AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Xhezair Hoxha paska qen ne qeverin e maqedoneve

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Xhezair Hoxha paska qen ne qeverin e maqedoneve   Jeu 9 Aoû - 13:50


Xhezair Shaqiri
23 h · 

Kush esht tradhetari i Kom Telit dhe shokve qe u vran ne Gazibab
Thuhet ne gjdo pervjetor LAVDI LAVDI LAVDI me Sms ne fb a kurse asnje nuk inicon tubime 
Ndoshta dikush kush e ka mizen e tradhetis nuk lejon te perkujtohet Teli
Krejt kjo esht HIPIKRIZI
Pothuajse gjith e din kush i tradhetoi dhe Lavdi i japin me SMS kom Telit Kurse tradhetaret i forcojn me vota dhe duartrokesin mbas gjdo fjalie te tyre
Test per hipokritat;
Shokoni neper shtabet e gjith partive politike ne Maqedoni dhe thuani kemi ardhur te bisedojm per vepren heroike te Kom Telit dhe mbasi pothuajse gjitha tash jan ne pushtet ju thuani dojm te dijm si ndodhi dhe kush i tradhetoi Shoket tan te uck
Ajo parti qe nuk don te bisedon aspak per kom Telin dhe nuk don te ben asnje tubim perkujtimi ateher e keni pergjigjejen se kush ka ktradhetuar dhe ne cilen parti politike jan tradhetaret e Kom Telit por prap dota mshefni dhe doti votoni sepse ata tash jan te pasur dhe kan Tagji
Para disa vitesh ne takimin qe pata me Mendu Thaqin 2005 ne shtepin e Agim krasniqit ku ka qen deshmitar edhe Ruzdi Matoshi .Hazbi Nuredini Suad Saqipi Abaz Regjepi dhe familja Krasniqi un i pata then si kerkes primare per bashkpunim me Pdsh pata kerkuar nga M Thaqi qe te tregon kush dhe si u be tradhetia e Kom Telit pasiqe ne at koh pdsh ishte ne pushtet
Ja edhe sod publikisht poia bej te njejten kerkes Menduit te tregon kush e beri tradhetin un pa asnje kusht me perkrahesit e mij qe jan te shumt me mijra dota perkrahi pdsh
Po ashtu ne kohen kur isha Deputet Krieministri asai kohe Vlado Buckovski pat kerkuar nga ne qe te jemi pjes e qeveris qe te ju ndihmoj me votue disa Ligje e un i pata then ne at koh qe nuk jam i interesuar per poste ne qeveri por nese ma jep komplet dosjen e Telit dhe neti ben mete zez emrat e personave te mvr vetem emrat e shqipfolsave leti let te lexohen qart un doti votoi gjitha ligjet qe i propozon qeveria perveq atyre qe jan ne dem te kombit tim
Deshmitar i takimit dhe bisedes Abaz Rexhepi dhe nje tjeter deshmitar qe per momentin nuk dotja permendi emrin
Buckofski me pat then ok per dy jav te tregoi dhe mbas dy javesh ish kryeministri i asai kohe me tha ..me vjen keq Shaqiri por nuk mun tua jap dosjen
Kuptohet se nuk mundi te ma jep sepse ju prishke qeveria
Ju kujtohet para disa muajsh mbas nje marveshje me Zaevin me zgjodhi keshilltar i jashtem i tij per qeshtje sigurie dhe aju kujtohet cilet mediume dhe portale e Analist te ciles parti u alarmuan si kur me par kunder postit tim ne kabinetin e Krieministrit
Athua kush u frigua dhe pse
Mjavft me Lavdija dhe HIPOKRIZIA
Leni SMS ne fb dhe filloni te i pyetni ata te cilet i votoni e thuanju nuk jau japim me votat nese me deshmi nuk na tregoni kush tradhetoi Telin me shoket
E shoqja dhe 2 femiet e kom Telit kan meshum nevoj per ndihm dergojauni kanje rog te juajen se vetem me SMS duke i than Lavdata nuk ju ndihmon femijeve te Telit
Pote kish qe gjall Teli ish kujdesur per ta por teli luftoi per femijet tanXhezair Shaqiri Shul llajka e asni koment
Sikur krejt poe dini kush e tradhetoi por nuk po keni guxim me komentue


1

GérerJ’aime
 · Répondre · 22 h
Naim Halili Po tene o hoxh spo bohet organizim pse as vet un nukpe di se un me financa smuj te organizoj se sikam kushtet asnji antar deri me sot nuk me adht punsu kshtu qe te gjith jemi te lan anash...


1

GérerJ’aime
 · Répondre · 22 h
Xhezair Shaqiri Naim e pata fjalen per ata qe e din kush e ka tradhetu dhe qajn me lit krokodilli me sm neper fb e votat i japin atyre qe e tradhetuan Telin
Nuk esh fjala ktu per ata te cilet nonstop sulmohen nga tradhetaret


2

GérerJ’aime
 · Répondre · 22 h
Naim Halili Qarrprit kemb si duken hoxh

GérerJ’aime
 · Répondre · 21 h


Naim Halili Xhezair Shaqiri ishalla vjen momenti

GérerJ’aime
 · Répondre · 21 h


Répondez...


Farukk Halimii O hoxh dmth cish pe shkof ktu vetem shteti asaj kohe edike se kush ika trathttu vetem qat dosje lipka me nxer per me luptu kush ika vra ato trima


1

GérerJ’aime
 · Répondre · 22 h
Xhezair Shaqiri Faruk Halimi jo veq shteti po ka edhe tjer qe e dijn dhe jam ber hetime por dokumenti i shtetit i konfirmon edhe hetimet e shokeve te vertet te telit


2

GérerJ’aime
 · Répondre · 22 h

Farukk Halimii Dmth pa u fut naj shqiptar npun insigurt apo naj minister me gjak shqiptari ati kur spu mirka vesh ati duhet tket shqiptar po ato jan krejt larem zoti na rujt

GérerJ’aime
 · Répondre · 22 hXhezair Shaqiri Farukk Halimii jo mos ke dert se ata te cilet i fut partija e dij por nuk flasin
Bani saber......


3

Gérer


Farukk Halimii Tash e kemi mukin ne qeveri aj shum premtime na ka dhan mundet mi zbulu kto pun nese do meba mir se aj asht krahu i zaevit nese do besim tenpoplli shqiptar neti nxere qeto pune


1

Gérer


Fejzulla Latifi Pleqt kan ghan qe heret 
" HAJNIT NE KATUND KLLAUZ NUK I DUHET"
Cka methan me teper


GérerRafiz Iseni-breza Ali ahmeti.edhe fmit e gjepit e din.e kush tutet me fol ajo tjeter pun.

2
Gérer

https://www.facebook.com/Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Xhezair Hoxha paska qen ne qeverin e maqedoneve   Ven 10 Aoû - 8:35Xhezair Shaqiri Haxhi kuqi nuk kam qen ne qeveri por kam qen deputet i opozites dhe e kam refuzuar qeveri
Haxhi pse vetes nuk ja ban apo dikujt tjeter kto pyetje
Aveq un te kryej gjitha punet 
Ja paske fut shum kot kesaj here1

GérerHaxhi Kuçi Xhezair Shaqiri,o dosti im ju i dini te gjitha keto gjana qe i kam shkrue,Kodus dikush eshte ketu dhe i gjate.Hoxhe,nese spasker qen ne qeveri pasket qen deputet ku ne shqiperi,apo ne makedoni?Po nejse je hoxhe spot kundershtoj.Veq qata emra qe ti kam pershkrue i njeh shume mire dhe qe kan vra atdhetar,Spiuna as nje nuk e keni vra.§!!!Maliqi sa dollar i ka marr?A nuk eshte e vertete qe ua ka dergue ate nipin e Gazidedes Menduh Vojvoda Thaqi bashk me Arber Xhafer dreqin titistin qe te disklutoheni ne malet e kosoves duke ju premtue prestigje dhe miliona,A morri milionshin Maliq Ndrecaj dhe iku.?A nuk ishte truproje e Ali shpiunit Maliqi?Hoxhe ,nese ne kete bote nuk dot jep llogari si njeri i Allahut,ne boten tjeter ke mi la te gjitha.Nje duhet me dite sipas Kuranit,ai qe e mshef tradhetine ja ka kajt nanen popullit.Une si ne kosove edhe jasht saj sja kam tikirell,as serbeve,as shpiunave shqiptar,as gjermanit,as frances .Por as Allahut sja kam friken se kurr skam punue jashte normave te Allahut.Me kan qit mem pushkatue,gjuni e nanen ua dheft Allahu se sju kam borgj,dhe me kan lirue.Njejt me kan ba edhe te uçk es.Hoxhe mos mendo qe skam pas oferta mu vesh ne uçk?????Nuk kam pranue me masakrue popullin tim.Mos um shit patriotizem,se i njoh edhe ligjet e seciles lufte si ajo okupuese,dhe ajo çlirimtare dhe i di mire pse roberohen disa kombe,dhe pse okupohen disa popuj.Une kam punue ne baze te Kuranit dhe ne baze te se drejtes nderkombetare publike.Por kam gabue,mendova se secili ja kemi borgje atdheut me mbrojte,por rren çenka e shkrume si ne Kuran ashtu dhe ne te drejten nderkombetar publike.Une e kam te inqizuar ne kaset Zejnullah Gruden,dhe me dhune e kan shti me dhane deklarate me lavdrue Fatmir Kurv Limen.E kam te inqizuar duke qajt dhe ka ba ankes tek Pajazit Nush titisti por sja kan marr ne shqyrtim fare titistat apo enver bimbashat.

GérerEnkelejd Gurbardhi Haxhi Kuçi, kur te flitni per Komandant Hoxhen Xhezair Shaqirin mendoni 10 here dhe flitni por edhe njehere perseri mendoni nese ju keni bere aq sa ka bere Komandant Hoxha per Kosoven dhe trojet Shqiptare... Se sa ka merita Komandant Hoxha ju nuk keni qime ne koke, kush ju paguan juve te shpifni me dihet gjerat jan publike, ata qe plagosen Komandant Hoxhen ata vran dhe Telin dhe shume e shume te tjere mbi 100 ish ushtare te Uck- së, po ti kush je ore Zotni qe shan komandantet e vertete te Uçk se , kush te paguan ty mos valla ende je antar LKJ apo merr donje pension nga serbia ?

GéreHaxhi Kuçi Ti kurr ma mire se une nuk e njeh Xhezair Shaqiri,bani pyetje te tregon.Ti mundesh me fole per veten tende,kush je çka ke ba per atdhe.Xhezair Shaqiri,e ka doren e vete let tregon vete per patriotizmin e tij,ske nevoj ti ti bahesh avokat i Xhezair Shaqiri?Edhe ma teper se une nuk besoj qe e adhuronReshat Sahitaj Haxhi Kuçi paska informacione te shumta dhe ka plotësisht te drejt t'i shtrojë keto pyetje ISH_"EPRORÊVE" USHTARAK. Pse po ju pengueka Haxhiu me pyetjet e tij? Ku po mendon Xhezair Shaqiri alias kUmandant Hoxha se Buqkovski do ia dorëzon informacionet sekrete shtetërore?! Hoxha ka mundur t'i kerkonte, por kerkimi i sekreteve shtetërore nuk i jepen shqiptarëve edhe spiun i tyre te jetë. Maqedonia e ruan integritetin e saj vetëm permes spiunve shqiptarë te cilet disa janë nga shtresa e luftëtarëve, disa nga intelektualet e disa te futur ne parti politike shqiptare. Pse partitë politike shqiptare nuk e krijojnë një koalicion te perbashket?! Pse partitë shqiptare bejnë koalicion me maqedonet e jo me shqiptarët?! Pse i krijue rasti "kumanova" ku humben jeten disa djem e disa u denuan me burg?! Si eshte e mundur qe njeri prej ketyre djelmoshave i lidhur ne pranga dhe ikë nga policia qe pastaj Hoxha e kontakton?! A po mendoni se ne po ham bari?!
1

GérerJ’adore
 · Répondre · Voir la traduction · 8 hXhezair Shaqiri Reshat Sahitaj Haxhiu apo ju keni te drejt te shtroni pyetje por menje kusht nese jeni ne rjedha te ngjarjes sepse nuk kemi koh te luaj psihiater
Asnje pyetje e Haxhiut nuk qendron dhe nuk ja vlen te i pergjigjesh 
Pse mendja juaj ju thot un kam drejt dhe hajt tja futi kot pyetjeve dhe e qellova ku e qellova nuk don te thot se keni treguar menquri apo guxim dhe mos pritni tjeret teju bejn muhabete ne fb ne gabimet tuaja
Jo ka te drej jo ska te drejt.ku dini ju se qfar tmeri ndodh ne pushtetin e mk dhe qka mund te ndo
Un isha deputet i PDK ne at koh dhe ne opozit e per nje vot qeveria mund te blokohet o ...
Nese keni intelektin ne regull shkrimin tim u dasht ta kuptoni keshtu..
Kom Hoxha nuk paska len guri te zbulon rastin edhe pse sod esht kom mei perndhekuri mei sulmuari prap po mundohet diqka
Ju mund te thuani pun e mbar apo a ke nevoj tet ndihmojm diqka o budalla komandant se nuk ja vlwn te japish mund per ne se nuk ta dijm mundin dhe nuk kemi aftesi te e kuptojm sakrificat 
E jo e tani ne ket kohen fb ta shkruan nje koment dhe tei bej lamsh gjitha personat dbe ndodhit e tjetri ndti zbdrthen budallakiat tona

O njerz lexoni mir artikullin dhe debatoni ne lidhe me shmrimin e mos i ngatroni ndofhin nese mete vertet ju intereson e verteta


Gérer


Haxhi Kuçi Reshat Sahitaj,ju lumt per kete shkrim sa te sakt dhe me vlere atdhetare.Vertete habitem si eshte e mundur qe i arratisuri nga dora e policise te bjen ne kontakte me Xhezair Shaqirin,?Dhe çka eshte ma e poshter se edhe Daut Haradinaj ata djem te kosoves i ka percjell gjere ne Reqan te prizrenit e vete sja ka mbajt pipi.Reshat Sahitaj,po ai i sopis une ja njoh baban e tij komunist i poshter,e ka don me dal djali ma patriot?Nejse edhe te opterushes e njoh me familje,edhe te suharekes e njeh edhe ti,nuk kam çka me fole.Tan grupi dolen qe ishin nen komanden e maqedoneve,Qellimi ka qen qe grupi i kumanoves me rezistue pes minuta jo me vra polic,por mi hudhe armet e teshat e pastaj xhandarmeria e serbise me masakrue shqiptar,dhe Kumanova me ndare ne dyshe mes serbo maqedoneve.Mbas rastit te kumanoves,me kan afrue miliona mua qe ta marri per siper nje grup tjeter me nis te njejtin skenar ne Luginen e Presheves.Armet na siguruan policia serbe ne nje bunar ne nje fshat afer Presheves.Krejt te sigurt kemi qen me kris nja pese minuta dhe me ik ne me miliona,e pastaj ushtria serbe me masakrue te gjithe popullaten e lugines.Ua bera nese e bani ju krye vete shtate nanat kam me ua kajte.Dhe rasti heshti shkaku im.Por a ma dijn te lugines?Jo.Emrin qe me ka afrue miliona mundem me ta dergue ne privat.Po nese ke deshire edhe hapur ja qedsi nuk ja pyesi pipat as djalit tim nese eshte tradhetar.

Gérer


Haxhi Kuçi Xhezair Shaqiri Njeri nga ne vertete nuk jemi ka e marrim vesh,apo na ka rrok tuta bre dosti im.Pasha nje Allah shume mire pyetjet ti kam parashtrue.Qai qe e ka vra Hoxhen e >Bellanices,e ka vra Petritin,Shpendin,Ne Telin ka marr pjese.Detonimin e pompes se benzines ne elez han.Maiqi e dini edhe ju sa lek ka marr ne Menduh Thaqi e Xhaferi?Une te kuptova mire kur thua,si e dini ju se çka munden me te ba ketu te maqedonise.Paj leshoje o hoxhe atdheun se me tute nuk jetohet.Kam respekt ndaj juve,por Allahu ka than mos ju tute as armikut e as tradhetareve.Nese e sheh se po bahen trazirat merri femit e ik nga atdheu gjere kur e sheh te arsyeshme qe situata eshte qetsue.Qetsi ne maqedoni ska me pas kurr,gjere sa qiftat e Ali e xhurkoviqet i keni ne pushtet te berbashket me mk

GérerEnkelejd Gurbardhi z.Reshat Sahitaj , i keni bere keto pyetje Ali Ahmetit qe nga pas lufta qeveris me sllavomaqedonist ? I keni bere keto pyetje Ali Ahmetit pse u vran mbi 100 ish ushtare te UÇK -se , dhe mbi 500 jane neper burgje me denime te renda dhe me bugime te perjetshme ? Haxhi Kuçi i ka bere keto pyetje Ali Ahmetit qe pikrish kur alu ishte ne qeverisje me sllavet beheshin masakra ndaj shqiptareve atje , vriteshin shqiptaret si bageti ... me gjithe ato raste te montuara dhe diskriminim qe u behej shqiptareve as ju e as Kuçi nuk keni ngrit zerin dhe tani cfar mundohu te thoni ??


1

GérerHaxhi Kuçi Enkelejd Gurbardhi,gabim e ke o dosti im;une pyetje i kam ba Hoxhes Xhezair Shaqiri,jo Ali majmunit.Aliu ka qen mesues ne Maqiteve dhe qerdhen e ka pas ne suhareke per mu rekurtue dreq i shkavellave.Aliu u ba shpiun ne vitin 1981 ne nje pisine ne prishtine kur ja ka que krastavecin nje serbe e mitur dhe kur tenton me ja ngjite e kapin ne flagrant policvia dhe ja bajn o banu me neve o te shtinem ne burg.Ali Ahmeti qe nga ky vit ishte ne sherbim te serbise.Reshat Badallaj vete ka deklarue qe bashk me Aliun e kan krijue uçk ne mk.Pra shpiunat e paskan krijue uçk.Mos pot vjen rende.Lufte me tradheti,dhe kushdo qe e lavderon kete lufte nanen e pertej dreqi ja kajt.Pse?Sepse po shifet ku e lan popullin e mjer.Nuk ka diskutim,ai qe thote une kam luftue ne tri lufta nanen e pertej.Po more dilingjit po pa e krue kosoven,çka ua kajta nanen me nise luften ne Lugine.Po more dilingji,per çfare qellimi e nisen ne iliride luften pa e krye amanetin e betimit e nanen e betimit mos meqa pa ja kajt mutave shpirtshiturve.Pse e pranuat Ali Ahmetin e Xhuren mu bere kryesoret ne uçk?Qet pyetje e ke ti dhe Xhezair Shaqiri.Nese nuk dini pse atehere edhe ju jeni te dyshimt.

GérerEnkelejd Gurbardhi " Ka gjithmonë diçka dyshuese kur një intelektual merr anën e fituesve."

Vaclav Havel1

GérerReshat Sahitaj Enkelejd Gurbardhi, sipas jush çdo gje duhet shuar per te ecur perpara. Une nuk kam nevojë t'i bejë pyetje askujt. Une vetem e shprehi mendimin tim. E njoh Ali Ahmetin , Fazli Veliun, Musa Xhaferin... Arber Xhaferin ,Nevzat Halilin , dhe te gjithë tjeret , madje ketyre ua kam berë shumë kontakte ne institucionet evropiane gjatë kohes se luftës. Te gjitha kontaktet e liderve shqiptarë ne Maqedoni unë ua kam bërë ne hapat e parë e pastaj ata e kanë vazhduar vetë pa mue. Andaj , si kane shkuar gjerat ne Maqedoni, Kosove ,Preshevë i di më mirë. Unë nuk e marr anën e askujt vetem e shkruaj te DREJTËN ! Realiteti i pengon atyre që i kanë tradhetuar intereat kombetare. Të polemizosh me mua ju duhet më shumë veprimtari kombetare, ju duhet njohje dhe bashkepinum me nderkombetaret, relacione te shumta brenda dhe jashtë dhe njê jetë kushtuar çeshtjes kombetare.


1

GérerEnkelejd Gurbardhi E pra shkruani te verteten z.Reshat Sahitaj , ne e pam veprimtarine kombetare te miqve te tuaj dhe nese dhe ju jeni i till nuk kam cfar te polemizoj , e kam te qarte biles shume te qarte , mos beheni se nuk i dini gjerat qe u ben pas luftes se 2001 mos harroni se me shume ushtare u vrane pas luftes se sa ne lufte dhe kete e dini ,thuani pra te verteten nese jo mos thuani asgje se e kam te qarte se me kende shkruaj.


1

GérerIlir Gjonleka Salih Rushiti disa nga ata qe njeh ti jan thjeshte matrapaz perfitues te luftetes vrases kriminel , nese ke frik te thuash te verteten por mos na shit pordha se ti qenke i shitur nga e i paguar trash nga ali ameti e fazlimuti dhe ai pedofilin musa xheferi , keta ore Reshat ju i sollet nga kosova dhe i vut si kuklla per ti degjeneruar shqiptaret e irjm , nee nuk fltni ju jeni bashkçuntore i te gjithe atyre vrasjeve pas luftes


1

GéreHaxhi Kuçi Ilir une mendoj se e kan manipulue Reshat Sahitaj,I shkreti ka mendue se vertete jan per te miren e atdheut.Nuk e ka dite se keta qej dolen ne diaspordhe me urdher te shkaut .Se pari me mjel diasporen,dhe me paret e diaspores me ua masakrue familjet ne atdheun e tyre.Kete te betohem qe se ka mendue Reshat Sahitaj.Edhe une njejt mesiguri dot kisha ba gabim identik.Pse,?Po i njoh keta qej,keta ndryshojn ftyren ma zi se kameleoni.dijn me tu perkul kur jan ne hall,dhe menjeherit mbrapa ta ngulin thiken.Mua keto me mija here ma kan ngul thiken,dhe sot mu keta me etiketojn udbash .Fjalen udbash mbas luftes e kam njoft,a shpiun po e kam dite ata qe bajn manafi ne policin e serbeve.Por ne polici ne kosove kan qen shqiptar e ne lufte te gjithe ish policet shqiptar ishin udheheqesa ne uçk.E ke Skender Krasniqin qe mbas luftes Fatmir kurva Lima e ka ba shef policie ne prishtine.A ky qen ne kohen kur qe referendumi per pavaresine e kosoves,ky ma theu kioskun per te mi zene fletushkat,dhe fati qe ne mbremje ja dorezojsha Fatmir Berishes ne qajtore,edhe Isuf Sylaj ishte i angazhuar ne sllapuzhane me ja shperndare fletat per pavaresin e kosoves.Dmth tan po dalin trReshat Sahitaj I nderuar Xhezair Shaqiri, veprimtaria e secilit matet me vepra konkrete e jo të improvizuara apo të sajuara, keshtu qe unë kam mjaft pervojë si ne shkrime edhe ne jeten politike mbarëshqiptare dhe nuk kam nevojë te konsultohem më askë për as¨një problem politik qoftë në Luginë,Kosovë apo Maqedoni. Nuk e mohoj kontributin e asnjêrit, mirëpo mendimet e mia i shprehi ashtu siç i kam verjetur lëvizjet e ngjarjeve. Unë nuk shkruaj siç thua ti "futja kot", sepse kam mbi njêmijê analiza poltike tê botuara në te perditshmet tona dhe çdo të hëne e botoj nga njê analizë në "Kosova Sot", e që gjermë tani askush kurrë nuk ka pasur guxim t'i kundërvihet shkrimeve te mia, sepse janë objektive te gjitha çka shkruaj. Si erdhe deri te diagnoza se paskam nevojê te shkoj të psikiatri vetem nga një koment qe e bêra? !


1

GérerXhezair Shaqiri Reshat Sahitaj me gjith respektin per secilin per veprimtarin e tij 
Pa e njoft nje tem nuk ben veq koti te thuhen gjerat
Tema ne fjal e ngritur na Haxhiu esht e qelluar por ki i ka perzier shum persona qe un nuk kam patur kontakte dhe dhe nuk dij se si tei pergjigjem
Ai duhet tei njoh mir rethanat per temen ne fjal dhe talecon e kupton shkrimin tim dhe rethanat mir e pastaj te diskutohet pa mpshtellim e jo lamsha te fabrikohen sepse kemi me bollik lamsha
Lexone shkrimin mir dhe nese keni paqartesi apo dilema edhe mund te bisedojm por jo prej nje teme ne tjetren


GérerHaxhi Kuçi Xhezair Shaqiri,mos ja nxirr pertaqkat tani?Me bani bej ne ALLAH qe si njeh shumicen e ketyre gjerave ?I dini te gjitha,po thuaj shkurt po tutna,Ta besoj qe je ka zihesh ne vorber.I dini mire gjanat,edhe kush ka vra edhe kush ju ka shti mu dorezue,apo mi dorezue armet.Sekretari amerikan pate deklarue;Eshte hera e pare qe nje ushtri çlirimtare i dorezon armet pa kurrefare presioni.Ju me thoni se keni pas presion,dhe ju ka burgos shoket.Xhezair Shaqiri,o dosti im kur nuk i njeh normat e luftes,ma e rruges kishte qen qe me ndejte hoxhe ne fshat.Nderkombetare u takon sipas normave qe dy paleve me ju kercnue qe ti ndalin luftimet,dhe cila pale e bane e para i hyne krastaveci.Keto jan norma,dhe kur si njifni per kete te thash ma e rruges ka qen me ndejte hoxhe se me u ba komandant.Pse mua sme morren ne lmufte?Sepse i kam njofur normat dhe artin e luftes.Serbia ka dhan miliona per tme likvidue,apo debue nga kosova.Qellimi i luftes se uçk es ka qen me masakrue shqiptare.Serb kan vra ata qe nuk kan dasht me vra shqiptar.Edhe polic serb uçk ka vra kan ja ka qit ne prit komandanti i serbise.I kan vra ata polic serb qe skan dashte me vra shqiptar Xhezair Shaqiri.Te kuptoj,mire,por te betohem siq thot edhe ne kuran,kur armikut e tradhetarit ja thua para syve te verteten nuk te ngicin se e shofin se je ne rrugen e drejte.Une te kam then se as shkaut,as gjermanit,as amerikanit as franqezit sjaz kam pas friken se kam punue drejte.As Allahut sja kam friken,se e njoh veten.Vetem sa shqiptar kam ushqye mjafton si para luftes,gjate luftes e ke kaseten ne YPU TYBE Xhezair Shaqiri,jo me prralla por me realitet e me deshmitar.Nese se ke ndegjue ta qesi ketu 
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Xhezair Hoxha paska qen ne qeverin e maqedoneve
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: