AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Rexhep Qosja

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Rexhep Qosja   Jeu 25 Mai - 8:14

http://www.freeblognetwork.com/kosovo/643/


2/15/2006 - per Balozi i Jonit
Posted by Anonymous
Baloz kam shkrue ne forum te tjeterkujt dhe te tjereve po u them te verteten:dhe se po me duket e teperte me shkrue e tu tregoi nuk dua ,por kush e gjene e ka nje lavdate,dhe le ta shkruaje keteu se Haxhiu ka shkrue ne kete forum per Qosjen:,Por po ua shkrua nr e telefonit te Qosjes dhe pyetne e nese nuk ua jepe pergjigjen atehere dua une tua shkruaje038225601 eshte i zyres se tije dhe Baloz te lutem mos me ofendo sepse jo vetem ti por edhe ajo grua shqiptare qe ende nuk ka lind femi me ka borgje?sepse kam punue per tane kosoven ,per shqiptar,por me dual e kunderta sepse paskna punue per tradhetar qe kene me shume shume qe ma teper me ka hi frika nga shpiunat se qe frikohem te hi deshen midise serbise e tjau nxerri bthen,,,,
Dhe nese mendon ti apo Famiri apo ndoni shqiptar qe ka kontribue ma shume se une me ška duash mirrem me kusht vetem mi tregue secili me argumente e jo me rrena e pa fakte!
Une ju kam tregue aktivitetin tim,ti po thuash se kam luftue?pse nuk e tregon vetem te verteten,sikurse qe po e them une?une ju kam thene se kur e shpetova flamurin shqiptaret te gjithe nga frika se mos pi masakroin serbet mu ravanshuan mua qe tu tregojn serbeve qe une e mbrojta flamurin pa pelqimin e shqiptareve,dhe sot mu ata qe thojshin per nje flamur me fshie by,,,ma mire e hekim ,sot jane udheheqesa?Me 11mars1981une i kam nis demostratat ne menzen e studenteve,dhe ja une kerku e tjeret ma vodhen nderin,tane kjo koha ime ishte e zymte per mua,dhe komiteti atehere me quante si bandit jugosllave ku edhe bashkpuntoret e Rugoves sa here kam konkurua per punesim me thonin se nuk i plotesoi kushtet moralo politike!Dhe mu keta e udhehoqen luften šlirimtare?nuk po i flliqi qe te tane e di se kush ka luftue me zemer ,por disa jane vra duke i qitur ne prita serbeve,tjeret kane luajtur menqesh,disa jane debue nga kosova,e disa enen rrugeve te kosoves,dhe te pa pune e pa buke,e ata qe nuk luftuane apo sabotuan ushtrin,e dine mire nese ke šen i veshur por e drejta jote eshte qe ta mbrone eshetradhetin,veq bota eshte ne dieni!Pse po ta them sepse ne shtepin time kam pasur nderkombetar dhe me provokonin :pse nuk po te pranon uškja,pse nuk po del,sikur te tjeret,dhe mu keta kur u banen masakrat ne Reqak:kur erdhen ne mbremjet e vona hyren tue qajtur,dhe menxi hyren ne shtepi,ua shtruam buken dhe qajin ,menxi hangren pake dhe me thane:Haxhi a ke deshire qe ta lajmrona KS te OKBes,sepse ushtaret e tu nuk po dojne me luftue,po kersasin dhe po ikin e popullin po e lene vetem qe serbet ti masakroin?kete nuk ja pranova ,duke u thene se nuk i dilet tenkut me automata,dhe se uškja nuk po furnizohet siq duhet nje populli ri qe deshiron pavaresi,por ata kishin ba filma se si po luftojn tanet dhe me vinte marre me shikue,por e kundershtojsha duke i thene se boll jena tue luftue me serb sepse keta kane qen forca ma e madhe ne europe!Ate nate e kane lajmrue KS te OKBes dhe kam dhene intervista ne Pagarushe,kur populli me degjonte tue dhene deklaraten BBS,Humana Watch,nje interviste preje afro 30minutash dhe po ta them ate interviste sepse nuk e kam harrue fare:Une Haxhi L.Kuši nga suareka beje apel tek KS I OKB qe ta urdheroi OKB qe te marri masa sa ma pare per parandalimin e gjakderdhjes se me tejme,sepse ky poull eshte i pa armatosur dhe se forcat serbe po luftojne me popullaten e švendosur ku ka pasur luftime dhe ne find po i rrethon dhe po bane gjenocid te pa pare,sidomos ne njerez te pa armatosur,,deklaraten qe e kam dhene e kam dhen me lot,aty ka qene e
dhe Blerim e Agim Kuši,te cilet i largova sepse kamera nisi ti inqizoi,sepse nuk kishte tjere ushtare sepse tane uškja ishte shperndar pike e pese,bile Malisheva nje dite ma pare ikte sikur kur bukla i ndjek mit!Kurse mua mu kercnuan se nese i organizoi ndokend kane mem shpall tradhetar dhe pasur pune me mua!per ška ,pse mu kercnuan,ateher me kane duhet une te lufoi kundra serbeve nuk duhet?po te pyesi ška kishe ba ti po te ishe ne vendin tim?


Me Reqep Qosjen:Shkova ne vitin1996 tia kerkoje nje keshille qe ma kishin pergaditur disa dhendur te mi qe i kane shtie te ldkes dhe motrat e mija e tani edhe vellaun e nanen time e kan shtie kundra meje ja šfare jane te LDKes Dhe keta ne bashkpunim me Millan Shipken organizuen teme likvidojn,bile dhendrri im nga samadrazha Haki Voci dhe njeri nga OPTERUSHA me motren time,dhe kishin organizue kinse une ja kam thye dhendrrit shtepin a me policin e kishin thye,dhe disa nga lladrovci Hilmi Gega me vella e moter duke bashkpunue me serb,dhe se šfare malltretimesh sa qe trupi im ka qen tane i zi ,dhe ne fund me qiten ne gjygj,dhe MIlani ky qe ka vra ne Rahovec 4800 shqiptar e pranoi qe te mit i kane pague qe tme vrasin!Dhe ne fund ma beren se nese ti pranon me bashkpunue me ne na tye ta bajna proceduren ne gjygj ti pergadisim gazetaret,dhe kinse te qojna ne burg a ti burg jo por ne hotel e qika sipas shijes,dhe me thane se ti nuk e njeh zotin?se ti me thane se mundesh me jetue si zot,dhe kur te dalish nga burgu bjerezit tane i organizojm qe te bajne vizita dhe kena me te ngrite ne popull!Keso propozimesh kam pas edhe ma
Link Permanent
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Rexhep Qosja   Mer 25 Juin - 14:43

Ja mbas disa viteve po ua tregoi se ška folem me Rexhep Qosjen,sepse as babe e babgjysh si kam pasur tradhetar as vete nuk jam si ju ore te mjeret shqiptar te poshter e zoti ju vraft!
http://www.vendlindja.com/gazeta/kosovo_archive_files/rexhep_qosja.jpg
http://www.vendlindja.com/gazeta/kosovo_archive_files/rexhep_qosja


http://fr.youtube.com/watch?v=ZMNNk7qHAa4
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Rexhep Qosja
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas rÚpondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: