AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Nenshkruesit e Rambujes dhe dredhinat e uçk es

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Nenshkruesit e Rambujes dhe dredhinat e uçk es   Dim 6 Jan - 17:02

Daan Eversti e ka thye akullin e Rambujes qe kosova te ndryshon kursin (Rugova.)Demaq ti me ke then se me nenshk e Rambujes e keni kethye BG ne kosove...UçK ishte nje ushtri e forte sa ishte Kosova Shtet !UçK nuk arriti ti krijoj strukturat e saja vertikale komanduese.Komandanti i uçk es u veteshpall hapur kur nisen bombardimet e NATOS,gjer ate dite strukej neper hotelet e Tirones.UçK u furnizohej me arme permes magareve e serbet permes kamionave.Pastaj perqarje e vellavrasje mes uçk es.Kosova si ishte lufta çlirimtare dot te çlirohej pas disa shekjve.Qeveria e perkohshme ne krye me Mehmet Hajrizin.Thaqi ne Rambuje,une kam me qen kryetar jo Rugova.Rugova dhurata gur te trepqes policeve e oficerave .çfare draftesh po i sjellin.Demaqi kishhte qef mu ba Totem i shqiptareve.Ti Demaq me celular na nderpritshe muhabetin ne rambuje,ti na thoje se pa referendum mos e nenshkruani a une me Ollbrajtin e nxorra kete forme,ku pas tri vjeteve shqiptareve te kosoves u takon referendumi.Per Qosjen ishte me randesi Rambuja se çfare libri do ta nxjerri ne shitje.Per Thaqin ishavit ,Jakupi ,Ali Ahmeti,e ne krye me Demaqin e Qosjen.Demobilizimi i uçk es ne TMK pastaj ne FSK .Thaqi ti ke than se nese na nuk çlirohemi vete skemi dinjitet,por ti se din se edhe franqezet su çliruan vete por kan shtet e neskemi koke.shkruar ne Veton Surroi 2003
https://www.ballikombetar.info/baca-adem-gjerat-qe-i-thash-dhe-qe-desha-te-ti-them-duke-zbritur-ne-aeroportin-e-prishtines-ne-mars-1999/?fbclid=IwAR0kbr6RcHvNz_n5ktYt2pzGFH_6NmTpU1RYQzmsA75Oe4oDATxuxD_S-Ik
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Kush vrau shqiptar   Dim 6 Jan - 18:22

Kush vrau atdhetar ne emer te uçk es kinse si ushtri çlirimtare
Me parollen kinse po i vrasim tradhetaret?

Veton Suroi nuk mbajti zi kur u masakrue familja e Adem Jasharit as e Tahir Zemes,nje njeri tallat i Sorosit dhe kopil i Rankoviqit e qe shitet si njeri qe tjerr holle me trurin e tij.

Kush i vrau keta;=

Adem Jasharin   =
Ismet Jasharin    =
Sebahate Tolen, =
Besim               =
Drinin               =E vrau Ekrem Rexhen vrau?Sali Veseli denohetn ndihmes Halil  Qadraku 
Ahmet Krasniqin= Dritan Avllaj.
HalilGashin        =
Mirjeta Kapllanin=
Sofije Tafen.      =
Zahir Pajazitin    =
Telin                  =
jusuf gervallen    =
Xheva Lladrovcin=
Harun Aliun        =
komandant Shpendin=
Elvis Pisten             =
Azem Hajdarin        =
Komandant Arbenin =
Xhezair Shaqirin plagosur =
Sebahate Tolen= E vrau ,Truproja e Ramush H.Bedri Krasniqi vrau Sebahate Tol,Isuf H.
Isuf Haklajn   =e vrau Bedri Krasniqi 
Selman Kuqin  =e Vrau Xhabir Zharku e rrëmbeu, torturoi ushtar te farkut
Kush e plagosi Sahit Jasharin?
Kush e vrau Mehe Uke shpiunin?
Kush e Kindapoj Behadin Allaqin?=Rexhep Dina quhej ai I Celines .
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Nenshkruesit e Rambujes dhe dredhinat e uçk es
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: