AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Syri i popullit

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15037
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Syri i popullit   Mer 2 Mai - 12:12

Sabit Geci dhe Xheladin Geci se njė person i quajtur Ylli Selaj i cili jeton afėr Parisit nė Francė e kishte paguar Xheladin Gecin respektivisht ja ka ofruar snajperin dhe eksplozivin pėr tė kryer atentat ndaj meje, e di se ky person ėshtė anėtar i LPK-ės, pėr kėtė i kam njoftuar ndėrkombėtarėt”, ka thėnė Haliti nė dėshminė e tij nė Prokurori.
Ndėrsa kur ėshtė pyetur pėr organizatėn terroriste, “Syri i Popullit”, Haliti ka thėnė se pėr herė tė parė ka dėgjuar pasi e ka lexuar komunikatėn e lėshuar nga kjo organizatė.
Haliti po ashtu ka treguar edhe pėr lidhjen e tij me tė akuzuarin pėr vrasjen e avokatit, Azem Vllasi, Murat Jashari.
Ndėr tjera Haliti ka thėnė se “nuk e di se kush ėshtė duke qėndruar prapa Murat Jasharit pasi ai nuk ka kapacitet intelektual qė tė merret me tė gjitha kėto aktivitete dhe komunikata”.
Prokuroria Speciale e Kosovės ka ngritur aktakuzė ndaj 10 anėtarėve tė “Syrit tė Popullit”, Avni Llumnica, Ragip Sallova, Sadri Ramabaja, Sabit Berisha, Behxhet Luzha, Halim Halim, Bajrush Konjusha, Lirije Luzha Rexhep Topalla dhe Murat Jashari.Pse nuk e akuzoni,Monen nga rumania?Ibrahim Kelmendin ,Leme Xhemen nga lugina.Gafurrin
“Syri i Popullit”, qė nga maji i vitit 2015 kishte planifikuar ekzekutimin e shumė liderėve shtetėror, nga Kosova, Shqipėria dhe Maqedonia.
https://zerikosoves.com/xhavit-haliti-ndryshova-programin-e-lpk-se-syri-i-popullit-deshi-te-me-vriste/
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Syri i popullit
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: