AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Grupi Syri popullit ,mungon Muhamet Kelmendi

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Grupi Syri popullit ,mungon Muhamet Kelmendi   Lun 2 Juil - 8:25

Kreu Politike Të akuzuarit në rastin ‘Syri i Popullit’ deklarohen të pafajshëm
Politike
Të akuzuarit në rastin ‘Syri i Popullit’ deklarohen të pafajshëm
Nga Zëri i Kosovës - July 2, 2018012
Shpërndaje në Facebook Tweet në Twitter


Ka nisur shqyrtimi gjyqësor në rastin e organizatës “Syri i Popullit”, ku të akuzuar janë Avni Llumnica, Ragip Sallova, Sadri Ramabaja, Sabit Berisha, Behxhet Luzha, Halim Halimi, Bajrush Konjusha, Lirije Luzha, Murat Jashari dhe Rexhep Topllana për vepra të ndryshme penale, raporton “Zeri.

Kryetarja e trupit gjykues Naime Krasniqi-Jashanica Mori vendim që seanca të jetë e hapur për publikun ndryshe prej herës së kaluar kur ishte mbyllur.

Gjatë deklarimit të tyre rreth akuzave që i rëndojnë, të gjithë të akuzuarit u deklaruan të pafajshëm, raporton “Zeri.info”.

Ndërsa i akuzuari Sadri Ramabaja tha se nuk është asgjë tjetër veçse një viktimë e politikës.

“Unë jam viktimë e persekutimit politik. Ndjehem i pafajshëm”, tha Ramabaja. /ZËRI/


Shikimi i Murat Jasharit dreit Hashim Thaqit ne Gjykate!
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Grupi Syri popullit ,mungon Muhamet Kelmendi
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: