AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Pandeli Majko me nje janar ti hapim kufit,ta kqyrin rrenen

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15255
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Pandeli Majko me nje janar ti hapim kufit,ta kqyrin rrenen   Jeu 28 Déc - 15:21

Pandeli Majko gėzon respekt tė theksuar mes shqiptarėve tė Kosovės dhe kėtė respekt e ka forcuar sonte kur nė njė fjalim tė tij nė Prishtinė ka ftuar kosovarėt qė t’i hapin kufijtė mes dy shteteve shqiptare. Majko, qė nė kohėn e eksodit tė madh gjatė luftės nė Kosovė, ishte kryeministėr i Shqipėrisė, tha se atė botė, kur Shqipėria hapi kufirin pėr shqiptarėt e Kosovės, askush nuk kėrkoi pasaporta dhe s’ka pėrse tė kėrkohen dokumente as tani. “Me njė janar, nė vitin 2018 ne shqiptarėt e krahut tjetėr po ju presim t’i hapim kufjitė. Le tė bėjmė kėtė veprim europian”, ka thėnė Majko, duke folur edhe nė emėr tė kryeministrit aktual, Edi Rama, nė forumin ekonomik tė diasporės shqiptare. Fjalimi i Majkos, tash ministėr i Shqipėrisė pėr shqiptarėt jashtė kufijve, ėshtė pritur me ovacione tė mėdha nė sallė. Pos Majkos, nė kėtė organizim kanė mbajtur fjalime edhe kryeministri i Kosovės, Ramush Haradinaj e presidenti i Kosovės, Hashim Thaēi.

Mė shumė: http://shqiperiaebashkuar.al/2017/11/pandeli-majko-ne-kosove-ti-hapim-kufijte-me-1-janar-2018/
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Pandeli Majko me nje janar ti hapim kufit,ta kqyrin rrenen
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: