AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Ibrahim Kelmendi per Zhilivodet

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Ibrahim Kelmendi per Zhilivodet   Lun 10 Sep - 14:47

=68.ARA63-Y50tr0oNcLVReQRMPjOcSn2BxDIMjgMUqxyoJ51yM0Qa3aibV_Dhv0_ehs5JZ6RcCF-Kw7u19yePcqQpOgjmef5ateE4fF9Tw7GsN4pwGPiJjbulIdSzGzZlXFVBp3Zhe340m4O_d_nUBquCM38R-EWlhRynb2hcqQyjZNZoA8PLkK&__tn__=m-R]

=68.ARA63-Y50tr0oNcLVReQRMPjOcSn2BxDIMjgMUqxyoJ51yM0Qa3aibV_Dhv0_ehs5JZ6RcCF-Kw7u19yePcqQpOgjmef5ateE4fF9Tw7GsN4pwGPiJjbulIdSzGzZlXFVBp3Zhe340m4O_d_nUBquCM38R-EWlhRynb2hcqQyjZNZoA8PLkK&__tn__=m-R]


=68.ARA63-Y50tr0oNcLVReQRMPjOcSn2BxDIMjgMUqxyoJ51yM0Qa3aibV_Dhv0_ehs5JZ6RcCF-Kw7u19yePcqQpOgjmef5ateE4fF9Tw7GsN4pwGPiJjbulIdSzGzZlXFVBp3Zhe340m4O_d_nUBquCM38R-EWlhRynb2hcqQyjZNZoA8PLkK&__tn__=lC-R]Ibrahim Kelmendi=68.ARA63-Y50tr0oNcLVReQRMPjOcSn2BxDIMjgMUqxyoJ51yM0Qa3aibV_Dhv0_ehs5JZ6RcCF-Kw7u19yePcqQpOgjmef5ateE4fF9Tw7GsN4pwGPiJjbulIdSzGzZlXFVBp3Zhe340m4O_d_nUBquCM38R-EWlhRynb2hcqQyjZNZoA8PLkK&__tn__=lC-R] est avec =68.ARA63-Y50tr0oNcLVReQRMPjOcSn2BxDIMjgMUqxyoJ51yM0Qa3aibV_Dhv0_ehs5JZ6RcCF-Kw7u19yePcqQpOgjmef5ateE4fF9Tw7GsN4pwGPiJjbulIdSzGzZlXFVBp3Zhe340m4O_d_nUBquCM38R-EWlhRynb2hcqQyjZNZoA8PLkK&__tn__=lC-R]Enver Spahiu et 72 autres personnes.


=68.ARA63-Y50tr0oNcLVReQRMPjOcSn2BxDIMjgMUqxyoJ51yM0Qa3aibV_Dhv0_ehs5JZ6RcCF-Kw7u19yePcqQpOgjmef5ateE4fF9Tw7GsN4pwGPiJjbulIdSzGzZlXFVBp3Zhe340m4O_d_nUBquCM38R-EWlhRynb2hcqQyjZNZoA8PLkK&__tn__=-R]22 juillet · 

DR. LIRI LOSHI: NDRYSHIMI, TABUTĖ, RUGOVA
[Sefė Krasniqi* ka reaguar nė komentimin e fotos, bėrė nė aeroport, ku IR ka mbajt njė konferencė pėr gazetarė, e ku ishte i pranishėm edhe Adem Jashari: “A ėshtė e mundur qė dr. Liri Loshi nuk ka lexuar kurrė, me parė, rrėfimin e Mero Baze dhe Skėnder Zogajt, lidhur me kėtė fotografi? Pastaj, nga kush ka marre leje dr. Loshi ta quaj Adem Jasharin vetėm komandant dhe hero duke ia fshi «legjendar dhe UĒK»!? Po ky filmim ishte nė aeroportin Rinasi apo nė oden e Adem Jasharit!? Pse duhet tė komentohet kėshtu gjatė ajo foto nė aeroport e jo kjo nė murin e odes se Ademit?” 
Kėsaj pyetje i ėshtė pėrgjigjur Liri Loshi:]
Seff Krasniqi, a e kuptoni ju se nė liri nuk ka tema tabu dhe secili zgjedh tė drejtėn tė shkruajė dhe tė postoje ēfarė tė dojė.
Miku im Seff, unė mendoj se ndėrmjet Ibrahim Rugovės dhe Adem Jasharit nuk ka ekzistuar kurrė asnjė komunikim i ndėrsjellė. 
Unė kam komentuar vitin e kaluar edhe videon e Adnan Merovcit ku shihet Adem Jashari qė pėrshėndet me grusht!!!
Jam shumė i interesuar pėr tė vėrtetėn e pastėr, sepse kjo ndihmon kthjellimin e njerėzve. Nuk ka asnjė gjė qė ka ndodhur gjatė tridhjetė viteve tė fundit e qė nuk mund tė provohet me fakte. 
Unė po e vėrej njė lloj pakėnaqėsie tėnden kur po debatohet pėr fotografinė e Adem Jasharit me Ibrahim Rugovėn dhe nuk e di as nuk dua tė spekuloj pse kjo nervozė. Fundja, Skėnder Zogaj tha se Adem Jashari ishte entuziast qė tė takohej me presidentin e vet, tė cilin e quante komandant. Ēfarė ju duhet me shumė? 
Tash ju nuk jeni tė kėnaqur me mua qė merrem me kėtė punė dhe madje nxitni edhe ofendime nga profile anonime nė FB pėr tė ma mbyllur gojėn. 
Si mendoni ju se mund t’i mbyllet goja njė njeriu si unė qė ka guxim t’i ēmontojė edhe komandantet e luftės, ata qė ende vrajnė e kthjellin qiellin e Kosovės?! 
Ju nuk jeni tė kėnaqur as me Skėnder Zogajn dhe tė vėrteten e tij. Ti e quan “zell tė madh” gatishmėrinė e tij pėr ta thėnė tė vėrtetėn. A e di ti qė unė e Skėnderi i besojmė shumė njeri tjetrit dhe qė tė dytė, ne, besojmė nė veprėn kolosale tė Ibrahim Rugovės, pavarėsisht se Skėnderi ėshtė anėtar i LDK-sė e unė jo. Por, ja qė mbi tė gjitha na josh e vėrteta, e vėrteta historike dhe ajo politike. Dhe, jemi tė betuar ta themi atė edhe kur e dimė se nga argumentet tona prishin ėndrra dhe iluzione. Mendoj se argumentet e mia do tė pėrputhen me tė dhėnat qė do tė prodhohen nga hulumtimet shkencore. Nėse ndodh kjo, atėherė do tė jem i lumtur qė kam dhėnė pista kredibile pėr shkencėn e historisė, tė cilės i besoj shumė.
Hiqni dyshimet e kota nė mua, sepse ato mė nervozojnė pak por nuk mė ndėrrojnė, as nuk e ndėrrojnė pėr asnjė milimetėr pėrcaktimin tim. Saherė kam bėrė vepra tė vlershme pėr popullin tim kam marrė kritika dhe fyerje nga mė tė ndryshmet. Kam marrė edhe kėrcėnime me jetė, por nuk jam ndalur, as nuk ndalem derisa ta kem shėndetin fizik dhe mendor. Por nuk do t’i bėj qejfin askujt. 
Asnjėra palė nuk mund tė prodhojė njė tė vėrtetė qė nuk provohet shkencėrisht. Propagandat nga njėra anė nė tjetrėn pėr mė shumė merita pėr ēlirimin e Kosovės nuk mund t’i uzurpojė askush as nuk mund ta mohojė asnjėri tjetrin. Atdheu kishte nevojė pėr neve dhe ai nuk na pyeti as nuk ka kushtėzoi pėrkushtimin tonė pėr tė nė bazė tė ngjyrave politike qė mbanin flamujt tanė nė kohen kur flamur i vetėm do tė duhej tė ishte flamuri kombėtar.
Pse gjithė kjo luftė pėr merita tė luftės tani? 
Jam i bindur se asnjėra palė nuk keni arritur tė mė fusni nė kampet e juaja ideologjike dhe as qė do t’ia arrini ndonjėherė. 
Nė fund po dal tė fotografia e Ibrahim Rugovės nė odėn e Shaban Jasharit, qė tė mos mbetem borxh. 
Unė si anėtar i kryesisė se LDK-sė nė Skenderaj dhe e terė kryesia, me kryetarin e ndjerė Zotin Idriz Rrecaj, i kemi pasur dyert e hapura nė shtėpinė e Jasharėve nė ēdo kohė. Dhe ne kemi kontaktuar me tė tre ata burra disa herė. Foto qė shihet aty [Senatori Bob Doll dhe IR – sqarimi nga IK] ėshtė bėrė para lufte. Nuk di nė cilin vit. Kjo tregon se Familja Jashari kishte respekt dhe dashuri pėr presidentin Rugova. Kjo tregon se populli besonte se politika e Rugovės do tė na sjellte lirinė. Tė rralla ishin familjet qė nuk e kishin tė pėrzemėrt presidentin Rugova. Por, a nuk ėshtė praktikė qė gjithkund, nė ēdo vend tė botes nėpėr shtėpi dhe zyra tė mbahet fotoja e presidentit tė vendit? 
Neve nė atė kohė na ishte uzurpuar jeta institucionale dhe i vetmi vend ku mund tė mbanim fotot e presidentit tonė na kishin ngelur odat tona. Familja Jashari nė kohen e aktivitetit tim ishte tė thuash apolitike. Ata besonin nė institucione. Siē e kam thėnė, nė vitin 1997, sidomos pas masakrės se Likoshanit dhe Qirezit, Familja Jashari ka treguar shenja pakėnaqėsie pėr rolin pasiv tonin, pra tė LDK-sė dhe tė vet presidentit Rugova. Adem dhe Hamėz Jashari kėrkonin njė mbėshtetje serioze, sepse e ndienin rrezikun qė po afrohej. Atė mbėshtetje nuk arritėm t’ua ofrojmė nė LDK-ja. 
Unė nuk di asgjė pėr LPK-nė, por tė dhėnat po tregojnė se as ata nuk ishin nė nivelin e detyrave tė tyre dhe obligimeve qė kishin ndaj Adem Jasharit. 
Ne, pra, tė gjithė bashkė e injoruam, apo nėse do edhe e tradhtuam Adem Jasharin dhe Familjen e tij, sepse nė momentet me tė rėnda e lamė vetėm. Ndiej pėrgjegjėsi personale pėr atė kohė dhe kjo do tė me mundojė terė jetėn. Kam mundur tė bėj mė shumė sikur tė mos isha bazuar nė institucionin e presidentit dhe tė qeverisė se Kosovės. 
Atėherė nuk kam menduar nė LPK-nė dhe as nuk kam ditur shumė pėr te dhe normalisht as qė kam pritur qė ajo tė bėnte diēka qė tė shpėtohej Familja Jashari. Por, nė qė ishim pėrfaqėsues tė LDK-sė dhe tė shtetit tė Rugovės dhe u gjetėm aq afėr Familjes Jashari nuk bėmė sa duhet qė epilogu i asaj beteje tė ishte mė i favorshėm pėr Familjen dhe pėr komandantin Adem Jashari. 
Ne nuk patėm udhėzimet as ndihmėn e kryesisė qendrore tė LDK-sė, ndėrkohė qė Ibrahim Rugova nuk gjeti kohė as pėr tė na pritur nė takim. Nuk ishin nė nivel detyre as i ndjeri Fehmi Agani, as Fatmir Sejdiu e as Hydajet Hyseni. Ne nė Skenderaj bėmė atė qė mundem dhe qė ditėm. Askush nuk erdhi nga Prishtina, pėrkundėr kėrkesės sonė tė qartė dhe tė zėshme, qė se bashku ta vizitonim Familjen Jashari dhe se bashku ta bėnim strategjinė e mbrojtjes apo tė shmangies nga njė pėrballje, qė nuk kishte si tė ishte ndryshe pos fatal pėr Familjen Jashari.
Dhe tash, pas dy dekadash lirie neve na bien nė mend pyetja, se i kujt ishte politikisht Adem Jashari. Me ēfarė tė drejte? Pėr ta manipuluar gjakun e tij dhe pėrmes atij gjaku edhe vet popullin, siē po bėn klasa politike nė Kosovė?
Miku im, unė se pari jam njeri, pra qenie njerėzore me vlera humane dhe nga ky pozicion krijoj opinionet e mia pėr publikun tim. Jam i sigurt se kjo ėshtė mėnyra mė e mirė pėr t’i kontribuar popullit tim. 
Nėse nė situata tė caktuara nuk e ndjeni veten mirė nga postimet e mia, dijeni se kam kritikuar dobėsitė e juaja dhe jo juve. 
Nėse jeni perfekt tregomėni qė tė ju heq nga objektivi im, sepse kjo ma lehtėson punėn dhe ma kursen kohen. Por, thuaju atyre militanteve tė partisė suaj qė tė jetojnė me kohen dhe tė jenė me tė hapur ndaj argumenteve, sepse sa i pėrket tolerancės se mendimit ndryshe ju them me kompetencė se jeni shumė mė keq se PDK dhe edhe mė keq se Lėvizja Vetėvendosje e Albin Kurtit. 
Jam i lumtur qė pas lufte nuk jam angazhuar nė asnjė parti politike dhe jam posaēėrisht i lumtur qė nuk jam pjesė e kėsaj LDK-je. Kjo nuk ėshtė LDK-ja e Ibrahim Rugovės dhe nuk ėshtė as LDK-ja ime.
___________________
* Sefedin / Sefė / Seff KRASNIQI ėshtė me profesion mėsues, i “eksportuar” nė vitin 1982 nga pushteti kuisling i KSA tė Kosovės, pėr t’u dhėnė mėsim plotėsues fėmijėve tė emigrantėve.
“Rastėsisht” ėshtė edhe kushėri i tė ndierit “ministėr i mbrojtjes” Ahmet Krasniqi dhe biografi i tij mė i angazhuar.
Pretendon qė ka shkruar tekstin pėr betim ushtarak nė FARK dhe ia ka dhėnė kushėririt Ahmet Krasniqi, i cili e ka zyrtarizuar si betim ushtarak.
Mund ta kontaktoni nė profilin:
=68.ARA63-Y50tr0oNcLVReQRMPjOcSn2BxDIMjgMUqxyoJ51yM0Qa3aibV_Dhv0_ehs5JZ6RcCF-Kw7u19yePcqQpOgjmef5ateE4fF9Tw7GsN4pwGPiJjbulIdSzGzZlXFVBp3Zhe340m4O_d_nUBquCM38R-EWlhRynb2hcqQyjZNZoA8PLkK&__tn__=-UK-R]https://www.facebook.com/Princ.Zhilivode?fref=ufi
**********
Ndėrsa debatin origjinal nė mes tė Liri Loshit dhe Seff Krasniqit e keni nė:
=68.ARA63-Y50tr0oNcLVReQRMPjOcSn2BxDIMjgMUqxyoJ51yM0Qa3aibV_Dhv0_ehs5JZ6RcCF-Kw7u19yePcqQpOgjmef5ateE4fF9Tw7GsN4pwGPiJjbulIdSzGzZlXFVBp3Zhe340m4O_d_nUBquCM38R-EWlhRynb2hcqQyjZNZoA8PLkK&__tn__=K-R]https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1295636277206217&set=a.119623238140866.13002.100002795708424&type=3&theater
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Ibrahim Kelmendi per Zhilivodet   Lun 10 Sep - 14:49

 Sefedin / Sefė / Seff KRASNIQI ėshtė me profesion mėsues, i “eksportuar” nė vitin 1982 nga pushteti kuisling i KSA tė Kosovės, pėr t’u dhėnė mėsim plotėsues fėmijėve tė emigrantėve.
“Rastėsisht” ėshtė edhe kushėri i tė ndierit “ministėr i mbrojtjes” Ahmet Krasniqi dhe biografi i tij mė i angazhuar.
Pretendon qė ka shkruar tekstin pėr betim ushtarak nė FARK dhe ia ka dhėnė kushėririt Ahmet Krasniqi, i cili e ka zyrtarizuar si betim ushtarak.
Mund ta kontaktoni nė profilin:
Shkruar nga Ibrahim Kelmendi


https://www.facebook.com/ibrahim.kelmendi.35/posts/687993851552137?comment_id=733269030357952&notif_id=1536596783330088&notif_t=feedback_reaction_generic
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Ibrahim Kelmendi per Zhilivodet   Lun 10 Sep - 14:59

Partager

Commentaires


Ali Ramaj Ibrahim Kelmendi, Ibrahim Rugova pėrveē luftės frontale, qė zhvillonte tė premteve kundėr Serbie, nė prapaskenė kishte luftėtarėt qė luftonin pėrditė kundėr LPK dhe organizatave tė tė tjera, tė cilat mund t'ia rrezikonin jetėn prej presidenti tė njė populli qė i besonte verbėrisht...Prandaj, LPK nuk njihej, ose, madje njihej si destruktive...Pas gjithēkaje, jeta vazhdon!

5Gérer


Xhemal Ahmeti Liri Loshi ėshtė yll. Nuk e prostituon faktin pėr tė mos i prekur mitet e turmave dhe kjo mė pėlqen aq shumė saqė pa e njohur (fizikisht) kam filluar ta besoj ma shumė se veten 😃 E ndėrsa ky Sefa ...mendoj njeri i mirė


7

Gérer


Lirim Gashi Edhe Jugosllavia ka qenė e mirė Šef. Imala je druga Tita za vrhovnog komandanta najvećeg albanskog domoljuba for ever.


6

Gérer

J’aime
 · Répondre · Voir la traduction · 7 sem


Seff Krasniqi Xhemal Ahmeti, edhe unė mendoj pėr ty qė ... nuk je njeri i keq! Ndersa pėr Ibrahimin, mendoj qė ėshtė "Sijalicė" e fortė. Kėshtu kam lexuar pėr tė, pasi po ka deshirė tė lėshohemi nė goditje tė ulta.

Ky ėshtė problemi i Ibrahim Kelmendit.

https://www.youtube.com/watch?v=s7H1CpfP6vc
Gérer

GérerYOUTUBE.COM


Zona e Debatit - Shkumbin Mehmeti: Rrefimi ekskluziv…


1


Haxhi Kuēi Seff Krasniqi Ndoshta kjo iu eshte bere si shpifje Ibrahim Kelmendit.Po vertete Ibrahim Kelmendi ēenka sijalice e forte qe po perzijka tuli fare matriali,Kqyrne tani me Rugoven,e Adem Jasharin beje beje qe as qe e ka njohur kush ishte.Po tana vrasjet dhe dallaveret i ka ba me vellaun e vete Qerimin.Ndersa mesues e ka Reshat Badallen e Avdi Ibrahimin.Nje pyetje ja kam parashtrue Ibrahim Kelmendit a e njeh dajen e Isuf Gervalles,Haxhi Berishen ?Ma beri per here te pare prej meje po e ndegjon kete emer.PO si njuk e njohuin bashk me Rezilin e Ibrahimit te dyte perzijne si sijalica.O Ibrahim Kelmendi,kush ua percillte posten ndermjet juve dhe Stane Dollancit,bre zoti ftyren ta marroft,bashk me posterin e nenqim.PO a je ti qe ma dergove letren per mu pajtue me serbe?Fole a mu lute qe ti bashkangjitem nismes tende?A e dini ēka te pata shkrue?A i posedon ato shkrime mes meje e teje?Listen e ke pas te gjate kujt e sa shqiptareve ua ka derrgue.Te gjitha i posedoj ne rafte.


1

Gérer


Haxhi Kuēi Ibrahim Kelmendi,po nese tekstin e ka shkrue tekstin e betimit te Farkut apo uēk es,te farkut ishin uēk,Fatmir Lima krejt te farkut i ka pas ēka pot djege?A po don me ti permend emrat e ushtareve te Fatmir Limes kur ishte vete i dhjeti jo ma teper uēk.Pse e mbeshtjell ka pretendue???

Gérer
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Ibrahim Kelmendi per Zhilivodet   Lun 10 Sep - 15:03Sabri Duraku Nje pershkrim brilant qe i afrohet shume te vertetes, pa zbukurime, mitizime e subjektivizem. Bukur shume Liri Loshi!


3

Gérer


Sali Rexhaj Liri Loshi shkruan bukur, po nganjehere i ngaterrohen gjerat.
Rugova as Adem Jashari nuk jane legjenda as mite po njerez te thjeshte te cilet i kemi pare vet me sy e takuar.
Tjeter kush krijon kulte, legjenda e mite nga ta, per interesa personale.
Pra Adem Jashari ishte ushtar i Ibrahim Rugoves e Rugova Presidenti-komandanti i Ademit.
PIKE!11

Gére


Liri Loshi Ademi deshironte te ishte ushtar i presidentit te vendit te vet Ibrahim Rugova dhe shkoi ne boten tjeter me ate mall.


8

Gérer


Enver Lladrovci i kam ndegjuar te paret tan thojshin dy veta e prishin oden ose konakun ku rrin,ai qe din e nuk flet dhe ai qe sdin e flet,e ti more Bac skoke kerka hiq,sipas teje Drenicaket qenkan hajna dhe rrenca,ndoshta te paskan pengue qe ta paskan prish kumarin me shkje!!!


6

Gérer


Besim Lulaj E vertet dhe derisa ishte keshtu cdo gje shkonte shume mire ,pothuajse ashtu si ishte planifikuar ,por qka do se disave ju pengoj ky rregull dhe shkeputen lidhjen me ta dhe rregullin mes tyre ateher gjithqka mori nje kahje tjeter shume te veshtir dhe te dhimshme sidomos per Ademin po as Rugova se pat let.....

Gérer


Bedri Veliu Sali rexha ja paske fut kot se koti

Gérer


Sali Rexhaj Edhe diqka, nuk duhet shite trimeri sot 20 vjet pas lufte. Adem Jashari u vra me tere familje dhe askush nuk i shkoj ne ndihme. Nje plumb nuk e qiti Drenica per te, njejte si as per Tahir Mehen.
Nuk eshte vetem kjo foto ne aeroport me Rugoven, po ne oden e Jasharjve varej ne mure fotografia e Ibrahim Rugoves tere kohen deri sa u vran Jasharajt.2

Gérer
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Ibrahim Kelmendi per Zhilivodet   Lun 10 Sep - 15:04


Liri Loshi Sali Rexhaj Po ia fut kot nganjehere. Cfare gjerash ngaterrova une? Une nuk po them se Rugova eshte mit, por se nuk duhet te behet mit sepse atehere i humbin permasat e reales. Ti ne fakt po e pranon se disa njerez krijojne kulte e mite nga Ibrahim Rugova dhe Adem Jashari per interesa te tyre. Une per te njejten gje fola, pra se isha kunder mitizimit dhe kunder atyre qe krijojne mite nga njerezit reale qe i kemi njohur dhe i kemi prekur. E pra, cfare gjerash ngaterrova une? 
Edhe per fotografine e Rugoves e kam sqaruar mjaft ne nje koment timin. Mbi 90 per qind e Drenices e donin dhe e respektonin Ibrahim Rugoven edhe disa muaj pas vrasjes se Adem Jasharit. Ketu nuk bente perjashtim as familja e Shaban Jasharit. Tash ēka e ben te vecante Adem Jasharin me kete fotografi. I njejti Adem na shfaqet disa vite me heret ne nje video tek pershendet me grusht. A do te nxjerrim edhe nga kjo video nje perfundim per percaktimin ideologjik te tij. 
Dhe, per t’i rene shkurt, disa individe po shkruajne se Adem Jashari dhe Ibrahim Rugova kishin nje lidhje te hershme mes vete. Vete ky konstatim eshte nje mit, sepse nuk eshte fakt. Tash disa te tjere po mundohen ta ruajne kete lloj rrefimi mitik duke lene nje mundesi te hapur se po, kjo ishte e vertete! Si duket edhe ty po te pengon rrenimi i kesaj perralle te bukur. Ju deshironi me qellim ta hutoni publikun dhe nuk ju pengon fare qe e veni ate ne lajthitje. Kurse une jam decidiv se mes Rugoves dhe Adem Jasharit nuk pati bashkepunim. Thjesht, ata nuk njiheshin mes vete fare, vetem se Ademi e njihte Rugoven qe ishte president dhe e respektonte si te tille.
“Liri Loshi nganjehere i ngaterron gjerat” thua! Cfare kam ngaterruar?!3

GérerJ’aime
 · Répondre · 7 semSali Rexhaj Liri Loshi nuk e pata fjalen per kete teme, po ne disa raste tjera.
Kesaj radhe ke te drejte.
Sa u perket raporteve mes Adem Jasharit e Ibrahim Rugoves, Skender Zogaj, deshmitari okular, e ka spjeguar me se miri. Aty nuk ka qka shtohet as hiqet.

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Ibrahim Kelmendi per Zhilivodet   Lun 10 Sep - 15:27


J’aime
 · Répondre · Voir la traduction · 7 semSeff Krasniqi Ky ėshtė problemi i Ibrahim Kelmendit.

https://www.youtube.com/watch?v=s7H1CpfP6vc

Gérer


YOUTUBE.COM

Zona e Debatit - Shkumbin Mehmeti: Rrefimi ekskluziv per vrasjet e…Ibrahim Kelmendi :
Keq qe ke ra ne nivel e ndikim te tyre - stanishiqeve te shpifur.


Gérer


Ibrahim Kelmendi :
Per ata qe po i shpall per marioneta e kuislinge po ofroj argumente, por Ty nuk te mjafton pa kap edhe minaren ne krah.
Une nuk jam gjykates, por po ofroj opiunionet e mia per ngjarjet, kryesisht po risjell perceptimin dhe percaktimin e atehershem.
Asgje nuk po me djeg, sepse nuk gigjem.
Jo komandantet e Rognerit por kUmandantet e "shtabit te Rognerit". 
Me ata jane perball sapo i kam hetuar se jane kUmandant, kurse Ti e soji Yt keni dhene bese te perjetshme, nuk e leshoni njeri-tjetrin.


Gérer


Seff Krasniqi Vone je pėrballur me Komandantet e Shtabit te Rognerit, kur ta kane ngulur KUJEN

Gérer


Ibrahim Kelmendi :
Qysh nga vera 1996, kur jam informuar se mjetet e Fondit nuk po i shkonin UĒK-se.


GérerSeff Krasniqi Aaaaa, aman, argati i Stanishiqit e ka bėrė detyren qė ia kane ngarkuar "komandantėt e Rognerit, shokėt tu tė idealit. E dita qė bėhesh i gjallė menjehere, sepse kjo eshte ajo qė tė djeg shpirtin e ta vret ndergjegjen ty.
Po ti nė cilin nivel je kur akuzon pa asnjė argument dhe shpall njerez kuisling me buēuk?

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Ibrahim Kelmendi per Zhilivodet   Lun 10 Sep - 15:46

Pergjigjja:
Per ata qe po i shpall per marioneta e kuislinge po ofroj argumente, por Ty nuk te mjafton pa kap edhe minaren ne krah.
Une nuk jam gjykates, por po ofroj opiunionet e mia per ngjarjet, kryesisht po risjell perceptimin dhe percaktimin e atehershem.
Asgje nuk po me djeg, sepse nuk gigjem.
Jo komandantet e Rognerit por kUmandantet e "shtabit te Rognerit". 
Me ata jane perball sapo i kam hetuar se jane kUmandant, kurse Ti e soji Yt keni dhene bese te perjetshme, nuk e leshoni njeri-tjetrin.

Gérer


Seff Krasniqi Une askujt s'i kam dhėnė BESĖ, eshte imagjinata jote qe prodhon fantazma!

Gérer


Seff Krasniqi S'ke nevoje t'i kopjosh komentet e mia. Une s'i fshij kurre. Ate qe e them, qendroj pas saj.

Gérer


Ibrahim Kelmendi :
Thoshin moti, burrat luajn, muri nuk luan.
Kam be pervoje me titise, po i fshin ndonjehere.


[size=12]

[size=13]Ibrahim Kelmendi :
Nuk e dinte Aziz Zhilivoda se EH ishte titist, kur u angazhua si marionete ne sherbimin e tij?!1

GérerHaki Morina Aziz Zhilivoda, me aq sa kam informata une, nga njerez te afert te tij, me 1991, ka patur mendim pozitiv per Enver Hoxhen


1

Gérer


Seff Krasniqi Haki Morina, pohimi yt eshte surrealist

Gérer
Seff Krasniqi E dinte, e kundershtoi dhe i mbajti 10 vjet burg tė rėnde! Pak para daljes, deshi ta helmoj sigurimsi Braha dhe e shpetoi prifti ortodoks i Elbasanit.

GérerRuzhdi Shkodra Mbajti 10 vite burg?


1

Gérer


Haxhi Kuēi Seff Krasniqi ,Edhe ne Ahmet Krasniqin keta kan gisht,vresesi po dihet.Aziz Zhilivoden e ka helmue Shaban Braha,jo ka tentue.
[/size][/size]
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Ibrahim Kelmendi per Zhilivodet   Lun 10 Sep - 15:52Ibrahim Kelmendi :
Kur ishte fillimi i angazhimit te Aziz Zhilivodes ne Sigurim te Shqiperise dhe kur paskesh kritikuar Azizi EH qe eshte denuar 10 vejet?
Mos ndoshta nga viti 1948 ishte deri ne vitin 1980 ishte marionete e Sigurimit?
E ke aktgjykimin te lexojme, per cka eshte denuar konkretisht?1

Gérer


Haxhi Kuēi Problem i madhe me ja fute aktakuzen dikujt.Kur don shteti me ta qite kurthen si deshiron ta bane akuzen,blem mujn me te nxite me deklarue kinse e ke dhunue edhe nanen biologjike.Enveristat apo titistat ne fund kan me hanger koken e tyre ju ka ardh fundi.

Gére

Seff Krasniqi PO, aktgjykimin e ka nipi i tij Aziz Faik Krasniqi. Une e kam lexuar pikė pėr pikė. Nuk ma ka dhėnė tė drejtėn ta kopjoj, prandaj vetėm e kam lexuar. Ėshtė denuar, sipas aktakuzes, sepse nė biseda tė lira e ka kritikuar EH. Pastaj, Azizi ka qene i krahut, siē thuhet, Beqir Ballukut. A ishte ashtu nuk e di.
Mendoj qe aktgjykimin e ka edhe vajza e tij, Mergimja, e lindur ne Elbasan, por tash jeton ne Prishtine.
Nė aktgjykim nuk shkruan qe ishte agjent i sigurimit apo ta kete tradhtuar Sigurimin.


Gérer


Ruzhdi Shkodra Kjo e burgut nuk qėndron. As kjo me Shaban Brahėn fare. Po nuk ishte Shqipėria nė kohėn e Enverit qė seicili kishte drejtė te helmoj e vras dikend. Dhe po tha Enveri qėrone dhe do e shpėtonte prifti🤣🤣🤣🤣

Gérer


Ibrahim Kelmendi :
Une kam qene i informuar qe Azizi eshte burgosur, denuar dhe ka vuajt burgim teper te rende. Nuk e kam vizituar sepse nuk kisha ndonje konsiderate per te.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Ibrahim Kelmendi per Zhilivodet   Lun 10 Sep - 15:59

Ibrahim Kelmendi
Ibrahim Kelmendi :
Seff, legjende e forte qenka kjo se Oficeri madhor i Sigurimit, Shaban Braha, ka dashte me e helmua Aziz Zhilivoden, por e paskesh mbrojtur nje prift.
Prifti, ndoshta i burgosur, ishte ne situate te kundershtonte vrasjen e Azizit nga Sigurimi?! 
As Pali nuk te ze bese, Liri e Hakiu jo se jo.
2
Gérer
J’aime · Répondre · 7 sem · Modifié

Haki Morina a répondu · 39 réponses
Seff Krasniqi
Seff Krasniqi Une s'a kam shpikur, por prifti e ka thėnė vet. Mu pėr ketė, nipi i Azizit ka shkuar ta vizitojė nė Elbasan dhe ka bere foto me tė. Edhe nipi i Azizit ehste gjallė edhe prifti i Elbasanit, nese ke kohe verifikoj keto pohime.
1
Gérer
J’aime · Répondre · 7 sem
Haxhi Kuēi
Haxhi Kuēi Shaban Braha e ka mbyt Aziz Zhilivoden kam informata nga eprori i larte qe ka punue ne Tirane bashk me Aziz Zhilivoden e Shaban mut Brahan.Merihan Brahen e ka vella Shaban kureci,qasi hajduta jan.Seff Krasniqi Une edhe pse s'ia permenda emrin, e bera me qellim, sa bukur e dite qe eshte fjala pėr sigurimsin Shaban Braha!


1

Gére


Seff Krasniqi Nuk ēaj ēapellen une a me beson Liri, Hakiu apo Ibrahimi!


3

Gérer


Liri Loshi E di kete. Hahahah!


1

Gére


Seff Krasniqi Liri Lodhi, mire qe e di. Une as qe te kisha permendur, por Ibra kus eshte para kapitullimit, fillon e permend emra dhe keshtu i fton t'i dalin ne ndihme. 
Pastaj, ēfare detyrimi kam une ndaj teje, Ibrahimit apo ndonje tjeteri qe t'iu lejoj te gerryeni neper zorret e nejrezve te mi?

Gérer


Haxhi Kuēi Ibrahim Kelmendi shok e ka ali ahmetin,reshat badallen,avdi ibrahimin dhe shok e kan pas te ngushte Shaban Brahen e posedoj edhe foton qe kan dal se bashku keta qej te serbise.Po pisa e na jemi edhe ma muta se keta qe si teleisim bre zuzen e nanes na morren ne qafe idiotatRevenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Ibrahim Kelmendi per Zhilivodet   Lun 10 Sep - 16:00


Seff Krasniqi Magjithatė, jam 100/100 i sigurt qe kam lexuar pikė pėr pikė aktakuzen e pėrgatitur nga Sigurimi kunder Aziz Zhilivodes. E kam lexuar pike per pike aktakuzen kroate pėr Ahmet Krasniqin dhe e kam botuar shqip. Dy here kam kerkuar nga MPB tė Serbise te me mundesohet akcesi ne aktakuzen serbe kunder Ahmetit, s'kam marre kurre pergjegje..

GérerJ’aime
 · Répondre · 7 semIbrahim Kelmendi :
Seff, Shaban Brahen e kam njohur, sepse ne vitin 1991 ia kam botuar librin "Gjenocidi serb..."
Legjendat nuk mund te verifikohen, por menyra si ishte, nuk kishte logjike, meqe nje prift nuk ka qene ne gjendje te mbron njerezit nga vrasjet e Sigurimit.
Kam njohur shume te burgosur ne Shqiperi ne vitin 1991, qe jane denuar per akuza se ishin te derguar nga sherbimet jugo-sllave. Kur ua kerkoja aktgjykimet dhe i lusja te bejne kerkese per rigjykim, duke u premtuase ua paguaj avokatin, nuk me takonin me.1

GérerJ’aime
 · Répondre · 7 semSeff Krasniqi Une nuk mund te rrej tash te them se e kam aktgjykimin, por po te them qe nipi i tij e ka, sepse me dorėn e vet ma ka dhėnė dhe mė ka thėnė tė lutem mos e kopjo. Kam vepruar ashtu siē jemi dakorduar. E kam mbajtur 20 ore, e kam lexuar me shume kujdes. …[size=12]Voir plus


GérerJ’aime
 · Répondre · 7 sem · Modifié[/size]


Ibrahim Kelmendi :
Interesant, perse ka hezituar nipi i tij ta publikon deri tani aktgjykimin e Azizit!

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Ibrahim Kelmendi per Zhilivodet   Mar 11 Sep - 7:02Ibrahim Kelmendi :
Nuk di te kem lexuar ndokund, se ke kritikuar ndonjehere per ndonje te mete sado te vogel te "presidentit" IR. Kjo ka ndodhur sepse ia ke dhane besen, ne kuptimin frymor.
Do te kisha deshiruar te ofrosh si shembull ndonje shkrim qe ke kritikuar kreret titiste, ndonjehere, ose ndonje marionete e kuisling.


GérerJ’aime
 · Répondre · 7 sem


Seff Krasniqi Nese do ta them realitetin e pakentestueshėm, me LDk, kėtu ku jetoj, kam pasur 100 herė probleme dhe mė kanė sharė e shpallur 101 e herė qė jam anėtar i LPK-sė. E verteta eshte qe s'kam qene i asnjrės (LDK-LPK). Nė shkrimet e mia dhe nė biseda publike kam thėnė me 10tra herė qė Rgova eshte dashur ta luaj rolin e komandantit suprem ashtu siē e ka paraparė kushtetuta e Kaēanikut. Fatkeqesisht, s'e ka luajtur atė rol. Pse? Mendoj qe vetem ai e di. Por, unė asnjehere s'e kam denigruar dhe shpallur kuisling, sepse jam i bindur qe s'ka qene i tille, derisa nuk kam fakte. 
Ndersa pėr titistėt, e kam kritikuar vetėm Enver Hoxhen si titistin mė tė madh ose kryetitistin. Tjerėt, edhe Mahmut Bakalli, Fadil Hoxha, edhe Veli Deva e Azem Vllasi kane qene me titistė tė vegjel se SHOKU ENVER!4

GérerJ’aime
 · Répondre · 7 sem · Modifié


Haxhi Kuēi Seff Krasniqi,ky fare Ibrahim Kelmendi e dika kush e ka helmue Aziz Zhilivoden,pasi e dika se paska qen titist i EH.Une kam informata se Aziz Zhilivodan e ka helmue Shaban Braha,shok i ngusht i Avdi Ibrahimit e i Ibrahim Kelmendit dhe Reshat Badalles.Pasi kan pas mardhnje me Shaban Brahen e din edhe vrasjen e Ahmet krasnqit.LPK istet ishin tinzak qe bashkpunojshin me serb si ne brendi te kosoves ashtu edhe ne diaspordhe,shef e kan Pas Stane Dolloncin ,posta punojke gjermani -Lubljan.Ne emer te atdheut nanen ja kan kaj atdhetareve dhe diaspores duke i mjel dhe me paret e diaspordhes shqiptare e paguajten Milloshin me miliarda per me nise luften uēk kinse kundra serbeve.


1

GérerJ’aime
 · Répondre · 15 h


Sahit Berisha hahahahaha, budallaki ma te madhe sesa kete shkrim une deri me sot nuk kam lexuar! Ani kur ky Haxhi Kuēi kaq lehte e me bindje te madhe thote: LPK-istat ishin tinzak, bashkepunonin me serbet ne Kosove, dhe shef e kishin Stane Dollancin! Kur e lexova kete budallaki te ketij Kuēit, vertete kam qeshur shume! E per t“ia vene kapakun budallakise, ky Haxhi Kuēi thote se LPK-istat me paret e diaspores paguhej Millosheviēi me miliarda! ahahahahaha Por nuk e thote ky Haxhiu i Kuēeve asnje fjale; pse UDB-ja i arrestonte, i burgoste, i denonte e vriste vetem pjestaret e LPK-se, e shume rralle ose kurr nuk e burgoste, denonte ose vriste ndonje antar ose militant te LDK-se,.. kuptohet ne perjashtim te disa fakirave qe i perndiqte per tua futur friken ne palc, e ata pastaj iknin ne emigracion, strategji kjo e Serbise per ta zbrazur Kosoven nga shqiptaret!

GérerJ’aime
 · Répondre · 7 h


Sali Muja Haxhi Kuēi zotri per kush e ka helmue nuk e die por mbasi po dijshe mbi Aziz Zhikivoden kam sa pytje:
AZizi kur hynte ne kosove ateher ilegal jo vetem zhilivoden por edhe katundet per rreth i qitnin edhe grat se le ne burrat neper mal Ēiēavice me kerkue Azizin mirepo dikur ndryshuan reportet mbas vitrve 60 shkoi me vize vllau i Azizit ne shqiperi me vizitue Azizin pra aji ishte edhe hoxhe si mujti me marr vizen kur te tjeret radio tiranen e kukzin me lshue u frigsojshim dhe si mujti Ahmet Krasniqi te behet kuader ushtarak si nip i Azizit kur diken te afert me pas ne punsim me pasheport te rregullt ne gjermani e me dasht me u regjistrue ne shkollen e policis ne vushtrri kishin problem, ndersa Ahmeti u be kuader ushtarak pra nipi i Aziz zhilivodes une kam miqasi ne zhilivod dhe bukur mire e die situaten.


GérerJ’aime
 · Répondre · 6 h · Modifié


Seff Krasniqi Ti Sali Muja, ia paske fut kot dhe shume kot. Azizi, e ka pasur nje vella tė vdekur nga rrahjet e shkaut (Hajrizi-babai i Ahmetit). E ka pasur nje vella tjeter Azemin i cili s’ka lene pasadhes. Merre me mend pse!?
Kurrė ne familjen e Azizit s’ka pasur hoxhė, madje as ne lagje Mujaj. Azizin e ka vizituar djali axhes tij (axha Qerkin) dhe kurrė ne Zhilivode nje fjalė tė keqe s’e ka thene pėr tė as per tė vellain Qerimin. Kur e ka vizituar Azizin ka qene i moshuar dhe ka qene Qerkini dhe ka qene ajo koha 3-4 veēare kur shume tė moshuar e kane vizituar Shqipetine.


GérerJ’aime
 · Répondre · 6 h · Modifié


Sali Muja Seff Krasniqi zotri hoxha vet e ka vuzitue Azizin dhe si e murr vizen ateher ne ato kohe te veshtira, nuk thash se ne zhilivod kan fol keq por ne shqiperi po se Azizi ka qen ne bashkpunim me Kadri Hazbiun po kjo esht mase e vertet Azizi kur ka dal ne kosove ka dal deri von me mikun time Xheladin Ferizi nga Mikushnica qe ishte ne shqiperi dhe kur Azizi shkoi ne anen e kadris u ndan ne dy grupe dhe vinin ne kosove ndamas ndersa Ahmeti ishte nipi si u inkuadrue ne ato rengje te karta ushtarake ndersa sa per Azizin qe ka qen be grupin e Kadris po te kerkoish faktet me siguri jane ne arhivat shqiptare.
Xheladini ka qen shok e bashkpuntore i Shaban Jasharit po ke dyshim pyte Rifat Jasharin se fare mire e din.


GérerJ’aime
 · Répondre · 6 h · Modifié


Haxhi Kuēi Sahit Berisha Kujt po i shet prralla te Lafontenit?Po ju keni aftesi qe tradhetine me na shite per atdhetarizem me bateriat e serbise.Po ju ish te burgosur,jeni burgos pasi ja keni dhen besen serbeve qe nuk keni me punue kundra serbise,pos mu shite neper oda patriota te krastavecave e naten me serb duke ba dafranga.Sahit Berisha, ju keni qen i burgosur politike?Une po te them keshtu;Pse pasi u lirojshin prej burgut LPKurcat e serbise,punsoheshin neper vendet ma kyqe serbe?????Pse mua nuk me ofruan ndonje vend te punes sipas diplomave qe i kisha 
me note te shkelqyeshem.Kurr ditar ne dore nuk mujta me mbajt!E ju LPKurcat e serbise po.Pse juve ju burgosen e mua pas gjithe atyre te zezat qe ja kam ba jugosllavise e serbise nuk me burgosen???Hajde byjrum dialog si me Xhafer Shatrin midis aeroportit te gjeneves hor e pata ba dhe iku me bisht nere bythe si dhelper.Ju LDK urca jeni morrat e serbise e mundoheni neve me na leshue te zezen e juaj qe ja keni kajt nanen atdhetareve e shpif per ta zi e terr.Po se keni perkrahje nga nana serbi.Nese ke qen ish i "burgosur politik"Me trego po ose jo?Dhe vazhdojm me tutje dialogun?
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Ibrahim Kelmendi per Zhilivodet   Mar 11 Sep - 13:16Haki Morina Ku pe di qe nuk eshte kerkushi. E sa per denim, e din edhe Ruzhdi Shkodra, qe ka patur agjent, qe jane denuar 10 vjet fals, pa bere asgje, ne menyre qe ata te mund te infiltrohen ne mesin e njerzve qe veprojne kunder shtetit te enver hoxhes. Sigurimi shqiptar ka qene sigurim i forte o shoqRuzhdi Shkodra Haki unė nuk besoj qė Aziz Zhilivoda bėri burg nė Shqiperi.Haki Morina Kur s'beson ti, une s'kam cka e diskutoj kete hahahaha


Pal Shtufi Ruzhdi Shkodra nuk e di qė Aziz Zhilivoda kishte Problem pėr bukėn nė bark. Mjerim mė tė trisht se gjendjen e Aziz Zhilivodės, zor mė kanė pa sytė ndonjėherė
Gére


Haki Morina O Pal Shtufi, ky ruzhdi shkodra, din 100 here ma shume se une e ti per Azizin e per krejt qysh ka qene puna atje
Gér


Haki Morina A qe mundet me rrejte, mundet. Por me dite e din
Gére


Ruzhdi Shkodra Pal Shtufi kur e ke takuar ti Aziz Zhilivodėn krejt Shqipėria ishte nė gjendje trishtuese. Azizi nuk ishte pėrjashtim


Pal Shtufi Azizi sa kishte dalė nga burgu, o njeri. Ai veē nė rrugė nuk ishte... Ai burrė dhe mjerimi qė nuk arrinte ta rrėzonte, kurrė nuk kam me i harrue.


Pal Shtufi Djalit tė tij nė Prishtinė ia kam dorėzuar tėrė dokumentin, amanetin dhe fottografitė. Pastaj, falė kėsaj interviste, djali i tij arrinė ta zbulojė baben e tij dhe shkon nė takim... ėshtė dramė e vėrtetė kjo


Pal Shtufi do ta sjell serish tere intervistėn por mė duhet kohė sepse e kam nė Prishtinė
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Ibrahim Kelmendi per Zhilivodet   Mar 11 Sep - 13:21

Ibrahim Kelmendi :
Per gjendjen e llahtarshme te vitit 1991 kam rrefyer shpesh, dhe asnjehere nuk mund te rrefehet ne te gjitha permasat e saj.
Prof. Marenglen Verli ishte shef sektori per Kosoven ne Institut te historise. Ai merrej me grumbullim te rrefimeve per perso
nalitetet e Kosovesa ne Shqiperi. Nje dite e pat sjell ne takim vajzen ose te Qorr Ilazit ose te Aziz Zhilivodes. Nuk donin ta lenin ne restorant ne Hotel "Tirana", per shkak se kishte rrobat e grisura e te arrnuara deri ne trishtim. U zura me personel te hotelit qe donin te ma deboninin ate mysafire...
Edhe Marenglen Verlit ia pata financuar botimin e nje libri me ate tematike
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Ibrahim Kelmendi per Zhilivodet   

Revenir en haut Aller en bas
 
Ibrahim Kelmendi per Zhilivodet
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: