AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Daut Haradinaj si tutem speciales

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15255
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Daut Haradinaj si tutem speciales   Mer 27 Déc - 12:53

[size=33]Haradinaj: Kam qenė ndėr ushtarėt mė tė zot, nuk i frikohen Speciales[/size]
Deputeti i AAK-sė, Daut Haradinaj, derisa ka folur pėr iniciativėn pėr shfuqizimin e Gjykatės Speciale, ka thėnė se ajo nuk i bėn nder Kosovės.
“Themelimi i Gjykatės Speciale ka qenė fitore e Rusisė. Me gjykimin e disa individėve nuk sillet drejtėsi nė Kosovė. AAK nuk ndėrron qėndrim, kemi qenė kundėr dhe kundėr do tė jemi”.
“Ka qenė e gabueshme kur ėshtė pranuar. Nėse tenton dikush t’i jap kahje individuale ėshtė shumė gabim”, ka thėnė ai. Haradinaj mė tej ka thėnė se nuk e ka hall personal kėtė gjykatė.
“Kam qenė prej ushtarėve mė tė zot nė Kosovė dhe nuk mė tremb gjykata”, ėshtė shprehur ai.
“Kemi pas gjykata tė Hagės, UNMIK-ut, EULEX DHE gjithė ky mekanizėm janė shkarkuar nė Gjykatėn Speciale dhe kėta tash po na bėkan drejtėsi?”.
“Serbia e paska hetuar luftėn tonė tė UCK-sė. Para disa orėve ministrja e drejtėsisė sė Serbisė ka thėnė se kanė dėrguar dosje, por ato nuk janė kredibile, ka raste tė panumėrta qė kanė dėrguar pėr Fatmir Limajn dhe Ramush Haradinajn dhe nė fund ka dalė dy herė i pafajshėm”.
“Prej Serbisė tė presim tė sillen prova kredibile dhe mbi ato po veprohet si raportin e Dick Marty”.
Haradinaj ka thėnė se Gjykata Speciale nuk i bėn nder Kosovės.
“Pėrkundrazi e turpėron Kosovėn. Edhe unė dhe familja ime jemi gati tė japim pėr kėtė vend, duhet tė ketė drejtėsi, jo tė mbahen tė torturohen dhe mė pas tė shpallen tė pafajshme. Kjo ėshtė gjykatė politike dhe deri nė fund do tė shkojė kėshtu”, ėshtė shprehur Haradinaj ndėr tė tjera.
Daut Haradinaj pėr shfuqizimin e Speciales: Nuk prishen lehtė raportet me ndėrkombėtarėt
Deputeti i AAK-sė, Daut Haradinaj ka thėnė se tentimi pėr shfuqizimin e Gjykatės Speciale nuk ka qenė pėr tu shqetėsuar.
“Nuk ka qenė pėr tu shqetėsuar, edhe pse ėshtė dukur dramatike, ka qenė vetėm njė iniciativė e deputetėve. Nuk ka qenė e fshehtė ka qenė peticioni nė sheshin ‘Nėnė Tereza’.Unė kam qenė kundėr dhe qėndroj njėjtė ėshtė njė Gjykatė e keqe do tė jep njė mesazh jo tė mirė edhe pėr vendin tanė. Mė shumė ishte njė lojė mediale sesa diēka pėr me u shqetėsu dikush. Vendin duhet me rujt mė shumė”, ka thėnė Haradinaj.
Sipas tij, raportet me ndėrkombėtarėt nuk prishen pasi pėr vite janė krijuar ura miqėsie.
“Ne i respektojmė shumė miqtė jemi mirėnjohės tėrė jetėn pėr kontributin qė e kanė dhėnė. Me gjykimin e disa individėve nuk do tė sjellėt drejtėsi nė Kosovė. AAK nuk ndėrron qėndrimin kemi qenė kundėr dhe kundėr do tė mbetemi. Nė rast se dikush tenton me i dhanė kahje individuale ėshtė shumė gabim. Unė kam qenė prej ushtarėve mė tė zot qė i ka pas Kosova”, ėshtė shprehur Haradinaj.


Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15255
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Daut Haradinaj si tutem speciales   Mer 27 Déc - 12:54

December 27, 2017

HARADINAJ NUK I BESON GJYKATĖS SPECIALE: ATO DOSJE NUK JANĖ KREDIBILE

Deputeti i Aleancės pėr Ardhmėrinė e Kosovės, (AAK), Daut Haradinaj ka thėnė se dosjet tė cilat i posedon Gjykata Speciale nuk janė kredibile. Nė njė intervistė pėr emisionin “Info Magazinė”…

http://mezemer.info/page/2/?s
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Daut Haradinaj si tutem speciales
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: