AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Reshat Badallaj"rroft uēk"a shpiun i serbise

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Reshat Badallaj"rroft uēk"a shpiun i serbise   Mer 29 Aoū - 14:42

=68.ARDZAtTjLTmg4OaPSjmvYpWdGe_nnpFGQs6OHIvD7QaSKSqJXuKmwqcSink_4ncwlQNiTik4wJCUQs_Zw6u5WOEDRJKSV1j7lSGW3LYEzeLsjV4CI0UGqgY_Xv_SiduQPtlfVt8&__tn__=m-R]

=68.ARDZAtTjLTmg4OaPSjmvYpWdGe_nnpFGQs6OHIvD7QaSKSqJXuKmwqcSink_4ncwlQNiTik4wJCUQs_Zw6u5WOEDRJKSV1j7lSGW3LYEzeLsjV4CI0UGqgY_Xv_SiduQPtlfVt8&__tn__=m-R]


=68.ARDZAtTjLTmg4OaPSjmvYpWdGe_nnpFGQs6OHIvD7QaSKSqJXuKmwqcSink_4ncwlQNiTik4wJCUQs_Zw6u5WOEDRJKSV1j7lSGW3LYEzeLsjV4CI0UGqgY_Xv_SiduQPtlfVt8&__tn__=C-R]Haxhi Kuēi=68.ARDZAtTjLTmg4OaPSjmvYpWdGe_nnpFGQs6OHIvD7QaSKSqJXuKmwqcSink_4ncwlQNiTik4wJCUQs_Zw6u5WOEDRJKSV1j7lSGW3LYEzeLsjV4CI0UGqgY_Xv_SiduQPtlfVt8&__tn__=C-R]
=68.ARDZAtTjLTmg4OaPSjmvYpWdGe_nnpFGQs6OHIvD7QaSKSqJXuKmwqcSink_4ncwlQNiTik4wJCUQs_Zw6u5WOEDRJKSV1j7lSGW3LYEzeLsjV4CI0UGqgY_Xv_SiduQPtlfVt8&__tn__=-R]1 min · 

Binak Maxharraj
4 h · 
Lexojeni dhe rilexojeni kete shkrim te mrekullueshem te analistit politik dhe opionistit te njohur Reshat Badallajzhurjani,
te publikuar ne "Kosova sot".
Pse e vodhėt dhe e njollosėt UCK.
SHKRUAN: RESHAT BADALLAJZHURIANI
Po i drejtohem disa hajnave, gjysmanalfabetėve, kaēakėve dhe banditėve qė e quajnė veten "komandantė" e nė fakt kėta janė tradhtarė, vagabondė e banditė. Kur e them kėtė, e them me vetėdije tė plotė se si njė grup banditėsh, vagabondėsh e hajdutėsh, me hajninė e tyre, e mos e gėzofshin pėr jetė tė jetėve, se pa pikė mėshire vodhėn djersėn e popullit, vodhėn buxhetin e shtetit ashtu-ashtu tė varfėr deri nė skajshmėri, ku populli jeton mė pak se dy dollarė nė ditė, ku populli nuk ka para as pėr ilaēe dhe ky grup banditėsh, kriminelėsh, hajnash e vagabondėsh morėn para me thasė ngase tė pasurohen jashtėligjshėm dhe shpallen veteranė ata qė nuk kanė qenė fare nė luftė, ose kur kanė qenė akoma nė pelena. Pse more ju banditė, hajna, vagabondė e matrapazė, vodhėt nė emėr tė gjakut tė dėshmorėve tė kombit? Pse ju more hajna dhe kriminelė shkuar kriminelėve njollosėt qėllimisht luftėn e lavdishme tė Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės? Nga kush jeni tė paguar: nga Rusia, Serbia, nga kush?
Vodhėt qytetarėt
Ju e vodhėt shtetin me miliona dhe atė vetėm pėr njė vit vodhėt 22 deri nė 25 milionė. Ku shkuan kėto para? Sa para ju keni marrė pėr njė veteran tė rrejshėm? Deri nė 4 mijė euro. Flisni drejt sa ju ka paguar Serbia pėr tė nėnshkruar pėr njė veteran tė rrejshėm, qė qėllimisht tė njollosni UĒK-nė dhe tė bėni katrahurė Kosovėn, vetėm e vetėm pėr interesa tė sllavo-jugorėve ortodoksė? Pse bre pisa e mos e gėzofshi qė kėto para qė shpenzohen vetėm pėr hajni 4 milionė nuk i ndatė te jetimėt e dėshmorėve tė kombit, qė lanė shpirtin ballė pėr ballė me gjakėsorėt serbo-ēetnikė dhe mercenarėt rusė? Pėrse ju more banditė shkuar banditėve nuk u ndatė para atyre ushtarėve qė bėnė vetėvrasje, jo mė pak se 50, qė nuk kishin para as pėr ilaēe, nuk kishin para as pėr bukė e kripė t“i shtronin fėmijėve nė sofėr? Ju vagabondė e sallabanda, pėrse nuk i ndėrtuat varrin veprimtarit tė ēėshtjes kombėtare Jashar Salihut, qė mblodhi me miliona pėr ju e ua zėntė frymėn i Madhi Zot. Eh, sa turp! Juve kriminelė ju ka paguar Serbia pėrmes kanaleve tė nėntokės kriminale, pėrndryshe si ka mundėsi kinse tė luftosh pėr tė ēliruar dhe pastaj tė vidhet shteti, tė vidhet popullata, tė mos ketė bukė nė sofėr dhe ju hajna, ju kriminelė, ju banditė shkuar banditėve, keni siguruar pasuri pėr njėzet breza. Dhe, merreni me mend, e quajnė veten kėta banditė shkuar banditėve edhe komandant, e quajnė veten edhe GJENERAL. Po nė ē“vend e kreve akademinė ushtarake more laper? Pėrse bėhesh horė, a nuk e sheh qė populli qeshet me ty si me ariun?
Nuk luftohet kjo dukuri e banditėve
Unė shpeshherė kam thėnė publikisht se nuk ka sistem tė mirėfilltė nė Kosovė, por kam thėnė e po e pėrsėrisė se kėta janė langonj, zagarė, spiunė dhe tradhtarė tė kopeve tė dala nga stanet e Shumadisė. Kėta shqipfolės, kėta zagarė, a e dini ju se sa shqiptarė tė pafajshėm kanė dėnuar me procese tė montuara politike pėr interesa tė Serbisė? A e dini ju se kėta langonj pasi kanė dėnuar shqiptarėt dhe kanė njollosur kombin tonė, kanė ngritur nė qiell "vėllazėrim - bashkimin" e qenit plak Titos. A e dini se nė kėtė kope tradhtarėsh e vagabondėsh janė tė instaluar nga Beogradi dhe kryebanditėt e banditėt qė nga majat e shtetit e deri te bandave politike? A e dini ju se nė kėtė kope langonjsh ėshtė e pėrzier politika dhe nuk respektojnė as betimin dhe as Kushtetutėn? A e dini ju se nė kėtė kope langonjsh akoma ka tė gjakut tė rrahmanzinjve...? Dhe, flisni tani. A kam pasur tė drejtė? Nga cila kohė ėshtė duke vluar kontrabanda, hajnia, kriminaliteti dhe kush e dėnua? Askush!. A e dini ju se populli po i njeh qė para luftės kanė qenė fukarenj qė nuk kanė pasur as bukė, as brekė, as ēorapė dhe sa hajni doli supermilioner, a e dini ju se ka hajn qė roboti ia bart drutė deri te stufa, a e dini ju se kanė shtėpi me pishina ku humb edhe kali i ujit tė Nilit, qė deri dje u la me safė nė "hamamxhik"? Pra, ku ėshtė sistemi gjyqėsor? Flisni. Dale-dale se jam nė dijeni, sipas kanaleve tė mia, se do tė dalė hesapi gjizė dhe do t“i shkojmė deri nė fund pėr tė zbuluar njė nga njė. Shumė e vodhėn kėtė shtet e kėtė popullatė kėta hajna, kėta spiunė, kėta tradhtarė! Merreni me mend, tė shpallėsh veteran qė ishte nė pelena, qė ka ēarė dru pėr koftor, qė nuk ka qenė fare nė Kosovė, vetėm e vetėm qė ka qenė nėpėr bordello pas rrospive dhe ai tė marrė rrogė nga djersa jonė. A nuk janė kėta nė koshin e plehrave tė kombit, a nuk janė kėta hajna, a nuk janė kėta tradhtarė? Ose ēfarė epiteti i jepni. Po tė kishte ligje nė Kosovė, po tė kishte gjyqe nė Kosovė, a e dini ju se ēka do tė ndodhte? Ky grup banditėsh, vagabondėsh, idiotėsh e hajnash do tė ishin tė gjithė nė burg. Po kjo nuk ndodhė nė Kosovė dhe merreni me mend nė vend se tė luftohet kjo dukuri banditėsh e hajdutėsh, dalin vagabondė dhe mbrojnė tė keqen. A nuk ėshtė kjo ēmenduri e llojit tė vet? Ēka i mban pragu kėtyre? Tė shpikėsh njė veteran tė rrejshėm ėshtė turp dhe tradhti kombėtare, po tė shpallėsh edhe togje komplet pa qenė fare kjo nuk ėshtė asgjė tjetėr pos hajni, tradhti kombėtare... Kėsaj radhe nuk shkruam me emra dhe mbiemra, deri nė proceset nė vazhdim dhe taksapaguesit nuk duhet ndalur, duhet shkuar deri nė fund dhe pastaj kėta nga kjo botė nuk do tė ikin si luftėtarė tė lirisė, por do tė ikin me damkėn e zezė tė tradhtisė e tė hajnisė. Zotin Dorėzanė! Dhe, krejt nė fund fare, shkrimin po e mbylli me: RROFTĖ USHTRIA ĒLIRIMTARE E KOSOVĖS! LAVDI DĖSHMORĖVE TĖ KOMBIT! POSHTĖ HAJNAT,VAGABONDĖT,TYXHARĖT,KUSA RĖT E BANDITĖT QĖ VODHĖN DJERSĖN E POPULLIT! POSHTĖ ATA QĖ VODHĖN NĖ EMER TĖ UĒK-sė DHE NJOLLOSĖN LUFTĖN E LAVDISHME! Pėr kėto qė flas dhe shkruaj mbaj pėrgjegjėsi morale, penale e juridike
=68.ARDZAtTjLTmg4OaPSjmvYpWdGe_nnpFGQs6OHIvD7QaSKSqJXuKmwqcSink_4ncwlQNiTik4wJCUQs_Zw6u5WOEDRJKSV1j7lSGW3LYEzeLsjV4CI0UGqgY_Xv_SiduQPtlfVt8&__tn__=K-R]Haxhi Kuēi
O Reshat Budalla?O qeni zhurit,po ti je pasurue nga tre % ne diaspordhe e zoti ftyren te dheft.A pate shkrue neper gazeta se Hazer Susurit ja ke dergue mbi 500mij marka gjermane.Kur e pyta Hazer Susurin a eshte e vertete,?Ma bani po shpif qeni Reshat Badallaj siq pom shpifet edhe mua kinse une gjate luftes e kam shetit Arkanin ne vijat e frontit.Dhe kinse kam masakrue shqiptar e dhunue gra te shqiptareve.A kan emra o qeni i serbise ato gra qe i paskna dhunue?A kan emra e mbiemra ata qe ikam masakrue qe sa here o qeni i serbise po ta parshtroj te njejten pyetje????Edhe per demostratat e 11 marsit 1981 mi kundershtoni,kinse ju bythdreqi i ke organizue ne menzen e studentave.Sa qej i pasket organizue?Une nuk kam cekur qe demostratat i kam organizue o qeni serbise.E ata qe i kan organizue demostratat pas meje po se serbija ju ka mesue dhe ju ka dhene detyra te shejtanit,me zhduk shqiptarine.Reshat Badallaj,ti i pari ja nise mem ngacmue,per shkak te Imri Badalles nje njeri amoral qe e ka marr per grua nxensen e vete,apo pastaj e ka que ne studime dhe jan martue.Kur te pyeti nje shok i im ēka e ka Ymri Badallen,?A ja bane asgje se kam nga gjaku,pse genjeve o qen se kusheri e ke.Ke ra ti me shpifjet qe mike ba,ta kam zbulue qe dhendrri yt Mehe Uka ishte lirue nga burgu per me pergjue grupin e Adem Jasharit.Ti o qen i serbise kur thua Rrofte uēk,kesaj i bjen si me then o qen Rrifte serbia.Ti ke aftesi me Avdi Mutin me shpif e me fabrikue gjana qe as shejtani nuk dine.Ti o qeni i serbise ate shoqaten ne Hanover e ke krijue me ndermjetsin e serbise,e din ti ma mire dhe M.L.Qe edhe ne JOY TYBE e ke dhendrrin tend qe ka pseodonimin ne arenen e nderit ne kalemegdan si "Marovac" hero i serbise dhe ne Mitrivice e ka permendoren si hero i shqipmutave.Ku ke pa ne bote qe nje shqiptar me qen hero i serbise dhe hero i shqiptareve???Ka pom njeh ti o qen,kur kurr me ty ne jeten time nuk jam takue.A me Avdi Ibrahimin,po ma ka njoftue kusheriri im pa dijen time,Arif Hamzi Kuēi.35vjete qeni me kish pergjue dite e nate.Kam fjet te Avdiu,edhe ai ka fjet te une ,kemi qen si familje,une keshtu kam mendue,a ne oden e vete buk me helem idioti me kish dhen dy here helem te paren kisha infrakt,ndersa te dyten humbje te vetdijes.Me Avdiun nje jave para 15 janarit 1999 kemi hanger buke ne shtepine time,dhe prej kesaj dates nuk ja kam pare ftyren.Sepse te nesermen kam dal nga kosova me femit e mi shkaku i Avdi Ibrahimit.Deshmitar eshte Fatmir Kurva Lima.Sa here ju lajmrojsha ma bante ste marri ne lufte se ke ba shoqeri me spiunin e serbise Avdi Ibrahimin.Une nuk e kam dite qe Avdiu ka pas punue ne mbrojtjen popullore te serbise ne suhareke .Dhe me urdher te kesaj mbrojtjes,serbet e kan urdherue me krijue nje grup me pseodonimin "Zjarri'Dhe motra e Reshat kopukut ,Resmije Badallaj ka qen "zjarri 056".Sa per perfundim o qeni i serbise,pse kur i permendni keta bandita,nuk ja qet emrat,siq ma qet mua permes shpifjeve.Me keto shkarravina jo qe eshte ka te dhimbet atdheu i shqiptareve;por ti permes ketyre shkrimeve e ngrisish veten si atdhetar e ta dhefsha atdhetarizmin o qenet e serbise qe na morret ne qafe.Mbas teje si tradhetar; Avdi mutit ,vjen Nait Hasani,Xhavit Haliti,kamishi,sanija e sandokanit,e qindra te tjere si operator ne sherbim te qafirave serb.Ju te gjitha mundeni mi posedue ne trupin e juaj por gjak shqiptari as nje pike.Zoti ta hupt rrejen e kotilles,bre qen i serbise.Une kur i kam kritikue keta banditat e tu,ti o qen ma bajshe kinse jam kundra Adem Jasharit,dhe ke pas shkrue kinse Avdi Ibrahimi i ka bashkue tytat me pushket e Adem Jasharit ,bre zoti nanen ua shkerdheft bre hedepseza.Po kur hamamin Aviu ika bashkue tytat me Adem Jasharin?Jan gjall antaret e familjes se Jasharajve a i ka bashkue pushket ky qen Avdiu.Kur Avdiu gjere ne janar 1999 ka fjet ne oden time.Po ske faj ti faj kan mjetet e informimit dhe qejt qe te lexojn keto shkarravina te lloit te shkolles se komrovicit.Mehe Uka dhendrri yt,u lirue nga burgu bashk me Demaqin dhe zagart tjere per me pergjue grupin e Adem Jasharit,dhe jan kacafyt ne kerrin e Mehes,aty u plagos Sahit Jashari kurse Mehes ja dhan hakun.NUk e kan vra serbet,as kamioni i debores si ka meshue,se serbet kan shkrue keshtu,e verteta e din edhe Agim Bajra muti yt.I posedoj te gjitha shkrimet si me ty si me Agimin dhe Avdi mutin.Edhe per Hazer Susurin ke shpifur kinse ja ke dergue mbi 500mij marka per uēk.Kur e pyta Hazer Susurin ma bani po shpife Reshat qeni,se as dhe nje cent nuk ma ka dhen .I posedoj te gjitha o idiot o pishpirik.NUk ke faj ti o qeni i serbise qijau nanen shqiptareve se e lypin,se tan jeni muta te serbise.Po more magar shpirtshitur;tri lufta i bani kjo uēk qe thua rroft uēk!!!!A ua ke ndegjue betimin e uēk es ?O qen i serbise!!!Cilin betim e quan ne vend?Ne vend te ēlirimit na coptuan.E kam fjalen per Kosove.Kurse saiperket Lugines se presheves,ne vend qe ta ēlirojne e riroberuan o qeni i serbise.Kapito?Pastaj ēka kari lypen ne iliride me nise luften?A fole e qen i shkaut?A ke shkrue se ti me Ali Ahmetin,apo Xhuron e keni krijue uēk en?Kurse =68.ARDZAtTjLTmg4OaPSjmvYpWdGe_nnpFGQs6OHIvD7QaSKSqJXuKmwqcSink_4ncwlQNiTik4wJCUQs_Zw6u5WOEDRJKSV1j7lSGW3LYEzeLsjV4CI0UGqgY_Xv_SiduQPtlfVt8&__tn__=K-R]Xhezair Shaqiri,deklaron kinse Ali Ahmeti,nuk ka pranue ne Tanush mu krijue uēk.Kush po genjen o qeni serbise o antishqiptar o qafir i serbise?

https://www.facebook.com/haxhi.kuci.7/posts/2235017910062784?__tn__=K-R
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Reshat Badallaj"rroft uēk"a shpiun i serbise   Mer 29 Aoū - 14:43

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Reshat Badallaj"rroft uēk"a shpiun i serbise
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: