AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Leter nga Ibrahim Kelmendi,na lutet mu pajtue me serb.

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Leter nga Ibrahim Kelmendi,na lutet mu pajtue me serb.   Mer 5 Déc - 15:15

Nisma pėr pajtim me popullin serb‏ 
De : Ibrahim Kelmendi (ibrahim_kelmendi@yahoo.de) 
Vous ne connaissez peut-źtre pas l'expéditeur.Autoriser|Bloquer 
Envoyé : mer. 23/05/07 09:57 
Ą : npistulli@yahoo.itnradomirovic@yahoo.comnspahiu@yahoo.comnueu2000@yahoo.com; Nufri Leka (nufri@online.no); nuhi_pacarizi@yahoo.com; nurjet (nurajet.aj@sympatico.ca); nurijella@gmx.denurishahehulaj@hotmail.comnveseli@infosistem.hrnyc-l@alb-net.comibrahim Rugova (office_president@yahoo.com); office@radio21.net; Amerikė (olimpia112@aol.com); Oliver Jens Schmitt (oliver.schmitt@univie.ac.at); Olsi Jazexhi (olsi@rocketmail.com); online.redaktion@nzz.ch; Fazliu Adnan (orbitconsulting@hotmail.com); oseku@hotmail.comowner-kcc-news@alb-net.comp_isufi@yahoo.compaccarizi@yahoo.compallekaj@yahoo.compandi@iamb.itparidt@hotmail.com; pasquale renda (pasqualerenda@hotmail.com); paulin83@hotmail.compdk_pdk@hotmail.com; PDK (pdk-ch@bluewin.ch); peja-l@alb-net.compermetaret@yahoogroups.com; BSH Pėrparimi (perparimi@bluewin.ch); hagi krasniqi (perparimi@hotmail.fr); peterplatzmann@aol.competraq@ufl.edupetrit.skende@us.crl.com; Petrit Menaj (petritmenaj@hotmail.com); piro@publish.org.alpirraku@hotmail.compirraku@yahoo.compirro_dr@yahoo.compishina-medi@hispeed.ch; P Kapllani/Canada (pkapllani@rogers.com); RTK (planifikimi@rtklive.com); Pavli Qesku (plmf16@hotmail.com); Marcia Poole (poolem@un.org); post@rtklive.com; Korrieri gazeta (posta@korrieri.com); postmaster@agimsulaj.compranvera_xhelo@hotmail.com 

Analyse antivirus 
Nisma shq...doc (31,0 Ko), Reconcili...doc (26,4 Ko) 
Tė nderuar Zonja e Zotėrinj,
Tė dashur Miq,

Po mbushėn dhjetė ditė qė kur bėmė publike nismėn pėr pajtim tė popullit shqiptar me popullin serb. Deri tani apelin e kėsaj nisme e publikuan disa gazeta nė Kosovė e nė Republikėn e Shqipėrisė, ndėrsa disa tė tjera po vazhdojnė tė hezitojnė qė ta botojnė. Rėndom, gazetat dhe mediat elektronike nuk po praktikojnė tė pėrgjigjėn, pėr tė shpjeguar arsyet e mosbotimit. Kurse nė mediat e Perėndimit praktikohet pėrgjigje arsyetuese, edhe nė letrat e ēdo lexuesi.

Deri tani nė mail-adresėn kontaktuese pėr komunikim kanė ardhur tetė reagime refuzuese dhe qindra reagime pėrkrahėse. Pothuajse qė tė gjitha reagimet refuzuese janė nga shqiptarėt nė emigracion dhe atyre ju mungon arsyetimi konstruktiv.

Nė bisedat gojore dhe nė vizitat qė u kemi bėrė disa familjeve mė eminente nė Kosovė, nisma pėr pajtim me popullin serb ėshtė pėrkrahur. Sidomos thirrja pėr t’u kthyer refugjatėt serbė nė trojet e nė shtėpitė e tyre nė Kosovė ėshtė mirėkuptuar nė mėnyrė tė theksuar.

Edhe pse pėr kėtė nismė janė informuar me mijėra vetė, qoftė pėrmes tė gazetave, qoftė pėrmes komunikimit elektronik, pjesa mė e madhe e tyre po vazhdojnė tė hezitojnė qė tė shprehin opinionet e tyre. Kurse opinionet e “anonimusėve” nė forume debatimi nė shumė faqe interneti nuk kemi ndėrmend t’i vlerėsojmė, pasi pėr kėtė nismė kaq domethėnėse, mendojmė, nuk ia vlen tė vlerėsohen opinionet e atyre qė fshehin identitetin e tyre.

Edhe kėsaj radhe, do ju lusnim tė shprehni opinionet Tuaja. Njėherit, do lusnim ata qė janė pro kėsaj nisme kaq madhore, tė prononcohen nėse janė tė gatshėm pėr t’u angazhuar nė mėnyrė aktive nė kėtė mision. Pėr kėtė arsye po ua dėrgojmė prapė apelin tonė (edhe nė gjuhė angleze), me shpresė se do shfaqni opinionet dhe gatishmėrinė pėr t’u angazhuar qė kjo nismė tė hovėzohet nė pėrmasat e dėshiruara.

Paraprakisht kėrkojmė falje ndaj atyre qė ndjehen tė bezdisur qė po ju drejtohemi mė kėtė letėr dhe me apel tė nismės sonė.
Me respekt e miqėsisht
Ibrahim_kelmendi@yahoo.de
Mob.Tel.: 00377 44 151959 .................................................................................................

<perparimi@hotmail.fr> schrieb:

Leter

Zotni Ibrahim Kelmendit

Nuk kemi nevoje me ja shtrije doren serbeve,sepse serbet nuk na vrane,nuk na dhunuan,nuk na kallen,nuk na debuan ngakosova!!!!Kush na banen te gjitha keto poshtersirat?Po na banen ish ofoceret shqiptar te armates jugosllave qe e mposhten luften per pavaresin e kosoves.Po te kishte luftue ushtria e ēlirimtareve nuk ka pasur nevoje me nderhyre natoja e hamamit,kur dihet qe ne ēdo tanke serbe ka pasur me dhjeta shqiptar servila(tradhetar)!Pse serbet ti bejna fajtor,kur mashqit tone na pruren ujkun ne per shtepit tona,dhe na dhunuan e na djegen e na debuan me ka tere,ku vetem sorrat kikirikeshin neper kosove bashke me Ibrahimin imenakun tend.Kjo qeveri qe e ke ne krye te kosoves,eshte kjo qe e krijoi uēken,dhe kjo i zgjodhi komandentet e saje,dhe po keta komandante shkuan ne rambuje dhe e neshkruan rez.1244 qe kosova te jete pjese e serbise per sot!Per ēfare pajtimi e ke fjalen zotni Ibrahimi?Per me ardhe ne kosove forcat serbe?Te kuptoi zotni se po te vijne serbet ne kosove me siguri nuk do te kete hajni,dhe dhunime,ketu e ke fjalen me siguri ,apo?Neqoftese mendon qe po se ja shtijna doren e pajtimit serbeve KS do na njehe pavaresin?Ketu e ke optimizmin?Po prite ne hordhet e mija,ti mendon se OKB mundeni me ba budalla?Pavaresia fitohet me lufte,dhe tae sa ma agresive,e jo nje lufte kaqakesh,apo si revolte,shtetet nuk e pranojne nje lufte te tille!Tek e fundit populli nuk ka faje kane faje komandantet e uēkes qe nuk na lane pjese te hapsires qe tju kundervihemi forcave serbe duke na u kercnue se nese vrajme apo nese organizojna ndonje sulme kundra forcave serbe kane me na shpalle tradhetar.Po ta beja nje pyetje:Per ēka u krijue uēkeja?Per me luftue,apo per mos me na lene me luftue kundra serbeve?
Tjeter:
Per ēka luftoi uēkeja?Per me shkue ne Rambuje e me nenshkrue rezuluten 1244 qe sot ku eshte kosova?
Per ēka luftuan shqiptaret e maqedonise?Per me hyre nere shkije maqedone?Kush eshte Ali Ahmeti?Per ēka luftoi me trego drejte e jo sofizmash!
Per ēka luftuan shqiptaret e Presheves,Medvegjes,dhe Bujanocit?Per me hyre prape nere serbi?Per ēka fole he burr i dheut!Per nere serbi me hyre nuk ka pasur nevoje me nise luften me serb,kur kane ēen nere serb!Fole he burr,por pa kungja!
Poeti
Haxhi Kuēi
............RE: ‏ 
De : Ibrahim Kelmendi (ibrahim_kelmendi@yahoo.de) 
Envoyé : lun. 21/05/07 01:30 
Ą : hagi krasniqi (perparimi@hotmail.fr) 

I nderuar,

edhe pse nė mail-adresė keni dy emra (Hagi Karsniqi dhe perparimi@dotmail.fr) dhe nė fund tė letrės Haxhi Kuēi, cili do qofshi Ju, ju falėnderoj pėr ragimin Tuaj dhe shpresoj se e ardhmja e afėrt do ju jap pėrgjigje konkrete shumė pyetjeve Tuaja.

Me respekt
Ibrahim Kelmendi
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Leter nga Ibrahim Kelmendi,na lutet mu pajtue me serb.
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: