AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Histori me Avdi Ibrahimin

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Histori me Avdi Ibrahimin   Dim 23 Déc - 17:01

Haxhi Kuçi Ku ka ushtri popullore ne bot e qe nuk posedon aeroplana,dhe ai shtet mos me pas as shofera?Ku i ka kjo ushtri tankat?Hajgare me popull po bani e zoti ju vraft bre tradhetar.nuk i paskna njohur shqiptaret ,mire ma kan rras.
Haxhi Kuçi Avdi Ibrahimi,gjere me 10 janar 1999 dite e nate ka nejt me mua ne shtepine time dhe une te ai.Mos ha bagla Avdi pisi,mos ju thuaj njerezve se njoh Haxhiun e buka ime te vraft jarabi ty bashk me Bajram Bekteshin,Veli Kuqin Adem Demaqin e v ev.Avdi dy here me ke helmue ne shtepine tende ta qesi njeriun e supit te prizrenit qe ua ke zbatue urdherat e serbeve.Avdi ti ke punue ne mbrojtjen popullore ne suhareke jo une.Si serbia ta besoj ty kete vend te randesishem e qe vete ke deklarue se serbet ne ushtri te kan denue ne vitin 1981 kur une i kalla demostratat e 11 marsit ne menzen e studentave..Avdi ky inqizim ska fare te baj me luften e kosoves.Ata ushtar qe jan vrare ti o dreq ua ka qit ne prite serbeve se ta kan zan syninTu ka ba shok Reshat Budalla shpiuni i serbise,qe dhandrri tij Mehe Uka ka lapidar ne arenen e nderit ne Kalamegdan te beogradit me pseodonimin"Marovac o kopila.Avdio,kush te tregoj qysh kam bertet ne polici kur me paten rrahe,kush te tregoj pos Millan Shipkes.Dhandrri i Reshat Budalles Meha ate dite qe u vra ne kerrin e Mehes kan qen Rexhep Selimi dhe Sahit Jashari,Sahiti u vra e Mehes ju qi nana dhe hero i shqiptareve permendore ne mitrovice.Qysh ka mundesi me qen hero i shqiptareve dhe i serbeve .

Haxhi Kuçi Kush prej juve te brigades e keni vra shokun e juaj Halil Gashin zoti ua marroft ftyren bre shkavella.pse dojshit mi pushkatue arben shabanin, met mushkolen ne ushtrimore,pse i rrahet ,kurse ata erdhen vullnetar ne lufte bre shkavella

Haxhi Kuçi Per luften e juaj dezertore mundet me fole ai qe ju ka ushtrue ne shqiperi,i nderuari Azem Perllaku.Mos genjeni se as dhe nje plume se keni zbraz mbi shka.A e keni pas Avdi Ibrahimin ne brigade,tan jeni me serbi.Ma se miri per juve e din biografin Azem PerllakuFaton DK Isufi Veq qeto duhet me jau përmend shkive kurr skan me i harru me
gjenerata të tëra . Operacionin Shigjeta ( strella , Kosovë ), dhe operacionin Stuhija( Oluja , Kroaci) [size=16]😉
.1

GérerJ’aime
 · Répondre · 10 sem[/size]


Haxhi Kuçi o budall ky inqizim nuk u ba ne lufte ne kosove po popull taravola jeni,u ba ne shqiperi

Haxhi Kuçi avi ibrahimi ne shqiperi ka shkue ne qershor nen percjelljen e forcave serbenkeshtu me ka tregue bashkim hoxha,kurse ne kete brigade siq me ka tregue ruzhdi saramati avdi piqka u inkuadrue me 12 qershor pasi u krye lufta.ju ne kufi keni hyre pas perfundimit t bombardimeve te natos karin duhet ju tan me ma puth se hatri im u ba bombardimi e shkak i masakres se raqakut.zoti ju mallkoft o tradhetar te poshter.pse se shtinet naton me bombardue serbin ne lugine dhe ne iliride,haxhi kuçin nuk e keni pas me ua krye detyrat bre qent e shkaut.


Haxhi Kuçi Avdi qeni bashk me Reshat udbashin shkruani e shpifni sa te keni mundesi,une qeshtu ka te muj me ua rras krastavecin e shkaut se ju ma te zi se shkau jeni,a po keni sens me shkrue ne stilin e stilizuar se ju ka mesue nana serbi,ju ka mesue qe atdhetareve me ja nxi jeten por mua ma hani leshin .Juve duhet me ju pre me brisk rreze dielli.Ua dhefsha shkrimet e juaja dhe ato libra qe i keni shkrue,qe ja keni nxi jeten ketij popullit me sofizmat e juaj serbosllave.Avdio,edhe nje here po ju them mos hani mut qe keni luftue o qejt e serbise te Tripkit hahaaaaa afer Malushit hahaaaa a e ke pas shef????A te kujtohet kur e vrajten Adem Jasharin ,nje dite para a te erdha ne shtepi e te luta mi shkue ne ndihme a ma bane shko vete une nuk dua me vdek.Ne uçk je marr vesh me serb me Millan Shipken e mos ha mut me mi lan te zezat e tua o qeni Tripkos.A te kujtohet ne demostrata ne perkrahje te Adem Jasharit kur me shtyjshe ne drejtim te policeve mem kap,kur ta bana o qen i poshter a qesi mut shoku je a?Po genjej o qen apo e verteta ka met kall o qen i serbise.Sa here te kam que te Riza Vata e Rame Vata ne sallagrazhde e te motre aty afer.Ne lufte o qen a te qova ne Krushe kur u banen masakrat a nuk e rrezikova jeten per ty,a ti e paske pas mem shti ne kurthe mem vra serbet.Po a je ti kur shkuam ne kemb te baca Aziz Morina me vizitue mos ju ka vra ndonje i shtepise,rruges a ma bane Demaqi ja nxorri hakun e Fadil Vikrrit,ja ka qi nanen Rahovecit.Nje ushtar i rahovecit ma bante kinse e ka vra Millan Shipken,a Shipka gjalle e nanen e rahovecalise se mi pre per barku i dalin rahovecalive shtet qinde shkije.Avdio zoti te denoft,une sa here te luta si shok mos shpif ne mua se neqoftese e paskna shetit Arkanini neper lufte,atehere edhe ti ke qen me mua,sepse ka kam que udhetar edhe ti ke ardhe me mua.Zoti te vraft jarabi ty dhe vellaznit e tu se qasi muta i ke.A te luta hiqni etiketimet qe mi keni ba dhe po jesim shok.Ti ke mendue se dorezohem nga ju dy piqka te serbise ti dhe Reshat qen Badalla.Reshati ka ra ua kam zbulue te zezat e juaja.Kush ia ka dorezue listen per mi pushkatue njerezit atdhetaret e jo tradhetaret se ti vete je tradhetar,a te kujtohet Bajram Kurti çka te thonte e baca Aziz Morona?PO Bajram Bekteshi dhe Riza me kan thene per ty qe sje i paq.A ke dashte ne Prizren me dhunue Rajmonda Malecken bre hedepsez.A ja ke ba kurthen me euleksin me denue bashk me baban e saj ne idrizove nje vjet burg.???Rrena a pot duken keto te vertetat po ske faj ti.A me ke ba kallxim pelal per shpifje o qeni i serbise.???Ti ke aftesi qe realitetin me shendrrue ne genjeshter po bashk me Reshat Budallen.A eshte ky Reshat qe ju shpif Hazer Susurit kinse ja ka dergue mbi 500mij marka gjermane uçk es,?Kur e pyeta Hazer Susurin ma bani pom shpifet qeni serbise si ty o Haxhi Kuçi.Edhe Ruzhdi Saramatit ja ka ba kulaqin me burgos ne bondstill Avdiu jo baba im.Por Ruzhdia po ju tutke si gjarperit Avdi leshit majmunit.Ah dhelperak ah medet qe nuk te paskna njohur ma heret se ta kisha krye salepin.Po ne qafe me past djali i migjes e ja dhefsha vorrin qe te pruri ty pa te njohur fare.Rraf hamzi Kuqi,qe punonte ne ate lokalin tend ne qender te zejtareve,qe ta ka fal mbrojtja popullore o Avdi a po e sheh qe po ti za te gjitha anet e cicimicit.A je ti bashk me Veli Kuqin,Osman Gegen e Aziz Morinen qe ma banet ne kafe a guxon me ja qite bomben atomike serbise?A ua ban nanen serbia ua qifte,po bjermena ate bombe se pa ja qi nanen serbise se la.A ishin trez polic serb gjysme meter prej juve?Krejt o qeni serbise mi keni pergadit.A u qova e dola perjashta ?A fole o qen i serbise.Fole?Fole kurva serbe?A me ndoqet mbrapa gjere ne brendi te stacionit te autobusave dhe Osman Gega a ma bani Haxhi qe mua me kendon Dervish Shaqa e ty pse nuk te kendon?çka ke ba ti Haxhi per kosove,trego diçka.A ishin ata tre polic te mbeshtetur per tela xhemba?A fole o qeni i serbise fole oj kudra e serbise?A me bante pyetje edhe baca Aziz e pastaj edhe Veli Kuqi a ?Fole oj kurva e serbise.A ua bana shkoni bre ne pidhe te sames a ju shtyna a ua bana bre shpiuna te serbise?A ua bana kam vnur lesh kari per kosove????Mos po genjej oj kurva e serbise?,Fple kuder fole;ftoje edhe qenin tend Reshatin dhe ta dini qe prej te madhit Zot ka me ju ardhe mbaje mend se nje jave pa cof Adem qen Demaqi ja bana zoti ta marroft gjenazen o idiot ma ke nxi jeten bashk me Avdi pisin e Reshat qenin e serbise.Nali zgaret e zoti ta marroft gjenazen.Java ska shkue cofi qeni yt.Kam fole edhe me nderkombetar,per juve,ma banen a ka ndonje shqiptar qe nuk shpif ndaj njeri tjetrit?Tan ju shqiptaret ishin shpiuna te poshter.Ti bashk me Ruzhdin si keni lan ushtaret me hyre ne lufte ne kosove.Dhe sa ushtar kan dezertue,dhe ju i keni ndjek kinse si dezertor o qen dhe i keni malltretue si shtazet.Kush e vrau ushtarin Halil Gashin,une apo ti ,ah qen ah qen.Nuk jan keto fjalet e mija por te deshmitarit qe ju ka ushtrue dhe sot nuk e nderoni as per njeri.Luli Selvishah Spahija Respekt per kta trima Nexhmedin kastrati trim lum motra qet ka


1

GéreHaxhi Kuçi o budalla skan luftue po ju genjejn kan vra ushtaret e vet,kan dhunue gra

Haxhi Kuçi Shoket e vete i kan vrare ose ua kan qite ne prite serbeve,Po duhet mi nderue heronjet duhet edhe krimineli duhet mi nderueEsad Ibishi Po e paskan harru komandant Fazli berisha e Bilall Syla e shum tjer


1

GérerJ’aime
 · Répondre · 3 semHaxhi Kuçi Po keta qej te serbise atdhetaret i kan qit ne prite serbeve e ata qe skan mujt mi vra i harrojn sjau rrasin karin si mhttps://www.facebook.com/KT.KosovaTimes/videos/509046666211713/ua bash qeta ma kan nxi jeten
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Histori me Avdi Ibrahimin   Dim 23 Déc - 17:12

Haxhi Kuçi Pse Bislim Zyrapi nuk tregon kush ja ka dhene listen e likvidimeve?Une e di ja ka dhan Jakup Krasniqi pasaporta e Jakupit ja ka dhan i drenices shoku i Avdi Pishpirikut.Kudusi Lamo i ka marr milionat dhe si ka dhan armet,Lavdi i ban uçkes pa luftue fare.Agim Qeku gruan shkine,i zenur jesir nga kroatet i shkembyer me nje epror kroat,dhe serbet e dergojne ne kosove me dhi çlirimin e shqiptareve.Fatmir Lima kurva e Avdiut me bante nuk te marri ne lufte se ke ba shoqeri me Avdi Ibrahim mutin.Let fol Lim pisi ne Hage lepur,skam luftue,me kan zan duke fjet serbet ne rahovec e sme kan vra.A ne deberdelan si lash me vra ushtaret e vete e din kush Samiu,Shala Remzi Xhelali dhe disa te tjere i ndalova e qita mbrapa Limen e haram i qofte qafirit.Xheladin Gashi e din mire kush e ka vra mbrapa shpines ne kerr Zahir Pajazitin e din edhe Nait Hasan kazani,e din edhe Rexhep Selimi .Kur e pyta Rexhep Selimin a je ti qe mu ke kercnue pse e kam rreh Sherif Cikaqin ?Jo ma bani !A e njeh Avdi pishpirikun per here te pare po ndegjoj per Avdiun kqyr si dini me mbrojt njeri tjetrit bre hedepseza.Njejt edhe Kur e pyta Kamishin a e njeh Avdiun jo?!!!!Pastaj Sanijen e Sheremetit kur e pyta ma bani se njoh a ky ju ka mbajt mbledhje ne sharren qe e ka pas kindapue mbas luftes mbrapa stacionit policor te lubizhdes se prizrenit..Zoti ju ka denue hija juaj ka me ju vra.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Histori me Avdi Ibrahimin
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: