AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 uk luftuan si Partizanet e enverit dhe titos,vra vellazni

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15255
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: uk luftuan si Partizanet e enverit dhe titos,vra vellazni   Mar 9 Jan - 17:32

Ama pun q kemi br o vllezr, ne , t devotshmit, ne q luftuam maleve me ..kakrdhit e deleve q vram gjith ata gjerman t vrar, q dilnim si krpudhat mbas shiut , kur betejat i bnin ata, e ore ,ata q kishin shgabonjn n kapell, e ne sa mbaronte lufta hynim e mernim trofet e fitores. Po ishm t squar ne e jo llafe, ishm me partin ,q kishte n kapell yllin me pes cepa.
Na nuk e dim prse luftonim.
gjermant hiknin e ne futeshim n qitet me brohorima si shptimtar, e morrm qeverin, e ore e morrm, se, kush kishte armt ?Ne !Kur i prdornim? Natn ore ,pr ideal! K vrisnim?
T gjith ata ,q e kishn kuptuar se ajo q bnim ishte ...kriminale, -thoshin ata...por jo re jo, ne bnim detirn!
hapn murin e torturuan plakn si e meritonte, se nuk mposhtej pr qamet Kaliopi Dile e kaluar Dilove , e fort si luanesh Tregoi tek t gjith ne se do t thot trimri e nder e guxim! Ishte familje e madhe e mbronte me forc meritat e asaj familje. Po ne bnim ne ?
<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
,Ksenofon M. Diloju pergezoj per kete shkrim me nje vlere qe duhet te shkruhet me germa te arit.Nje studim aq sa munda ja bera kesaj temes se juaj.Une me sa e kuptova ,njejt pi vjen hesapi i luftes partizane me kete te fundit qe e beren te uk es,pa dallim ja kan nxjerr yndyren shqiptareve.Tradhetia vetem sa po na riperseritet ne forma tjera te melodise,kurse poezia e njejte.Me te njetit njerez,apo me bijt e tyre.hapn murin e torturuan plakn si e meritonte, se nuk mposhtej pr qamet Kaliopi Dile e kaluar Dilove , e fort si luanesh Tregoi tek t gjith ne se do t thot trimri e nder e guxim! Ishte familje e madhe e mbronte me forc meritat e asaj familje. Po ne bnim ne ?
xxxxxxxxxxxxxxxx
Kesaj ngjarjes se vertete,qe e treguat ,njejte i ka paraprire se fundi uk,Nato bombardo kufirin shqiptaro shqiptar e lirimtaret bertit urra e thyam kufirin shqiptar,dhe fotografohu me kufomat e ushtareve rus e ukrahinas.
Enver qeni i paska lan kopilat e vete mbrapa bashk me Fadil Hoxhen.Po sepse Demaqi e shpalli Fadil Hoxhen atdhetar.Kurse ne nuk e kishim dit si Demaqi qe nuk paska qen tradhetar,Fadil Hoxhoviqi?Partizanet,si uk,ne vend qe te vrasin qetnik vrajten nacionalistet shqiptar.Ne vend qe serbet ti vrasin serbet qe dezertuan ,apo ata serb qe nuk donin me masakrue shqiptar,ja lan uk es mi likvidue.Krime te perbashketa,por dy fishe ma teper uk.Per kete nuk ja dojn suratin me ja ndegjue spaciales.Amerika kurve i ka fajet se i ka halit shume keta kopuka komandantat e uk es.
Dile dile,Mire po ja bejn popullit se ende eshte ne gjume si foshnje.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
uk luftuan si Partizanet e enverit dhe titos,vra vellazni
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas rpondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: