AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Fahri Xharra me Osman Musliun

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Fahri Xharra me Osman Musliun   Dim 12 Aoû - 15:56


J’aime
 · Répondre · Voir la traduction · 1 j · ModifiéHaxhi Kuçi O shqiptar,po pse e shani,ky i shkreti asgje nuk ka shkrue çka kan postue dilingjit.Kan shpif per qellime te pista ta urreni nje historian.Ky ka shkrue Kinse Milloshi e ka masakrue familjen e Adem Jasharit ,mi tregue botes kinse pi luftoj muslimanet.Nuk ka shkrue kerkund qe Milloshi ka vye me jetue hala e me masakrue shqiptar musliman.Mosni ju lutem mos ju besoni shpifarakeve se dot na marrin ne qafe.Pakes e ka kritiku zonja Halimi, hoxhen Osman S Musliu,ske vye kjo me nxit perqarje,kinse lotet i paska qite me urdher te serbeve.Jo ska asgje te keqe Osman S Musliu,ka qajt ,kur i ka pa kufomat e familjes se Adem Jasharit.Kur nuk jeni ne ngjarje mos gufoni o shqiptar.Une i njoh keta shoke dhe kam pas kontakte para luftes dhe ne lufte si;Dr. Zekeria Cana, Cen Desku, Fetah Bekolli,ddhe kemi ba pajtimet e gjaqeve bashkarisht.Ja fjalet e Fahri Xharres;Lotët më kanë dalë, qysh shihet në video, kur kam kuptuar që Hamzës ia kanë vrarë të gjithë fëmijët”.))Pse e lejoi policia serbe vetëm për disa minuta që ky të shihet duke “qarë “ karshi botës. ? Qëllimi i qartë serb : “Ja këtu po luftohen mbetjet osmane. Luftë fetare, pra .”Logjikoni tani te nderuar shqiptar,çfare faji ka Fahri Xharra.Nuk po e mbroj fare,por duhet me ju punue logjika,e jo ti lexoni shpifjet e pisave serbo shqipzi.Nese po ju genjej,ua dergoj edhe artikullin ne pergjithesi te terin çka ka shkrue.

GérerJ’aime
 · Répondre · 6 hOsman S Musliu Haxhi Kuçi ty tu rrit nera për respektin qe keni per mua ,e sa u përket këtyre qenve qe po lehin hiq nuk e kam atë gajle se normal: atë detyre e kanë me leh sepse jo vetëm unë por edhe ter familja ime e ngusht dhe e gjer gjithmonë jemi kan ne sy/shenjester te UDB-sheve dhe armiqve te fes dhe vendit dhe kombit Shqiptar
1

GérerJ’aime


J’aimeJ’adoreHahaWouahTristeGrrr
[size]


 · Répondre · Voir la traduction · 6 h[/size]


Haxhi Kuçi Osman S Musliu Une mire ju njoh ne shpirt,nuk besoj qe edhe baba juaj qe ju njeh ma mire se une.Ndoshta nuk kemi bisedue shume me juve por ato çka i kemi bisedue kan qen ne nivel.I nderuari Osman S Musliu ,une nuk e fajsoj Fahriun,fajtor eshte ajo zonja Halimi,e ka nxite.Ja kam terhek verejtjen Fahriut qe mos te gabon te shkruan per dike pa prezencen e atij qe don me shkrue.Ka vye para se ta shkruan ate artikull tju fton edhe juve,dhe me inqizue te teren.Nuk ka lidhje a eshte femer apo mashkull se prej mishit te dy gjinit jan dhe te dyte kan mundesi me shpif gjana qe as ne enderr si ke pas.Une per vete pot tregoj ,Kur kam ndegjue qe e kan rrethue Adem Jasharin,kam shkue te Avdi Ibrahim qeni, dhe e kam lute qe ti shkojm ne ndihme,vdesim vdesim,se i njoh edhe serbet saz trima jan,?Ma bani duke qesh qeni shko ti nese tu ka merzit jeta mua me le rahat.Kur e masakruan familjen e Ademit duke qajt kam shkrue prape te ky qeni serb dhe kur kam hyre ne oden e tij e kishte qite fotografin e Ademit ku e kishte zan tere murin.E kam peshtye,tpu zoti ftyren ta dheft bre idiot,pse e ke qite.Ti para dy diteve kur te luta ti shkojme ne ndihme me refuzove e tani pom ma qet ne mur Ademon.?Shuj ma bani,e kam qite qe te mendojn shoket kur te vijn me ndejt ne ode me than e kam pas shok.Tani mbas luftes qeni shkruan per Ademin ,kinse i ka bashkue tytat e pushkeve me Adem Jasharin.Zoti nane ketij qenit te oznes serbe.Se kam dite qe qeni ka pas punue ne mbrojtjen popullore ne suhareke pre 1981 1987 dhe komuna e vijnisekut ja kishte dhan nje lokal ne qender zejtare,Ka qen agjencioni i autobusave shpetimi nga reqani.I ke njoft.Se miq i kemi.Nuk po foli ma tutje.O Hoxhe,une ti kam pa ato lote qe te shkonin si shiu ,por çka spaska tek ky pis milet.Fahriut i thash nuk e njeh Osman S Musliun,Ja bana tan komuna e suharekes ka respekt te madhe per juve dhe kan me te shajte.Por fajtor kryesor per mua eshte shtisi,pra ajo zonja Halimi.Ju e njifni mesiguri?Une nuk e njoh dhe skam te drejte te shkruaj kurndra reprike.Fahriut ja kishin shpifur,kinse ka thene Milloshi eshte dashte me qen ende gjalle mi masakrue fundrrinat e osmanlive.Nuk ka thene keshtu.Une ju njoh te dyve,,Fahriu duhet me ju kerkue falje.Une po te isha ne vend te Fahriut do te kisha kerkue falje publike.Nuk e ka ba me qellim,por si pleqet si me te drejten penale shtisi denohet per nje gje te tille.Ndoshta e ka pague Fahriun ,nnuk ka ba veper penale Fahriu sepse po ja permend mbiemrin e zonjes Halimi ka thene keshtu keshtu.Me duket qe te dyte duhet te keni mirekuptim.Une per te dyte ju kam respekt.Zoti ju rujt.

https://www.facebook.com/fahri.xharra/posts/2040686362631620?comment_id=2052132971486959&notif_id=1534087023355935&notif_t=comment_mention
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Fahri Xharra me Osman Musliun
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: