AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Lush Gjergji e Mullah Behar Mjekiqi,athua kan ndonje marvesh

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Lush Gjergji e Mullah Behar Mjekiqi,athua kan ndonje marvesh   Ven 23 Nov - 15:50

[size=38]Monsinjor Lush Gjergji e Mullah Behar Mjekiqi, shembull pėr shqiptarėt[/size]
https://www.botasot.info/religjion-kultura/665819/monsinjor-lush-gjergji-e-mullah-behar-mjekiqi-shembull-per-shqiptaret/?fbclid=IwAR2LfTf98N8tMtKxbAAxzgLMWnXFdcD6VrNxowdT9mc7QB2g_71PIvJAYts
NGA: FRANK SHKRELI MĖ: 7 MARS 2017 NĖ ORA: 20:52Monsinjor Lush Gjergji e Mullah Behar Mjekiqi


Sikur tė gjitha komunikimet midis shqiptarėve tė bėheshin nė kėtė mėnyrė, (si mė poshtė nė videon midis Monsinjor Lush Gjergjit dhe Mulla Behar Mjekiqit), kombi shqiptar do tė ishte shumė mė pėrpara dhe mė afėr realizimit tė objektivave tė veta, se ē’ėshtė sot. 
Njė bisedė plot qytetėrim midis dy udhėheqėsve fetarė shqiptarė tė Kosovės, pėrfaqėsues tė feve tė tyre respektive.  Ata folėn mė pak pėr gjėrat qė i ndajnė megjithėse nuk ishin shumė, por folėn shumė mė tepėr pėr gjėrat qė i bashkojnė, si njerėz, si fetarė e mbi tė gjitha si shqiptarė tė njė gjaku, tė njė gjuhe e tė njė tradite historike kombėtare.  Bisedėn e tyre mbi tolerancėn fetare midis shqiptarėve, qė ishte subjekti i programit televiziv,  ata e ngritėn nė njė nivel tjetėr mė tė lartė, nė atė tė harmonizimit tė mendimeve e tė ideve tė jetesės midis tyre.

Njė shembull shumė i mirė ky jo vetėm pėr politikanėt anė e mbanė trojeve shqiptare tė cilėt po i nxjerrin sytė shoqi-shoqit, kryesisht pėr interesa personale e partiake duke mbajtur peng tė ardhmen e kombit shqiptar, por duhet tė shėrbejė si shembull edhe pėr gazetarėt, analistėt dhe komentuesit e tė gjitha ngjyrave, tė cilėt diskutimin mbi problemet e ndryshme me tė cilat pėrballen sot shqiptarėt, i kthejnė fatkeqėsisht shpesh nė duele, gati fizike me njėri tjetrin.  Nė tė vėrtetė, ky dialog midis Monsinjor Lush Gjergjit dhe Mulla Behar Mjekiqit ėshtė gjithashtu njė shembull komunikimi nė tė gjitha nivelet e shoqėrisė shqiptare, e cila shpesh duket nė konflikt me vetveten. Ky dialog  midis dy fetarėve, tė jep shpresė se kombi shqiptar ka mundėsi tė ketė njė tė ardhme tė ndritur, po tė dėshirojė.
Nė qoftė se kini kohė, ia vlen tė shikohet.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Lush Gjergji e Mullah Behar Mjekiqi,athua kan ndonje marvesh
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: