AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 plisi bardhe

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: plisi bardhe   Lun 17 Sep - 10:58

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: plisi bardhe   Lun 17 Sep - 10:59

=68.ARD2aycwLb2G5dzn2CBTG2NbrhOaS6tCXpKPzVDQQNJzC9AAd7qfjQLXVENXlEeojhW2fjLk7BWgZG0H0GVaDW7FlDKDvoR7HyQY8tnOYo6l8muoHb1WTAa0lfOUZaNoQdthxnMLZng9Oz8TjOyN7FNIbt1mlibyH0tvXWxRhCHVJ91qsT91&__tn__=m-R]

=68.ARD2aycwLb2G5dzn2CBTG2NbrhOaS6tCXpKPzVDQQNJzC9AAd7qfjQLXVENXlEeojhW2fjLk7BWgZG0H0GVaDW7FlDKDvoR7HyQY8tnOYo6l8muoHb1WTAa0lfOUZaNoQdthxnMLZng9Oz8TjOyN7FNIbt1mlibyH0tvXWxRhCHVJ91qsT91&__tn__=m-R]


=68.ARD2aycwLb2G5dzn2CBTG2NbrhOaS6tCXpKPzVDQQNJzC9AAd7qfjQLXVENXlEeojhW2fjLk7BWgZG0H0GVaDW7FlDKDvoR7HyQY8tnOYo6l8muoHb1WTAa0lfOUZaNoQdthxnMLZng9Oz8TjOyN7FNIbt1mlibyH0tvXWxRhCHVJ91qsT91&__tn__=lC-R]Feti Borovci est avec =68.ARD2aycwLb2G5dzn2CBTG2NbrhOaS6tCXpKPzVDQQNJzC9AAd7qfjQLXVENXlEeojhW2fjLk7BWgZG0H0GVaDW7FlDKDvoR7HyQY8tnOYo6l8muoHb1WTAa0lfOUZaNoQdthxnMLZng9Oz8TjOyN7FNIbt1mlibyH0tvXWxRhCHVJ91qsT91&__tn__=lC-R]Ali Vitia et 7 autres personnes.


33 min · 

- Nje haver imi me plis te bardhe ne koke dhe me lecken dardane me rrote te gabelve, me ka besfasuar me tha: prej Egjiptit deri ne Austri 150 milion shqiptare jemi, por kjo lecka me dardan dhe rrot gabeli nuk e dine se vetem Egjipti ka 92 milion banore edhe sa jane te tjer deri ne Austri.
- Ndersa serbet ne vitin 1968 i thojn TITOS nuk mundemi me pa shqiptare me plisa te bardhe, TITO ju thot sa te bartin shqiptaret plisa te bardhe i kemi punet mire, sepse ne kohen e turkut kane bart plisa te ZI, sikur Ismail Qemajli por mbasi osmanlit u detyruan te leshoj ballkanin, disa osmanli qe mbeten ne prishtine filluan te prodhojn te njejtit plisa por vetem ngjyren ja dhane te bardhe. ( se plisat jane te osmanlive PLIS I ZI) tani ESHTE PLIS I BARDHE.
- Shume lete eshte per ta vertetue, Ismaili me plis te zi, Isa me plis te bardhe. ndersa Luigji me Sheshir origjinal te popullit Europian. Idiatori per pavarsin e Shqiperis ka qen Nikoll Gjon KAQORI, por ismail qemajli ka qen i obliguar ta shpall pavaresin e Shqiperis.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
plisi bardhe
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: