk,sot ne kosove as nje shqiptar nuk e kishe pa me sy,por as ju me famoilje nuk kishit qen ma ne jete.Por kjo pakes lirie ka qen hatri im,qe e kane bere perfaqesuesit e OSCES nga turqia.Albin Kurti,eshte vegel e serbise.Ne kete pozite qe eshte sot ja ka prue burgosja e serbeve ne burgun e Pozharevcit.Albinin e kane stervitur ne Pozharevc serbet dhe amerikanet.Ku permes Nexhat Dacit ka ardhe ne opozit qe permes protestave paqesore apo pakes si violente,,por qellimin e ka per me mbajte masen e revoltuar qe mos te eskaloi tej mases qe mos me rrezikue poziten.Albini eshte shpiun i tre fisht.Une ne fillim isha ne grupin e Albinit dhe me fjalorin tim ka fole ne fillim qe me ka shfrytezue.I posedoi pesazhet ne arhiva.[/ltr]
[ltr]Haxhi[/ltr]
[ltr]Albini paraqitet kinse eshte kundra NATOS(eulexit)dhe kesaj qeverie kuislinge,por dyjat i mbron me zanatin e tij komuniste.Po pash njat zot,me qen kryetar i US e mos me qen shpiun e serbise çka ta merr mendja????Shaka je ka bane.[/ltr]
[ltr]Fahri Xharra[/ltr]
[ltr]Haxhi Kuçi , te falemnderit[/ltr]
[ltr]Mbesim ne kontakt[/ltr]
[ltr]Haxhi[/ltr]
[ltr]Fahri ,nese deshironi me dite per demostratat e 11 marsit se kush i ka fillue ke mundesi me bisedue me deshmitarin qe jetone ne Zvicerr Bajrush Ahmetin[/ltr]
[ltr]Fahri Xharra[/ltr]
[ltr]Sikur te kisha mundesi ne 4 sy e jo me telefon[/ltr]
[ltr]Haxhi[/ltr]
[ltr]Pastaj e ke ne suhareke Ruzhdi Kuçn qe punone ne univerzitetin e prishtines.Biologjin e jep[/ltr]
[ltr]vella e ka Samiun[/ltr]
[ltr]Pos nese frigohet me fole ajo eshte tjeter mesele[/ltr]
[ltr]Fahri Xharra[/ltr]
[ltr]Sigurisht qe frigohen , mu nuk me njohin[/ltr]
[ltr]Haxhi[/ltr]
[ltr]Edhe Bajrush Morina me premtoi,por nuk ja mbajti.E kam dhene nje intervist ne radio e zvicrres tek Kadri Ismaili nje ore,e kane kercnue me vdekje .[/ltr]
[ltr]e keni ndegjue mesiguri.[/ltr]
[ltr]Fahri Xharra[/ltr]
[ltr]Jo ,[/ltr]
[ltr]Haxhi[/ltr]
[ltr]lype intervista e Haxhi Kuçit me Kadri Ismailin ta qet[/ltr]
[ltr]http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com/t4258-alba-radiobisede-me-haxhi-kucin?highlight=intervusta+e+haxhi+ku%E7it+me+alba+radio[/ltr]
[ltr]intervusta e haxhi kuçit me alba radio - Alba Radio,bisede me Haxhi Kuçin[/ltr]
[ltr]intervusta e haxhi kuçit me alba radio https://www.youtube.com/watch?v=CxK6e4U88OM https://www.youtube.com/watch?v=HMA7Wedjzz4[/ltr]
[ltr]diskutime-shqiptare.fr-bb.com[/ltr]
[ltr]Fahri Xharra[/ltr]
[ltr]i gjeta te gjitha[/ltr]
[ltr]do i shikoj[/ltr]
[ltr]Te falemnderit[/ltr]
[ltr]Haxhi[/ltr]
[ltr]Nuk ka pêrse,por paskna gabue qe kam punue per qeshtjen e shqiptareve.Tane mundin ma vodhen sherbetoret e serbise dhe sote po mbajn poste te ndryshme nga mundi im e une kerkund.Kjo nuk eshte reale aspakes.Nuk koka ne pyetje atdheu,pos leku dhe posti .Une mundin tjeret frytet.[/ltr]
[ltr]Fahri Xharra[/ltr]
[ltr]Cti bejsh ?[/ltr]
[ltr]Ne rastin me te mire te lajmerohem[/ltr]
[ltr]per sonte[/ltr]
[ltr]naten e mire[/ltr]
[ltr]Haxhi[/ltr]
[ltr]Jo skam force me tane keta tradhetar ti shti brinat.Ishalla boohet mire per ata qe kan vuajtur gjate regjimit okupues.[/ltr]
[ltr]Naten e mire ndegjohemi.[/ltr]
[ltr]Fahri Xharra[/ltr]
[ltr]Me siguri ![/ltr]
[ltr]Haxhi[/ltr]
[ltr]Ja ndegjoni krixsmen ma vone.....[/ltr]
[ltr]Nese fiton ky Donald Trump for President[/ltr]
[ltr]@americassaviour[/ltr]
[ltr]Accueil[/ltr]
[ltr]ma nini zanin[/ltr]
[ltr]skaj ketyre shpiunave dhe hajdutave kan me hanger edhe shume te pa fajshem.Naten e mire.[/ltr]
[ltr]23/09/2016 13:53[/ltr]


[ltr]Haxhi[/ltr]
[ltr]Pershendetje ;Fahri Xharra,nuk ju kuptova mire ketu,kur thate,se Skenderbeu eshte hakmarr,per qe ja kane vrare baban.Ndaj kujt u hakmorr Skenderbeu,kush ja kane vrare baban e Skenderbeut.?Ne nje interviste ne Oksigjen.[/ltr]
[ltr]Fahri Xharra[/ltr]
[ltr]Mos e ka thone Shmitti mdoket[/ltr]
[ltr]Ndegjoje ma mire[/ltr]
[ltr]Haxhi[/ltr]
[ltr]Disa here e ndergjova,e mu mbeshtillke ne fjale[/ltr]
[ltr]here Shmit e here kam shkrue[/ltr]
[ltr]Po a ja kane vrare baban Skenderbeut?[/ltr]
[ltr]20 JUILLET 14:30[/ltr]


[ltr]Fahri Xharra[/ltr]
[ltr]a ke mundesi te me jep ndonje shenim per vrasjen e Esad pashes[/ltr]
[ltr]Kam shenimeqe ate nuk e ka vra avni rrustemi[/ltr]
[ltr]Haxhi[/ltr]
[ltr]Po i nderuar por sa lek jep.Ta qoj gazeten ne gjuhen frangjishte,ne gjuhen turqishte nese e njeh,dhe ne shqip nuk eshte interesant,ndoshta po them e keni hasur,nuk eshte aq interesant.Mjafte me kulloten shqiptaret,mi vodhen veprat atdhetare dhe me shpifen udbash,udbashat.I nderuari Fahri,une kam respekt ndaj juve,por mundeni me gjete shqiptar qe ka deshire me dite te verteten.Jeta ime me shkoj si qen,une per shqiptar,shqiptaret kundra meje ne vend te serbeve.Nuk e di a me keni percjellur çka kam shkrue?As nje shkrim nuk eshte pa fakte..Moti ju kam thene se kam fakte kush e ka vra Esat Pashen?Nuk qendron fare Avni Rrustemi,pos sllogani franqezo serb i asaj kohes,siq kan dite dhe jan ka dijne me loz me shqiptar ja kan lane kinse vepren atdhetare bajagi e ka vra nje tradhetar te shqiptareve.Po neqoftese pakes ju punon logjika e pasterte;Neqoftese Esat Pasha ka qen ne anen e serbeve dhe franqezeve ,e kishin lirue franqezet Avni Rrustemin????Po cope e grim e kishi ba as ne gjygj nuk e kishin qite.Logjika e shendosh eshte ne pyetje.Njesoj si mua ja kan ba Esat Pashes,dhe ne fund te me shpifin dy qej mua udbash pa qen fare.[/ltr]
[ltr]Fahri Xharra[/ltr]
[ltr]Ta them nje fjalë,E botova librin tim meinsistimin e mijera lexuesve , dhe i shtypa1000 kopje,. me te disa lehtesina mekushtoj 6400 euro , Deri me tani me jane shitur 225 euro libra. Dhe borxhi me ka mbetur . 200 cpa i kam falur . Nuk si se c`te bej me800 tjera.[/ltr]


[ltr]Do ti kalli dhe do te falemnderoj popullin tim per ndihmen e dhene[/ltr]
[ltr]Haxhi[/ltr]
[ltr]Fahri o dosti im çka ke shkrue nuk kallen,ato shkrimet e tua ne ato libra dikuri kan me pas vleren e duhur.Eshte kohe e trubulluar,ka njerez qe me qellim te folin fjale fyese,duke u mundue me ta thye moralin.Mua me kan thene;me fletat e tua duhet me fshi bythen,skam ba za,e kam shique,,me habi,me ka habit qe nuk e kam mendue kush dhe çfare mendimi ka ndaj meje.Edhe une shume vetave ua kam dhene dhurate librat e mija me poezi,por ka pas raste qe ka ardhe prej gjakoves e mi ka dhane 1000 marka,ashtu edhe prej Podujeves e shume raste tjera.Nuk duhet te dorezoheni çfaredo qe ju etiketojne.Ke vye neper shkolla me ua que dretoreve e ata arsimtareve dhe nxensave.Une mendoj se liber te keqe nuk ka,sado qe te jete individi qe e ka shkrue nje liber,diçka nxjerr nepermjet rreshtave.[/ltr]
[ltr]Fahri Xharra[/ltr]
[ltr]Kete do e bej ne vjeshte , nepr shkolla[/ltr]
[ltr]Pra , jam edhe une ne te njejten pozite te çfrytezimit te trurit tim pa pare dhe meshajtje e kercnime[/ltr]
[ltr]Haxhi[/ltr]
[ltr]Po pse mos me ba keshtu,ndryshe nuk ke mundesi me shoqeri sa ma larg se inati nuk i lejon me ju ndihmue.Ata qe ju kercnojne mos ju pergjigj fare,se mesiguri dikush i paguan par keso marrezirash.Me nje fjale nuk kan deshire me u dal e verteta se shumica perlyhen nga realiteti.Histori te vertete ende nuk kemi ne shqiptaret.[/ltr]
[ltr]Fahri Xharra[/ltr]
[ltr]ta dergova kerkesen per miqesi[/ltr]
[ltr]te kutemmeprano[/ltr]
[ltr]te falemnderit[/ltr]
[ltr]Haxhi[/ltr]
[ltr]Po i nderuar e pash dhe ju kam pranue pa hezetim.Je mik i imi gjere ne amshim.Ju deshiroj jete te mbare bashk me familjen ne pergjithesi.Suksese i nderuar Fahri[/ltr]
[ltr]Fahri Xharra[/ltr]
[ltr]Vu par Fahri Xharra à 20 juillet 15:58[/ltr]
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Fahri Xharra kerkon mi dhan dosje kush e vrau Esat Pashen
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: