AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Hydajet Hyseni po genjen Adnan Merovci

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Hydajet Hyseni po genjen Adnan Merovci   Ven 22 Juin - 15:39

Hydajet Hyseni
Début de la conversation07/07/2017 11:28
[size]
[ltr]Pershendetje zotri Hydajet .Ju lutemi e kemi nje pyetje per juve; A ka qen e vertete rasti ,kur Adnan Merovci i ka thene Hashim Thaqit, gjate shkuarjes ne Rambuje;a e leshuat luften e na u bashkangjite neve paqesoreve.A i ke nxjerr vertete dy bomba nga gjepat e setres e ja ke leshue ne dy duart e tij Sinqerishte dhe te fala.Dhe ju lutemi a i ke dorezue granatat,apo edhe ne seance i ka mbajtur ne gjepa te setres ?Respekt per ju i madhi Hydajet Hyseni
[/ltr]

[/size]
09/07/2017 04:44
[size]
[ltr]fole nje fjale,a mos po frikoheni....
[/ltr]

[/size]
09/07/2017 12:09
[size]

[ltr]I nderuar,
Sė pari, nuk mė pėlqen tė merrem me thashetheme. Ndėrkaq dy rastet qė pėrmendni nuk mė janė tė njohura... Edhe mund tė ketė pasur ndonjė shaka tė tillė rreth luftės dhe pacifizmit, por ajo qė pėrmendni, mua nuk mė kujtohet. Njė gjė ėshtė e sigurtė: edhe gjatė rrugės pėr Rambuje, edhe gjatė kinferencės, pėrfaqėsuesut e UĒK-sė rrespektoheshin veēanėrisht dhe me ta nuk bėhej shume shaka... Sa pėr kėtė filmin me bomba, unė e dėgjoj pėr herė tė parė dhe nuk ka tė bėjė fare me mua... Ma merr mendja se janė muhabete gjuetarqe tė pasdarkes... Nuk kam dėshirė tė merrem me to.
Pėrshėndetje
HH.[/ltr][/size]
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Hydajet Hyseni po genjen Adnan Merovci   Sam 23 Juin - 5:58

te-burgosurit-politike-spiune-te-kgb-se

Megjithatė njėri nga ish-zyrtarėt e lartė tė Komitetit Krahinor, M. Bakalli, nė njė intervistė i shante rėndė tė burgosurit politikė, duke i quajtur spiunė tė KGB-sė, pėrkatėsisht tė shėrbimit tė fshehtė bullgar. Akuza paraqitej drejtpėrdrejt, pavarėsisht se tė burgosurit politikė pėrpiqeshin ta afronin. Bakalli i sulmoi edhe mė 1981. Me kualifikimet e tij ata pastaj u dėnuan me dhjetė vjet burg.
Kisha pasur fėrkime disa herė me Bakallin nė gazeta. Ai nė pamundėsi tė mė kundėrvihej publikisht m’i ndėrseu njė grup lexuesish anonimė. Ata shpifnin e fshiheshin prapa emrave tė rrejshėm, me njė shkrim shpifės nė “Rilindje”, botimin pėr Perėndim. Gjėra tė tilla nuk mė bėnin pėrshtypje, por kur e lexova tekstin pėr tė burgosurit politikė, sesi mė zemėroi: i kishte fyer mė 1981, derisa i torturonte policia e fshehtė nė burg, sėrish i fyente dhe askush nuk i pėrgjigjej.
Rastėsisht e takova rrugės Ali Lajēin, ish i burgosur politik, me tė cilin shkuam nė selinė e LDK-sė qė tė takonim Hidajet Hysenin, liderin e pashpallur tė tė burgosurve politikė. Me sinqeritetin tim mbėshtetės i tregova se Bakalli kishte njė shkrim fyes kundėr tyre, ėshtė mirė t’i pėrgjigjeni, i thashė, sepse mendoja se Bakalli po u hynte nė hak. Edhe Lajēi shprehu mllefin pėr atė shkrim. Por Hidajeti me atė qėndrimin e tij tė rrėshqitshėm si peshku mė tha: “S’duam pėrēarje, nuk do t’i pėrgjigjemi!” Unė me Aliun e shikuam si ta shikonim ndonjė qenie jashtėtokėsore. Pastaj, ai nisi kinse tė arsyetonte se si edhe ai dikur mendonte t’ia hidhte bombėn Bakallit, por tash rrethanat ndryshonin. Mė la gojėhapur. Ku mund t’ia ketė zėnė bishtin me derė Bakalli atij e tė burgosurve tė tjerė, derisa nuk guxonin t’i pėrgjigjeshin. Nuk e kuptoja si nuk do ta pėrgėnjeshtronte njė akuzė aq tė rėndė, qė ia zhvlerėsonte burgun, sakrificėn, patriotizmin, qė e nxirrte nė pah si spiun tė KGB-sė, agjencisė mė tė urryer antishqiptare. Ai sikur tė mos kishte ndodhur asgjė mė tha se s’kishte kush qė fuste pyka nė mes tyre, pra tė burgosurve politikė dhe grupit tė Bakallit. Lihej tė kuptohej se unė isha ajo pyka e jo shkrimi i M. Bakallit.
Dola sepse nuk e duroja dot dyfytyrėsinė e H. Hysenit. A. Lajēi na shihte herė mua, herė atė. Kisha krijuar miqėsi me tė pas daljes nga burgu, megjithėse asnjėherė nuk pajtoheshim nė ēėshtjet politike.
http://realiteti.info/te-burgosurit-politike-spiune-te-kgb-se/
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Hydajet Hyseni po genjen Adnan Merovci   Sam 23 Juin - 6:06

 M. Bakalli, nė njė intervistė i shante rėndė tė burgosurit politikė, duke i quajtur spiunė tė KGB-sė, pėrkatėsisht tė shėrbimit tė fshehtė bullgar. Akuza paraqitej drejtpėrdrejt, pavarėsisht se tė burgosurit politikė pėrpiqeshin ta afronin. Bakalli i sulmoi edhe mė 1981. Te biurgosurit as qe guxonin tju kunder pergjigjen Bakallit.

Kisha pasur fėrkime disa herė me Bakallin nė gazeta. Ai nė pamundėsi tė mė kundėrvihej publikisht m’i ndėrseu njė grup lexuesish anonimė. Ata shpifnin e fshiheshin prapa emrave tė rrejshėm, me njė shkrim shpifės nė “Rilindje”, botimin pėr Perėndim.

Natyrisht isha kritik edhe ndaj tė burgosurve politikė qė heshtnin si peshku, nė vend se tė pėrgėnjeshtronin akuzat e rėnda. Prandaj e shtroja pyetjen: janė a s’janė spiunė tė KGB-sė e tė shėrbimit tė fshehtė bullgar tė burgosurit politikė? H. Hyseni nė vend se tė mė mbėshteste, sepse unė nė mbrojtje tė tė burgosurve politikė dola, mė akuzoi sikur mua mė ka paguar armiku qė tė bėj pėrēarje nė mes tė shqiptarėve! Ai nuk e thoshte asnjė fjalė pėr akuzat e ish-kreut tė Komitetit Krahinor.

Tė burgosurit politikė dhe Adem Demaēi gjatė gjithė kohės mbanin lidhje me kėtė kastė politike, por e luftonin nėn rrogoz me egėrsi Ibrahim Rugovėn e LDK-nė.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Hydajet Hyseni po genjen Adnan Merovci   

Revenir en haut Aller en bas
 
Hydajet Hyseni po genjen Adnan Merovci
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: