AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 skenarin e kumanoves cia amerikane e ka pergadit me shqipzit

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: skenarin e kumanoves cia amerikane e ka pergadit me shqipzit   Mar 30 Jan - 10:00

Në Kumanove nga dt.8-10 maj 2015 nuk ka pasur luftime ne mes policis maqedone dhe terrorristve shqiptare....por ka pasur luftime me mes agjentve sekrete te CIA dhe FSB...te cilet jane mashtruar nga qeverit e tyre...me qellim qe faji teju mbetet Shqiptarve...
1.Me dt.23 prill 2015....agjetetet sekret te AKI-SHISH-DSK....sulmuan piken kufitare te Gushices ku moren armatim...ndersa policia maqedone e kontrolluar nga CIA...paralajmroj opinionin se nuk kemi arrestuar asnje terrorrist qe sulmoj piken e Gushices...
2.Me dt.27 prill 2015...agjenti i CIA Ali Ahmeti....shkoje ne Kosove dhe u takua me zyrtaret e AKI dhe MPB...per ti kordinuar planet...e kamuflazhit te Kumanoves me 18 terrorristet e arrestuar qe rralizuan sulmin ne piken kufitare teGushices..
3.CIA...pasi qe pergaditi mire planin me Ali Ahmetin dhe Sasa Mijkallovit me 18 terrorristet e arrestuar nga sulmi ne Gushic...pergaditen prapaskenen e sulmit te Kumanoves....duke i mbajtur keta 18 terrorrist te izoluar nga dt.23 prill deri me 9 maj 2015...
4.Me dt.4 maj 2015 ne amabsaden amerikane ne shkup u rralizua nje takim sekret...ne mes Ali Ahmetit,Mendu Thaqit,Nikolla Gruevskit...dhe disa sherbimeve intelegjente,ku u pergaditen planet e prakaskese se kamuflzhit politik teKumanoves....
6.Agjentet sekret te CIA-MI6-FSB...u futen ne kuth....duke i mashtruar ata se do te arrestojne 18 terrorrist shqiptare qe po pergadisin destabilizimin e Maqedonis,kur ne fakt keta terrorrist ishin te izoluar nga policia maqedone dhe nuk kishte kurrfar logjike te arrestohen...pasi qe ky kurth u rralizua nga takimi me dt.4 maj 2015 ne ambasaden amerikane ne Shkup...
7.Me dt.7 maj 2015...keta 7 agjent sekret te CIA-MI6-FSB...te cilet u shantazhuan nga ambasada amerikane...filluan aksionin ne lagjen e trimave ne Komanove per te kerkuar 18 terrorristet shqiptare...te cilet ne fakte nuk ishin aty sepse te gjithe ishin te arrestuar me dt 23 prill 2015..
8.Me dt.8 maj 2015 ne ora 01.00....Sasa Mijkallov dhe Ali Ahmeti...pasi qe moren lejen per sulm nga ambasada amerikane...se banoret shqiptare te lagjes se trimave ne Kumanove u informuan se ka levizje te terrorristve neper shtepit e tyre....derguan 630 polic maqedon....te cilet do te arrestonin keta terrorrist...
keshtu Ali Ahmeti dhe Sasa Mijkollov me planin e ambasades amerikane....mashtruan gjithe boten nga dt.8-10 maj 2015....se policia maqedone po lufton me terrorrist shqiptare...
12.Te gjihe te arrestuarit qe po torturohen ne burgun e shutkes,asnjeri prej tyre nuk ka marre pjese ne luftimet e Kumanoves me dt.8-10 maj 2015....por te gjithe jane derguar ne vendin e ngjarjes me dt.10 maj 2015...qe ambasada amerikane te kete nje ALIBI para mediave te botes se terrorristet shqiptare luftuan me policin maqedone...

13.Te gjithe ata vdekur nga terrorristet shqiptare....pra 9 prej tyre,jane vrare me dt.11 maj 2015 ne burgun e shutkes....dhe asnjeri prej tyre nuk eshte vrar ne luftime nga dt.8-10 maj 2015 ne lagjen e trimave ne Kumanove...
14.Te gjitha...gjoja bisedat telefonike ne mes Ali Ahmetit dhe Sami (Sokol) Ukshinit me dt.8-10 maj 2015....apo bisedat e agjentve te UDB ( BIA)..... Ibrahim Kelmendit,Milaim Zekes,Baton Haxhiut,Xhezair Shaqirit,Blendi Fevziut...gjoja me terrorristet shqiptare deri sa ata po luftonin me policin maqedone....jane vetem MONTAZH...te pergadituara nga CIA-AKI-SHISH-FSB-DSK....qe te mashtohen opinioni....me qellim qe shqiptaret ti paraqesin fajtor para botes....

apo pse ambasada Amerikane,nuk nuk lejon OSBE apo mjeket ligjor te vizitojne nga dt.11 maj 2015 te gjithe teburgosurit shqiptare ne burgun e Shutkes...
BILANCI....
18 terrorristet e arrestuar qe u paraqiten ne media te policis maqedone me dt.12 maj 2015 se keta ishin autoret e luftimeve ne lagjen e trimave ne Kumanove me dt.8-10 maj 2015....eshte vetem ne MONTAZH i pergadituar ne ambasaden amerikane ne Shkup me dt.4 maj 2015...qe popullin shqiptare ta paraqesin si fajtor ne destabilitetin politik teMaqedonis.
CIA dhe FSB....shqiptaret i perdorin si fuqi baruti....per ate e kan formuar Maqedonin artificiale....qe shqiptaret ti perdorin si vegel per rralizimin e interesave te tyre strategjike...me partneret Turq,Grek,Bullgar dhe Serb...
Amerika....nuk i fut ne lufte per rralizimin e interesave te tyre,bullgaret dhe turqit e Maqedonis...apo greket dhe bullgaret...apo serbet dhe bullgaret....por gjithmone i fut shqiptaret ne lufte....kete e ka treguar ne vitin 2001....me marrveshjen e Ohrit,qe shqiptaret i perdor si vegla per rralizimin e planeve strategjike me Rusin dhe Turqin.
Ambasada Amerikane...duke i dhen urdhra sekrete policis maqedon ka inskinuar planin e Sopotit,Bordecit,Monstren,Gushicen dhe tani Kumanoven....qe shqiptaret ti mbaj nen kontroll...qe asimilimi i tyre terralizohet ne heshtje...

156.000 Shqiptare qe nga viti 2001 kan ikur nga Maqedonia...560.000 jetojne ne GETO pa asnje perspektive per jete tesigurt...
CIA...ju ka propozuar 43% te Shqiptareve te Maqedonis Ali Ahmetin dhe Menduh Thaqin qe te votohen gjithmone nga injorantet....sepse keta jane jane vegla te UDB dhe CIA....te cilet rralizojne vetem planet e tyre strategjike....te ndarjes se Maqedonis sipas interesave te Serbis,Bullgaris dhe Greqis....
Plani sekret i CIA...po rralizohet me sukses....pasi qe tani Kosova ka 9 heroj me shume....qe Hashim Thaqi,Ramush Haradinaj,Edi Rama....ti perdorin keta heroj per fushata zgjedhore....sepse keta nuk i vret askush....sepse jane agjent sekrete te CIA-UDB-DSK.... dhe sherbimeve tjera intelegjente....
Shqiptaret intelegjent....duhet te jene shume vigjilent tani,te mos mashtrohen nga intrigat e liderve shqip-folse te shituar dhe zagerve te tyre...sepse Maqedonia do te ndahet edhe pa prezencen apo deshiren e shqiptareve intelegjent....

CIA dhe FSB...ka gjetur mjaft shqiptare budall...qe i rralizojne planet e tyre strategjike...per fat te keq!
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
skenarin e kumanoves cia amerikane e ka pergadit me shqipzit
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: