AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Disa akuzojn Ramushin,disa e mbrojne

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Disa akuzojn Ramushin,disa e mbrojne   Jeu 18 Jan - 14:09Agron Popaj Goni
Hier, ą 08:59 · 
Nė njė duku.pėr masakrėn e Reqakut.Ram Buja tregon se si u futėn forcat e UĒK nė Reqak.sa mė i tėrhek vėmendjen e Serbėve .pastaj ikėn,deri sa u krye Masakra.Dhe u kthyen mė pas,mė shique rrezulltatin.E kėrkova nė yutube.por se gjeta.Se e kam pa nė RTK.e sot Kadri Veseli thot qė do shkojmė deri nė Nish.POPLLI E PAGOJ MĖ SE SHUMTI ĒMIMIN E LIRI
[size=11][size=12]nes
[/size][/size]
Commentaires

Shukri Bekteshi Me UFO nuk Qlirohet me popull , Kur ishte thirrja ,Bashkohuni UĒK shpetimi i vetum i qytetarve , shumica ju virrshin dritarev trenit , me vjen keq per njerzt qe kan psu , me vet faktin qe UĒK shpetoj ma me pak dame ish dasht qe i madh e i vogel ta vesh uniformen e UĒK , serbin se nal vaj e lutja , po e ndal veē plumbi e pushka
Gére


Isen Ferati Lirai Fitoet me Gjak dhe Gryk te Pushkes si Dikur Gjergji me shpat dhe Menquri nuk Fitohet Lira duke je neneshtruar e Poshtruar ndaj Armikut Gjakatar me Politik Pacifiste neneshtruse e me Fatazma Nastradin Hoxhe
Gérer


Agron Popaj Goni Isen.Po Liria fitohet mė Gjak.Por nuk ėsht korrekt pėr UĒKn,qė hyri nė Reqak,pastaj iki.dhe e lah popllin nėn mėshirėn e Armikut.Dhe i shiqonte Masakrat mė durbi
Gérer


Isen Ferati Agron Popaj Goni Ase Kush nuk i din Rrethanet e asj Kohe pas Lufte eshte ber shum shpekulime se Populli ishte ndar ne Dysh dhe ARMIKU e Deshironte ndarjen e Shqiptarve si ne Bosnje
Gérer

Agron Popaj Goni Popllin e ndanė Komandantėt Enverista.qė i konsiduroshin kėta tė LDKs Udbasha.Ju bashkue K.Drini.por e bėren Sallat
Gér

Isen Ferati Goni ke qasje shum te Gabuar ndaj Luftetarve dhe kjo Politik i shkon Per shtati SERBIS Se kret Gjonecidin dhe shum Vrasje Tinzare qe ka ber serbia si Enver malokun dhe Komandat Drini ju e HAPNI Gojen pa u Zbulluar e Vertet kjo Propagand Anti UCK Mese shumti i duhet serbis per te perqar Shqiptaret dhe Per Ti Sunduar kjo e fundit ka perfunduar 1999
Gérer

Agron Popaj Goni IsenFerati.e vėrteta po zbulohet.Po dalin vet ata qė kan qen pjestar tė Grupeve.si aj Shkumbimi dhe Bllaca
Gérer

Isen Ferati Agron Popaj Goni ATA Dy skan pas Lidhje me Luften bash hiq te dyt jan djemt e UDBASHVE Tradita e tyre Vazhdon njet si FISNIK ISMALI
Gérer

Riza Ēitaku Hahahaha, ata nese ata janė kanė UDB sha , urdherė dhenesit e tyre qka ishin o Isen Ferati. Duhet faleminderiojm Dr.Rugoven e SHBA nė me aleat se sa per grykė pushken tonė, as edhe nje shqiptarė nuk do ekzistonte ne Kosovė.
Gérer

Isen Ferati O Qyqar duhet te se pari ta Falemendorohet ALI Hadri prof UKSHIN HOTI JO Coftina Rugoviqi o qyqar
Gérer

Agron Popaj Goni Isen FeratiFerati.Nuk mundėsh ti quajsh tė gjithė ata qė kan punue nė sistemin Jugosllav,Udbasha.60% tė Kosovarėve kan punue nė atė sistem.jo nga dėshira por okupatori e ka nėnshtruė gjdo popull.Poashtu Shqipėtarėt kan punue edhe pėr Pėrėndorin Osmane
Gérer

Riza Ēitaku Qyqar zdi kush eshtė. Terė vitin tue perkujtue masakra te shqiptareve. Eshtė dasht me dijt ne fillim si e qka.Jo tani me kukat terė jeten se qka na gjeti.
Gérer

Agron Popaj Goni Edhe Hoti nė fillim ka qen pjes e aparatit Jugosllav Isen
Gérer

Isen Ferati Agron Popaj Goni Hoti Kurr su Pajtua dhe e Psoj
Gérer

Riza Ēitaku Une s po dij kush eshtė UDB ash , po ata qe ishin po i njohin shoket e vet.
Gérer

Isen Ferati Riza Ēitaku numer nje 1 Isa Mustafa numer 2 jussuf Buxhovi
Gérer

Agron Popaj Goni Po Isen FeratiFerati.nja 10 vite ka qen zyrtar Jugosllav.Ka qen ZevensMinistėr i Titos
Gérer

Riza Ēitaku Nr.3 ishalla sje ti ,o Isen Ferati
Gérer

Isen Ferati jo goni Jugosllavet e Titos u Mashtruan keq u Mundohen ta bejn per veti por nuk munden ta bejn se ishte shum i Vendosur Prof Ukshin Hoti dhe psoj pse nuk e pso Rugova dhe albin cernagori
Gérer

Agron Popaj Goni Isen.Pse Babaj i Ukshin Hotit,Nuk e kundėrshtoj Jugosllavinė.Por e dėrgoj djalin e tij tė studionte nė Zagreb.Edhe nuk ka mbajt kapuq tė bardh
Gérer

Isen Ferati Riza Ēitaku une per veti kam ikur nga sherbim Ushtarak me 20 03 1990 jam vendosur ne Zvicer qysh Hatre nuk kam qasje me UDBASHET E LDK E ASE KUJT Tjetr babaen dhe vllavin USHTAR Te UCK O DRENICAK O PA FTUR Marre ti me then veti Drenicak shko mbyto ne LIGEN Ne pRISHTIN
Gérer

Agron Popaj Goni Isen.kam gjdo rrespekt pėr Ushtarėt e UĒKs.por jo pėr Komandantėt Enverista
Gérer

Isen Ferati Agron Popaj Goni VET Fakti qe ka quar ne ZAGREP tergon qarte se Babai i tij ka qen PATRIOT O Gon o shoku im Kfello kfjell mes in me nje thes me Qyqaret
Gérer

Agron Popaj Goni Zagrebi ka qen nė duart e Komunistėve Jugosllav.Edhe Tito ka qen Kroat Isen Ferati
Gérer

Isen Ferati Enveritat ishin te Reshtuar si kunder TITISTEVE Jugosllav asegje me teper LUFTEN E UCK E Ka filluar krye trimi KOMANDAT Adem Jashari me shum TRIMA
Gérer

Riza Ēitaku Qyqar janė te gjithė ata te cilet e perqajnė popullin , jo ky kesi jo ky as si puna e juaj.Elemente serbe janė te gjithė perqaresit e popullit.
Gérer

Agron Popaj Goni Edhe ndaj shqiptarėve shum bile.hahahah
Gérer

Isen Ferati Agron Popaj Goni POR Kroatet edhe ne Shqiptret per AFERSISHT E Kishim te njetin ARMIK serbin qetnike
Gére

Agron Popaj Goni Jo Kroatėt kan qen Repuplik.mė dėshira e mbajtėn atė sistem
Gérer

Isen Ferati Riza Ēitaku shko mbyte ne LIGEN O Drenicak si ste vije Turp te besh Poltiken e QYQARVE QE Kan ngordhe ne Drenic e Dugaxhin
Gérer

Isen Ferati Agron Popaj Goni Krocia dhe sllovenin e Futi me nje shtet RUSIA Por nuk Pat sukses se Serbet kishi tjra INTERSA
Gérer

Agron Popaj Goni Kroatėt dhe Sllovenėt kan qen vėllezėr qė e formuan Mbretėrinė SKS.pastaj Jugosllavinė e para Luftės sė dyt
Gére

Agron Popaj Goni Nuk kan qėn tė rrobruar nga Serbėt si ne Isen Ferati
Gérer

Riza Ēitaku qyqar e mjeran e element serb ata te cilet e perqajn popullin ne baze rajoni si puna e juaj.
Gérer

Isen Ferati Riza Ēitaku TE Gith elemeti i serbis jan te INSTALUAR Ne LDK Me zadhensin dhe ekonomistin e RRAMON MORINES ISA MUSTAFEN O QYQAR
Gérer

Agron Popaj Goni Isa u largua nga puna.kur erdhi Milloshi.
Gérer

Isen Ferati Agron Popaj Goni PAK me von dhe dul ne diaspor per mashtruar Mergatet tuj mledh LEK Per veti dhe per Djem e vet per ty per mu Leshin e MARIS
Gérer

Agron Popaj Goni Mėrgata nuk ka qen Budall mė ja besue parat.nese do ishte si Rramon Morina
Gérer

Riza Ēitaku Po tregon Shkumbin Mehmeti e Nazim Bllaca ku jane te instaluar element serb.O Isen Ferati.
Gérer

Hajrullah Bahtiri Un tek tash e kam kuptue qė ajo plaka i pat thėn Bajram Rexgepit gjat nji vizite:Po valla nakeni ndihmue shum qė nanėn na e keni qi !Kjo ėshtė mu pėr qat shkak qė uēk- ka veprue siq ke shkrue ti.
Gérer

Agron Popaj Goni Po pra.vet kena kontribue.se nuk ni kan marr mė zor.
Gérer

Hajrullah Bahtiri Isen Ferati MOS TENTO ME DEZINFORMUE OPINIONIN OOO TARZAN PO NEJSE SPASKE FA SE SIDUKET QENKE L KEQINFORMUAR 100%.E VĖRTETA ĖSHTĖ SEPO DUEL N’DIASPOR MBLEDHI LEK DHE E ORGANIZOJ JETĖN PARALELE SIQ ĖSHTĖ ARSIMI SHĖNDETSI E TJ.POR SIDOQOFT ATA LEK QĖ U...[size=12]Voir plus

Gérer

Isen Ferati Hajrullah Bahtiri njerzit si Mialim zekani e Bajrush UDBASHI Na ken sjell ket Setuat te pa Lakmushme tuj ber Politik Ditore
Gérer

 · Répondre · 1 jRiza Ēitaku Jo Isen Ferati , gazetaret nuk janė fajtor , ata ne pushtet s janė kanė kurr.Shtetin e prishin pushtetaret.
G

Hajrullah Bahtiri Isen Ferati Spo di pėr kend e kie fjalėn kur po thue Bajrush udėbashi?
Gérer

Hilmi Sokoli


Gérer

Isen Ferati po Bajrush morina qe jav ka tredhe Trurin si Shefqet krasniqi disave ku ka mujt me Depertuar te nje shtres e Popullit neutrale me Tru PESHKU
Gére

Hajrullah Bahtiri Isen Ferati Un kam krejt mendim tjetė bile pėr Bajrush morinēn skam vrejtje apsolutisht
Gérer

Ramadan Balaj A bre goni po me vje keq po kur se din mir situaten e rrqakut sa mir me komentu se sun ja qellojsh , edhe del jo mir , reqaku asht tradhtu shqiptari i
Gérer

Isen Ferati Hajrullah Bahtiri UNE Bajrushin e kam Kujshi dhe njofi mir qysh po Partis Kumuniste ka filluar me Punuar si ANTI Shqiptar dhe do te punoj der sa te Vdes ky dhe Milaim zeza kan ber shum Vrasje dhe se shpeti Gjykata specjale do ta Zbuloje te Vertetet mbi te gjitha vrasjet
Gérer

Hilmi Sokoli Isen Ferati qysh mundesh me e pas kojshi Bajrush Morinen kur ti je nga prizreni e Bajrushi eshte nga fshati Gexhe komuna e Rahovecit?
Gérer

Isen Ferati Hilmi Sokoli ti vet the se Kosova eshte e vogel dhe Njefem te Gjithe mes veti te gjithe fshati im ka shum Miqesi me Gexhen se Bajrushi edhe ne shkolle ne Rahovec eshte sjell keq
Gérer[/size]

Redon Duraku 12 ushtarė tė UCK-SĖ jane te vrarė nė mbrojtje tė Reēakut dhe dhjetra janė plagosur. Problemi qendron tek Rama i cili pat privatizu RTK-nė dhe fletė pėr tė gjithė dėshmorėt dhe ngjarjet qė u zhvilluan. Sikur ai te ishte ne te njejten kohe e te njejtat ngjarje
Gérer


Redon Duraku Ushtaret ne Betejen e Reqakut kane dhen maximumin,mundesi ishin te kufizuara perball makineris ushtarake shtetrore serbe. Shumicen e ushtarve te vrar i kam njohur ku ne mesin e tyre kam pas nje shok te shkolles fillore. Ushtaret luftuan,matrapazet disa komandanta sot flasin sikur te ishin aty. Rame Buja ne ate kohe nuk ka qene fare ne zonen e Nerodimes.
Gérer


Shukri Bekteshi UĒK-ja ka zen rob ushtar serb te uniformum edhe si ka vra , d.m.th. UĒK pa u siguru mirė ne veprat e njerzve se ka vra asken , njellosjen e UĒK sun e ban kurr ai qe ska qen UĒK , plumbi UĒK ka qen i artė ėshtė shkrep ne vendin e duhur te lumt ata qe tradhtaret kan vra , pa shti asni emer pasi qe ka spekulime te mdha se edhe ata qe jan vra per hasmeri te veta ja kan trus UĒK
Gérer
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Disa akuzojn Ramushin,disa e mbrojne   Jeu 18 Jan - 14:11


Isen Ferati Shum Banesa dhe Biznese jan Uzupruar nga LDK Ne Prizren per te vetmin Qellim per ta ETEKITUAR UCK si Grabitqare dhe me nje far mnyre ja kan ARRIT Qellimin se edhe Forcen Informative dhe Spekulise e kishin nga Baba i Tyre JOSIP BROZ TITO Me klyshet e vet ne KOSOVE
Gérer


Agron Popaj Goni Shukri BekteshiBekteshi.po Serbėt nuk i ka vra.Por kėta tė LDKs po.
Gérer


Shukri Bekteshi Agron Popaj Goni , tradhtaret lere qe te tradhtojn po edhe vrasin familjart e vet per ta akuzu kundershtarin jan shum te poshter tradhtart
Gérer


Redon Duraku Ram Buja ju eshte bashkangjit Uck-se ne Mars-Prill i ardhur nga kryesia e LDK-se madje ne kohen kur ishte minister I arsimit dhe sportit ne qeverin e Rugoves. 99% te pjesemarrsve ne lufte kane qene antare te Ldk-se. Kush ka dasht me luftu dyrte kane qe...[size=12]Voir plus

Gérer[/size]

Agron Popaj Goni Por ēfarė ju tradhtun kėta tė LDK.a u larguan tė gjithė nga puna.kur erdhi Milloshi
Gérer


Redon Duraku Ldk-ja ka dhan kontribut te madhe ata ushtar shumica kane qene nga Ldk-ja por qe nuk e degjuan te rrin indifferent dhe ju bashkuan luftes.
Gérer


Isen Ferati Redon Duraku 100% ISHIN Me LDK Me Fillimin e Luftes DEVIJOJ LDK Se nuk kishte ne PLAN Si te shkohet me te tutje mbeti Populli ne LLOQ
Gérer


Isen Ferati Agron Popaj Goni Udbashet kurr nuk kan ndalur Punenen
Gére


Agron Popaj Goni Isen FeratiFerati.Pajtohem se LDK.nuk diti aq mir,qė ta menagjoj situatėn.Por nuk pajtohem qė ti quajsh Udbasha
Gérer


Agron Popaj Goni Ma gjej njo nga LDK qė ju bashkua sistemit tė Milloshit.isen
Gérer


Redon Duraku Akuza Udb-asha,ndaj Ldk-se si dhe akuzat ndaj Uck-se se ka vra Ldk-sta e tje jane politike. Me keto gjera tentohet te ruhen pozicionet, nuk do te kane asnje ndikim ne historin e popullit shqiptar. Andaj duhet te jemi realist dhe te kujdeshem.Pershendetje per te gjithe!
Gérer


Redon Duraku Ldk-u konsumu,me vite politike te njejte,shqiptaret nuk u perfshin ne Dejton dhe situata sa vinte dhe u bente e padurushme. Kreret e UCK-SE kete e shfrytezuan dhe ofruan nje alternative tjeter e cila gjeti mbeshtetje edhe tek popullata. Me fillim konfl...[size=12]Voir plus

Gérer[/size]

Isen Ferati Redon Duraku te Lumte ke dhen PERSHKRIM 200% I Sakt te Pershendes edhe Une se me te Vertet je i Sakt
Gérer


Redon Duraku Isen faleminderit pėr vlersim!
As pėr Ldk-nė dhe liderin e saj nuk ishte e letė. Rugova kishte bėr disa logari tė zgjuara,ai mendonte se shmangja e luftes do tė shperblehej. Gjitha ato vizita nderkombetare,lobim,sembilizim e tje ishin ne funksion per t...[size=12]Voir plus

Gérer[/size]

Haxhi Kuēi uēk ka pas marveshje me ushtaret serb.Si ka vra per mi tregue shqiptareve ja na nuk vrajm ushtri serbe,por vrasim civil serb e shqiptar.U doli per lendine lufta e tradhetise krymave te serbise.Kur nuk ke qen ne uēk mos fole pa lidhje.Me pas luftue uē...[size=12]Voir plus

Gérer[/size]

Shukri Bekteshi Pom vjen keē met than mos je i pit e po fol me raki , ju ishi ni grup anti UĒK shumica me tregime te njeta edhe vjellni vner mbi uck kjo sdo koment plus thu mos ma nxerni bejagi di ma shum une sdi sa ma shum zi dini ju per uck e kurr sju njeva tu fol per ni serb edhe mendimin tim ti sun e ndrysho munesh me fshi komentin tim po jo mendimin
Gérer


Haxhi Kuēi Shukri Bekteshi O burr,sta fshij ēka shkruan,veq mos shaj,me fakte mbushma mendjen.Vete kusheririn tend Bajram Bekteshin,e kam pas shok,ama edhe ky me ka tradhetue,jo i paq.Fatmir Lima kurva e serbise ma bante ne fillim skemi arme,Kurse i mirrte ata qe...[size=12]Voir plus

Gérer[/size]

Shukri Bekteshi Ėshtė ni fjal popullore tek ne , Dhjefsha timen qka po ni tek tjeret , pasha zotin o Haxhi Kuēi shum her edhe gabon njeri qe lyp spjegime , masi me emra po fol nuk di qka me than ktu sidomos kur poj permend qato dhunime edhe atė me emer e mbiemer , shum her duhet than kush jam une more , as veti su met mi besu ,une te mundova pak
Gérer


Redon Duraku Akuza tė rėnda po bėn, me tė cilat as qė ja vlen tė merret njeriu. Shko deponoj nėpėr gjykata nuk e di pse ke prit deri tani. U ben 20 vite dhe ti si "trimė dhe i sinqertė" qė je nuk lėvize pėr ti deshmuar. Tregimi yte i stilit konspirativė "mos pas lu...[size=12]Voir plus

Gérer[/size]

Shukri Bekteshi veē ma ka mar mendja qe diēka sesht ne rregull pasi qe shum e urreni UĒK , e pse spo shkon ne gjykat mi than kto
Gérer


Redon Duraku Ti je njė anti-shqiptar,anti-amerikan dhe bashkėpuntor i serbve. Flet per UCK-nė pa qene pjesė e saj,flet per politikė pa qenė pjese e ndonje grupimi politikė,flet si ekspert ushtarak pa qene ushtarak,flet per Adem Jasharin pa e njohur fare,lakon disa emra qe arrite ti mesosh fale rrethit ku jetoje. Tani mbylle ate goje njeri i degjeneruar sa nuk tė ėshtė mbyll per gjithemone.
Gére


Haxhi Kuēi Redon Duraku .Ti mesiguri je njeri nga ata antishqiptar jo une,Ti mos ha mut ka Adem Jashari,Mbylle ma mire ta qet.Ku te ka punue baba yt o idiot gjate kohes se titizmit?Ushtarėt e Haradinajt ngarkohen edhe me kryerjen e njė vepre tjetėr tė rėndė. Njė ...[size=12]Voir plus
Gérer


Pretendimet e Serbisė kundėr Haradinajt – krime ēnjerėzore nga…
INSAJDERI.COM
[/size]

Shukri Bekteshi Gati um binde qe din dicka ti veē po trillon gjera ishalla te ngat
Gérer


Redon Duraku Po ti po i beson pretendimve serbe, kjo reference fare nuk ka rendesi. Ti cfare identiteti kombetar ke?
Gérer


Haxhi Kuēi Shukri Bekteshi http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com/t5154-ramush...Gérer

haradinaj ka mbyt shqiptar me sopat - Ramush Haradinaj…
DISKUTIME-SHQIPTARE.FR-BB.COM


Haxhi Kuēi Redon Durakuhttp://kumanovapress.net/tronditet-kosova-nga-kjo.../Gérer

Tronditet Kosova nga kjo ngjarje, Shikoni cka i publikojn serbėt…
KUMANOVAPRESS.NET


Sahit Kapiti Shukri Bekteshi: Po hyn llugave pa tė detyruar askush. Po Selman Binishi Belanicės sė Malishevės a ishte Tradhtar pėr ty : Ishte njė djal i ri 18 vjeqar i cili u rrah dhe u fut nė gepek tė veturės dhe u vra nė dalje tė fshatit,vetėm se ju tha Kriminelve tė maskuar se : PO JU NJOH.
Gérer

Haxhi Kuēi Sahit Kapiti O te lumt po keshtu ketyre argateve te shkive duhet me ja tharb dhembet.
Gérer


Haxhi Kuēi Shukri Bekteshi O goran,ti kqyre edhe mbiemrin e ke te shkive..Ndegjoje kete video ne minuten e 65 ēka folin per Ramushajt.O derri i serbise.Ndegjone ka minuti 65,apo nje ore e pese minutave,ēka filin per Haradinajt qe paskan vrare me sopate shqiptar
Gérer


Shukri Bekteshi Sahit Kapiti nuk ke nevoj ktu mi than shko thuja gjykates , shum her familja mer ne qaf edhe te rinin
Gérer


Shukri Bekteshi Hagji fillove me flliq a , ti qenke shpiun teper qe paske shpetu ik pirdhu
Gérer


Sahit Kapiti Shukri Bekteshi Nuk kam vullnet tė bisedoj mė tutje me kėtė logjikė...
Gére


Redon Duraku nuk po pergjigjeni vetem po afishon faqe qe nuk dihet kush qendron pas tyre.Gjitha keto jane gatu ne kuzhinat e Beogradit.Ramushi eshte gjyku per keto nga nje trup nderkoombetar dhe nuk eshte provu per asnje fajsi.
Gérer


Haxhi Kuēi Shukri Bekteshi as ti o goran ske met me na mesue ēka shkruajm.Mesiguri edhe ti ke ba masakra ne popull e plaqkit me policine e serbise
Gére


Shukri Bekteshi Hiq mos bisedoni , shum mir qe jeni gjall shijone lirin
Gérer


Haxhi Kuēi Shukri Bekteshi tani e morra vesh se edhe ti e kishe dhunue Sofije Tafen,dhe ke gisht ne vrasjen e Musajve
Gérer


Haxhi Kuēi Shukri Bekteshi Hiq mos u ban marak se nuk do ju zgjate ma shume se gjere ne mars.Ka dot ja mbatheni,ne deti skeni ku me marr azil.E keni okupue ma zi se shkau kosoven,dhe e keni izulue popullin si apartedi ne afrike
Gérer


Shukri Bekteshi Haaa haa kur del pija jorganin te kamt e ki ti qenke lop
Gérer


Redon Duraku Ramushi eshte gjyku nga nje trup i pavarur kot flisni ju.
Gérer


Haxhi Kuēi Shukri Bekteshi po po mire e ke vertete lope jam,se pot djege zuzica,ani e kishe kap Ramushin per krahi.Perkrahes i madhe qenke.Bravo se shpejti rezuluta 1244 po zbatohet nga amerikanet.Une shpresen e kam tek Turqia e ju mirrnu me ameriken.
Gérer


Shukri Bekteshi Ramushi ėshtė HEROI IM
Gérer


Haxhi Kuēi Redon Duraku Une nuk po e aukuzoj,po e akuzojn te demtuarit,qe disa jan ka jetojne ne zvicerr.Gjaku nuk eshte uje mbaje mend,Dushk per gogla ka me shkue.Po hiqu e mos e shtine koken ne thes.
Gérer


Redon Duraku Kot afishoni lajme nga podhtale qe nuk ju dihet as adresa.
Gérer


Redon Duraku Haxhi Kuēi ai kusherini yte eshte diciplinu nen perkujdesin e UCK-se,nuk po flet si ti.
Gérer


Haxhi Kuēi Redon Duraku ja keni mbush gjepin me miliona.Dhe e njoh qe ska luftue sa ju as nje plume se keni gjuajt ne serb,pos ne vellazni te juaj.Zoti ua marroft gjenazen kur te cofni
Gérer


Haxhi Kuēi Redon Duraku kush e ka dhunue Mirjeta Kapllanin e pasi i ka shfrye koqet me falni ne shprehje,e ka hedhe ne furre per se gjalli dhe babai i saj kur e lute qe mos ta dhunoj e nxjerr revolen dhe e vrete si qen.Ti tip titist,eneverist taman shpifes dhe mbrojtes i krimit.Qe ke e keni veriun merrnja nese keni qen luftar.
Gérer


Redon Duraku nuk do te merrem me akuza qe jane fabrikuar ne Beograd.
Gérer


Redon Duraku ku e kame adresen keto pordhtale dhe a kane gazetar?
Gérer


Shukri Bekteshi Ma mur mendja qe pordh qastit jan kto shpifje tuat mu si ky i smuri , ky do lirin tash ky akuzon edhe baben e vet per ni orė liri
Gérer


Haxhi Kuēi Shukri Bekteshi o magar ndegjoje vrasesin qe e ka shti Ramushi me piiiip....https://www.youtube.com/watch?v=lucW0qyDVmIGérer

VRASJE KINDAPIME HARAQE VRASJE MAS Per Ramush Haradinajn,perkrahes e akuzuesLUFTE ETJ RREFEN
YOUTUBE.COM

https://www.facebook.com/agronpopaj.goni/posts/1768852703189296?comment_id=1768952863179280&reply_comment_id=1770819966325903&notif_id=1516306495597456&notif_t=feed_comment_reply
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Disa akuzojn Ramushin,disa e mbrojne   Jeu 18 Jan - 17:29

Krijimi i shetetit tė parė serb daton qysh prej shekullit tė XI me emra tė ndryshme, siē kanė qenė: shteti i Zetės, Rashkės, Duklės, Zahumjes, Travunjės, Pohonjės dhe Bosnjės. Kurorėzimi i mbretit tė shtetit tė parė serb qe bėrė nė Zetė (territori i Malit tė Zi) nė vitin 1077.Mretėria e dyte serbe ka qenė Rashka. Kėtė shtetet me emrin e ri tė quajtur Serbi, e patėn emėrtuar sunduesit e dinastisė sė Nemanjiqėve. Nė vitin 1216 zhupanėt serbė kėtij shteti ja bashkangjitėn edhe tokat e tjera nė jug tė gllabitura mė vonė me dhunė, tė cilat i quajtėn me njė emėr Kosovė e Metohi (Anton Bebler, 2008). Siē shihet shteti i parė serb asnjėherė nuk ėshtė krijuar brenda territorit tė sotėm kosovar, edhe pse ajo pretendon se Kosova ėshtė “djepi” i saj. Gjatė sundimit osman, Serbia e organizuar si principatė, ka qenė gjer nė vitin 1878, kur pranohet si mbretėri e pavarur. Nė krijimin e kėtij shteti serb, ndikim kanė pasur fuqitė e mėdha tė kohės.
Pas Kongresit tė Berlinit (punėt i filloi mė 13 Qershor 1878),  gjendja e Serbisė nuk qenka e favorizuar, kėshtu mendojnė autorėt serbė. Me kėto vendime , p.sh. Austro-Hungaria paska patur mundėsi ta pengojė zhvillimin ekonomik tė Serbisė. Jo vetėm kaq, ajo mundej ta bėnte kėtė shtet edhe vazal tė vet. Pas kėtij kongresi, pozita gjeografike dhe ekonomike e Serbisė, thotė Cvijiqi, u ndryshua mjaft nė dėm tė saj. Me pozicionimin e vet nė anėn veriore, Austro-Hungaria e pengoj krijimin e shteteve sllave nė kėtė anė. Me aneksimin e Bosnjė-Hercegovinės, ajo i bėri bllokadė Serbisė nė anėn perėndimore. Nė kėtė mėnyrė, thotė Cvijiqi, Serbia qe bllokuar nga dy anėt prej njė shteti tė fuqishėm evropjan, i cili pushtoj toka tė huaja tė cilat asnjėherė nuk i ka patur tė veta. Nė kėtė mėnyrė Austro-Hungaria fitoi dalje tė drejtpėrdrejė nė detin Adriatik. Cvijiqi, duke mbetur i pakėnaqur me vendimet e Kongresit tė Berlinit, thotė se ndryshimet territoriale qė ndodhė, Serbisė e Malit tė Zi nuk i suallė kurfarė fitimi.
......................
“Sa i pėrket anės profesionale unė e kam pa ku janė”, thotė Hasani nė incizim. 
“I kam pa aty te Limaj”, shton ai, duke iu referuar gjyqit tė zėvendėskryeministrit Fatmir Limaj pėr krime lufte, apo rastit tė njohur si "Kleēka". 
“Ata injorantė, tė padijshėm, qė s’kanė kurrfarė vlera edhe qė janė tė degjenerum nė aspektin e integritetit moral dhe njerėzor”, fyen Fejzullahu gjyqtarėt dhe prokurorėt e huaj tė vendosur nė Kosovė. 
Ai pėrmend njė rast, tė jetė dėgjuar njė gjyqtar nė rastin "Kleēka" tė ketė thėnė: “Pat, s’pat provė, unė nesėr kam me ndryshu aktgjykimin dhe kam me ēu nė burg Fatmir Limajn”. 
Duke mohuar keta nė vrasjen e Hajrės, pėr tė cilin mendohet se ishte duke bashkėpunuar si dėshmitar nė Hagė, pretendonin se nė ditėn kritike ishin larguar nga dasma ku kishin qenė edhe viktimat, pėr tė vazhduar nė festėn e ditėlindjes sė njėrit prej tė akuzuarve.
pėr vrasjen e Hamėz Hajrės dhe familjes sė tij ka qenė problematik dhe nuk ka pasur prova materiale ndaj tė dėnuarve, qė tash janė nė liri pasi u amnistuan nga Presidenti, nė prag tė Vitit tė Ri. 

Lexo mė shumė nė: http://www.gazetaexpress.com/lajme/audio-incizime-te-fshehta-te-fajzullah-hasanit-qe-deshmojne-sesi-u-denuan-vellezerit-ramadani-e-kiqina-488446/?utm_source=referral&utm_medium=web&utm_campaign=copyright
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Disa akuzojn Ramushin,disa e mbrojne   

Revenir en haut Aller en bas
 
Disa akuzojn Ramushin,disa e mbrojne
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: