AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Mergata e qyqeve,mut popull

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Mergata e qyqeve,mut popull   Jeu 13 Sep - 7:18

Sidoqofte Isuf Mullai ju paska ngre si dhijen e eger midis bjeshkes se theposur.Ketu shifet  menquria e BK.Shqiperia paska pas vetem nje Abaz Kup,nje Fishte,nje Konice,nje Haxhi Kuçi,qe ua mbron bythen e tere shqiptarise.Edhe sot ne BK jan te kyqur enveristat.Vetem ka mbete me thene egziston BK me fshi prapanicen.Mjer kombi e mjer trojet tona ne duart e kujt kan mbete per tu mbrojtur.Po  saiperket deklarates se Isuf Mullajt qe e paskan malltretue ne burgun e greqise rren e kulluar,pos ka qen  si puna e ketyre ish te burgosurve te kosoves,.As dhe nje i burgosur nuk eshte burgosur pa ju betue serbise qe nuk kemi me veprue kundra serbise.Pastaj serbia i ka burgos,por burgje kan mbajt neper hotelet e jugosllavise dhe me femra si pula te derzhaves.Neper burgje jan ardhe kur serbia nuk ka mujt me u nxjerr informata  per grupet  e iolegaleve.Psh;Demaqi me shok; jan ftue ne ndonje dhome te ndonje atdhetarit dhe ja kan ba a po e njeh kete  Mandelen e shqiptareve?Jo,Po more hajvan ky eshte Adem Demaqi a e sheh ta ka prue zoti me ndejt ne burg me Demaqin,qe e kan burgosur per qeshtjen e shqiptareve .Por me pas vete çka ka ba Demaqi kundra serbise, asgje,vetem pse ka thane trepqa radi serbia se gradi.Me fshi prapanicen kjo fjale!Tregona ti neve per çfare te ka burgos serbia???Me kan je ne shoqeri,a na tregon emrat dhe nga jane.???Nuk ka shkue as ora tere shoket ne burg.Ja veprat e qyqeve te ish te burgosurve politik.Edhe ata qe e kan perkrah Isuf Mullajn kan qen me sigurimin e shtetit,bashk me Rexhep Aliun.Ky lloj llymi i Shqiptareve nuk kan gjak shqiptari edhe pse dijn ma mire se na me fole e me shkrue shqip,sepse  vetem ky lloj muti kan te drejte shkollimi,e te na udheheqin drejte nje kataklizmes se papare.Une ne vitin 1971 e kam mbrojt flamurin shqiptar midis serbeve midis serbise,dhe i kam rrahur  me mija serb.Dhe ne vend te serbeve u quan shqiptaret te me likvidonin.Demostratat e 11 marsit te vitit 1981 ne menzen e studentave ne prishtine une i kam nis,pa organizim,as nga ilegalja as nga serbia e as nga sigurimi shteteror shqiptar,tan po grijn balte se genjeshtra jan deklaratat e tyre.Nuk la shqipzi pa shkrue romane duke deklarue une i nisa ,tjetri une i organizove,i organizuam ne konviktin nr kater.Po mbas meje i kan organizue ama me lejen e serbeve!!!!!Kush ka guxue me organizue demostrata ????A ju punoon truri o popull apo bytha???Ata qe kan organizue policia serbe dhe ajo e kosoves u ipshin sherita te kuq me mbaj rendin ,dhe ka mu ba demostratat.E kam pare qe sa do qe u del ne ndihme shqiptareve je i pa deshiruar:§Pse?Ne tjetren ane sa ma teper qe i urren shqiptaret dhe sa ma teper qe ua bjen shpirtin te hunda je ma i dashtun dhe ma i respektuar.Une per vete ja kam pare sherrin atdhetarizmit,ta dhefsha atdheun e shqipzive,bashk me flamujt.Ata qe me denuan pse e mbrojta flamurin shqiptar,dhe pse e kerkova republiken e kosoves per shqiptar sot ma atdhetar se une.Pra faqezit,kan te drejte te na nxitin me kendue hymnin e flamurit,por vete duke u skajue anash e atdhetaret le te masakrohen.Keta tradhetar si kem nen roberi,se ne lufte si ne liri keta ne rendet e para.Na qe kontribuam per atdhe ne nuk i perkasim qenjes njeri.Ata qe deshirojne me nxire jeten e vete dhe te femive te tyre ,let mirren me atdhetarizem.Une e dheva jeten time dhe te femive shkaku i qeshtjes madhore e ua dhefsha  atedheun e shqiptareve.Nuk paska pas faj Fishta qe pate thene ;Le ta din tere bota mbare se Fishat ma sa shqiptar.Idriz Ajeti po keto fjale.Esat Stavilevci po te njejta.kur tha ne RTK;Me keqardhje e them por ne shqiptaret nuk e meritojm shtet.,Enver Petrovci po ashtu pse me fali zoti shqiptar?
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Ne protesta kunder pagese se auto rruges nga ana e Edi Rames   Jeu 13 Sep - 7:28

axhi Kuçi Kesaj i thojne ndarje me piken e qefit ndermjet kosoves e shqiperise.Neqoftese nuk dilni mi kalle keto pike kalimet,atehere ju nuk e meritoni o shqiptar me ngrere buken e kesaj tokes.Populli ne gjendje mjerimi,doni me shti edhe ma ne mjerim.Edi ki kujdes se te paska ardhe fundi.Popull me çka keni me shishe molitovi e me granata shkatrrone kete dhe nese policia ju ndermerr masa as ndaj policeve mos kurseni granatat.Ma armiq na çenkan udheheqesat se sa greket e serbet.


Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Mergata e qyqeve,mut popull   Jeu 13 Sep - 9:41

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Mergata e qyqeve,mut popull   

Revenir en haut Aller en bas
 
Mergata e qyqeve,mut popull
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: