AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Bisede me Adnan Merovcin

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Bisede me Adnan Merovcin   Sam 23 Juin - 7:18

Début de la conversation

13 amis communs, dont Bajrush Morina et Fazli Hajdaraj
Ish Kryetar, ą Komisioni i Pavarur pėr Media et Profesor, ą UBT - Higher Education Institution
27/01/2015 22:22
[ltr]Pershendetje i nderuari Adnan Merovci.

Ju lutemi per nje pyetje te thjeshte;
A keni fole ndonje here per mua,Haxhi Latif Kuēin nga Suhareka?
Pse ua parashtroje kete pyetje?
Sepse ne vitin 1996 erdhi ne Suhareke i ndjeri Fehmi Agani dhe me kerkoi mu qe te bisedojme bashk ne selin e LDK-es ne qendren e saje,ne Suhareke.Prezent ishin ;Uke Bytyqi,Malush Berisha,Vesel Kryeziu,Ruzhdi Kuēi,e disa te tjere.

Sinqerisht
nga
Haxhi Latif Kuēi
[/ltr]

28/01/2015 11:20

[ltr]Pershendetje Haxhi,

Per te qene i sinqerte, nuk e kuptova pyetjen tuaj. Dmth nuk e kuptova
"a kam fole une apo dikush tjeter per ju"?
Siē e dini une kam qene me Rugovėn dhe me te tjeret nuk jam marre sepse kam qene i zene. Per nje takim te Aganit me juve dje te tjeret nuk jam ne dijeni.
Megjithate une nuk e di a njifemi, a jemi takue ne se bashku ndonjeher, dmth mua nuk me kujtoheni.
Kerkoj falje nese jemi taku dhe njifemi e une kam harruar, pak nga angazhimet pak nga pleqeria.
Ne takohemi kurdo qe te jeni ne Prishtime dhe pijme kafe e bisedojme lirshem per ēdogje qe mund te na interesoj.
Flm qe je paraqitur, te fala familjes dhe miqeve.

Me respekt, adnani.
[/ltr]

28/01/2015 14:08
[ltr]Pershendetje i nderumi Adnan Merovci.Kur une pata shkrue ne gazeten "Zeri",per marveshjen e arsimit ndermjet Rugoves dhe Milloshit.Viti ka qen 1996,sidomos kur suhareken e vershoi shiu.Ndoshta ju kujtohet,ku si ndermjetsuese e kesaj marveshjeje ishte shoqata humanitare e "Shene Exhidios".Me kujtohet kur ishte ne Suhareke Rugova me kishte ftue qe te beje shoqeri ne nje restoran ne qender te Suharekes tek restorani i njefare Kuēit prone e Berisheve.Sa me knaqesi e prita kete ftese,por kur hyra ne restoran i pash dy polic duke pire me ta ne tavoline.Jam ndalur mbapa,sepse me njerin nga ata polic isha ēdo dite ne konflikt,dhe ua bera a per kete me ftuat?Zoti ju marrofte.Nuk me kujtohet mire,por a Rugova,apo Uke Bytyqi apo Malush Berisha me beren se mos u frigo se keta jane duke na sigurue.Fjale nuk kam bere ma teper,pos mbrapa jam terhekur,e kam dale perjashta.LDK e suharekes,me kerrin tim ēdo here kam qen ne akcion ku kane dashur.Ne vitin 1997 ne shtepin time deshta ta hapi nje restoran te kryqit te kuq,por erdhi i ndjeri Fehmi Agani qe ishte edhe musafir tek bajraktaret e suharekes,qe tju betohem se une nuk do e hapi kete gjelltore,sepse kryqi i kuq nderkombetar bashkpunone me serbine.Nese do e hapi kete restorane do me shkruajne per mua kinse po bashkpunoje me serb.Me ka marr ne shtepine time Malush Berisha me Vesel Kryeziun qe beshk me ta te shkoje ne oden e Jete Gashit tek bajraktaret,qe tju betohem se restoranin nuk e hapi.Duartrokiten dhe une dola perjashta.Sinqerisht Haxhi.
[/ltr]

06/07/2017 04:52
[ltr]Pershendetje zotri Adnan ,pash zotin me ke habite me nje interviste ,qe e kishe dhene nje deklarate kur jeni takue me Hashim Thaqin per me shkue ne Rambuje,i keni thane Hashim Thaqit a e leshove luften na u bashkuat paqsoreve?Hashimi ti paska leshue dy bomba ne dy duart e tua,qe mbaji dhe i paske kethye nga Rugova,ēka me ba ,Rugova ta ka ba jketheja.Hashim Thaqi si paska mujt me hyp ne aeroplan me dy bomba?Hashim Thaqi si ka mujt me hy brenda ne sllen e Rambujes me dy bomba.Po me vjen keq ,por a e dini se do kompremitoheni nga masa.Ku e ke pas qellimin e kesaj deklarates i nderuar?Te lutem a ka qen kjo e vertete,apo ke ba shaka me Thaqin?
[/ltr]

06/07/2017 17:08

[ltr]I nderuari Haxhi,
Me tė tregue tė drejtėn shumė njerėz mė kanė pyetur pėr kėtė rast dhe askujt nuk ju kam pėrgjigjur sepse pėrgjigja qėndron nė vet pėrshkrimin tim, megjithate pėr respektin pėr ty qė kam dhe pėr mėnyrėn qysh e ke bėrė pyetjen po ta sqaroj shkurtimisht.
Ne kemi hyp nė avion ushtarak 40 veta nė Prishtinė ku kanė qenė edhe Thaqi dhe tė tjerėt nga UCK-ja. Pra flitet per udhetimin e dyte pėr Paris pėr ta nėnshkrue Marrėveshjen. Pra ka qenė avion ushtarak (jo si herėn e parė kur kanė qenė 2 avion civil). Nė aeroportin e Pr kėta tė UCK-sė kanė ardhur me vetura tė OSBE-sė dhe kanė hypur direkt nė avion pra pa asnjė kontrollė. Rrugės jemi ndalė nė Klagenfurt (Austri) pėr karburant. Nė kėt pauzė nė hollin e aeroportit ushtarak ku nuk ka njerėz civil as kontroll por vetėm ne ka ndodhė ngjarja nė fjalė dhe ka ndodhė sakt ashu sic e kam thėnė dhe pėr kėtė tė betohem nė Zotin dhe nderin tim. Besoj se deri kėtu e ke tė qartė. Pra ska pasė kontrolle askund. Gjėja e dytė ėshtė se disa njerėz kanė mendue se me kėtė rast unė e kam ngritė Thaqin, jo jo, unė vetėm kam shpjegue njė ndodhi tė rastit qė nuk e ngritė as nuk e zvoglon askend, thjeshtė ėshtė njė e vėrtetė. Nė vijim po ta dėrgoj edhe njė emision nė RTK ku e kam sqaruar edhe njėher kėtė rast. Pra Adnan MEROVCI nuk gėnjen o Baci Haxhi. Ty t’i dėshiroj mė tė mirat e botės, shnetė e suksese me gjith familjen. Me respekt, adnani.
[/ltr]


[ltr]https://www.youtube.com/watch?v=dhBzU8nvHfg&t=221s
[/ltr]

[ltr]Ndegjoje nga minuta e 44-te,
[/ltr]

06/07/2017 20:24
[ltr]I nderuar Adnan,nuk kam besue qe e ke thene nje te vertete per Thaqin,por ja qe duhet me ju besue.Nuk keni nevoj te shtoni,apo ta ngritni Hashimin.Por diēka e pa besushme,si ja ka marr mendja Hashimit mi marr dy bomba?Mesiguri ka pas marveshje me perfaqesuesit e OSBES.Apo ka mundesi qe e ka shti koken ne thes.Ju falimenderit shume ne sqarim,,nese ka mundesi me lejen e juaj a bene me botue kete qe ma sqaruat te verteten,se popullit duhet me ja argumentue.Qellimin e kam ju te dilni i paq ne deklaraten qe e keni dhene.Une besoj se shkrimi juaj ka vlere,dhe e keni sqarue qe nuk ka si ma mire.Ju deshiroj ēdo te mire ne jeten e juaj bashk me familjen ne pergjithesi..Sinqerishte nga Haxhiu
[/ltr]

[ltr]I nderuari Adnan vetem edhe nje pyetje te thjeshte;A i dorezoi keto dy granata ne paris Hashim Thaqi,?Apo ja nxuren kontrolla ?Dhe a e kan marr ne pyetje per keto ,a e hetuan rastin pse ne aeroplan me pas bomba.Keto fjale i ndegjova ne minuten e 52.
[/ltr]


[ltr]Vlla Haxhi une kete rast e kam shpjegue ne librin tim: "Ne Hap me RUGOVEN", pra eshte publike. Heren e dyte kemi shkue ne Paris ne Hotel dhe ska pase kontrolle. Pra nuk eshte si rasti i pare kur ne Rambuje Jakupi, Rama dhe Azem Syla kane dorezue armet (revolet) ne sigurimin e keshtjelkes. Besoj qe ta sqarova dhe ske nevoje te lodhesh me ju sqarue njerezve sepse ka edhe shume dashakqi qe nuk dojne me e kuptue dhe nuk ndegjojne me vemendje. Flm.
[/ltr]

[ltr]I nderuar Adnan e pata fjalen per granatat,a i ka dorezue Hashim Thaqi,apo i ka mbajte ne gjepa?Krejte ne rregulle me tjeret qe i kan dorezue armet.
[/ltr]


[ltr]Nuk di fatin e metutjeshem. A e ke kuptue sakt. Ska pase pse edhe ku me i dorezue se ska pase kontrolle. Te lutem lexoje ngadal prej fillimit dhe e kupton dhe mos u lodh ko me kete pune se ska shume rendesi me. Flm.
[/ltr]

[ltr]Kur te jesh ne Pr takohemi per kafe dhe ta sqaroj nese te interesojne detajet. Une po e perfundoj librin per Rambuje dhe aty jane detajet.
[/ltr]

[ltr]I nderuar ka randesi,si jo,nese si ka dorezue,,atehere Hashim Thaqi paska hyre ne salle me granata.DMTH edhe ma trim se Isa Boletini.Por me sa ju kuptova,nuk e dini ma tutje a i ka dorezue granatat si Xhaviti,Jakupi armet.Ju kuptoj i nderuar shume mire ne sinqeritetin e juaj.
[/ltr]


[ltr]Flm.
[/ltr]

[ltr]Falimenderit edhe nga ju i nderuar Adnan.
[/ltr]

[ltr]A jeni i pajtimit mi botue bisedat,po apo jo?Pa lejen e juaj nuk i botoj.
[/ltr]


[ltr]Po si po mendoni. Bisedat jane te mangeta dhe jane mes nesh une publikusht ne liber dhe tv i kam sqarue. Nuk e di per qfar publikimi po mendoni edhe mos u lodh mo o vlla.
[/ltr]

[ltr]Une mendoj se ma mire se ne interviste i keni sqarue shume ndodhit.E kam per te miren e juaj,ma teper i besojne fjaleve mes ne dyve se sa librit te juaj.
[/ltr]


[ltr]Une skam nevoje ti dqaroj secilit o Haxhi. Une i kam krye punet e mia dhe nuk dua nje bisede private mes nesh te mirret si deshmi kur kam fole publikisht. Te lutem ta mbyllim kete teme. Te thash po deshte takohemi dhe flasim. Nateb e mire.
[/ltr]

[ltr]Ne rregull krejte,le te jete mes nesh e tera.Naten e mire,kalofshit nje nate te mire.Te fala shume nga une Haxhiu.
[/ltr]

02/10/2017 03:05
[ltr]I nderuari Adnan pershendetje.Deshta me te tregue se e kam vete nje bashk udhetar te juain qe keni udhetue me aeroplan per ne Rambuje,dhe e pyta a ka qen e vertete se Thaqi i ka nxjerr dy bomba kur keni pushue,kur i ka thene Adnani keto fjale,Thaqi ja ka nxjerr dy bimba e ja ka leshue ne dore.
[/ltr]

[ltr]Ja te teren ēka me ka shkrue lidhur me rastin
[/ltr]

[ltr]I nderuari Kuēi Kuēi Haxhi
I nderuar,
Sė pari, nuk mė pėlqen tė merrem me thashetheme. Ndėrkaq dy rastet qė pėrmendni nuk mė janė tė njohura... Edhe mund tė ketė pasur ndonjė shaka tė tillė rreth luftės dhe pacifizmit, por ajo qė pėrmendni, mua nuk mė kujtohet. Njė gjė ėshtė e sigurtė: edhe gjatė rrugės pėr Rambuje, edhe gjatė kinferencės, pėrfaqėsuesut e UĒK-sė rrespektoheshin veēanėrisht dhe me ta nuk bėhej shume shaka... Sa pėr kėtė filmin me bomba, unė e dėgjoj pėr herė tė parė dhe nuk ka tė bėjė fare me mua... Ma merr mendja se janė muhabete gjuetarqe tė pasdarkes... Nuk kam dėshirė tė merrem me to.
Pėrshėndetje[/ltr]
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Bisede me Adnan Merovcin
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: