AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 adem demaq shpiuni me emertim tjeter"princ bardhi"

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: adem demaq shpiuni me emertim tjeter"princ bardhi"   Mar 10 Juil - 16:34

30/12/2017 03:02


[ltr]Te me thoni: genjeshtar, eshte fjale e rende dhe akuze e pabaze.
prandaj kujdes si shpreheni.[/ltr]

Vous avez accepté sa demande.
[size]
[ltr]Jo larg kesaj i nderuari atdhetar[/ltr]


[ltr]i luftes.Pse e genjyet popullin kinse jeni armatos per mi çlirue trojet tona e pastaj ne fund me ja bashkue shqiperise[/ltr]

[ltr]Nuk ju thash genjeshtar por ju bera pyetje a ka qen tradheti lufta ne Kosove,Lugine e ne Iliride.?Po me duket pyetje e mire[/ltr]


[ltr]korigjoni komentin[/ltr]

[ltr]sepse fjala genjeu do te arije deri tek familja Jashari te cilet jane nga ata qe kishin kapur armet dhe ishin betuar per zot e atdhe[/ltr]

[ltr]Nuk e pata fjalen per familjen e Adem Jasharit,ata iken nga kjo bote oj zemer[/ltr]

[ltr]Po te lutna po due me zbrraze shpirtin me ju[/ltr]

[ltr]Po me pelqeni me bisedue,ja vlejka sonte[/ltr]

[ltr]a nuk u betuat para flamurit se jeni armatos per ti çlirue te gjitha trojet?Pa hidherim po e bejm zemer[/ltr]

[ltr]a nuk u betuat se pasi ti çlironi trojet dot ja bashkangjitni shqiperise?[/ltr]

[ltr]Baca Adem kan deshire me vdek me ty ne nje vorre mi lan shqiptaret e te bahen cope e grim ndere vedi per poste .[/ltr]

[ltr]zemer pergjigjmu se ta ha zemren[/ltr]

[ltr]dot presi gjere ne megjez zemer te me pergjigjeni,se me tranove.[/ltr]


[ltr] UÇK-në, akuzon ata qe kapën armën dhe gënjyen Kosovën dhe popullin, filluan luftën kot.

Ata që filluan luftën dhe që kapën armët në rradhë të parë janë familja Jashari, Feha dhe Xheva, Zahiri dhe Iliri.
Lutem korigjoni komentin tuaj dhe kur të shkruani mendoni dhe lutem të mos shpreheni nën ndikimin e emocioneve, sepse paragjykimet e tilla prodhojn konkluza stereotipe.[/ltr]


[ltr]nuk e korigjove postimin dhe ua fshiva[/ltr]

[ltr]mos me mua ne kete menyre[/ltr]

[ltr]zemer ju dua ,por po kam deshire me ua mat tempramentin sa jeni ne gjendje me tregue realitetin e racionales.Ani de zemer nuk te plagosa kerkund flae pa lek me duket.[/ltr]

[ltr]fjale e pata ,jo flae[/ltr]

[ltr]fjale pa lek jemi duke be muhabet[/ltr]


[ltr]pasi qe keni edhe fjale me lek, e keto pa lek qenkan pa peshe[/ltr]

[ltr]naten e mire[/ltr]

[ltr]Per bese edhe Adem Jasharit ja kan pergadit rrethimin shoket e vete ,qashtu po perflitet oj zemer pasha mue.[/ltr]


[ltr]dhe kerkoni te malltretoni dikuj tjeter dhe jo mua ne kete moshe[/ltr]

[ltr]shoket e vet ishin shqiptar nga gjaku yt[/ltr]

[ltr]e nese nuk e ke ate gjak[/ltr]

[ltr]ateher pyet prindin se ku e keni problemin[/ltr]


Fin de la discussion[/size]


Écrivez un message...
Haxhi Kuçi
Ademe ti ske te drejte me ja permend emrin e Adem Jasharit,se sja ke dergue as dhe nje ushtar mi dal ndihme,e ke tradhetue zoti ta marroft ftyrenDernière édition par Perparimi le Ven 26 Oct - 15:22, édité 2 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: adem demaq shpiuni me emertim tjeter"princ bardhi"   Mar 10 Juil - 16:45

30/12/2017 03:02
Princ Bardhi(Adem Demaqi)

Te me thoni: genjeshtar, eshte fjale e rende dhe akuze e pabaze.
prandaj kujdes si shpreheni.


Haxhi Kuçi

Jo larg kesaj i nderuari atdhetar
i luftes.Pse e genjyet popullin kinse jeni armatos per mi çlirue trojet tona e pastaj ne fund me ja bashkue shqiperise

Nuk ju thash genjeshtar por ju bera pyetje a ka qen tradheti lufta ne Kosove,Lugine e ne Iliride.?Po me duket pyetje e mire

korigjoni komentin

sepse fjala genjeu do te arije deri tek familja Jashari te cilet jane nga ata qe kishin kapur armet dhe ishin betuar per zot e atdhe

Haxhi Kuçi
Nuk e pata fjalen per familjen e Adem Jasharit,ata iken nga kjo bote oj zemer
Po te lutna po due me zbrraze shpirtin me ju

Po me pelqeni me bisedue,ja vlejka sonte
a nuk u betuat para flamurit se jeni armatos per ti çlirue te gjitha trojet?Pa hidherim po e bejm zemer
a nuk u betuat se pasi ti çlironi trojet dot ja bashkangjitni shqiperise?
Baca Adem kan deshire me vdek me ty ne nje vorre mi lan shqiptaret e te bahen cope e grim ndere vedi per poste .
zemer pergjigjmu se ta ha zemren
dot presi gjere ne megjez zemer te me pergjigjeni,se me tranove.
 Princ Bardhi(Adem Demaqi)
akuzon UÇK-në, akuzon ata qe kapën armën dhe gënjyen Kosovën dhe popullin, filluan luftën kot.
Ata që filluan luftën dhe që kapën armët në rradhë të parë janë familja Jashari, Feha dhe Xheva, Zahiri dhe Iliri.
Lutem korigjoni komentin tuaj dhe kur të shkruani mendoni dhe lutem të mos shpreheni nën ndikimin e emocioneve, sepse paragjykimet e tilla prodhojn konkluza stereotipe.(Shiqone as me shkrue Demaq pisi nuk din po pallamut)
Princ Bardhi(Adem Demaqi)
nuk e korigjove postimin dhe ua fshiva
mos me mua ne kete menyre


Haxhi Kuçi
zemer ju dua ,por po kam deshire me ua mat tempramentin sa jeni ne gjendje me tregue realitetin e racionales.Ani de zemer nuk te plagosa kerkund fjale pa lek me duket.
fjale pa lek jemi duke be muhabet
Princ Bardhi(Adem Demaqi)
pasi qe keni edhe fjale me lek, e keto pa lek qenkan pa peshe
naten e mire


Haxhi Kuçi
Per bese edhe Adem Jasharit ja kan pergadit rrethimin shoket e vete ,qashtu po perflitet oj zemer pasha mue.
Princ Bardhi(Adem Demaqi)
dhe kerkoni te malltretoni dikuj tjeter dhe jo mua ne kete moshe
shoket e vet ishin shqiptar nga gjaku yt
e nese nuk e ke ate gjak
ateher pyet prindin se ku e keni problemin

Fin de la discussion
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
adem demaq shpiuni me emertim tjeter"princ bardhi"
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: