AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 

Borka Vuqiq nipi saj Aleksander Vuqiq

AuteurMessage
Perparimi
Admin

Numri i postimeve : 15255
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Borka Vuqiq nipi saj Aleksander Vuqiq   Lun 18 Juin - 18:04

Fotoja ikonė dėshmi e fortė se nė Ballkan krerėt u pėrzgjodhėn nga lobi hebre
Posted by: Kohanews in Rajoni 2 days ago

Njė foto sensacionale ka qarkulluar sot nė rrjetet sociale, qė pėrbėn njė dėshmi tė fortė qė pushteti apo njerėzit e pushtetshėm nė botė i kanė pikasur prej shumė vitesh mekanizmat e tyre tė klientelės nė Ballkan.

Bėhet fjalė pėr dy prej njerėzve mė tė pushtetshėm tė botės, njėherėsh dy nga hebrenjtė mė tė pasur tė saj, David Rockfeler dhe Jakob Rotschild, tė cilėt kanė edhe grupin e bankave mė tė rėndėsishme nė SHBA dhe Francė. Foto ėshtė e vitit 1979 dhe ėshtė shkrepur nė Nju Jork.
Mė ta janė nė pėrkatėsisht Borka Vuēiē dhe Sllobodan Millosheviē, pėrkatėsisht ish-numrat 1  dhe 2 tė Beogradska Banka. Millosheviēi, 10 vjet mė pas bėhet nr.1 i Serbisė dhe dėrgon Ballkanin nė njė kasaphanė gjigande.
Kurse Borka Vuēiē, gruaja mė e rėndėsishme e ish-Jugosllavisė, pasi kontrollonte bankėn kryesore tė saj, 30 vjet pas asaj fotoje vdiq nė njė aksident tė ēuditshėm nė autostradėn Beograd-Nish. Pas 4 viteve, nipi i Borka-s, Aleksandėr Vuēiē bėhet kryeministėr e mė pas president i Serbisė.
http://www.kohanews.com/fotoja-ikone-deshmi-e-forte-se-ne-ballkan-kreret-u-perzgjodhen-nga-lobi-hebre/
....................................................................................................

KO JE ALEKSANDAR VUČIĆ

lidera Srpske napredne stranke Aleksandra Vučića i
njegovih roditelja i predaka, a emisija je nosila simboličan naziv KO JE ALEKSANDAR VUČIĆ?
Podsetimo Aleksandar Vučić rođen je u Beogradu 5. marta 1970. godine srpski je pravnik i političar, predsednik Vlade Republike Srbije i predsednik Srpske napredne stranke. Bivši je ministar odbrane i ministar za informisanje.
Rođen je kao stariji sin Angeline (devojačko Milovanov) i Anđelka Vučića. Bio je odličan učenik i u osnovnoj školi „Branko Radičević“ i u Zemunskoj gimnaziji.
Pobeđivao je na gradskim i republičkim takmičenjima iz istorije, a bio je i pionirski prvak Beograda u šahu. Završio je Pravni fakultet u Beogradu, a usavršavao je engleski jezik u Engleskoj, u Brajtonu. Kao jedan od najboljih studenata generacije bio je i stipendista „Fondacije za razvoj naučnog podmlatka“. Radio je na „Kanalu S“ na Palama, Republika Srpska, 1992. i 1993, gde je pripremao i vodio vesti na engleskom jeziku, blok iz sveta, intervjue i reportaže.
Oženjen je i ima dvoje dece.
Borka Vučić (Komirić4. april 1926 — auto-put Beograd-Niš kod Lapova1. avgust 2009) je bila istaknuta srpska bankara.
Pravni fakultet završila je u Beogradu 1951. godine. Specijalizovala je bankarstvo u SADHolandiji, i Engleskoj.
Bankarstvom se počela baviti u Privrednoj banci Srbije, od koje je kasnije nastala Beogradska banka. Tu je radila zajedno sa Slobodanom Miloševićem, pod čijim će režimom, tokom 1990-ih, rukovoditi Beogradskom bankom (1997–2001) i njenom ispostavom na Kipru. Sa dužnosti predsednika Beogradske banke smenjena je nakon pada Miloševićevog režima, oktobra 2000. godine.
Bila je savezni ministar za saradnju sa međunarodnim finansijskim organizacijama (1999–2001)

2. ZLA KOB JOJ POKOSILA PORODICU

Borki je umro sin Bojan (po struci pravnik, kao i ona i suprug Steva), i to kad je imao samo 26 godina. Dobio je rak na nozi koji se proširio na ceo organizam. Hudelistu je Smilja Avramov ispričala da su sve tri Borkine sestre takođe tragično završile. Najstariju (koja je bila udata za oficira iz štaba Draže Mihailovića) komunisti su uhvatili na granici i osudili je na robiju, druga (bila je udata za bugarskog diplomatu) dobila je rak i umrla, dok treća nije mogla da ima decu.

. ZAVET ĆUTANJA O KIPARSKIM MILIONIMA

Iako je u intervjuima priznala da je novac iznošen iz Srbije na Kipar

. SPOJILA SLOBU I ROKFELERA

Borka je mladog bankara Miloševića povezala sa svetskom finansijskom elitom. Organizovala mu je i sastanak sa Rokfelerom 1979. Evo kako je u svojoj knjizi citirala razgovor kod Rokfelera:
- Kad sam ga ja predstavila, Rokfeler je prvo pitao: "Kako je rodila pšenica?" Sloba na to kaže: "Odlično, ali bolje je rodio kukuruz. Nikad toliko nismo imali kukuruza, sad ima pet miliona tona". A Rokfeler kaže njemu: "Pa mi bismo to kupili. Neka kompanija." Sloba uzvraća: "A šta biste kupili?" Ovaj mu kaže: "Pa kukuruz." A Milošević, onako s gardom: "Mi prodajemo samo ulje. Kao gotov proizvod." Rokfeler se okrenuo meni i kaže: "Ovaj će daleko dogurati!" Hteo je da kaže da je Milošević dobar trgovac... Kasnije smo bili na ručku kod Rokfelera i kaže Sloba meni kad smo bili nasamo: "Jesi li videla kako me je pitao za onaj kukuruz? Jesam li mu dobro rekao?" Godinama kasnije, svedočila je Vučićeva, Sloba je bio opčinjen Rokfelerom i stalno ga je pominjao.Priključila se partizanima kao bolničarka
Kada sam prošao OMV pumpu kod Lapova, nešto je puklo i vozilo se potom više puta prevrnulo". 
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com

Borka Vuqiq nipi saj Aleksander Vuqiq
Page 1 sur 1