AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Mafia e shikut na ka marr ne qafe shqiptaret

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Mafia e shikut na ka marr ne qafe shqiptaret   Jeu 29 Nov - 17:45

Hashi Thaqi e gazetari Ali Ukaj kan banue ne nje hotel ne tirone.Ate dite qe u vra Aliu,Thaqin e burgossin si te dyshimt.Por ate dite Xhavit Haliti e telefonon Adem çopjanin,dhe e lirojn nga burgu.Shefi i policise ja bane Thaqit,ja ke pague pare te medhaja,ose je bos i madhe bravo te qofte.
Per kete ka shkrue Blendi Fevziu ne Bota sot.Si i spjegon gazetari Skender Buçpapaj keto ngjarje?
Xhavit Hhaviti e ke dergue,pa urdherin e Xhavitit ,Thaqi as ne  WC nuk guxon me dal.Kercnimet qe ju kan bere gazetareve i kan inqizue policia e zvicrres por i kan lan ne vesh te shurdhet.Bardhyl AJeti,kercnimet ua ka tregue nderkombetareve por edhe keta te lidhur me mafijen shqiptare.Udheheqes dhe  mesues jan Nanosi,Kudusi Lamo,Edi Rama,e deri diku Berisha.Bardhyl Ajeti pasi shkruan per shikun pas nje muajve e vrasin ne rrugen PR gilan me tre pluma,me 2005Ne kete artikull organizator kryesor paraqesin Xhavit Halitin,Thaqin,(Luli,Petriti,dhe Zeka),por e harrojn Kamishin,Avdi Ibrahimin,Jakup pasaporten Fatmir Limen,Agim Qekun,Adem Demaqi ,Rame V,Riza V.Ramush e Daut Haradinajn.Vrases me pagesa qe e kan bere ky shiku,ai eshte Afrim Ja....nga ana e lipjanit,qe shkruan gazetari amerikan Christ Hades,Afrimi ka bere mbi 11 vrasje profesionale,dhe sot jeton  si pasha ne prizren,prishtin e ferizaj,ku ka edhe lokale prostitucioni.O shqiptar e zoti rts ua sh....organizator i ketyre eshte Avdi Ibrahimi e Reshat Badallaj,bashk me Adem Demaqin.Kurse Hashim Thaqi,Xhavit H.,Kamishi,Rexhep Selimi,Fatmir Lima,Ruzhdi Saramati,Agim Qeku,. .Xhavit Haliti e adhuron Nait Hasan kazanin,kinse e ka formue uçk en..Haha po rakatela jan.Vete me ka shkrue Xhaviti 
 mua personalisht.....Keta jan piunat e Avdi Ibrahimit.Avdiu paraqitet me Reshatin kinse i ndjekin tradhetaret,por krejt e kunderta e tyre kan per detyre mi likvidue kundershtaret e kesaj mafijes.Kam fole me shume epror nga shqiperia i kam te inqizuar zi e terr per keta mafioza folin mua personalisht me ka shkrue .Avdi Ibrahim qeni i serbise mbas luftes ne sharren qe e ka kindapue mbas stacionit te policese  se Lubizhdes se prizrenit tanve kesaj bandes ju ka mbajt mbledhje,dhe secilit ua ka caktue ka me sundue neper rajonet e kosoves,kan me likvidue si person te pa deshiruar,kan me kindapue.??????Krejt mi ka spjegue personi qe u ka bere roje,komandant P.......x.....Nuk po ja permendi emrin e mbiemrin.....Ne mbledhje ka marr pjese njefare Olluri qe banon ne rrugen e Reqanit,Qopa nga Kukesi,Sabit Geci,.Mbledhje kan mbajt edhe ne pompen e benzines se Mustaf berishes(Pirkes),ndermjet shirokes e  leshanit.Mustafa ka marr pjese sepse lokali tij ka qen.Mustafa ka ushtrue  edhe me profesion  fotograf... Sharra shkret ka mbet prej kurit une e kam zbulue A me besoni as policia nuk guxon mem dhen informata,lidhur me krimin qe e kan organizue ne kete sharren e Avdi shkavellit..Nuk guxojn te me tregojne se sharra   e kujt ka qen ,kush e ka pas pas luftes,dhe kush kujt ja ka shite.A une qysh e di sharren e ka kindapue Avdi qeni,pastaj ja ka shite njerit nga Pagarusha,njefare Kryeziut.O popull shqiptar,qafen e thefshit jarabi.tan ate mund qe e kam dhan per juve haram ju qofte kurr driten e lirise mos e gezofshit.Po pse,ju nemi,ju mallkoj ?Sepse ua pini pordhat e Avdi Ibrahimit,dhe Reshat Badalles e kesaj bandes se rrezikshme qe se shpejti kan me ua nxjerr syt tanve me rend.Qofshit faqezinje.Nuk ju paskna njohur se çfare mileti pasket qen.Me ju pas njohur so sot e kishit pare te maces.Ma keni ngul mire,nuk ua baj hallal jooo,mallkuar qofshit.Ju kam shpetue nga masakra e  keta kjo bandistek te me quan udbash,po kan te drejte tradhetaret te me etiketojne qysh tju qohet.A ka Zot?Une them ska,ata  qe mundohen te ma mbushin mendjen le ta kqyrin hesapin e vete.Ma nuk besoj,sepse po i lejon tradhetaret mi qeveris  njerezit e drejte.Ateher nuk qenka ne pyetje lutja zotit,por shejtanit.Me shkaoj jeta duke mendue se nje dite Allahu dot reagon ne keta faqe zinje,por kete me paska shkue optimizmi ne mizuqka.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Mafia e shikut na ka marr ne qafe shqiptaret   Jeu 29 Nov - 17:55

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Mafia e shikut na ka marr ne qafe shqiptaret
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: