AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 uēk luftuan si Partizanet e enverit dhe titos,vra vellazni

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15036
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: uēk luftuan si Partizanet e enverit dhe titos,vra vellazni   Mar 9 Jan - 17:32

Ama punė qė kemi bėrė o vėllezėr, ne , tė devotshmit, ne qė luftuam maleve me ..kakėrdhitė e deleve qė vramė gjith ata gjermanė tė vrarė, qė dilnim si kėrpudhat mbas shiut , kur betejat i bėnin ata, e ore ,ata qė kishin shgabonjėn nė kapellė, e ne sa mbaronte lufta hynim e mernim trofetė e fitores. Po ishėm tė squarė ne e jo llafe, ishėm me partinė ,qė kishte nė kapellė yllin me pesė cepa.
Na nuk e dimė pėrse luftonim.
gjermanėt hiknin e ne futeshim nė qitet me brohorima si shpėtimtarė, e morrėm qeverinė, e ore e morrėm, se, kush kishte armėt ?Ne !Kur i pėrdornim? Natėn ore ,pėr ideal! Kė vrisnim?
Tė gjithė ata ,qė e kishėn kuptuar se ajo qė bėnim ishte ...kriminale, -thoshin ata...por jo re jo, ne bėnim detirėn!
hapėn murin e torturuan plakėn si e meritonte, se nuk mposhtej pėr qamet Kaliopi Dile e kaluar Dilove , e fortė si luaneshė Tregoi tek tė gjithė ne se ēdo tė thotė trimėri e nder e guxim! Ishte familje e madhe e mbronte me forcė meritat e asaj familje. Po ne ē’bėnim ne ?
<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
,Ksenofon M. Diloju pergezoj per kete shkrim me nje vlere qe duhet te shkruhet me germa te arit.Nje studim aq sa munda ja bera kesaj temes se juaj.Une me sa e kuptova ,njejt pi vjen hesapi i luftes partizane me kete te fundit qe e beren te uēk es,pa dallim ja kan nxjerr yndyren shqiptareve.Tradhetia  vetem sa po na riperseritet ne forma  tjera te melodise,kurse poezia e njejte.Me te njetit njerez,apo me bijt e tyre.hapėn murin e torturuan plakėn si e meritonte, se nuk mposhtej pėr qamet Kaliopi Dile e kaluar Dilove , e fortė si luaneshė Tregoi tek tė gjithė ne se ēdo tė thotė trimėri e nder e guxim! Ishte familje e madhe e mbronte me forcė meritat e asaj familje. Po ne ē’bėnim ne ?
xxxxxxxxxxxxxxxx
Kesaj ngjarjes se vertete,qe e treguat ,njejte  i ka paraprire se fundi uēk,Nato bombardo kufirin shqiptaro shqiptar e ēlirimtaret bertit urra e thyam kufirin shqiptar,dhe fotografohu me kufomat e ushtareve rus e ukrahinas.
Enver qeni i paska  lan kopilat e vete mbrapa bashk me Fadil Hoxhen.Po sepse Demaqi e shpalli Fadil Hoxhen atdhetar.Kurse ne nuk e kishim dit si Demaqi qe nuk paska qen tradhetar,Fadil Hoxhoviqi?Partizanet,si uēk,ne vend qe te vrasin qetnik vrajten nacionalistet shqiptar.Ne vend qe serbet ti vrasin serbet qe dezertuan ,apo ata serb qe nuk donin me masakrue shqiptar,ja lan uēk es mi likvidue.Krime te perbashketa,por dy fishe ma teper uēk.Per kete nuk ja dojn suratin me ja ndegjue spaciales.Amerika kurve i ka fajet se i ka halit shume keta kopuka komandantat e uēk es.
Dile dile,Mire po ja bejn popullit se ende eshte ne gjume si foshnje.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
uēk luftuan si Partizanet e enverit dhe titos,vra vellazni
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: