AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 uçk Brari

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: uçk Brari   Mer 26 Sep - 4:19

=68.ARC6qFFgh4djNCtnsku1-4BuNyMnpjyAC8ab4eqzAkLRPzIL3Bt8RDfTEQ5G28AQH0E5iF17jjjWH1ux-zl5f1GhykxagqDPGOkwCzSOGmiVSQqa1cWWiVT7ELD8CuJWvH_vvUatvRsqV-c7J9BqEMj2Yu6si71z8s42UjX4QjOdTTa1MtYAwA&__tn__=m-R]

=68.ARC6qFFgh4djNCtnsku1-4BuNyMnpjyAC8ab4eqzAkLRPzIL3Bt8RDfTEQ5G28AQH0E5iF17jjjWH1ux-zl5f1GhykxagqDPGOkwCzSOGmiVSQqa1cWWiVT7ELD8CuJWvH_vvUatvRsqV-c7J9BqEMj2Yu6si71z8s42UjX4QjOdTTa1MtYAwA&__tn__=m-R]


=68.ARC6qFFgh4djNCtnsku1-4BuNyMnpjyAC8ab4eqzAkLRPzIL3Bt8RDfTEQ5G28AQH0E5iF17jjjWH1ux-zl5f1GhykxagqDPGOkwCzSOGmiVSQqa1cWWiVT7ELD8CuJWvH_vvUatvRsqV-c7J9BqEMj2Yu6si71z8s42UjX4QjOdTTa1MtYAwA&__tn__=C-R]Haxhi Kuçi=68.ARC6qFFgh4djNCtnsku1-4BuNyMnpjyAC8ab4eqzAkLRPzIL3Bt8RDfTEQ5G28AQH0E5iF17jjjWH1ux-zl5f1GhykxagqDPGOkwCzSOGmiVSQqa1cWWiVT7ELD8CuJWvH_vvUatvRsqV-c7J9BqEMj2Yu6si71z8s42UjX4QjOdTTa1MtYAwA&__tn__=C-R]


=68.ARC6qFFgh4djNCtnsku1-4BuNyMnpjyAC8ab4eqzAkLRPzIL3Bt8RDfTEQ5G28AQH0E5iF17jjjWH1ux-zl5f1GhykxagqDPGOkwCzSOGmiVSQqa1cWWiVT7ELD8CuJWvH_vvUatvRsqV-c7J9BqEMj2Yu6si71z8s42UjX4QjOdTTa1MtYAwA&__tn__=-R]26 septembre 2017 · 

Brari,per luften e uçk es;
21-12-2009, 06:39Brari
valla o anti-ganigeca.. nuk e kam pa kurre drenicakun me sha uck-ne... ne se me uck do kuptojme luftaret e jo rogner-aret.. ne se kuptojme popullin e jo bedri islam klosin.. 
e per kte UCk te luftareve drenicaku.. ka qen gjithmon ne mbrotje te kosoves..te luftareve te se drejtes e te burrerise..
do ishte nder per forumin ne se do te shkruante ketu dhe gani geci..
juve po ju bren marazi pse jini kaq mu.tsihane.. e pse gani geci eshte lavdi e drenices..
lexoni mire ato deshmite e njerzve qe jan ndodhur ate dit kur vritet sandokani.. 
gani geci ska asnje faj e i takon partise se sandokanit ti kerkojne falje gani gecit per terrorin qe sandokani ja ka ba gani gecit e shokve tije..
falja duhet te kete kte tekst pak a shume..
i nderuar atdhetar gani geci..
u mblodhem ne si parti e sandokanit dhe pasi reflektuam vendosem te dalim me kte deklarate.
ne ndjehemi fajtor per faktin qe djem atdhetare si abedin rexha kur ran ne dore te shtabeve tona politike ne diaspore.. i perpunuam ideologjikisht jo me atdhetari te paster por me ideologji polpotiste enveroiste.. me filozofine se kosova ka shum armiq e se kta armiq renditen keshtu.. armiku nr 1 deri ne armikun me nr 112 eshte Ibrahim Rugova e pas tij lideret e LDK-se si dhe krejt idhtaret e Rugoves brenda e jasht kosove.. e pastaj armiku i 113 te jane arkani sllobodani e millovani.. e pret lufta e vertet ndaj ktyre..
i brymosur me kte filozofi e duke lexuar pa rreshtur artikujt e shokve te LPK-se ne diaspore si psh pamfletet e te shum njohurit si nxites te anti ldk-izmit.. shokut tone te importuar nga aparatet mashtruse te ppsh-se sikurse djali i zenelit te migjenit.. bedriu islam-stalinoist.. etjere shok te shquar si frymezues te doktrines qe armik nr 1 e te 112-te per ne jan rugova agani sabri hamiti e xhemajli e tjere si keta.. shoku yne abedin.. u formua si nje luftar i denje per ceshtjen ne thonjza kombetare por ne fakt enverare-demaqo-are e qos-are.. e kloso-mejdanare.. 
Ai ishte i gatshem per cdo mision qe ja ngarkonte shtabi rognerist klosisto mutavist dhe ishte i bindur se po ben detyren ndaj "atdheut" te tij te dashur.. dyshes PPSH-LPK.
Si shum nga ne dhe shoku yne abedin u gezua kur.. u vra koloneli armik ahmet krasniqi midis tiranes..
ai kishte bindjen se tash kosova e fitoj pamvaresne mbas vrasjes se ahmet krasniqit dhe me kto bindje u kthye ne drenicen e tij ku e prisnin detyra te tjera speciale..si psh qerimi i hesapeve me antaret e ldk-se ne drenice..
Kto misione nuk ishin te lehta. por partia jone perdori nje taktike shume produktive per qerimin e hesapeve me LDK-izmin ne drenice...dhe shoku yne abedin e kuptonte shum drejte kte strategji..
Cfar ishte kjo strategji.. qe emrin e strategut smund ta themi as sot as mot se perben sekret partiak te shkalles me te larte..
Kjo strategji ishte.. te shfrytezojme te gjitha resurset qe mund te shkaterrojne me themel armikun tone LDK.
Dy ishin kto mjete.
1- atentatet dhe shpifjet kunder LDK-ucave kryesore..
2- dhe me produktivi.. perdorimi i armates serbe per shkuljen e popullates ne gjirin e se ciles ishin antaresia e LDK-se..
Ky variant doli shum i sukseshem sepse kurseu shume forcat tona.. Me kte variant nuk harxhoheshim shum municione dhe shoket tane nuk kishin arsye me sakrifikue shum..
Cfar behej..
Njesitet sandokanoiste qellonin postat policore serbe.. pa e parapergatitur popullaten per kundersulmin qe do te vinte nga ushtria serbe..
Duke qelluar nga larg postat policore serbe.. shoket tane kishin mundesi te terhiqeshin shpejt e te kalonin ne zona tjera.. e keshtu i mbetej pjesa me e rende e detyres ushtrise serbe te cilet me operacinet e tyre ndeshkuese mbi popullaten e pa mbrotur krijonin panikun.. e keshtu realizohej zbrazja e drenices por dhe e krahinave tjera nga substanca shqiptare autoktone e ne kte menyre Drenica jon e kuqe mbetej pa elementin armik- ledekuca-xhi..
Me kte variant arritem suksese te jashtzakonshme.. 
Per nji koh te shkurter e realizuam nji Kosov vec me pula e korba se njerzit iken ose u masakruan..
E nji Kosov pa popullat shqiptare ishte dhe nji Kosov pa LDK..
Lavdi strategeve tane anonime.. qe sot smund tu a permendim emrat se mund ti keqkuptoje populli yne i dashur shume.. qe nuk eshte aq budall sa shtihet..
Ne kte atmosfere punonte e vepronte shoku yne abedin sandokani.. e fatmir celik sinani.. i ndihmuar fuqimisht nga jakup kapedani qe me komunikatat .. me brigada 122 e 342.. e mobilizoj mire ushtrin asrkane qe te msynte ne drenice jo me 5 polic por me 5 brigada celiku e jo si tonat.. prej kartoni e kikiriku.. ndjellse-paniku.. te ndihmuar nga te gatshmit baton vetona me na i botue marrinat tona neper gazeta e internete neper tv e tmerro-gazepe.. qe aq shum dobi prej tyre pat serbia.. qe me ja kajt nanen mire cdo shqiptari tu shpija..
e Keshtu duke i kryer kto detyra shoku abedin ka ngec ne gani gec.. 
E prandaj ndodhi ajo cka ndodhi..e tash na fal o ganiu i gecve.. prej filozfise se ne mistrecve.. se jemi pergjegjsa per hatane qe ndodhi.. po shyqyr dul qaj bac klintoni..
me nderime Shtabi politik i partise se Farukave..
kaq mjafton.. e poplli kupton.. e kosova ecen para ..
Drenicaku 0-12-2009, 14:29
drenicaku
Ateher nese ganiu(Gani Geci) ka then se nuk ka hiq uqk ,ja paska ban si jakupi ku tha ne hag se nuk ka pas fare komand te uqk,qka nuk po thojn,bile edhe lima e ka perjashtu mundesin e komandimit te uqk-es ne burgun e hages.
Por ka nje grup te tret qe aq mir i din senet qe ty nuk ta merr mendja.
11

J’aimeAfficher plus de réactions
Commenter
Partager

Commentaires


Ilirjam B. Ulpiana O o haxhi Abedin Rexhen Sandokanin ska mujt me vra e as bekim abejen kerkush se kta heroj trima shqiptar kan qen lexhionar e jan ushtrue qatye kuje ti ne franc e poe vret gani geci i kulakve rus pansllavist haha haxhi mos uban ma shik se shikistat veq njifar gximi tkapa than je shik

GérerJ’aimeAfficher plus de réactions
 · Répondre · 1 ans


Haxhi Kuçi Ilirjam B. Ulpiana,kurr skam qen ne as nje parti e as ne levizje si kam besue kerkujt vete kam veprue sa nje milion shqiptar .

GérerJ’aimeAfficher plus de réactions
 · Répondre · 52 sem


Ilirjam B. Ulpiana Kuçi Kuçi Haxhi edi mka pas tregue pertue gzimi qe je shik epermi shik edhe ekij kusheri birin e vaso keqes miros liridonin e ata qe kan ari-arkan

GérerJ’aimeAfficher plus de réactions
 · Répondre · 52 sem
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: uçk Brari   Mer 26 Sep - 4:20

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
uçk Brari
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: