AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Rexhe Krasniqi

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Rexhe Krasniqi   Jeu 15 Fév - 9:02


Rexhe Krasniqi PSE SE PROVOVE QE TE BURGOSIN EDHE TY
Gérer


Haxhi Kuçi Rexhe Krasniqi;ti e paske provue me sa pot kuptoj?A pom meson,si hyre ne burg,dhe çka te premtuan???
Gérer

Rexhe Krasniqi Un shkam hi nburg por me kan rrethu shpi ne ora 4 te mengjesit me milici te armatusur e me shefat e udbes dhe me kan ba rrmuj shpiat e me kan marr e drejt e ne pej
Gérer

Rexhe Krasniqi mbas 4 mujve hetusi e i ngrim nne qeli tani denimi tani via ne nish pota them veq burgun e trt mengjesin e 01/01/ 1974 ne ora4 te mengjesit si te thash ma par e tegjith ishin shqipfolsa si milict ashtu edhe te sigurimi kaq nese e kuptov e a jo asht qeshtje e jotja se te takojn meritat nese i shan tegjith te denurit politikË se leht mu ba patri ot ne distanc pak ma rand asht ne vend,kaq smuj met spjegu ma sum se pom duket humbje kohe!
Gérer

Rexhe Krasniqi SE SHUM PO THON AH SI NUK I HINA LUFTES ,ME GJITH ATE TASH PO DUN TE BEHEN VETERAN MOS PO DON EDHE TI ? PASI STE MUREN NE BURG
Gérer

Haxhi Kuçi Rexhe Krasniqi,cili po thote,pse edhe une nuk hyra ne lufte?Pse mua nuk me morri ne lufte Fatmir Lima krimineli e tradhetari yne,ndoshta per ty eshte çlirimtar a po?
Gére


Rexhe Krasniqi ???????????pse duhes ta dish se te denurit jan ndryshe ,
Gérer

Haxhi Kuçi Rexhe Krasniqi,une e njoh tan ish te burgosurit,qe jan shpiuna e antishqiptar.Bujrum ja nisim muhabetit me fakte,e jo me pordhat e kikerdhijave te dhive .Kush ka luftue e kush e çliroj kete mut pavaresie te kosoves???Pse se çliruan iliriden dhe luginen?Kujt ja lan Veriun e kosoves?Kush i nxiti uçk en me ja fale 11mij hektar malit te zi,une a ti?Po mire,a ti nuk i njifke ish te burgosurit politike?A je rreh ndonje here neper stacionet e policise?Nese je i burgosur,ja nisim valles rrethe burgut tend,veq mos um ik anash se sta la kerkund vendin as ne biren e miut.Gérer


Haxhi Kuçi Rexhe Krasniqi,fole çka ke ne zemer,fole per trimerin tende?Fole çka bane per qeshtjen e shqiptarise,Ti fole çka bane per popull e atdhe,e edhe ti me parashtro mua pyetje çka te merr qefi..Nuk e di a ke qen i burgosur politik,dhe as qe ke marr pjes ne luften e tradhetareve.Edhe neqoftese te pergjigjem me vonese,nuk ma merr per te madhe.
Gérer

Rexhe Krasniqi E tash fol ti qka bani ka shkove pse sju rezistove trathtarve se shum gja ndodhe kur e gjen butsin e tusava edhe shpiunat behen komandanta e ndosht temirt simarri ne luft ka vyjt ti mos me pyt askend se qata e kan shfrytzu popullin e merum sete gjidt e dijm se kush ja n Qlirimtart pse si rezistove f......t se edh e ke na fillun ashtu me koh u grupum qe mote na bajn qka ban ne tjera rajone e kush te tutet net shkrun tu hoxha ju thojshi shkruni te hoxha!
Gérer

Rexhe Krasniqi E sa i perket bjres se miut ather mo pp flet me sloganin e fadil hoxhes kujdes per kso shprehje se ste ka hije se ndoshta jee fakultet te kryr un ku arrot ti kem vetem 4 klas fillore e jo ma shum
Gérer

Haxhi Kuçi Rexhe Krasniqi Une sa kam mujt kam rezistue me tradhetar,kam rreh,nuk besoj qe ke ne koke qime.Por sa e rrijsha nje ne mengjez ne drek vinin tjeret me thonin hajde me mua.Kur i rrijsha edhe kete ne mbremje tjere argat te serbise.Nuk jam ma ai,me ka ra rrota ne uje.Rexhe e ke you tyben pse sme kan marr?Skam lan shtab po u lajmrue,nuk me kan marr,vete ne fund kam kontribue sa nje milion here ma shume se tan shqiptaria.Hatri im u ba e mundur bombardimi mbi forcat serbe,sa per uçk ju kishte qie nana tan shqiptareve.Nese mendon se shkaku i uçk es intervenoj nato,pse nuk intervenoj nato ne lugine e ne iliride,po leni dallaveret,se sju shiten.Eshte puna e jote sa mi pranoni fjalet e mija dhe veprat e mija atdhetare.Nuk ka bir shqiptari shikuar historikisht me mija vjet qe ka kontribue sa une per shqiptar.Per biren e minit ti nuk me ke kuptue,se as qe me intereson Fadil qeni.E pata fjalen nese ke qen ish i burgosur,ja nisim bisedes,dhe ske ku me ikish as me hy ne biren e miut..Nuk e di pse pot djeg e verteta.Mos u prek o burr ,nese ke kapacitet e nese ke kontribue per popullin shqiptar trego,dhe pot te tregoj i masim ne kantar veprat atdhetare se cili kemi dhan per kete popull.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Rexhe Krasniqi   Jeu 15 Fév - 9:13

 E tash fol ti qka bani ka shkove pse sju rezistove trathtarve se shum gja ndodhe kur e gjen butsin e tusava edhe shpiunat behen komandanta e ndosht temirt simarri ne luft ka vyjt ti mos me pyt askend se qata e kan shfrytzu popullin e merum sete gjidt e dijm se kush ja n Qlirimtart pse si rezistove f......t se edh e ke na fillun ashtu me koh u grupum qe mote na bajn qka ban ne tjera rajone e kush te tutet net shkrun tu hoxha ju thojshi shkruni te hoxha!


Rexhe Krasniqi O Haxhi e peske marr si shkeptas skur fadil hogjolli per biren e minit deri me tash pajtova me postimet e tuja po qetash e ke ba mish e lesh qe nuk hahet ma nese nuk din me ledhin pej linit mos i shtin te gjth me nji thes se dalojn te burgosurit pre te burgossurve kush per ndergjegje kombetare e kush marko stalinat qka ja me shumic per fat te keq tonin a sa per kercnim qe paraqet un pre stergjushve jemi te perndjekur te burgosur ku e dhe sot sna lan kund as nji vend pune kta pordha komandantat se injoh shumicenprej tyre un jam ballafaqu me tegjitha por nuk thyhem dot un nuk jam ikanak as frigacak jam Shqiptar e mund te jetoj me buken e kripen e jo me lluksin a sa per falje etokave malit te zi nuk jan 11000 haktar po a e nin se edhe kotor risni ka qe te ilirv ku edhe esht vorri i Teutes ku ka ra ne luft me romakt per ti mbrojt trojet shqipetare. kam qen nja tri here e te fundit te 74 ku ma shum me ben udbashat shqiptar sa ata te udbes serbis per tju tregu se eshqipecat i kan metotat e udbes mos ta ken gajle per mundimet ndaj nesh
e qfar don te bisedosh per burgje pyte demaqi qe po thot sjam kan ne burg por ne vend te pune se e ka pas kabinetin me shkru libra....
po ti qfar ere ki se nji esht edh anmiku po jo per te mir te kombit !
 E tas ?per ju qfar beni qfar keni qen e pse ankohesh ne fatmirin si ste ka pranu ushta e pse ste mur blerim kuqi si fis i yti
 Un luften e kam ba pa arm jam kan vetem me e rujt popullaten prej dy parve kuton e ne fshatin tim se lejum kend tena servil kshtu qe maspaku patem te vrar e fshatin ton mbi 120 shpi rrafsh naj kan ba por fal mendje dijes shpetum me njerz néper male e shpella
Deri me tani telexova e te pelqeva e tash e dhive qysh ju pat than ambasorja Amerkane liderve te kosoves mos e dhini punen e kujdes es edhe ti mos e hap aq shum veteten s Shqiptari i vertet ka nji Zot e nji Atdhe per te jeton e per qendron!
........................................................
Haxhi Kuçi Rexhe Krasniqi,nuk e di sa shkolle ke te kryme,per mua edhe doktoratur me pas,ne pyetje eshte a ke ere njeriu.Rexhe me duket une te pyta a je i burgossur?Nese je bisedojm o dost,nese jo e perfundojm me kaq.
Gérer


Rexhe Krasniqi kam qen nja tri here e te fundit te 74 ku ma shum me ben udbashat shqiptar sa ata te udbes serbis per tju tregu se eshqipecat i kan metotat e udbes mos ta ken gajle per mundimet ndaj nesh
Gérer


Rexhe Krasniqi e qfar don te bisedosh per burgje pyte demaqi qe po thot sjam kan ne burg por ne vend te pune se e ka pas kabinetin me shkru libra
Gérer


Rexhe Krasniqi po ti qfar ere ki se nji esht edh anmiku po jo per te mir te kombit !
Gérer


Rexhe Krasniqi E tas ?per ju qfar beni qfar keni qen e pse ankohesh ne fatmirin si ste ka pranu ushta e pse ste mur blerim kuqi si fis i yti
Gére


Haxhi Kuçi Rexhe Krasniqi i kam spjegue keto gjana me mija here,nuk me paske percjell.Po qasi muti edhe Blerimi,me serb te dyte.Po Lima sme ka marr se e ka dite qe se kisha lejue me qie te mituren 14 vjeqare Mirjeta Kapllani nga Aqareve.E ti a ke qen ne lufte?Ka ke luftue,sa lepra i ke vra ka ke gjuajt ne dushk a ne ndonje shqiptar te strukur.
Gérer


Rexhe Krasniqi Un luften e kam ba pa arm jam kan vetem me e rujt popullaten prej dy parve kuton e ne fshatin tim se lejum kend tena servil kshtu qe maspaku patem te vrar e fshatin ton mbi 120 shpi rrafsh naj kan ba por fal mendje dijes shpetum me njerz neper male e shpella

Haxhi Kuçi Rexhe Krasniqi,me duket asgje te keqe ndaj teje nuk kam fole,te lypa dialog nese ke qen i burgosur politik,e ti me thua si ke kater vite fillore.Edhe nje dhenderr i imi sdin me shkrue por ka qen ne goli otok,pse kadite mi mshue qiftelise.Leji ti shkolle e pa shkol.Edhe Qosja me bante ma ska shpiuna ne vitin 1996.Ma bani sa ma koha e Rankoviqit,qe ka gjete shqiptar pa shkolle e tani ma bante jemi shkollue.Po ja bana ti paske mend sa nje bari,sot i ke shkollue shpiunat,dhe jan ma te rrezikshem se te djehit.Ambasadorja qe u ka thene e keni dhie qeveritareve e ka sllogan sepse i perkrah nga mbrapa e une kerkujt sja bej rrafsh.Shqiptaret nuk kan zot,se me pas ishim te bashkuar,.E qe thua e kan nje atdhe pse po genjen si komunistat,i ke copa copa teritoret ,dhjete atdhera,popull laraman.Njeri me grek,tjetri me serb,tjetri me mala zeze,tjetri me maqedon(serbosllave),tjeret me turqi e tjeret me bugar.Me pas punu sa une vetem nje % e juaja,moti ishim te bashkuar e ishim shteti ma i fort ne bote.Tradhetia dhe hajdutlleku ,nuk po na len me que koken.Ti çka ke ba sa qereku im per kete milet e per kete atdhe???Une pot tregoj:Ne vitin 1961 ja kam kall beogradit miliona kilogram gjymyr,dhe tere beogradi me jave ka qen ne tym te zi.Ne vitin 1968 ne suhareke mbas Osman Geges e kam ngrite flamurin kuq e zi.Ne vitin 1971 e kam mbrojt flamurin nga brigadat serbe dhe per flamur e kam rrah Nikolla Lubiqiqin.Ne kete vit ne Perugje me nje tezak timin nga sopia Izet Sadikajn e kemi que ne spital per vdekje vellaun e Mira Millosheviqit.Ne vitin 1981 me 11 mars 1981 jam ai qe i kam nis demostratat ne menzen e studentave dhe verpat e mija mi vodhen sherbetoret e serbit.Keta qej organizuan luften tradhetare?Nese sesht tradhetare ma arsyetoni?Me 1989 kam qen te minatoret dhe i kam lute me dal e une mu ba kurbani kosoves..Me 15 janar 1999 hatri im e shkaku masakres se Raqakut u ba e mundur me bombardue serbine.çka po doni ma teper prej meje?Fple
Gérer

Rexhe Krasniqi Po mir pun te mdhaja paske ba po nuk shahen te gjith po ti sabur mbajte per demostrata e me qfarrmerresh tash pasi qe paska ber shum vepra atdhetare,e ku jetoni tash ?
Gérer

Rexhe Krasniqi nuk fole gje te keqe por ndash me dit ke gabu etapat e te burgosurve politik e per mi kthy prapsht esht pre te tetdhetave at qka pothu e mos i fut te gjith ne nji thtes se vet mpetesh ne fund te thesit

Haxhi Kuçi Rexhe Krasniqi sa per mua hiq mos ta nin palla skamhanger ne sofer me serb,as me shpiuna.Jan mundue te me shtijn por si kam hanger forat jooooo.Tani po qata qej te serbise pom etiketojn,pune e madhe,me njeh suhareka,akademiket,po besa edhe serbia me njeh.Une jam ai qe e kam nis shkatrrimin e jugosllavise.Pajtohem me ju,qe te gjithe skan qen shpiuna,ama kur 98% ishin shpiuna ish te burgosurit me dy % çka me ba o njeri.Po prap pajtohem me ty,qeta dy % duhet mi nda sado qe jan pakes se kan vlere.Mua Rexhe,pot tregoj,pse nuk me burgosen,ama me trego a ishe i burgosur,po ose jo.
Gérer


Haxhi Kuçi Rexhe Krasniqi po kam ba ma teper se çdo shqiptar edhe po ta kqyrni historikishte ska bire shqiptari qe mundet me ba ma teper se une per nje popull.Me fakte jo me pordha te odave te shqiptareve qe mi vodhen veprat e mija dhe shkruajten rrena kinse ata i organizuan demostartat e 11 marsit 1981.Po pas kesaj date me urdherin e serbise i kan organizue demostratat me shirita te kuq qe ja ipke policia serbe
Gérer


Rexhe Krasniqi siko ma lart ti dhash delalet komplet te kur jam burgos heren e fundit
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Rexhe Krasniqi
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: