AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Pushtuesit vine e shkojne si edhe populli,por kombi do jete

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Pushtuesit vine e shkojne si edhe populli,por kombi do jete   Lun 7 Jan - 2:11

[ltr]Pushtuesit vijn e shkojn,edhe popujt shkojne e vijne,por Kombi shendrrohet ne lesh e zi.[/ltr]

[ltr]çka dallim kombi prej shtetit?Neqoftese nderrohet populli i ati vendi çka behet ore njeri ipagdhendur e qe shitesh i ditur?[/ltr]
[ltr]Ne vitin 1881,Tradhetaret japin toka ilegalisht dhe njerez shqiptarn thote Avdyl Frasheri,pastaj europa po na mer çdo gje sepse ne jemi barinje.Populli nuk deshiron ti njoh tradhetaret.Politika shqiptare do te ndryshone nese femive tone neper shkolla ua tregojm historine e vertete.e tradhetareve.E gjere me tani ne histori kurr nuk u shkrua e verteta.Keta qe deklarojne do ta luftojm korupcionin,jan vete ata qe koroptohen..Kur lind njeriu nuk mund te thuhet se nuk dot bahet hero,tradhetar apo luftetar.Po nuk e mbajte ideolin ne koke ,njeriu ndryshon gjate jetes.Ramushi u shoqerue me kriminelat dhe u shendrrue ne tradhetar.Pra kaloj prej çlirimtarit ne tradhetar.Kredin e luftes e humbi Ramushi;Thaqi kundra shqiptareve ne biseda me Vuqiqin,nje dite do te thote ne emer te kosoves e shita kosoven.Zgjedhja e ketyre eshte bere ne menyren sekrete.Ka njerez qe votojne per interes koti.Nuk jan krenar njerezit qe i zgjedhin te vertetit.Albini eshte krenar mu zgjedhe,ska kurgja as nga ky.... .........................................................CIA Amerikane propozon t'u heqe dekoratat atyre qe kane mbajtur poste shteterore gjate periudhes komuniste, djemve te tyre bashkepunetoreve te Sigurimit dhe kolaboracionisteve? /cilet jane kolaboracionistet?Komplet qeverit shqiptare jan tradhetaret shqiptar.Kan zen rrenje dhe ska force qe i hek qafes.[/ltr]

[ltr]Fati i mjere i Shqiperise e cila historikisht, por padrejtesisht po drejtohet dhe orjentohet nga mentaliteti komunist, prandaj edhe punet e Shqiperise kane ecur gjithmone keq e me keq. [/ltr]
[ltr]Nga ky mentalitet dhe kjo fryme kriminale, iu dhane titujt dhe dekoratat, krimineleve, te shiturve, te pabeseve, te paditurve, injoranteve, kemish-zinjve, partizaneve kriminel,'(uçk e cila partizanin Fadil Hoxhen e varrosen si çlirimtar), antareve te partise fashiste, me pas antare te denje te partise kriminale komuniste, te partise se punes, sot partia socialiste,levizjet e LPK es,qee udhehoqen uçken..[/ltr]
[ltr]Kolabracionistet me te medhenj te fashizmit dhe nazizmit ishin komunistet, kur moren vesh dhe e kuptuan se pushteti do ju kalonte kriminelve komunist ata hoqen kemishat e zeza te fashizmit dhe vendosen yllin e komunizmit, [/ltr]
[ltr]Pushtuesit vine e shkojne edhe populli,vjen e shkon,por kombi do jet perehere.Po nese nderrohen popujt dhije kombin,çka e kupton fjalen komb zotro jote?[/ltr]

[ltr]=68.ARAUHK9nCkjkH9NtVLqTh1AFKhTs1QceA7r8t0MKo5g31uY1pSzguR4HlZJYnyXhQtL7qiF_KA-fsMRJqd4akQaQajISJ8ASvaOwuv9A-oLEHx5CTA4DaLnvZHfWYPqhNj9uHFRvCm779YOtwMSOWM0kt9kuQ9eh-cbDciFivBOAkCuT5pP5tS0WVeVVZ3OWkykDF9gmUb5On9PknKANIc60iOH24ewuZnJ89wSkUaPrpuBZ1fSh5JF2hm0SmhDWSCAfGcqnhwFnHc5WiZUNc1C2-23UoCMeQ_ECwAaPr6Rn2vl4B7pmqdmtc473rbu-Km8RIUqJo0qdWyKafarB9r1by6In]

=68.ARAUHK9nCkjkH9NtVLqTh1AFKhTs1QceA7r8t0MKo5g31uY1pSzguR4HlZJYnyXhQtL7qiF_KA-fsMRJqd4akQaQajISJ8ASvaOwuv9A-oLEHx5CTA4DaLnvZHfWYPqhNj9uHFRvCm779YOtwMSOWM0kt9kuQ9eh-cbDciFivBOAkCuT5pP5tS0WVeVVZ3OWkykDF9gmUb5On9PknKANIc60iOH24ewuZnJ89wSkUaPrpuBZ1fSh5JF2hm0SmhDWSCAfGcqnhwFnHc5WiZUNc1C2-23UoCMeQ_ECwAaPr6Rn2vl4B7pmqdmtc473rbu-Km8RIUqJo0qdWyKafarB9r1by6In]


=68.ARAUHK9nCkjkH9NtVLqTh1AFKhTs1QceA7r8t0MKo5g31uY1pSzguR4HlZJYnyXhQtL7qiF_KA-fsMRJqd4akQaQajISJ8ASvaOwuv9A-oLEHx5CTA4DaLnvZHfWYPqhNj9uHFRvCm779YOtwMSOWM0kt9kuQ9eh-cbDciFivBOAkCuT5pP5tS0WVeVVZ3OWkykDF9gmUb5On9PknKANIc60iOH24ewuZnJ89wSkUaPrpuBZ1fSh5JF2hm0SmhDWSCAfGcqnhwFnHc5WiZUNc1C2-23UoCMeQ_ECwAaPr6Rn2vl4B7pmqdmtc473rbu-Km8RIUqJo0qdWyKafarB9r1by6In]Arber Gashi
=68.ARAUHK9nCkjkH9NtVLqTh1AFKhTs1QceA7r8t0MKo5g31uY1pSzguR4HlZJYnyXhQtL7qiF_KA-fsMRJqd4akQaQajISJ8ASvaOwuv9A-oLEHx5CTA4DaLnvZHfWYPqhNj9uHFRvCm779YOtwMSOWM0kt9kuQ9eh-cbDciFivBOAkCuT5pP5tS0WVeVVZ3OWkykDF9gmUb5On9PknKANIc60iOH24ewuZnJ89wSkUaPrpuBZ1fSh5JF2hm0SmhDWSCAfGcqnhwFnHc5WiZUNc1C2-23UoCMeQ_ECwAaPr6Rn2vl4B7pmqdmtc473rbu-Km8RIUqJo0qdWyKafarB9r1by6In&__tn__=-R]11 décembre 2018, 22:28 · 

Për luftën e uçk es,janë bërë angazhime konkrete, shumë kohë para se LPRK t'a ndërronte emrin në LPK. Bile, edhe e ashtuquajtura "Marrëveshje e Cyrihut mes PS dhe LPK", nuk ishte asgjë tjetër përpos reakcion i organizuar për interesa puçiste e aspak çlirimtare.[/ltr]
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Pushtuesit vine e shkojne si edhe populli,por kombi do jete
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: