AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Agim Hoti ;Xhavit H.me nxiti me vra Anton Berishėn,e Rugoven

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Agim Hoti ;Xhavit H.me nxiti me vra Anton Berishėn,e Rugoven   Jeu 2 Aoū - 4:56

Me urdhėr tė Xhavit Halitit, Agron Haradinaj dhe Artan Nimanit ” mė kanė thėnė ta vras Anton Berishėn,e Ibrahim Rugoven.


Pėrgjigje e: Dr Ibrahim Rugova 1944-2006


[size]
“Mė thanė se Rugova ishte tradhtar i kombit..”

EULEX-i heton atentatet ndaj Rugovės

I burgosuri Agim Hoti ka zgjeruar akuzat ndaj nėnkryetarit tė parė tė Kuvendit tė Kosovės, Xhavit Haliti, duke thėnė se ka qenė nė mesin e urdhėrdhėnėseve pėr tentim-vrasjen ndaj ish -kreut tė Autoritetit Rregullativ tė Telekomunikacionit (ART), Anton Berisha. Kėto atentate, qė kanė ndodhur nė vitin 2007, kanė nxjerr fajtor Hotin, i cili tashmė po vuan dėnimin nė Burgun e Dubravės. “Edhe pėr rastin e Anton Berishės kanė pasur gisht Xhavit Haliti dhe Agron Haradinaj. Pėr kėtė atentat asnjėherė nuk kam marr tė holla”, ka thėnė Hoti. Qėllimi i vrasjes sipas tė dėnuarit Hoti ka qenė pėr ēėshtje tė bizneseve. “Xhavit Haliti, Artan Nimani mė kanė thėnė ta vras Anton Berishėn, pasi po ua prish punėt qė i kanė ata me kompanitė finlandeze, holandeze e qė ua ka dhėnė mė pas sllovenėve”, ka deklaruar Hoti. Ai ka treguar se me Xhavit Halitin dhe Etrur Rrustemin pėr herėn e fundit nė vitin 2007 ka pirė kafe nė picerinė ‘Aurora’ nė Prishtinė, qė gjendet nė rrugėn ‘Nėnė Tereza’. Hoti nuk ka hezituar tė tregojė edhe njė herė mė gjerėsisht mbi atentatet ndaj ish-presidentit Ibrahim Rugova, duke thėnė se ka qenė i urdhėruar nga Xhavit Haliti, Agron Haradinaj dhe Artan Nimani. Hoti ka thėnė se pas dėshtimit pėr ta vrarė Rugovėn, ai ishte urdhėruar edhe mbi dhjetė herė tė tjera tė bėjė atentat mbi presidentin, por kėtė nuk e kishte bėrė pėr shkak se nuk kishte pasur mjete.

“Mė thanė se Rugova ishte tradhtar i kombit..”

“Kur ka dėshtuar atentati i parė, kam pasur presione nga grupi tė cilėt mė thoshin se tash nuk e ke arritur qėllimin dhe duhesh patjetėr ta bėsh atentatin e dytė, i cili ka qenė te vetura. Ndaj Rugovės mė kanė thėnė tė bėj prapė atentat. Kėtė e kanė thėnė Xhavit Haliti, Agron Haradinaj, Artan Nimani. Unė i kam thėnė se nuk kam mjete financiare pėr tė blerė gjėra pėr atentat. Mė kanė thėnė se bėj ēka tė duash. Pėr kėtė rast kanė qenė nė pyetje milionat. Me dhjetėra herė mė ėshtė kėrkuar tė bėj atentat ndaj Rugovės, por njėkohėsisht kam pasur presione shumė tė mėdha nga ky grup”, ka thėnė Hoti. I burgosuri nė mes tė tjerash ka deklaruar se arsyeja se pėr ēka ėshtė kėrkuar vrasja e Rugovės ėshtė se Xhavit Haliti, Agron Haradinaj dhe Artan Nimani i kishin thėnė se presidenti ėshtė tradhtar i kombit dhe pjesė e UDB-sė sė Serbisė. “Mė kanė thėnė se Rugova ėshtė tradhtar i kombit , UDB-sė sė Serbisė dhe ashtu e kam konsideruar edhe unė. Pėr mua Ibrahim Rugova kurrė nuk ka qenė president”, ėshtė shprehur Hoti. Ai ka pranuar se njė ditė pas publikimit tė deklaratave tė tij EULEX-i ka filluar hetimet pėr rastin e atentatit ndaj presidentit Ibrahim Rugova. “Pėrfaqėsuesit e EULEX-it kanė qenė nė Burgun e Dubravės dhe m’i kanė marr tė dhėnat e mia personale. Brenda kėsaj jave, EULEX-i do tė vijė nė burg dhe do tė mė marr nė pyetje pėr rastin e Ibrahim Rugovės”, ka thėnė Hoti. Ndėrsa i kontaktuar nga gazeta, zėdhėnėsi i misionit tė EULEX-it, Blerim Krasniqi, ka thėnė se ka kėrkuar informata nga prokuroria lidhur me kėtė rast, dhe se tash pėr tash nuk ka pėrgjigje. “ Atentatori” i Ibrahim Rugovės ka treguar pėr organizimin e dy atentateve ndaj presidentit, duke thėnė se ato janė bėrė nė vitin 2004 dhe 2005. “ Unė Agim Islam Hoti nga Polaci, komuna e Skenderajt (1981), deklaroj me plot vullnet dhe dėshirė pėr hir tė opinionit publik dhe drejtėsisė qė me datėn 12 mars 2004 e kam hedhur bombėn nė rezidencėn e shtėpisė sė dr. Ibrahim Rugovės. Jam nisur nga Qendra Studentore, konvikti i parė nga barakat nga ora 15: 45 dhe nga ora 14:30 kam qenė te rezidenca e Rugovės dhe ia kam hedhur bombėn. Pastaj jam larguar nė kėmbė nga parku i ‘Velanisė’ dhe jam kthyer nė barakat e konviktit”, ka treguar Hoti pėr atentatin e parė. “Mė datėn 13 mars 2005 te objekti i quajtur “Sllovenia Sporti” nė orėn 00:00 tė natės e kam lėnė dinamitin apo eksplozivin nė njėrin nga kontejnerėt. Atė ditė herėt nė 7 e 30 tė mėngjesit kam shkuar dhe kam hyrė me njė qebaptore afėr “King Kazinos”, ku mund ta shihja kontejnerin qė kisha vendosur eksplozivin. Nė xhep kam pasur tele-dirigjuesin dhe posa ėshtė ofruar makina e presidentit Rugova, unė e kam shkrepur eksplozivin dhe e ka qėlluar direkt makinėn e tij. E kam marr vesh nga televizionet se Havier Solana nesėr do tė vijė ta takojė Rugovėn dhe qysh herėt kam dalė nė orėn 7 e 30 kam dal te vendi dhe e kam pritur momentin e duhur. Kjo ėshtė bėrė me urdhėr tė Xhavit Halitit, Agron Haradinaj dhe Artan Nimani”, ka treguar Hoti duke shtuar se ai ka fakte dhe dokumente, si teledirigjuesin dhe kapsulat elektronike. Hoti ka treguar se dinamiti qė ėshtė pėrdorur pėr tentimvrasjen e presidentit Rugovės ka qenė e tipit TNT me madhėsi tė njė paqete cigaresh.

Dinamiti

“Njė pjesė tė dinamitit e kam pasur nga lufta, ndėrsa tė tjerat i kam mbledhur edhe nėpėr shoqėri. Dinamiti ka qenė TNT, me madhėsi sa njė paqetė e cigares. Nuk kam pasur mundėsi tė siguroj mė shumė dinamit, se po tė kisha, ajo veturė nuk do tė ekzistonte. Me aq kapacitet sa kam pasur e kam organizuar vrasjen”, ka deklaruar Hoti. Por pėr kėto atentate Hoti ishte paguar me 5 mijė euro, ndėrsa 500 euro tė tjera i kishte marrė si shpėrblim, me tė cilat kishte kryer mė pas njė blerje tė njė topi tė dorės.
Krunat nga Suedia

“Nė dhjetor tė vitit 2004, Agron Haradinaj ka sjellė dy thasė kruna, monedhė e Suedisė dhe ato tė holla i kanė marrė Agron Haradinaj, Artan Nimani, Mimoza Krasniqi dhe i kanė dėrguar nė Shqipėri dhe i kanė bėrė euro. Ka qenė ditė acar nė janar kur nė parkingun e Hotelit Grand nė pėrdhese, Artan Nimani m’i ka dhėnė 5 mijė e 500 euro. Me 3 mijė e 500 euro e kam blerė top dore, ndėrsa nė rrugėn ‘Velania’ kam ruajtur dhe kam blerė njė BMĖ, 1 mijė 200 euro dhe aty e kam ruajtur Rugovėn, por nuk ka ardhur”, ėshtė shprehur ai.

Ia kėrkoi 100 mijė euro Xhavit Halitit pėr shėrbimet

Por pėr tė gjitha kėto atentate qė ka kryer Hoti ka urdhėruar vėllanė e tij tė kėrkojė 100 mijė euro nga Xhavit Haliti, ku ky i fundit nė bisedė me tė ia kishte premtuar. “Vėllai im ka bashkėbiseduar me Xhavit Halitin para njė jave nė numrin e telefonit tė tij ( i njohur pėr gazetėn) dhe i ka treguar se unė po ia kėrkoj 100 mijė euro pėr shėrbimet e mia. Xhaviti i ka premtuar vėllait se do t’i japė 100 mijė euro nė ditėn e enjte, pra mė 3 maj, por nuk ka ndodhur”, ka treguar Hoti. Por Hoti nuk ėshtė ndalur me kaq. “Unė kam njė porosi pėr Xhavit Halitin, Agron Haradinaj dhe Artan Nimani: unė ju pres kėtu nė burg, tė rrimė bashkė. U kundėrpėrgjigjem atyre pėr akuzat qė m’i kanė bėrė se gjoja jam i ēmendur e u them, po ju pres nė burg, me ju do tė merret gjykata. Ka vend nė burg edhe pėr ju”, ka deklaruar Hoti. Arsyeja se pėrse ai ėshtė shfaqur pas njė kohe pėr ta thėnė atė se ēka ka ndodhur nė atentatin ndaj Rugovės, sipas Hotit ėshtė se urdhėruesit e tij kanė bėrė miliona nė kurrizin e tij. “Deri dje mė kanė thėnė dil vraje Ibrahim Rugovėn e sot po bėjnė koalicion me partinė e tij, ose po ia vėnė emrin rrugėve e shesheve ‘Ibrahim Rugova’, si dhe po shkojnė e po pėrkulen para varrit tė tij. Ata i kanė marrė paratė, janė bėrė milionerė”, ka theksuar Hoti. Edhe pėrkundėr pėrpjekjeve pėr tė kontaktuar me nėnkryetarin e Kuvendit tė Kosovės, Xhavit Halitin, nė lidhje me akuzat qė i janė drejtuar pėr urdhėr tė tentim-vrasjes sė Anton Berishės, ka qenė e pamundur. Atij i janė dėrguar mesazhe edhe pėrmes dy telefonave celularė qė ai posedon, por Haliti nuk ka kthyer pėrgjigje. Ndėrkaq ditė mė parė Haliti pėrmes njė sqarimi pėr mediet pati mohuar se ka dhėnė urdhėr tė kryejė atentat ndaj ish-presidentit Ibrahim Rugova. Agim Hotin kurrė nuk e kam takuar, kurrė nuk kam pirė qoftė edhe njė kafe me tė, e as qė ia kam dhėnė dorėn ndonjėherė. Jam i bindur se e Hoti i porositur nga dikush tjetėr, duke shpifur ndaj meje, ka pėr qėllim qė tė mė dėmtoj nė opinion”, shprehet Haliti. Edhe i pėrfoluri tjetėr Artan Nimani ka mohuar se ka urdhėruar Agim Hotin tė bėjė atentat mbi Ibrahim Rugovėn dhe Anton Berishėn. Ai ka deklaruar se Hoti po bėn shantazhe tė organizuara qė mund tė jenė edhe me motive politike, edhe nė interes tė dikujt tjetėr. “Mendoj se ky ėshtė i shtyrė nga dikush, ka tendencė tė caktuara ndaj meje. Nuk e di pse mund tė ketė arsye, sepse unė tani nuk jam i kyēur as nė politikė e as nė biznes. Nuk e kuptoj pse”, ka deklaruar Nimani, duke shtuar se nga Hoti kishte pasur shantazhe mė herėt tė cilat do t’ia dorėzojė gjykatės. Ndėrsa Agron Haradinaj nuk ka dashur tė flasė. “Tė gjitha ato qė i kam thėnė nė medie janė tė njėjta dhe vetė prokurori ka tė drejtė tė dijė mė shumė ”, ėshtė shprehur Nimani./Kosova Sot/

>> Ku ėshtė LDK-ja qė nuk kėrkon llogari pėr atentatorėt e Rugovės?!
>> Komente (127) 

>> Hoti, Xhavit Haliti... mė pagoi ta vrisja Rugovėn >> Komente (278) 


More Sharing ServicesShpėrndaje Share on facebookShare on facebook_like 


Komente (96) Kthehu | 11.05.2012


nuk duhet eulxi po duhet populli ti qes para gjygjit dhe jo para gjygjit po ti pushkatoj keta idiota kriminel pisa dhe ata sa ma shpejt sa nuk esht ber von , nuk duhet as nga ldk te presin ketu duhet populli te merr inciativ te zgjohet nga gjumii 

JUSHI 13.05


o dardan po mamir mu ba president ne luft edhe mi tregu shkavit qe une jam taman shqiptar edhe luft i baj zgjedhjet e nuk tutna per tye aj o kan demokrat e trim e menjeholl nuk u kan si kta pisat e tradhtart njerz te smut psiqikisht neper shtetet mat forta ne europ si p.sh AZEN M.... SYLEVIQI i bir millosheviqit merr pencion per i smut psiqikish e don mema udheq shtetin ku don me shku aj pis ne zvicerr me fol per mergimtar tan qe i kemi atje as ne qijellin e zvicrres aj nuk guxon me fluturu leje ma me hi ne tok te sajna po skini faj ju se edhe ju jeni qesi psikopata qe i votoni se me kan taman me krye ju qe evotoni ket parti ishi pak mat mir po dilni perdit qe keni vra njerz tan shqiptar vllazen tan edhe per Z:BLLACEN thojshi i smut psiqikisht po shkun paret e vjedhta tu pagu avokat te pershendes PDK TRADHTARI i shqiptarit

gjugji 13.05


kjo esht nje qe esht dit moti koh para luftes e mos te flasim mbas luftes , nuk mundemi askend ta gjykojm kur populli keta pisa idijota i voton e deri sa populli voton asken zdo ta qesin para gjygjit , keta pisa vet ja benen kurthen legjendes Adem Jasharit keta pisa idiota sikur ky far HOTI me urdhera te qetnikut qe sod per fat te keq esht edhe ne parlament xhavit qeni se nuk ban mbiemrin tja shkruni se ky mbiemer QENI esht , u munduan edhe Rugoven po nuk ja arriten qellimin, keta qyqar do te dalin her do kur do por ather do te jet von si duhen as burgut as askujt , e shkurt e shqip un ketu e akuzoj popullin ne jemi fajtor ose ata qe i votojn keta qena per mua jan ma qena se ketaa 

JUSHI OSE BUSHII 12.05


O TARAS BULBA I DRENICES :MOS JA FUT KOT HE ZOTI TE MARROFT

MESUESI 12.05


Qe rugova ka qene tradhetare ate nuk e dine vetem injorantet dhje psikopatet.

dardani 12.05


o DARDAN ti po jetojshe ne andrra ta qi.. hitleri ate nane o mut 

toni 12.05


ibrahim rugova ishte intelektuali dhe shkecetari she shqiptari i pare qe organizoj shqiptart ne parti politike demokratike dhe pati edhe perkrahjen e shumices te intelengjise se asaj kohe .Rugova me Aganin ishin tandemi me i persosur politik qe kishte kosova ndonjehere ndersa i pari do ti shpetoj atentateve fale miqeve amerikane dhe gjermane i dyti do te vritet po nga serbet i cili edhe me pare ishte marre shume here ne polici nga serbet ;gjithashtu edhe ne gjyqin e bere nga serbia ndaj ministrise se mbrojtjes ishin permend ne gjyq edhe emrat e ketyre dy koloseve te politikes shqiptare.Rugova ishte perhere ne vijen amerikane dhe nuk do te niste nje lufte krye ne vete pa nje mbeshtetje amerikane sepse kjo u pa me luften e kosoves po edhe ne proceset e mevonshme (ata qe e kritikonin rugoven)se pa amerikanet shqiptaret jane te paafte ti zgjidhin problemet e brendshme e lere me me probleme tjera madhore.Historia eshte e pameshirshme per ata qe keqperdorin ate

luli vocerr 12.05


perty albi.rugovs jamarsht tligat edhe perse vdekuri por ti koke bir milloshi more kllosh sipasteje rugova tradhtar se ska perkrah uqk n.marri tqoft bre ipaftyr rugova perkunrazo kaperkrah eka furnizu edhe eka mbrojt uqkn para millshoviqit ne hag,marri tqoft deri nvdekje

djaldugagjini 12.05


haaahahaaaaha rugova majke zgjedhje ne luftveq mu ba president krejt meritat ja ka humb veti shyqyr qe diq u shku me faqe te bardh se me kan gjall kishin kesh me ta si me demaqin haahahaha ai u pas ba edhe ma i zi tjeter sdike veq hahaaapaqe paqe paqeshkau na preki ne moral qdo der ne qdo aspekt te jetes ai paqe paqe ke budallaku krejt edhe ky njeri veq asht spiun qe ka marr euro krejt trilllon se spiuna ne kosov e shqipri qe punojn kundra popullit te vet ka boll ,hitleri u kan i menqur si ka than krejt shtetet u dasht mi pagu spiunat e tradhtart ne kosov e shqipri ka gjet boll pa pare.

dardan me zemer 12.05


SHKRUNI SA DONI EDHE QA NTE DONI SE JU JENI VEQ NI PAKIC SHUM E VOGEL QE SE DONI THAQIN SE KIT NJERI PI DON POPULLI----------------KY ASHT GJENI E GJALL KOT GJELOZONI KY MURR VOTA EDHE NE ZGJEDHJET E MRAMA SA TE GJITHA PARTIT BASH ju pom doket ja spo doni mi pranue ja spo dini kurgju si me ju pas ba kudra,hahhhhahhahaha,po mos ke qikjo UQKja shkau pat me na hanger pa piq,edhe por ato krime qepo i porrlyni mos ja gjuni ksaj partiese nasht ndoni asht vra nga ta po bonu i bindur qe shumica jen vra mesveti apo nga LDKja kan e nxanen 1 vit para vdekjes me 2 miljon marka edhe mill te bardh te rezidenca e ti mos jav ka qu edhe ato PDKjahahahaaa bonu realist,e mos ja futni kot

DRITA E KOMBIT 12.05


po qja fut kot ore agim hoti po si mundet nje nejri ti ekt 3 epror,apo si mundet me jep urdher 3 njerz pernjeher,po lej keto lojan te smuta se populli jon nuk han bar edhe pse dikujt i konvenon em shit llafet tua...por kujdes se nese zoti sju denon nimeee njerzija do juuuuuuuu......

valjeta 12.05


Pom vjen me vjell nga inati qe nuk ka trima sot edhe te organizojn nja plan Nacional per ti qpordhur nga faqa e dheut keta antar te PDk-se! Ne nuk duhet te bejm luft me serbet sot, por sot duhet shpallur luft ksaj partie te udhehequr nga shpiunat si Hashimi,Xhaviti, Azem syla e tjer me radh! Jam shum i bindur qe edhe Adem Jasharin e kan tradhtu pikerish keta parazit, qe sot ja pa sherrin nje Popull i ter!

Angrybird 12.05


NUK MUND TE KUPTOJE PSE NJERZIT ZHGENJEHEN NE UDHEHEQESIT QE KA KOSOVA SOT !KUR VETE BASHKEPUNTORTE E ISH PRESIDENTIT RUGOVA PAS LUFTE SHKELEN MBI GJAKUN E KOLEGVE TE TYRE QE U VRAN PAS LUFTE VETEM E VETEM PER TE QENE PJESE E QEVERISE ! ! !

Gen M 12.05


Lexus te nderuar lamshi ka nis mu zvillu kjo dmth se ktu flen lepuri qe te gjith ata qe jan vra deri me sot urdhnat i kan marr naga ata te cilet jan te ulur ne krye te parlamentit...Shqiptar ziu per para ban atentat ne njeriun ma te dashur te te gjitha kohnavene presidentin Rugova aka ma marre per ket milet te poshte.Njeriu vritet kur esht qindper qind trathtar i kombit...

SHABAN ARUSHA 12.05


Hoti pasi qe eshte i burgosur dhe nuk ka arrit te ec me hapat e ish kolegeve te tij dhe te behet milioner po i shpalos te zezat e veta edhe te shokeve, se perndryshe kurr. Shtrohet pyetja cili shqipetar i Kosoves i moshes madhore i shendosh dhe qe vetem pak i ka percjell ngjarjet e luftes dhe te pas luftes dhe nuk e din se cila eshte fytyra e vertet e Xhavit Halitit? Policija dhe gjykatat tona nuk kan "forc" me i burgos Xhavitat e Kosoves, Eulexit dhe amerikaneve si duket po iu konvenojne sepse jan shum te ndegjueshem. Te gjith ne mbetemi me shpres se nje dit do tu vie fundi te gjith krimineleve qe jan duke udheheq me Kosoven.

rrugaqi 12.05


O RAMADAN LLAPIANI,KUR TE GENJEJSH GENJE PER TOK SE PER QIELL STI MBULOJM GENJESHTRAT .ATE KONKLUDIM TENDIN RUAJE PER NJI PRILL 2013 PERSHENDETJE REDAKSI E NDERUAR.

DRENASI 12.05


Un mendoj mu qu demostrata mi hek keta kriminel 

Gezimi 12.05


Fatbarsisht rugova esht i vdekun prej zotit e jo prej ktyre horrave-kriminel-hajn-trathetar idiota faqezi qe skan din e iman ku vetam paraja-vrasja-karerzmi ne dem te popullit esht ne shpirtin e tyre ,prandaj llogaria para popullit esht e pa shmagshme.

xh nrgh 12.05


Ju lutem mos ofendoni dren icen sepse ne mal ka egersira te ndryshme,une quditem se si familja e Rugoves nuk i drejtohet prokuroris dhe ta zbardh rastin,apo ndoshta nuk kan siguri,ose nuk kan dinjitet,me sa kam kuptu djali i tij qe eshte fut ne politik eshte me shume se sa injorant,dhe per mendimin tim rugova nuk ka len asgje mbrapa.Besoi qe dalngadal do te dalin shume bllaca dhe te tregoin te bemat e tyre dhe urdheruesve te tyre,vetem durim,e keqja eshte qe keta do shpetoin pa marr denimin sepse ata qe duhet ta ndajn drejtesin ose jan pran pushtetit te xhavitit ose kan frigen e treta nuk megziston

drenicaku 12.05


o Rugova ka qen udhrrefysi i Artisarit!!!!!!!! Rugova ju ka tregu se ka zgjidhje apo bashkjetes me shkie!!!!!!!kurse Drenica esht ajo qe gjitheher ju hapi syt popllit shqiptar qe mos te jetojn sy fjetur ne roberi!!!!!!! nuk jam nga Drenica ,bile as afer Drenices por zinxhiri Historik tregon se Drenica nuk ka dashur gjum okupimi sikurse tjert!!!!! Rugova kur esht shpartallu YU.... esht dashur te bashkohet Shqiperis!!!!! Ai e ngerqi bashkimin kombtar!!!!! Taktika Rugoviane ka qen si e nje lypsi te mjer!!!! kurse UCK-eja qe ajo qe Luftoi me Bajrak Kombtar e jo me shpifje ish-Dardane... Ne Jemi Shqiptar e jo Rajonal apo anti-kombtar me tentim krijimi shteti apo NEWBORN!!! Thmija Jetim qe rritet me imponime anti Kombtare!!!!!!

abaz-UCK 12.05


Ish i Dashuri DR.Ibrahim Rugova President i Kosoves Rugova dinte 7gjuhe te botes dhe kaqen president i kosoves se populli e zgjodhi vet dhe e donte kosova dhe mbar bota nuk osht ba president me pare ose me intervenim sikur sot qeja thaqi,lima,kuqi,krasniqi,haliti................... e shum te tjer qe nuk di as emrin me shkru mir dhe asnje gjuh tjeter nuk din me fol kur poi ndegjoj tu fol anglisht meduket sikur ..GABELLISHT.. tu fol emrin e DR.Ibrahim Rugoves osht gjynah edhe prej zotit me morr gjethkush ne goj.

shqiptar 12.05


AGIM HOTI EDHE PSE NUK DUA TĖ IA DĖGJOJ ZĖRIN SE AI NUK ISHTE BUTAK PA TRU E TA BĖJĖ ATĖ ATENTAT MBI FIGURĖN MĖ TĖ CMUAR TĖ HISTORISĖ KOMBĖTARE,QĖ NA E PATI LAKMI BOTA QĖ E PATĖN ,NJĖ KRYETAR I NJĖ KOMUNE NĖ SUEDI NA PATI THĖNĖ NĖ NJĖ TUBIM NĖ SUEDI O SHQIPTARĖ KRENOHUNI ME RUGOVĖN SE UNĖ U KRENOVA VEQ QĖ PATA RAST TA TAKOOI DHE TĖ FLAS ME TĖ!AGIMI TĖ BĖJĖ ATENTAT ME URDHĖR TE DORĖS SĖ ZGJATUR TĖ SHKAUT PĖR 5000 EURO TĖ PSHURRTA SE ATO PARA QĖ U DĖRGUAN NĖ SHQIPĖRI ISHIN PARA TONAT QĖ I DHAM FONDIT TĖ FĖLLIQUR VENDLINDJA THRRET PĖR TA VRA ARMIKUN E JO PĖR TU PASURUAR TRADHTARĖ EPĖR TA VRA RUGOVĖ ,BRE ALLAHU IU VRAFTĖ TĖ GJITHĖ JUVE QĖ BĖTĖ ATENTAT ME PARA TONA ,JU JENI TURPI I KOSOVĖS,JU MERITONI PUSHKATIM PA GJYQ O KRIMINELĖ!A \\\'\\\'\\\'\\\'\\\',

MERGIMTARI 12.05


Mund t ndodhe por edhe ky Hoti se paska dasht Rugoven .

kacubeti 12.05


Po ti mor pis a se ke njohur presidentin Rugova qe dikush te paska thene se eshte UDB apo spiun.As une nje kohe se kam perkrahur politiken e presidentit por ska njeri ne bote qe do te ma mbushte mendjen se eshte spiun dhe te beje atentat ne te.Ti vet je spiun e tradhtare e kriminel dhe duhet me ta marre shpirtin dal ngadale se ti po te ishe se pari njeri e pastaj shqiptar kurre jo ne presidentin e kosoves por ne asnje shqiptar nuk do kishe bere atentate siq i ke bere.

prizrenasi bonn gjermani 12.05


Po te ishte fjala tek salaudini,Une do kisha then 1 milion her se sala eshte pro dajve-sllav.sala eshte dhelper.Sa per Rugoven jame i sigurte 1 milion her qe rugova sishte anti kombetare-Shqipetare,Sa per njeriu te marre,me plote gojen do kisha then PO PO?!!.

UROSH 12.05


po de po gjithnje jan tjeret fajtor un nuk evrava askend the askush spo mund me me bind ta vras diken e te pasurohem po ti o i marr ste vjen turp ti ke dasht ta vras njeriun qe bota ju perkulen vetem te pasurohesh per mendimin ty si person te kisha shti ne uj te vluar per se gjalla dhe ti per mu je nje qelbsir qe edhe burgut i vjen era phhhhhhhhiiiiiiiiii 

ewwwwwwwww 12.05


Kur mendoj mire \\"hallall i qoft\\" xhavit halitit .. TE GJITHE PO TREGOJNE QE KA QENE .. DHE ESHTE KRIMINEL .. POR ASGJE .... NUK REAGON GJYKATA ..PROKURORI PUBLIK ...ASGJE ???? Kosova \\"shtet\\" i lire dhe demokratik\\" i hashimit ??!!!

ANTI pdky 12.05


Po me quditin disa komentus sa shum I urrejn shqiptart sidomos drenicen heroike qi me bollica nashta kan nejt e meshka scan nejt si ju qi edhe flija jukeniqu ne luft veq ti vrajn drenicakt po qe deshira as serrbve as juve skamujupletsu kurr saper Rugoven tan e dim se meni kerrcnim te vogel ushku ne beograd dhe qka ikalyp milloshevici ka nenshkru akeni kun ne bot qe ni kryetar mun e shet vendin e vet veq pse jukankerrcnu se kenametavra familjen a sa familje shqiptare jenvra e skamujt serrbija mi gunzu kurr e tan e dim si u buzqeshke para kamerav ne beograd ku kosoves I shkojke tym e flak po Tish rugova gjall mendoni se sekishdhan veriun moti a me gjith qef pak presjon aj kishba qkadon te jashtmit e thaqin ekan pranu kur tan Jen ka pet autonomi thaqi veq pavarsi u ankojshin LDK se thaqi ka koqit po ju as histori slexoni paskoll 

Grabovcit 12.05


,,Ishin shkuar te Zoti slloveni,serbi dhe shqiptari-me nje pyetje- Kurre do mbushemi kulture(edukate) ? U pergjigjet Zoti vijimisht : Ju sllovenet se shpejti.Ju serbet shume veshtire.Vjen rradha te shqiptari dhe Zoti fillon te qaj.E pyet shqiptari Zotin perse qane? I pergjigjet Zoti :- ,,Nuk di a do ma mberrij ymri kurr ju shqiptaret mbusheni kulture ( edukate ),,.Ca komentues ketu edhe pas gjithe atyre vrasjeve,hajnive,plaqkitjeve,uzurpimeve,dhunimeve ndaj motrave shqiptare....na paraqiten ,,patriota,,,,,trima,,...Mu keta jane askushi ne jeten private.

arvaniti 12.05


O ALI RAMADANI, me siguri e ke emrin e rrejshem dhe pot garantoj se ti e ke prejardhjen shka biri shkaut e kete prejardhje e bajsh me shendet se per ndryshe nuk di qfar identifikimi mund te kesh por, NO KOMENT 

bilbili 12.05


Ndigjone luto fukaran ju po te mi jepte dikush 100 mij euro ju garanton luta se edhe thaqin e edhe rugoven i vras edhe nji her.kjo deklarat e imja eshte po aq e vertet sikurse e atij zotri Hotit qe po jep informacione nge burgu.Nje njeri qe tradheton per para tradheton gjithmon per para.Po te deklaronte zotri hoti se do ta kishte bere atentatin pa para do ti besoja se ataher do te kishte perkrahjen e se paku 30% te kosovareve.por per para sbehet patriotizem.

luto fukaraja 12.05


O VLLAZNI E VERTETA PO DEL NE SHESH PO KUSH ME I BURGOS KTA QENA QE KAN BA KRIME 

luli 12.05


mjer Rugova se nuk kish lan kun mbrpa, as bashkpuntoret e tij e mase keqi as djalin e tij qe ish kan nje tip idioti dhe del ju jep von ktyre ska koment ma marre ska

albion 12.05


O Qobanet e Drenices, shkoni e ruani Bullicat,se ma shum nuk dini.Dh e shkoni ne Serbi se atje i keni Baballaret.

Genti Patrioti 12.05


Sikur te ishte I ndjeri rugova gjall nuk do te ishin qobanet e drenices ne pushtet edhe ju garantoj se kosova Kurr nuk do te ishte ne ket pozit qe esht sot vene gishtin ne kok dhe mendoni Mir kush ka qen Ibrahim rugova.

Refik 12.05


...mendoj se ky tipi ia paska lakmi N.Bllaces dhe vone eshte kujtu ta imitoj ate...cdo veper qe behet me qellim te keq, ajo nuk humbet kurre...e ky tipi po mundohet ta shperlaje veten me .....

fati - ferizaj 12.05


R U G O V A NAJ SOLLI LIRINE. KLINTONI DHE BLERI E THANE. MOS TE ISHTE RUGOVA NEVE SODE DO ISHIM ME ZI SE KURDET. E SODE KOSOVA UDHEHIQET NGA PROFITERET MILIONERA E KRIMINEL TE LUFTES. 

Ramadan Llapjani 12.05


O VELLEZER TE NDERUARO JU DREJTOHEM TE GJITHVE ,LEXONE EDHE NJI HERE MIRE DEKLARATEN E HOTIT:JAM NISUR NE ORA 15:45 NGA KON.I PARE TE BARAKAT,DHE NGA ORA 14:30 KAM QEN TE REZ.E RUGOVES,A DINI ME E ANALIZUE QKA ESHTE KJO DEKLARAT ,PERSHENDETJE EKREM,REDON DHE KASTRIOT F.PERSHENDETJE REDAKSI 

RAKOCI 12.05


Kurr u paraburgos njeriu i Task Forces Mustafi dul prokurori i Kosoves lopa e gjall e tha.Me urdhrin tim u burgos Mustafai,a nketon Eulexi e ka marr.Per qudi si ai si ftyr majmuni Peci qka hamonin asht si Hajredin Kuqi heshtin.Siq kam komentu edhe ma heret mu ndrejtesi tu Kosoves te dhivsha.Kta te tre ish dashur me reagu menjeher policija e Kosoves,drejtesia dhe prokurori i Kosoves,Ju gazetar pse si pytni qeta dhe Uke Rugoven se deputet asht kurr do ta ftoj Xh,Halitin ne interpelanc se ne pytje asht nderi i familjes se tij dhe babes qe ka pas.Me kercenu me dalje nga qeverija e jo mi shti vesht nlesh se prej LDK ska sen.Ktyne politikajve figurat eminente siq asht Rugova dhe Ademi Jashari ju duhet veq ne frontet e votimit tani ma kurr si permendin.A duhet koment ktu te ipet e jo me lan EULEXIN me u mar me keto qeshtje,pastaj me dal me na rrejt se kemi vepru simbas ligjeve ne fuqi dhe kushtetutes se Kosoves.Hajredin Kuqi asht tradhtar ket kurr mos e harroni.Ai mshef kriminelt e Kosoves.

topi 12.05


ky djaloshi qe ka ber atentate esht denuar dhe po e paguan shtrenjet ate qka ka ber,por 100% kete nuk e ka ber pa inspirimin e dikujt ose pa urdherin e dikujt,e kush qendron praapa kesaj vetem ai e din,por asht nji marri e madhe per te gjith ata qe kan urdheruar kete djalosh fukara edhe nga mendja por edhe nga gjendja socijaale e tij.prandaj i sugjeroj komentuesit qe te mos nguten me komente e te shkruajn qka do,por te presim nese drejtsia do ta mund padrejtsin.te gjitha te kqijat njeriu i paguan vet per se gjalli,o ma heret ose ma von

hoti 12.05


E qfar njerzsh e udheheqin Kosoven une nuk e di se ne rend te par qysh edhe jan ardh ne pushtet kta njerz kur edhe ne syt e Halitit shihet dinakria dhe vrehet se per pare aj edhe baben e vet e vran.Ishalla nje dit do ti denoj zoti per te gjitha ato krime qi i kan bere e se veq aj e din se qka krejt kta kan baa...

usa-ca 12.05


kriminelat hajnat shantazhistat tradhtaret e kombit ,rrugaqet magjupet qergashet iniorantan pisat antikombtaret e kane vetem nje adrese , e ajo asht e ka qen e dote jet PDK me kry kriminelin hashim fusnota 1244

tuneli 12.05


Ki kujdes ore ti@me nofken EKREM!Ja qe je duke ecur ne paterica zoterote.Me vjen Keq.Kaēan Lakrori(Decan)

KaƧan Lakrori 12.05


Gjatė dhe pas luftės janė kryer krime tė rėnda nė mes shqiptarėve dhe tani kur kanė fillue tė zbulohen ,po ēuditemi ! Jo,kjo ėshtė ditur edhe mė parė por jo me emra konkret.Kėta qė tani po i tregojnė krimet e kryera janė kriminel dhe kot e kanė se nuk ju hiqet ky epitet i flliqėt !Kush i ka pėgaditur dhe kush i ka furnizuar kėta kriminel duhet tė merren nė pėrgjegjėsi politike dhe penale.Qershor 1999-qershor 2000 janė vra afėr 600 shqiptarė,fatkeqėsisht prej dorės sė shqip-folėsave.Mjerimi nuk ka brina...!

IKRASNIQI 12.05


marri marri qfar probaganda kan ber se kishe Rugova ka qen tradhetar more me pa qen Rugova tradhetar atheri pse ja kan bytur baben shkiet qellimi ka qen me ardhe ju ne pushtet e me ba pushtetin gabelhannnnnnnneeeeeeeeee 

gezim 12.05


Nje esht e sigurt se vrasjet e njerzve te mdhenj ne Kosove pas luftes, autor te vrasjeve e kan Zotri XHAVIT HALITIN, kriminel ma te fort ne Ballkan se ky, besoj se nuk ka,

lami 12.05


Vijon nga e para. Une Tutkun Grepi, jam shume i zhgenyre ne vellezerit tone nga gjaku dhe fisi, si kane mundur te behen miqe te dashur te Serbo-qetnikeve? Te kaperdine porsi Drakulla vellezerit Kosovar, dhe te lozin me pafajsin e tyre dhe me nderin e atdheut. Njerezit si Xhavit Haliti, si Agron haradinaj dhe A.Nimani duhet te perkulen para popullit dhe tu kerkojne falje kombetare, si dhe para varreve te Deshmoreve dhe heronjve te Kombit,te perkulen gjer ne toke dhe t'i lagin me lotet e akteve shtazarake te cilat i kane trasheguar nga spiunazha Serbo-shqiptare. Aktor te keqijave,torturave dhe akteve makabre,sipas Historise ka shume,por ja disa me te perfolur ne historikun e tyre antikombetare ndervellazerore:Ne Kryesi te Qeverise:"Ashim Thaēi, me se i perfoluri Xh.Haliti, Kupe Krasniqi,A.Syla; Kamishi; K.Veseli dhe promotori kryesor Adem Demaēovi... dhe R.Qosovi...,ne bashkepunim me barbaret serbe, fundosen Republiken, duke injoruar I.Rugoven dhe Kosoven. Deri Kur keta gjelat te kombit?Kush ben kete?

Tutkun Grepi(Plave-Guci) 12.05


o ekrem bravo boll mir po thu t lumt se topi nuk e lun 

redoni 12.05


Ev kuesh ev.eeee moti ekam ngrit zanin un qasuhi.o shok ........ Po vin ditet e shqipessss.ju pershendet qaushi gjith anti pdkistave

Qaushi 11.05


ZOTI ESHTE I MADHE. KRIMINELAT ME FLAMUR E EMBLEMEN E ARTE TE U Q K se KANE VRA TE BIJTE E VLLEZRIT E VET VETEM E VETEM TA GRABISIN PUSHTETIN KJO ESHTE FENOMEN I KOHES SE KOMPJUTERIT.KRIMINELI QE KA VRA NJEREZ PER PERFITIME PARASH DIKUR BASHKEPUNTOR E SOTE TRIUMFON E DREJTA E ZOTIT PO I ZHDUK KETA KRIMINELA, ME PARE TE MERGATES KANE VRA TE AFTIT E KETIJ POPULLI.

MERGATA GJERMANI 11.05

----

bota sot


--

kush eshte kjo mimoz krasniqi o llap?

.[/size]
  

 15-05-2012, 04:18
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Agim Hoti ;Xhavit H.me nxiti me vra Anton Berishėn,e Rugoven
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: