AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Gani Geci falenderoj tradhetaret qe me quajn tradhetar

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Gani Geci falenderoj tradhetaret qe me quajn tradhetar   Dim 9 Déc - 19:58
Gani Geci
19 février · 


Unė Gani Geci i falenderoj tradhtaret qė mė quajtėn tradhtar dhe falenderoj tradhtaret e njejt qė po me quajnė patriot .
Ata qė dikur me quanin tradhtar tani po me quajnė Patriot dhe po me dekorojnė me medalje dhe mirėnjohje .
Tash e 20 vjet me parė une Gani Geci isha tradhtari pėr ata tė cilit shkrunin komunikata kunder meje, kumunikata mban numrin 59 dhe sillej nėpėr fshatrat e Drenicės qė kudo qė tė takohej Gani Geci me kėdo qė tė ishte tė vritej .
Tash 20 vjet me vonė unė Gani Geci tradhtari i para 20 viteve i komunikatės nr 59 jam bėrė patriot pėr te njėtit qė nėnshkruan komunikatėn 
Vlen tė theksohet se komunikata u kundershtuar nga Zona e Drenicės dhe nga komandanti Sami Lushtaku e te tjerė .
Tani pas 20 viteve dhe pas njė serė atentatesh e pritash i plagosur dhe fal Zotit jam gjallė une jam ba Patriot po marrr dekorata e lavdata nė 10 vjetorin e Pavarsisė nga tė njejtit njerzė qė mė quajtėn tradhtarė dhe dhanė urdhera dhe para pėr tė mė vrarė .

Atėhere shtrohet pyetja kush ėshtė tradhtari unė me plot dekorata nga tė njejtit njerėz qė me shpallen tradhtarė apo ata qė shkruan komunikatėn nr 59 . dhe me shpallen tradhtarė .
A ėshtė tradhtar Shaban Polluzha i vrarė apo Fadil Hoxha qė e vrajti.
Te ju tham tė drejtėn unė nuk kam ndrru jam po ai qe kam qenė Gani Geci pa nofk pa pseodonim pa maskė.
Unė nuk kam ndrru as partinė as qėndrimin .Mendoja djathtas qėndroja djathtas dhe veproja ecja djathtas nė drejtim tė Romės, Berlinit, Londrės dhe Uashingtonit .
Mua mė qujtėn tradhtarė ata qė ecnin djathtas sepse rruga ishte njėkahshe pėr tė gjithė por vepronin dhe mendonin majtas 
Nė partinė me emrin LDK - isha se bashku me Hashim Thaēin .
Ata qė e lėshun LDK -nė u banė patriot dhe unė tradhtari mbeta aty .
Tani cili jam unė tradhtari jam unė tradhtari i para 20 viteve i komunikatės nr 59 apo janė kėta tradhtarėt qė shkruan dhe nėnshkruan komunikatėn 59 dhe po tė njėjtit po me dekorojnė me Mirėnjohje e Medalje .
Cili ėshtė tradhtari unė apo ata ?
Cili ėshtė tradhtar Mehdi Bardhi apo ata qė rrahen Mehdi Bardhin, cili ėshtė tradhtari Gjergj Deda apo ata qe e rrahen Gjergj Deden, cili ėshtė tradhtari Agim Krasniqi apo ata qe e rrahen Agim Krasniqin 
Ata qė kishin arrestuar para 20 viteve psh Gjergj Dedėn ,Agim Krasniqin Veli Bytyqi e te tjerė tani janė zėvendės ministra dhe kėshilltar tė Presidentit. Para 20 viteve kėta ishin tradhtarė dhe duhej me i rrah pėr tradhti ndėrsa pas 20 po tė njejtit u bėnė patriot besa edhe kėshilltar tė Presidentit.
Zakonisht kėshilltaret janė ma tė menqur tė pakten pėr tė kėshilluar paguhen . 
A thua qka tani.
A jemi ba tė gjitė Tradhtar ?apo te gjith patriota ?apo Patriotat paskan qenė tradhtar ?e tradhtarėt paskan qenė Patriota ?
Kam pas shtruar njė pyetje nė Kuvendin e Kosovės .
A ėshtė Patriot Fadil Hoxha qė e vrau Shaban Polluzhen a Shaban Polluzha qė u vra .
Edhe tani po e shtroj tė njetėn pyetje .
A ishte lufta e UĒK - sė vazhdimėsi e luftės se Fadil Hoxhės e Dushan Mugosges te udhėhequr nga Moska apo ishte vazhdimsi e luftes se Mithat Frasherit e Shaban Polluzhes e Miftar Bajraktarit tė udhehequr nga Ango-Amerikanet..
Nuk po di a me ju bashku Rexhep Qosjes e Veton Surroit me refuzu !
A me ju bashku Baton Haxhiut e Haxhi Merrgjes me pranu.


Commentaires • Shaban Shabani Pa u munduar aspak ta gjejsh veten nė histori,
  Historia ka me ta gjet vendin ti.
  1

  Masquer ce commentaire
  m


 • Hyzri Agushi Qofshit me nderė siq ishit deri me sot familja e madhe e patriote ju e e dinė mir se ēfar thonin edhe per president Rugoven po mik i dashur Gani Geci thotė nje fjal popullore se e mira vonon po ne fund triomfom andaj zoti ju bekoftė familjen Geci

  Masquer ce commentaire • Driton Kabashi Ti e meriton,por me se paku ty te takon ta pranosh,nga ata qe te tradhtuan! Mendim i imi,ti vendos vet!
  1

  Masquer ce commentaire • Taulant Gashi Respekt baci gani

  Masquer ce commentaire • Enver Krapi Gani Geci ti ke meriten dhe Dekoraten e ketij populli e per keto tjerat skan randesi duke e dite prej kujt vjen...
  1

  Masquer ce commentaire


 • Fitim Guda Nese dikush meriton rrespekt ne Kosove, ateher jane familja e Bajraktarve te Llaushese, mbaje mend si sote kur askush nuk guxonte te ndihej i gjalle prej njerezve te Lkd -se, ishte nje familje GECI qe me guximin e pashoq, tregonte se historija ishte ndryshe nga se thonin ata.Deri sa te egzistoje Shqiptarija ne keto troje ju jeni simbol i trimeris dhe guximit! Zoti ju bekoft per jete!
  2
  Masquer ce commentaire


Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Gani Geci falenderoj tradhetaret qe me quajn tradhetar
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: