AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Kush e vrau Gervallen e Zahir Pajazitin

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Kush e vrau Gervallen e Zahir Pajazitin   Jeu 1 Fév - 13:53

ous et Zana Dragusha n’źtes pas connectés sur Facebook
23/06/2016 18:45
Kush e vrau Gervallen e Zahir Pajazitin

[ltr]spiuni i UDBse stervina e fliqt ēetnike Rexhep selimi ka vrar Zahir pajazitin, edmond hoxhen dhe hakif zejnullahun ..krimin sipas urdherit nga uDbja e ka kryer se bashku me agjentet e UDbse Xheladin Gashin, Fadil syleviqin , Lutfi istogun dhe kete hajren qe e ka vra per te vrar deshmitaret e krimit ..sipas recet[s goja e vdekur nuk flet e ka kryer .kjo ska kurfar dileme Rexhep selimi e ka vra heroin kombtar trimin ekosoves martire Zahir pajazitin....[/ltr]

Sabri Novosella;Ibrahim K e vrau Jusuf Gervallen
Rizahi thote Ibrahim Kelmendi,dy vete kur te shpifin  diēka ka aty,edhe Shkumbim Mehmeti deklaron se ky u ka organizue shume vrasje Ibrahim Kelmendi.
[ltr]https://www.facebook.com/518387785009907/videos/598983750283643/?pnref=story
Avertissement
Impossible de charger la pičce jointe.[/ltr]
24/06/2016 02:33


[ltr]Ja edhe nje stėrrvin tjeter UDBashe nga Zajazi i Kerqoves Safet Hyseni posi edhe qetniku UDBash Selam Bajrami kan filluar te dalin ne sipėrfaqe si stervina UDBje qe kane vepruar nen hije dhe nuk kane qen te njoftun per opinionin ..kane sakatuar duke vrar, masakruar plaēkitur shqiptaret ....ketu Ne kete fcebook shenim ky far ne interviste thote se Selam Bajrami e ka thirr dhe jane taku ne Mitrovice..dhe nga Mitrovica te nesėrmen udbashi Selam Bajrami ka ardh dhe me veture i ka marr Udbashet Ali Ahmeti, dhe Musa xhaferi....domethene krejt ketyre gjerave ju paska parapri takimi ne Mitrovice i Selam Bajramit dhe Safet Hysenit...domethene se ne Mitrovice..pra aty qenka qen kulubi i deges se UDBse qe i ka koordinuar veprimet me UDBashet per destabilizimin e Kosoves...dhe del se Selam Bajrami dhe Safet Hyseni bile ne ate kohe..kane qen me grada me te lata ne UDB se sa treshja qe ka punu ne terren dhe qe eshte bart ne perėndim ...krejt e qart [/ltr]


[ltr]UDBashi Selam Bajrami ne letren e vet thote se Safet Hyseinin e ka taku krejt rastėsisht para mnazes se studentve...pra shihet se Selami Bajrami thesht rren se ai nga mitrovica ..ku ka taku kreret koordinues te UDBse e ka thirr Safetin aty dhe bashk me kreret koordinues te UDBse qetnike serbe kane vendos qe Ali ahmetin e musa xhaferin ti bartin ne perėndim me detyra..misione te reja ..ku menjiher kyqen ne precjelljen dhe vrasjen e vllezerve gėrvalla ...
https://www.facebook.com/permalink.php?id=225518657640273&story_fbid=320883938103744

Pjesė interviste... I.D. Nė njė faqe te “Ditari” lexova: “Pranverė 1984... Njė miku im te restorant “Rugova” pasi kishim marr nga njė birrė dhe ngritėm dolli “rrofsh-rrofsh” mė thotė: “Para burgut hetues tė Prishtinės pash dy makina me targa OH. Mendoj se duhet alarmuar shokėt. Mund tė kenė erdh pėr ndonjėrin”. Nuk e morra si diēka serioze pasi qė edhe mė parė kisha parė dhe vetė makina tė tilla, por me gjithė atė mendova se duhet ta dijė shoqėria e ngushtė. Lajmi u hap shpejt por jo tek tė gjithė. Tė nesėrmen si pėr inat timin kishin arrestuar Fadil Bajramin, Xhelil Xhelilin dhe Adem Maksutin. U fol me tė madhe se kanė kėrkuar edhe Ali Ahmetin”. Ju z. Hyseni jeni njėri nga ata qė u kujdesėt pėr Ali Ahmetin dhe Musa Xhaferrin derisa ata qėndruan nė ilegalitet tė thellė. Aty jepen edhe disa emra tjerė qė kanė pas kontakte me ilegalėt. Ēka iu lidhte asaj kohe juve nė mesveti? S.H. Unė isha njė student qė shkollėn e mesme e kisha kryer nė Mitrovicė. Pėrveē idealit asgjė tjetėr. Ne ishim njohur nė Prishtinė. Demonstratat na bashkuan. Diku nė shkurt tė vitit 1982 ne formuam grupin ilegal “Kalaja” dhe morėm detyrat. Ishim betuar dhe dihet si duhet vepruar kur je nėn betim. U ndodha pran tyre deri kah fundi i qershorit kur njė ditė mė thirri Selam Bajrami qė tė takohemi nė Mitrovicė. Ditėn tjetėr ai erdhi nga Mitrovica dhe i morri me makinė pėr t’i nxjerr nė Zvicėr. Nė kufij Musa Xhaferri ndalohet dhe e sjellin nė Kėrēovė ku dėnohet me dy muaj pėr kundėrvajtje. Jetonim me ankth se ēka do sjell e nesėrmja. Pjesė interviste... I.D. Si e komentoni deklaratėn e Ali Ahmetit se “Maqedonisė mund t’i ndodh skenari i Ukrainės”... S.H. Po e lexova. Pastaj lexova edhe disa analist qė pėr mua kanė dhėnė komente tė pakripura. Ali Ahmeti ėshtė nė koalicion qeveritar dhe vepron me leje. Ai e dijė se partinė e ka tė mbushur e stėrmbushur me kuadro nga tė gjitha ngjyrat, vetėm atdhetarizmi iu mungon. Zgjedhjet nė parti, rrahjet e grupeve tė korruptuara nga veriu nė jug, pastaj kryengritėsit nė Kryesinė e partisė duhet disi t’i disiplinoj pėr aq kohė sa mundet, kuptohet me leje tė Gruevskit. Dihet se po t’ua pėrmendsh atyre (ushtarėve partiak) se mund tė kėrcas konflikt, ata jo qė e ulin kokėn por gjunjėzohen me shalėt jashtė. Nuk ėshtė presion ndaj Gruevskit, por pėr tė zgjat bashkėshortėsinė me te se ai po tė donė anėtarėsim nė NATO ka me dhjetėra mėnyra paqėsore qė ta detyron padronin. Pastaj NATO ėshtė njė Aleancė qė siguron dhe ruan kufijtė e jashtėm pėr tė cilėt Maqedonia s’ka nevojė se nuk e rrezikon askush, por NATO nuk mund tė rregullojė dhe ndryshoj ligjet diskriminuese qė po na bėnė BDI. E thash se ėshtė deklaratė me leje pėr disiplinim tė klaneve partiake, si shumė deklarata tė deritashme pa mbulesė. Pjesė interviste... I.D. Nga kush e mėsuat se Musa Xhaferri ėshtė ndaluar? Me cilin mbanit lidhje? ...(vijon)
Safet Hyseni
[/ltr]
23/08/2016 12:02

[ltr]Ne shtepin publike ne prishtine te quajtur “ HOTEL PARK’ UDBja permes Milorad Nikoliq (BATA) pronar i hotelit u ka ofruar shėrbime seksi falas per spiunet e SERBISE QETNIKE (Dora e zez) qetniket e fliqur si Xhavit haliti, Hashim thaqi, Rustem Mustafa- remi, Fadil Syleviqi, Nuredin ibishi, Kadri veseli, Sylejmans selimi, Rexhep selimi , Ibrahim kelmendi, Qerim kelmendi , Enver sekiraqa, bujar bukoshi, isa mustafa, uke rugova , Adnoan merovci, Nexhat Daci, Gani Gecit dhe vllaznive te tij, Ramush Tahiri etj...
Milorad Nikoliq – Bata ne graqanice ..tash ka lokal ne graqanice me emrin” Etno kuca” https://www.facebook.com/pages/Etno-Kuca-Gracanica/647723888591231 ndersa e ka shit pronen ku e ka pas “Hotel Park” ne prishtine..perball parkut te prishtines.. nji hotel ku asht zhvilluar prostuticioni..seksi me para ne vitet 1985- 1999..ky ved ka qen publik...domethene UDBja e ka lejue punen e kėtij hoteli si shtepi publike..ofrim shėrbimi seksi me para .........dhe ketu UDBja i ka sherby spiunat e vet me seks pa para....ne mes tyre edhe te lartcekurve .........ky qetniku serb Slavko Nikiq inspektor i larte i Sigurimit shtetėror serb dhe pjestar i rrjetit te piunazht DORES Se ZEZ qetnike me banes duke banuar pėrball nderteses se tashme te policise ather ishte e policise serbe kati i dyte....ball per ball me banesen bashkepuntorit te spiunazhit serb Nuredin Ibishi ..i cili me urdhet et UDBse i bashklangjitet UQK se per ta minuar nga brenda UQK dhe per ta shpetuar spiunin emadh serbo qetnik Enver sekiraqen ( i cilki i pat furnizuar ushtrin dhe policine serbe jo vetem me informo ata por edhe me Femra shqiptare ..te cilat me pastaj shumica jane vrar ne menyre me mizore nga policia e ushtria serbe disa prej tyre ne podrumin e fakultetit ekonomik ejuridik ne prishtine) te cilin e kishte zene rob UQKja ne llap...ne minuten 38: 30 ky qetnik tregon se UDBja (Dora e zez) e ka urdhėruar Milorad Nikoliq – Bata qe ne hotelin Park te jep shėrbime seksi falas per bashkepuntoret e sherbimt qetnik serb Hashim Thaqi, Rustem mustafa e Fadil Suleviq...pra ketyre spinave te serbise hashim thaqi , rusem mustafa, fadil suleviq UDBja ju ka siguruan edhe shėrbime seksi per shėrbimin qe i kan bere UDBse (doren e zez) keta spiuna....
https://www.youtube.com/watch?v=Ava7BRvnYcY

Ja edhe ketu ne kete video qetniku inspektor i larte i policise qetnike serbe Slavko nikic ( tash kryetar i veteranve dhe vullnetrave serb ) https://www.facebook.com/nikic.slavkocaki?fref=ts shpjegon se si shtėpia publike “Hotel park” haptazi per 10 vuite ka ofruar seks per para me femra te reja nga serbia , rusia nmali i zi...dhe falas u ka dhene shėrbime ja qka thote nga minuta 45:00 “ E kam pėrmend te jap pergjegjsi Milorad Nikoliq –bata njeriu i cili ne vitet e 1990ta , domethene 10 vite e ka mbajt te shpia e vet e ka krijuar kazamatin (Hotel Park) ne te cilin kane qen te ngujuara vajzat nga rusia , serbia dhe mali i zi te religjionit orthodoks jo rralle edhe te mitura e kam pėrmend te jep pergjegjsi se ka bere krim kur keto vajza i ka shti nder jorgan Rustem Mustafes , Fadil Suleviqit, Nuredin Ibishit dhe banditve te tjere te cilet na e dogjen shtetin...nga ai (Milorad Nikoliq –bata) kam marr kercenim sepse ne vitin 2000 ai e ka derguar tek une Pajk Komnenin nga mali i zi vrases me pagese qe te me likuidoje por nuk kane pasur sukses , Milorad nikolic bato po me kercenon , nuk e mohon se e ka bere ate pune , dhe shikoni si nji person i papergjegjshem renon imazhin e shtetit te tij dhe shėrbimi inteligjent e cila e mbron kete shtet ..ai thote se kjo pune ( domethene ofrimi i shėrbimeve te seksit per hashim thaqin , Rustem mustafen dhe syleviqin) ishte ‘projekt shtetror’, e une i them se po rren dhe ai per kete don te me vras dhe thote se ne pėrgatitjen e vrasjes sime e mbeshte BIA (UDBja) sepse ia kan dhene kinse edhe dosjen time qe ta sheh..dhe aty ka pare ēudira... 
https://www.youtube.com/watch?v=OSIUDd9feME
Etno Kuca Gracanica
Entreprise agroalimentaire
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Po masi po flasim per hetime e implikime ne krime, po du me pyte Behgjet Pacollin, qysh ja spjegon shqiptarve efamiljarve qe vetura e regjistruar me emer te Behgjet Pacollit, me te cilen eshte kry krimi ndaj Jusuf Gervalles me shoke, mbahet si deshmi ne Policine e Gjermanise.
Ibrahim Kelmendi jep detaje pėr vrasjen vėllezėrve Gėrvalla, dhe Kadri Zekės, pėrmendet Behgjet Pacolli dhe emra tė tjerė!
[size=12]3 QERSHOR 2017, 22:05 [size=12]LAJME

[/size]
[size=16]Kjo pistė e re dyshimi dhe hetimi mu ndėrlidh me dyshimin tim tė kahmotshėm, se shoqėruesi i tė dyshuarit pėr vrasės Riza Salihu ishte atėherė me banim nė Zvicėr…
[/size]
[size=14]Kush ishte Abdullah Prapashtica?
Si kuadro tė zgjedhur dhe me perspektivė tė propozuar nga SDB-ja e
Kosovės, ishin Abdullah Prapashtica dhe Sefer Seferaj. Qė tė dy kryen kurse
speciale pėr punė nė Shėrbimin e Sigurimit Sekret Diplomatik dhe vepronin ne kanalet e zbulimit dhe kundėrzbulimit nė qarqet e emigracionit shqiptar dhe ndaj CIA-s nė nivelin e SDB-sė Federative Jugosllave. Sefer Seferaj ndėrkohė u emėrua diplomat nė Amerikė, ndėrsa Prapashtica mbeti nė Beograd, qė mė vonė tė “ikė” nė Perėndim.Teksa qėndronte nė Amerikė, Seferaj kaloi nė Kanada, kukėrkoi azil politik me motivacionin, se ėshtė “oficer i Sigurimit Shqiptar”!.Ne vitin 1981 shkoj tek Selajdin Novosella ne stamboll dhe i ka tregue se demostruesit  i ka nxit serbia me organizue demostrata pra jan njerez te serbise i betohet.
[/size]
[size=14]Si pati guxim Ramushi me ba Pacollin minister?
[/size]
[size=14]Me kerrin e Behxhet Pacollit u vran Gervallajt e shofer i kerrit ne atentat ishte [/size]Hajdin Sejdia
Ndersa saiperket akuzes qe i behet Xhavit Halitit,,ky i fundit a e dini kur u largua nga kosova e ju bashkue LPK ?
[size=14]xxxxxxxxxx[/size]
[size=24]Pershendetje e nderuar po te pergjigjna pak me vones un fakte nuk kam po kam ndegjuar nga disa shok te babait tim dh vet nga babi im se H.Berisha para se me ardh ne Sangallen ka qen ne Shtudgart me ni femer serbe mas vrasjes te vllezerve Gervalla dhe Kadri Zekes aj ka ardh ne sangallen ku ka ber perqarje te madhe nder disa Atedhetar dhe bashk puntor te K.Zekes gjithashtu esht nje njeri i besushum qe eka par Haxhi Berishen me Bashkim Hisarin (kunsull jugosllav) se bashku ne nje ndej nga perqarjet qe i futi H.B nder Shqiptaret ne SG mbet i vrar nipi i yn Qemal Kastrati dhe babes tim i dulen ne prit H.B me 8 te tjer po baba im ishte i armatosur dhe pshtoj nga kjo prit un kam mjaft informata te cilat do ti dorzojm ne gjykat kur te vije koha po per momentin se kem besimin ne gjykatat tona se ekomikisht jan akoma te fort kta sherptoret e serbve po sdo te jen kurr rehat nga un ne qoft se osht nevoja edhe me kanun do ti ndjek me keqardhje qe nuk mundem tju informoj ma shum.
Xh.Haliti tek ne vitin 1986 ka emigru ne Zvicerr ska as ni lidhje me Jusufin
lundi
[/size]
[size=24]Nuk shkon gjat dhe do te dalin ne shesh shum shka rreth Haxhi Berishes mu me kan tregu disa vet qe e kan pa duke nejt ne neja private me Bashkim hisarin ky H.B me shefin e ti Sabri Novosellen i kan durt e lyra me gjak qe sun i pshton as serbia H.B ka dasht ne nje tubim ne Sangallen me disa te tjer ti Vrasin edhe Zija Shemsiun dhe Sami kurteshin Avokatin e Popllit te tanishum po baba im me disa shok i kan pengu dhe baba im e ka ndjek neper qytet me allti ne dor ne vitn 83 me vra ket qen mas vrasjes se Jusufit e Kadries ky ka Hafizi me Haxhien kan qen shok te mir ky hafizi e ka sjell haxhien ne sangallen ,un smuj me dit kush i ka vra ata tre veq njo e di se haxhia ka pas lidhje me udben kur ka ardh H.B ne sangallen ka ardh edhe Bashkim Hisari udbash edhe Skender Blaka kjo sosht rastsi .
Qka ka tebej Adem Demaqi me vrasjen e ktyre treve Demaqi tan jeten ja ka kushtu Atedheut plus ka qen ne burg ne at koh
e keni profilin e vertet ju se spom duket ashtu. ne sangall ku ka qen edhe Selim Brosha e Sadik Plaka .
[/size]
[size=24]Hafezi ma para ka qen Haxhija si turist ka shku sa per Islamin se di se kush e ka pru ne Lpk ne nga 85 skemi qen ne lpk nga 86 kemi qen ne Komitet te XH. Shadrit a sa per Demaqin turp ta krahasoni me kta te lart permendrit .ku jetoni ju dhe qfar gjenerate jeni.[/size]
 [size=11] Harun Aliun e vrau Rafiz Haliti[/size]
  [size=11]Sabri Novosella;Ibrahim K e vrau Husuf Gervallen[/size]
  Kush e vrau Aziz Zhlivoden ?Kush pos Shaban Braha!

Kush eshte Kastriot Limani,kopili Aliovskut
 Ja kush eshte ai qe e vrau Ahmet KrasniqinArtan L.per 300mij marka..
 dMarie Kodra Emin Doda ,vellaun ma vrau shiku jo k kumanova
Halit Elshani Te gjith ata njerez qe kan desht me u marr me ēeshtjen shqiptare,fillimisht kan marr dore te armiqet tan(Policet serbet) e ma pastaj na u kan bere atdhetar!
Kush eshte Florin Krasniqi,qe vodhi dollaret vendlindja therrret?!

Kenga e Rexhes,nuk e mbyti kali por migja i poshter,dijn shqiptaret tradhetine me ja lan kalit.
  Kadri Veseli ka nėnshtetėsi tė Serbisė[/size]
Kushne vrau Telin,Lype emrush suma ne Fb
 Telin e vrau maliq ndrecaj me ate qe eshte ne varreza
Kush e vrau Komandant "Telin"??
Xhezair Shaqiri,as ju e as Ilirian Halimi,nuk keni fare gishte ne vrasjen e Telit.Telin e vran sherbimet sekrete te Berishes,qe kerkohej nga interpoli per krime gjate trazirave.
  Kush Telin e vrau SH.P.me u.te Ali A.e Fatos Klosit,sepse Teli kerkohej per vrasje gjate trazirave ne shqiperi

 Afrim Prishtina,kush zbuloi bunarin a luftoi uēk serbet

 Naim Miftari i qet kush e kan pague me vra shqiptar,edhe Bllaca i njet vrases me pagese.
Gani G e vrau Shaqirin se e ka dite qe e ka plagos,e vra BD,
kush e spiunoj Harun Aliun... Harun Aliun e vrau Rafiz Haliti.Per mi shti me vra qendron edhe Ali Ahmeti
Kush e vrau komandant Shpendin?kerkone ne gogel Emrush Sumen?
 Kadar Naftal Qehaja;Kush dhe pse e burgosen Albin Kurtin?ēka banin ne gjepa me Nait Hasanin ne burg qe i pergjojshin te burgosurit!
 Zana DRagusha,kush e vrau Zahir Pajazitin;Rexhepi me komandant Plakun Gashi.
Skender Hotin policia e dergonte ne krushe ,ky me arme gjunte dhe i shante krushjanet qeshtu duhet kundra serbeve me luftue e ky me Fatmir Limen vra Hoxhen .Kerkone ne gogel Emrush Sumen?!
Azem Hajdarin e vrau Izet Haxhia
Kush ashte shetit me Arkanin?Hashim Thaqi me bosa.
Kush i ndertoj shtepi Adem Demaqit ne sarande?Rrahman Morina ishte bashkpuntor i ngushte me baben e Fisnik Ismailit,pra Muharrem Ismailin,qe bashke kan shitur nderrmarrjen prodhuse Kosovodrvo me vlere 420.000 DM,dhe disa prej ketyre mjeteve ja kan ndertuar villen e Adem Demaqit ne Sarand.

Intervista e Albinit ishte e organizuar nga UDB-ja,me qellim te mashtrimit te opinionit kosovare,per ta paraqitur Albinin si hero....
Buba Morina ka punuar per kryqin e kuq ne Beograd,dhe ka vizituar 8 here Albinin ne burgun e Pozheravcit.

Kujtim Kurti Abdullah Prapashtica

Edhe njehere kerkoj publikishte te sqaohet rasti i Raif Gashi! ! Ne te njeten kohe mundesishte te na informoj Avdullahu per Raifin dhe qendrimi i tij ne Prishtine tek Skenderi ne Breg te Diellit /shoke I Avdullah Prapashtices/ dhe tek Arif Hoxha ne Randobrav te Prizrenit . 
  Dyshime kush e vrau Elvis Pisten?
Kush e vrau Ahmet Krasniqin?
Kush e vrau Drinin?
 Elvis Gjoni,Xhezair Shaqiri at vrau Sahiti qe e ke vra Telin
Ne Telin ka gishte edhe Daim Hyseni.
 Kush e vrau Komandant Rebelin,pse kindapohen deshmitaret?Rebeli qe tinza me amerikan shkonte ne mbledhje me Milloshin e pranon edhe shoferi tij;Ajo dor qe ka vrar Feriz Qerimin "llovcen"..dhe Avni.Zharkun ka var dhe komandant "Rrebelin"..E vrau Af.Jashari,vete e pranin Hajrush Djemaili,I ka tregue shefi i policise se Vranjes.
 Lutfi Haziri, ma vran mbas luftes Feriz Qerim-Llovcan?

Truproja e Ramush H.Bedri Krasniqi vrau Sebahate Tol,Isuf H.sipas Shkumbim Mehmetit vrasjet i ka ba Agron Sylejmani,koka rrakatel se jo mahi.Ky e ka inf per vrasjen e Xhemail Mustafes dy polic.Tahir Zemen na ka financue shefi i birres Agim Elshani.Na ka udheheq Ibrahim Kelmendi e Qerimi.Driton Sylejmani ka shpif kinse une i kam vra.


Mehe Uken serbia e liroj nga burgu me pergjue grupin e Adem Jasharit.Deshti ti shtin ne kurthe,dhe u kacafyten rruges duke shkue ne Mitrovice per ta bajt nje mbledhje dhe e diktuan qe don mi shtie ne kurth dhe vritet ne kerrin e vete.

Kush e vrau Tahir Sinanin?Me porosi nga shqiperia!te vrare nga shtabi i Azem Xhukes..Kerkkk
Kush e vrau Haxhi Perteshin?Djali i te ndjerit akuzon Shalen,shala kundershton.
Hasan Qazimi ka vra atdhetar
  Xhabir Zharku vrau ushtaret e vete,dhe komandanti e vete Kuqin
Ekrem Rexhen vrau?Sali Veseli denohetn dihmes H Qadraku Halili nanen serbe,kurse gruaja dyte thote gjermanke e ka nanen Halil qadraku.

 Sabit Geci e vrau shokun e vete...Sabit Geci ka qene hajn kriminel ,kolaboracionist,i Iliejes shefit te policise ne Skenderaj..si kolaborocionist qe ishte 
e leshuan nga burgu per ta vra Adem Jashari i cili ka pohuar vet qe serbet ia kishin dhene 200.000 .DM asokohe per ta vrare komanadant Ademin.

Me te kuptuar kete lajm Shaban Jashari ia kishte trehequr verjtjen Ademit me duke i the "biro ky mangupi i Sheremetit fjalen e kishte per Sabit Gecin i paska hanger nje thes pare eshte ma mire ta heqesh qafe se do ia shohim sherrin..Sandokani ne fshatin Runik ka fundi i shtatorit e ka vra nje berber te shkrete mu para 6 femijeve dhe gruas Muhamet Brica e quanin ..e ka vra vetem pse ai si barber dhe nje here aty ke ai kishin qeth floket nje serb.Per kete e etiketoj si spiun dhe e masakroj mu para familjes.

Edhe ne Kline rastin e njefar Ali Racit edhe ate disi ne kete menyre e ka ekzekutuar.. per kete rast jane denuar Tahir Desku dhe Dibran Fyelli si bashkepuntor ne kete krim..

Ndersa Krimet e vellaut te vejushkes jane nje numer trefish me te Ballaces..Ky Sabit ka vra njerz te pafajshem edhe para lufte ndersa gjate luftes edhe ka dhunue edhe ka vra..
Kush e vrau Ismet Jasharin,kumanoven?Musli K.=Shala e Bylykbashi

  Kush e kindapoi Behadin Allaqin?Rexhep Dina quhej ai I Celines e kindapoj ne krushe te daja vete.Afer me shpi Ukshin Hotin!!!
..................
Kush e qitke ne shqiperi Rifat Jasharin e Ademin?Qata ja kan ba kulaqin,Badallajt.Kush e mbante ne Hanover Lilzim Jasharin?Kush pos Reshat Badallaj me la mut me shurr;kinse jam buke dhenes e buken ja dhefshin qent e serbise.Nuk yne buke e qetnikut.
HAJDIN RAMA sankoc i dranasit,kush fol keq per uēk e vriste,edhe Rexhep Selimi njejt porpagandonte;kush fole keq ndaj uēk es eshte tradhetar!!!!Sa mjeshter i mire.Edhe nese  kan vra njerez te pafajshem,mos me guxue me tregue,po se sa deshmitar i vrajten.

 Xhezair Shaqiri na vrau mbas shpīnes Ali Ahmeti
UēK en ne iliride e shkatrroi;Menduh Thaqi,Arber Xhaferi permes 
 Jusuf Buxhovi deshiron ma mire ishim nen jugosllavi se sot

  Kush lypi leje te pershendetet me Ukshin Hotin?Kush po Nait Hasani e Bajrush Xhemaili ,Jarani me gardian serb.
Ja kush e liroi Ramushin nga Slloveni,po ne france?Pse e burgoseshin me ngrite.
Listen per mi vra atdhetaret e ka ba Adem Demaqi,Albin Kurti,Riza,e Avdi Ibrahimi,permes shokut nga aqareve Avdiu qe e detyron me ja dergue Jakup,Krasniqit e ky listat ja shperndan Limes,Zyrapit,Skender Hotit e me radhe.

Kush e vrau Hoxhen e Bellanices dhe tjeret?Lima me Skender Hotin u takuan me djalin e hoxhes,dhe se kan pa kush i vrau.Kerkoni ne gogel Emerush Sumen.
Kush e vrau Aziz Zhlivoden ?Shaban Braha e helmoj.Shoku i Avdi Ibrahimit qe edhe mua dy here me hodhi helem ne buken e vete ne ode.
Kush i qitke ne prite uēk en?
  Kush eshte Kastriot Limani,kopili Aliovskut
Deshmi,pse u tradhetue Fehmi Agani,nga kush,nga Rugova.
Selmon Kadria,nip i serbeve,vrau dajen per ēfare?
Fadil Hoxha ja grabiti te fejuaren e dajes Qazim Rame Bllaces.F.Hoxha vrau patriotet e uēk e varrosi me nderime!
  Kush kontrabandoi me arme?Ja shqiptaret patriota?Ramush Haradinaj,edhe Mirsad Ndrecaj,Sami Lushtaku etjeret me rend.
  Hasan Prishtinene vrau Ibrahim ēelo,pemshites ne france
 Shpend Berisha ;kush te qiti ne kurthe ,ai qe te kendone!
  Zotri Rubin;uēk,vrau ne forma zingjiri
 970 shqiptar kosovar i vrau Enver Hoxha
Kush e solli Akanin ne shqiperi ?Une Haxhi Kuēi jo por Berusha e dostat e vete.Nanosi.
 Kush e vrau  Ilir Konushevcin?Pse 
 KUSH ĖSHTĖ VESEL MURIQI?
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Kush e vrau Gervallen e Zahir Pajazitin   Ven 9 Fév - 7:22

[table style="color: rgb(0, 0, 0); font-size: medium;" border="0" cellpadding="0" cellspacing="0" width="100%"]
[tr style=][td]Titulli: Re: Kush e vrau Gervallen e Zahir Pajazitin   Today at 3:22[/td]
[td class="post-options" style="text-align: right;" nowrap="nowrap" valign="top"]   [/td]
[/tr]


[tr style=][td class="hr" colspan="2"]

[/td]
[/tr]


[tr style=][td colspan="2"]
[ltr]
Cfare gjaku ka pase, a e din ?
Jo. Halil Hoxha kishte shkue emigrant ne Amerike, prej dy vitesh, kur Gjylua polli kopil me Bimbashin e Kalase se Gjirokastres. Enveri e dinte qe Halili, nuk ishte baba i tij dhe Halili e dinte, qe nuk e kishte te vetin.

Cercizi ka marre leter, prej velkait te Halilit : "Cerciz vella, na ndihmo qe te veme nderin e familjes ne vend, Bimbashi na ka bere zullum, Gjylon na e ka lene te rende". Per kete arsye, Ai dergoi dy trimat e vet Bajram Ligu dhe Hito Lekdushi, qe e vrane Bimbashin te dera e shtepise, kur po kthehej nga kalaja.
Bimbashi ishte nga Bosnja dhe ne Gjirokaster e mbajne mend me emrin Halil Bosnjaku.
Po, Bimbashi I Kalase, ishte baba I Enverit, por nuk arriti me e pa djalin, se e vrau Cerciz Topulli, qe e kishte mbesen e vete Gjylon, nanen e Enverit.


Kenfohet kanga : " Doli shkurti, hyri marsi, ne Gjirokaster, sec u vra Bimbashi", "te vrane o Bimbash te vrane Hito Labi me Bajramne !


Kopilat perhere ja arrijn me qen bajraktarveq po del gjak boshnjaku evri

Degjoje ne YouTube kengen "Te Rrapi ne Mashkullore"
Po, bir boshnjaku me nane labe.
Halil Hoxha i tha nje miku nga Dibra : Kam pase nje Dhander te mire, po ma vrau Qafiri ! Dibrani, e pyeti : - Ke e ke pase Dhonder ? Plaku iu pergjigj : - Bahri Omari e quanin, ka qene shume i mire, po ma vrau Qafiri !

Motra e madhe, gruaja e Bahriut, e ka rrite, e ka mbajte ne Tirane me buke, e ka strehue dhe Ai Qen, ja vrau burrin, ja la femijte jetima.

[Prefekti I Tiranes, Qazim Mulleti, shkonte cdo 3 muaj te shtepia Ku jetonte Bari Omari, me qera, te Vellai I Q. Mulletit, ja merrte qerane. Tuj pi kafe me Ministrin B. Omari, Enveri doli nga prapa shtepise, por ata e pane. Prefekti e pyeti : - Bahri, Ai djali qe iku, kush eshte ? Bahriu, pak me siklet, i tha : - Eshte Vellai i gruas ! - Ti e di, qe Ai eshte komunist ? - Po, e di - iu pergjigj Bahriu. - Degjome mua Bahri - I tha Prefekti - ruaju prej atij, se Ai ka me ta honger kryet ty ! Dhe koha e vertetoi keshillen e Qazim Mulletit.
Po pse e paskan rrit kopilin ka vye me gruen e vete mi mbyte te dyte

[Bahri Omari si kam lexue e kishte shkollue qenin.Po edhe me pas qen kundra Enverit dhendrri qe te ka dhan buke e mbajt si quaran e me vra.Nuk po di per bese,tradhetaret e kishin kete bote.
Ai ka qene Bukeshkaluni ma i keq, qe kam degjuar, gjate gjithe jetes. Per hir te karrieres se vet politike, Ai e sakrifikoi edhe familjen. Kur e pyeti dikush nga shoket : - Pse e vrave Bahriun ? Ai pa pike tutpi iu pergjigj : - Ate nuk e vrava Une, e vrau Partia ! Per me la duart prej gjakut, Ai fshehej pas emrit te Partise.[/ltr]
[size=24]
Apapapa,si titistat ne emr te popullit mi denue me vdekje atdhetaret,Njajt beri uēk,vrau ne emer te popullit.Pa lejen e popullit.!!!
O Gezim,po pse more vella nuk e pergaditni nje roman me kete permbajtje?
apo mos e ka shkrue dikush kete ngjarje

Asnje nuk ka shkrue per kete subjekt. Kjo pune duhet te behet nga ndonje shrimtar i nivelit te larte.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Kjo ndodh gjithmone : Luften e bajne trimat, fitoret i gezojne tradhetaret. Trima vriten ne lufte, por edhe pas lufte I vrasin, se ata nuk pajtohen me genjeshtaret.
ashtu eshte.Luften e pergadisin diplomatet,e fillojn politikanet,luftojn atdhetaret e meritat i marrin tradhetaret,hajdutet antikombetaret.Kjo me duket me se shumti ndodhe tek ne.Por une me sa e kam marr vesh ,luften e bajn per me zvoglue potencialin njeri,kur ska me ēka me ushqye njerezin duhet si bletes me ja zgjidhe problemin.
Refleksioni i juaj eshte i sakte.
E perjetova me trupin fizik o vella,shpetova instiktivisht nga vdekja jo prej shkaut,se u rujsha,por ne sy te tradhetareve isha e pash vdekjen me syt e mi me tere familjen.Shqiptaret ishin ma te etur me vra shqiptar.

Po ne shqiptaret, vdekjen ma shume e kemi pase prej njoni tjetrit. Edhe kur shkau ka dashte me na farue, na ka vra me doren e vllaut, Jo me doren e vet.
Keta nuk qene te nje kalibri me serbet, se nuk mund te barazohet Nxenesi me Mesuesin apo Skllavi me Pardonin. Por, qenija Skllav ndaj te huajve, i mesoi keta Qener, te sillen si Padrone te fateve te popullit, PRA ata u bene Pardone te vendit dhe popullin e trajtonin njesoj sic vete trajtoheshin nga Serbet.
Edhe une pajtohem me ju,vertete mesuesi ishte serbi e nxenes ishin Enveri,Qosja,Marku dhe te gjithe akademiket tan qe disa u beren akademika ne serbi e disa ne rusi.Po qe de fati jone u mesuam nga vazalet.Na mesuan histori te rrenave
Ma keq nuk kemi ku me shkue histria po na riperseritet ne ēdo 50 vjete
Haxhi, ujku nuk i merr leje dashit kur ja mesyn berrave. Edhe keta Katilat, nuk e pyeten popullin, as nuk iu luten, qe Ai tua jepte frenat. Ata frenat i morren me gjak dhe me gjak e mbajten pushtetin deri sa erdhi shkaterrimi I plote, Deshtimi ekonomik dhe politik. Edhe tuj ngordhe, ujku nuk donte me e dorezue pushtetin.

Une;
Irini Qirjako - Te rrapi ne Mashkullore
Po kjo kange i kendohet vrasjes se Bimbashit, por nuk tregon arsyen, perse u vra Bimbashi. Bashke me ate duhej vra edhe Kudra, qe polli klyshin e Qenit Bimbash.

G.M.
Po kjo kange i kendohet vrasjes se Bimbashit, por nuk tregon arsyen, perse u vra Bimbashi. Bashke me ate duhej vra edhe Kudra, qe polli klyshin e Qenit Bimbash.
Po Cercizit ja ka pase friken Halil Hoxha, qe ishte dy pllame mbi toke. Ishte burre I urte dhe kurre nuk i tha goja, qe Enverin e kam djale. Edhe Ai kurre nuk e ka deshte si Babe.

Une;
He bere zoti faren e boshnjakut ja hupt,po edhe Cercizi paska lyp me ja hek flamen,se e paska dite qe motren e ka lavire,nje dreq e din se ēka fshifej ne vorber.

GM;
Cka kishte me bo Cercizi ? Ta vriste mbesen, qe u lidh me Bimbashin, kur burri shkoi ne Kurbet ? Hyseni, vllau I Halilit e kishte mik Bimbashin, por ishte edhe vete pusht, se thone qe Ai e ka punue kunaten dhe kur asaj I mbeti kopili, Ai kerkoi ndihme, per me largue Turpin prej vetes.
Ka boll. Nuk Jane farue trimat
Une;
GM;,une nuk mujta me gjete nje shok qe te ma run shpinen.Ai qe ma rrinte gjoksin,si ma kethente shpinen me shtinte ne kurthe
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Kush e vrau Gervallen e Zahir Pajazitin   Ven 9 Fév - 13:49

[ltr]Ateher mire! Por une te pyeta kure kae fillu ne Prishtine ne menzen e studenteve! te pyeta a e din dikush ne tere Kosoven si filluan, dhe c'ishte shkaku qe filluan?! Dhe kush i filloi? A e din dikush ne Kosove kush ishte personi-studenti i cili theu pijaten e pare dhe aty filluan demonstratat! Kete duhet te gjithe ta dime! KJo eshte ngjarje e rendesishme historike![/ltr]


[ltr]Keshtu i shkrova njefar Enver Eminit i cili ishte nga Ferizaj, dhe e kishte nje vella te rene ne lufte, nje moter te plagosur dhe ai vete i plagosur ne demonstratat e 13 marsit ne Ferizaj! Se ky po me kundershton pse e kame postu nje aeroplanme Kadri Veselin Thacin, dhe Ramushin hehhe . Mun me hy te une dhe e sheh, si akem titullu .. Dhe mundesh me i lexu shume komente qe kemi kemby me kete Enver Emini! Dhe me ne fund i tregova kush i ka nise demonstratat e 11 marwsit 81[/ltr]


[ltr]I thash tere Kosova nuk e dini ngjarjen ma te rendesishme fillimin e tundjes se themeleve te ugosllavise! Heeheh[/ltr]


[ltr]E sakte gjithe cka tha, dhe beri IbrahimRugova! UCK serbia e ka organizu! 140 shpiuna n'shtab te UCK-se publikisht kane tregu ata qe ishin zurtar teUDB-se shqipetar! Une i kame pa dhe degju ne tv! Ai nuk ka thene per uhtaret e sinqerte sikur ti e te tjere qe vet ata udheheqesat e Kosoves Hashim, Kadri, e te tjere qeshin me ju, pse ju u besoni atyreve! Rugova e ka thene per ata te mdhajt e UCK-se jo per ata te cilet vertete e paten per clirim dhe bashkim ,e qe u shkoi huq?! Nuk eshte e cliruar shqipetaria ne asnje vend akoma me keqe! Na kane vendu kufij ne secilin qytete e fshat! Perpara bile kta kufij nuk i kishim mes veti![/ltr]


[ltr]Edhe kete ia kam shkru[/ltr]

[ltr]Mbase ke qene pjesemarres i demonstratave te mars 1981! A e din ku filloi dhe si filloi momentin e pare me trego te lutem? Dhe kush e filloi i pari![/ltr]

[ltr]Nuk besoj qe e din?! Nese e din do me pergjigjesh brenda tre minutave! Nese vonon, ose e ke pyetur diken, ose....???!!!![/ltr]

[ltr]per qka je ka pyt se nuk po shof pytje ktu.
Menaxho
[/ltr]


[ltr]Ateher mire! Por une te pyeta kure kae fillu ne Prishtine ne menzen e studenteve! te pyeta a e din dikush ne tere Kosoven si filluan, dhe c'ishte shkaku qe filluan?! Dhe kush i filloi? A e din dikush ne Kosove kush ishte personi-studenti i cili theu pijaten e pare dhe aty filluan demonstratat! Kete duhet te gjithe ta dime! KJo eshte ngjarje e rendesishme historike![/ltr]


[ltr]po gjall jan ata qe I kan fillu kto lexoj shkrimet e tyre tash a rrejn a kallxojn drejt un smuj me dit.[/ltr]

[ltr]Eh! Qashtu pra! Ata skruajn, por rrejn! Se jane te serbise! Po te ishin te shqipetareve, do duhej tregojne drejt a po?![/ltr]

[ltr]skam si me dit a rrejn apo drejt.po nja e di se ato demistrata ja kan dhi kufijt Jugosllavis. dhe Shqiptarve jau kan qel sy se me Serb vllaznillak nuk ka.qysh ja paten nis Azem Vllasat e Rrahman Morinat.[/ltr]

[ltr]Enver Emini Ateher mire! Por une te pyeta kure kae fillu ne Prishtine ne menzen e studenteve! te pyeta a e din dikush ne tere Kosoven si filluan, dhe c'ishte shkaku qe filluan?![/ltr]


[ltr]UNMIK proserbe! Mos trego pasi ka hyre UNMIK ne Kosove! Trego para se te hyje NATO dhe UNMIK ne Kosove! UNMIK ben bastissjen e Patriotit te vetem shqipetare ndonjehere, ndersa me pjestar te UCK-se me disa kane shitur femije shqipetare edhe ate te mitur bile! dhe gja nuk kan lone pa bo sa ishin ne Kosove! Bile ai UNMIK ishte terrori iKosoves! Ate e prune serbia dhe udheheqesia e UCK-se! Udheheqesat e UCK-SE ESHTE DASHTE T'I DALIN NE SKAJ pavaresise se Kosoves?! Heheh! E kane rijepe ne tera anet Kosoven! Ata udheheqesa te UCK-se prej lufte e kendej, bashk me serbet ndajne pasurine e tere Kosoves, edhe te trepces bile ari-ari ndajne! Bashk me disa nderkombetare! Prandaj nuk lejjne te zgjidhet perfundimisht pavaresia e Kosoves? ! Sepse u nderprehet varferimi i Kosoves duke u pasururar marramendeshme ata vete me serb dhe disa nderkombetar! A ke informacione cka kan bere tek ato manastiret ne Kosove UNMIK DHE dhe disa nga UCK!? interesohu pak dhe do bindesh qe sepaku gjysma e qeveritareve te Kosoves jane shpiuna te Serbise, dhe mu ata e bejne zvarritjen e zgjidhjes se ceshtjes se Kosoves, deri sa ndoshta serbia te vie ne nje pozicion me te besueshem nderkombetar, dhe qellimi eshte qe perseri Serbia te jete ne Kosove! PO TE LUFTONTE FARK me 1999, automatikisht do ishte Kosova e pavarur! Por me qe ashtu, emisaret e serbise , pjese e konsiderueshme e UCK-se me perjashtim kuptohet, e kane pamundesu kete! Dhe jemi kui jemi! Ibrahim Rugova ka shku te Milloshevici, por nuk ka pranu as nje kekrkese edhe me te voglen nga Miloshevici! Ndersa kta te UCK-se po m'duket dhe me i fekondu serbet kan pranu! Sepse sigurisht e kane nje hall te madh, e kane bishtin e zene me dere! Serbet i kercnojne se du i hedhin ne siperfaqe qe jane bashkepuntore te serbise! Dhe pastaj patjeter te pranojne krejt cka u kerkoon Serbia![/ltr]


[ltr]Me thuaj Enver?! Nen cilin flamur eshte bere betimi i UCK-se! Vetem kete nese munde te ma thuash mjafton! Ketu munde te percaktojme cili jami antikombetar! Une, apo ti?! Me sa di une betimi i UCK-se eshte bere nen flamurin kombetare shqipetare te cilin e kishim gjate Milloshevicit! E sot ku e kemi valle ate flamur?! Turp te kene te gjithe ata te cilet urrejne Patriotin e vetem guximtar Doktor sc. IbrahimRugova President Unanim I Republikes Se Kosoves, i pakontesueshem asnjehere sidomos nga populli nga gjiri i te cilit doli! I cili gjithenje mbajti ate flamurin e kuq dhe me shqiponjen dykrenare ne te, dhe qe e ngriti ne Kosove gjate nje feste, dhe qe nga aty per te vazhduar per ta perdorur si flamur kombetar e shteteror, ppor ajo elita e UCK-swe e perdhosi duke e zbriturne ne toke, dhe e shkarraviti e shkeli me dy kembet, dhe aqe large shkuan sa qe edhe ia vune flaken, sikur ata serbet e Beogradit qe i vune zjarrin flamurit kombetar shqipetar, por ata ishin me te matur, nuk e shkelen me kembe, sikur te UCK-se! Pra nuk ka ma shqipetar te vertete, se per kete eshte dashte te kercet lufta, dhe kurre te mos ndalet deri sa te likfidohen te gjithe shpiujtg e serbise! Por meqenese askush nuk po u hyn ma ma ketyre puneve, le te rrojne sa me gjate perdhosesit e flamurite bre nanen ja u qifsha! Se po m'hidhet mendja personalish me i hulumtu keto gjana, e me t'ju hy n'ren me ren me t'u qi faren! Po qysh lejohet bre te perdhoset flamuri i shqipetareve nga vete "shqipetaret" Vertete nuk ka me keqe! Por me thuaj ti tani!? Ishte kjo ne rregull me flamurin apo nuk ishte?[/ltr]


[ltr]Po t'kishte fillu lufta me 1992, edhe mashkujt i kishin qi serbt, se ma femrat mos t'folim! por edhe krejt na kishin masakrru dhe me eshtrat tona do shtronin rruge me asfalt, dhe askush nuk do u thonte pse?! Kush nuk eshte rugovian , eshte ose serb, ose armik i shqipetarise, me etedije, apo pa vetedije! E Rugova kete e shpetoi! Por pastaj UCK e pengoi dhe perseri u masakrrua dhe u perdhunuan me dhjetramija vajza shqipetare, bre jazek na kofte edhe neve edhe juve! Sot ndoshta ka vajza shqipetare qe kume e dite cka bejne me to serbet, bon vaki perfitojne me to serb e shqipetar shpiuj bashk! ?\[/ltr]


[ltr]Heeh Jo Enver jo! Nuk eshte zgjidhje pse une apo ti e mbajme flamurin 24 ore! Zgjidhja e vertete do ishte, ta keni flamurin me te cilin eshte zhvilluar "lufta " e cila na okupoi ne forme moderne! Ne shqipetaret e Maedonise jemi me shkie dhe e posedojme flamurin per te cilin jemi betuar! Ne nuk rrexohemi kollaj! Nk ia marojme qefin vetit! N'kosove kembekryq eshte serbia![/ltr]


[ltr]uck e tradhetoi atedheun, pervec atyre jovendimemarresve. Betimi nuk guxon te thehet! Lei ti nderkombetaret! Nuk kan faj ata! Por ata i kan gjetur shpiunat e armikut, dhe kollaj e kane e luajn kunjin kah te done![/ltr]


[ltr]poa pse mor nuk e sjelli NATON para 1998 qka pritke.Ibrahimi I Cerrces me sjell NATON.esi u ba ashtu qe ne delegacjon qe e caktoj NATO.Rugova ishte vetem si Dekor Qosja e Thaqi vendosnin.llogarit aq shum e deshti Amerika Ibrahimin sa kryetar te Delegacjonit e vendosi Hashimin.Medllin Ollbrajt as qe I folke per dore nejke me nje qysh si qyqe e nates.[/ltr]


[ltr]Ooo...! Ju dhe ata si ju nuk dine te lexojne mes rreshtash! Ju i merrni gjanat bukfalisht! Po ata ashtu eshte dashte me u bo kin se keta jane kryesoret, se kta aqe mendjelehte jane , sa qe me nje t marume qef i blene pa pare! Ata kete e kane bere qe ti bindin ta nennshkruajn marreveshjen Se serbet nuk e nenshkruanin, edhe ata si serbet nuk e nenshkruanin! Olbrajt thote se u jame gjunjezuar duke i lutur qe te nenshkruajn marreveshjen por nuk pranuan, pa e lene edhe dy jave te masakrrohet , dhe te perdhunohen se paku njezetmije femra shqipetare... Se ne ato rrethana e vetmja menyre ishte per me i ra NATO serbise! Por keta mendjekehtit, nuk e nenshkruan, dy jave, dhe pas dy javeve perseri e nenshkruan! Ndersa shumnmica dermuese e maskarrave, perdhunimeve etj. etj., jane bere mu gjatre atyre dy javeve! Kta medjelehtit nuk e kane marre me mend qe dy ore kane qene te gjata per popullin e lene ne duar te serbeve, derisa UCK neper male atje ku nuk ka pas as popull as kafshe bile! Edhe na bene cla na bene! Na koriten me ka krejt e hajt ! S'kemi i ftyre ma me u taku me askend! Por ne me qe jemi paftyre, takohemi bile krenohemi! Ndersa Ibrahim Rugova menjehere ka thene qe duhet sa me pare te nenshkruhet marreveshja! Por keta medjelehtit vec pse ka thene ai, kane rrefuzu! Por populli e hengri pergjithmone! Shkoni pyetni ato vajza motra tona qe u perdhunuan nga serbet nnje femer duke e perdhuu 7 serb! Bre jazek ju kofte! Dilni per nje cast ne vendin e atyre motrave te cilat tani nuk i perfillni, por as nuk guxojne te rrefehen haptas!.[/ltr]


[ltr]me fal qe po duhet met than pse po rren.gjat atyre dy jave ishte armepushim.prej dites qe fillun Sulmet fillun edhe Serbet me vra civil ishin msu Shkijet e mutit me UĒK nje sulm me ba UĒK-ja nxerrnin hak ne civil.e NATO se qante Koken per civil Shqiptar e zgati te xiglu Serbin 72 dit se me pas dasht NATO per nje jav e kish ba Beogradin rrafsh.[/ltr]


[ltr]Jo ti po rren! Une ketu kame qene, dhe e di shum mire qe armepushim ka qene! Por perdhunim pushim nuk ka qene, bile ne ato dy jave sakte e di ka incizime qe kan la lesh n popull serbet![/ltr]

[ltr]ok Naser se ma let mushet nje kofine me uj se mendja jote.po qato dy jav kan marr pak frym populki dhe UĒK ka mujt pak me marr veten nga bombardimet qe I bente Serbija prej tanksave.ju pacifistat e Ibrahimit per mej la mutsihanet e tij jeni kan ne gjendje gjithqka me ba.[/ltr]


[ltr]Po t'mos e pengonte UCK Ibrahim Rugoven, as nje femer shqipetare nuk do perdhunohej, dhe asnje shqipetare nuk do masakrrohej! Dhe Kosova do ishte plotesist e pavarur, e jo e copetuar ne tera anet! 30% e Kosoves eshte serbi, edhe 70 per qind eshte nen serbi! As Mucibaba nuk eshte e pavarur prej serbise![/ltr]


[ltr]se kto perdhunimet si shpesh po I permend po thu jo veq femrat po edhe mashkujt.sedi qfar trimnije po te duket paska ba Serbija me Ēetniket e vet te armatost edhe me tenka me civil jan marr kjo esht kan forca e Serbis te dhefsha Serbin e mutit.per dy Dit UĒK-ja murr dy kazerma intervenoj NATO se per dy jav ne Beograd kishin hy.[/ltr]


[ltr]UCK ata 140 shpiujt e serbise, vetem ua kane tregu kahjen kah eshte populli i kampuar neper male, qe ata pastaj ti zene e te perdhunojne e masakrrojne e cka jo...!!!!![/ltr]


[ltr]Ateher une po te tregoj qe me 11 mars 1981 Haxhi Kuci nga Suhareka ish student ne menzen e studenteve, kure i ka thene Bajrush Ahmeti ish student edhe ky, qe shiko Haxhi e ke nje qime ne gjelle, Haxhiu panjepady, e ka perplasur pijaten duke e bere copecpe, dhe pastaj ka vazhdu me thy xhama karriga etj. Pra keshtu kane filluar demonstratat e 81-shit ndersa asnjeri ne Kosove nuk e dini, apo nuk doni ta dini, apo se paku nuk ju ka interesuar se valle si ishte nisja e demonstratave sepse cdo proces ka nje fllim, dhe ju e keni lene si te pafillm?! dersa ajo ngjarje eshte dashte te perkujtohet bile ne per cdo vit , dhe te skruhen romane per te, dhe pse jo edhe te gjirohen edhe filma per ate ngjarje! Edhe c;eshte me e shemtuara, se horrat e serbise e quajne Hxhiun Spiun te UDB-se! Po ja qe edhe po te ishte spiun, kjo ngjarje me gjithate eshte daashte te evidntohet, dhe te flitet per te! Sepse megjithate eshte nisma e tundjes se pare te themeleve te ugosllavise! Te tjeret kombe Haxi Kucin do e shpalshin hero! Ndersa ata e quajne "UDB"-ash??!!! Ev bre nonen thite ho![/ltr]
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Kush e vrau Gervallen e Zahir Pajazitin   

Revenir en haut Aller en bas
 
Kush e vrau Gervallen e Zahir Pajazitin
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: