AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Rasti i skenarit te Kumanoves

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Rasti i skenarit te Kumanoves   Lun 14 Jan - 2:06


Haxhi Kui
14 janvier 2016

Xhelal Selmani Toplana,,a jane te verteta keto fjalet e komandant "Malisheves"ka po deklarone?
Dikush na shiti, kur na suloi policia ne ishim n gjum
Po I kthehem ngjarjes s luftimeve n Kumanov m 9 e 10 maj t vitit 2015.
T gjitha kto q I prmenda m lart jan arsyet q Uk-ja, ka filluar me u riaktivizu. Inciativn pr kt e kan marr Mirsad Ndrecaj dhe Beg Rizaj, gjasht muaj kan punuar pr kt mobilizim.
Por me rndsi sht t cekt fakti se ky mobilizim i tyre sht br me krkesn e mijra shqiptarve t Maqedonis, duke krkuar q sa m shpejt me u organizue pr ti dal n mbrojtje popullats shqiptare. Pasi ky shtet, pas bombave t Zaevit po shkonte drejt destabilizimit dhe ne n baz t urdhrave t Shtabit t Prgjithshm sht dasht t mobilizohemi n heshtje dhe t qndrojm e t presim momentet se kur duhet t dalim n sken. N kt grup ka pas m shum shqiptar nga Maqedonija se sa nga Kosova. Por vendort ditn si t shmangen nga luftimet pasi q e dinin terenin, ndrsa ne u zum nga policia maqedonase.
Por n kt rast dikush na shiti ,dikush e shiti idealin kombtar! Ne u zum n gjum dhe nuk u mbrojtm nga shfarosja, sepse mbi nj mij forca speciale me rreth 800 veta na rrethuan. Ata nuk kishin marr urdhra pr arrestim por pr eliminim fizik dhe kjo dshmon qart q si kan ardh policia kan filluar sulmet me rafale, me bomba, me 5 automobila ,me mjete t rnda ,arm t kalibrit t madh dhe filluan edhe djegjet e shtpive . Me do mim me do kusht jan munduar me na eliminu ,jo me na arrestu ,ne jemi mbrojt sa kemi mundur.
fare ka biseduar Mirsad Ndrecaj me Ali Ahmetin?
Deri sa ne ort e dates 9 maj, mngjes, Mirsad Ndrecaj ka bisedu me Ali Ahmetin, ka krku prej tij mu ndal zjarri nga policia sepse mund t ket civil t vrar apo mund t vritn edhe shum t tjer.
Ali Ahmeti i ka thn q po kqyri ka po mund t bj e Mirsadi ka krkuar q edhe ne t trhiqemi e nse sht e mundur t dorzohemi te autoritetet e Kosovs. N kt pyetje Aliu i ka thn q un nuk mundet me dhn premtime sepse nuk u beson ktyre policve maqedon dhe se mund t na vrasin. Por pas ksaj bisede prve se nuk sht ndal sulmi i Policis , kto sulme sa vinin e shtoheshin me ashpr, deri n ort e mbrmjes.
Mirsad Ndrecaj e Sami Ukshini kan rn n lidhje me OSBE-n dhe kjo e ka ndal aksionin policor. Dhe m pas jemi dorzu, deri n momentin e dorzmit ton nga tant jan vrar 5 veta, gjersa nj nga tant ka br vetvrasje duke mos e prballuar presionin luftarak q zhvillohej n 5-10 metra e q katet e shtpis sipr nesh digjeshin. Kati posht ku ishim, vinin zhurmat nga t gjitha kalibrat rafaleve pa ndal e nga 3-4 granata dorsh njihersh hidheshin n drejtim tonin. Ka qen e pamje e tmerrshme. Un nuk kam prjetu nj luft t till edhe pse kam marr pjes n shum beteja n Kosov e n Maqedoni, por kjo ka qen kryekput kurth i prgaditur nga shrbimet sekrete t ktij shteti pa dijenin ton. Por dikush nga tant ka bashkpunu me kto shrbime sekrete maqedonase. Dikush mendon q si u b e pse u b q ndodhi kjo, a mos ndoshta kok me vete sht fillu mobilizimi?
Jo vllzr e motra, sipas asaj ka m ka thn Mirsad Ndrecaj e edhe q e kam par sht marr plqimi i shum politikanve shqiptar n Kosov e Shqipri, po ashtu edhe i shum veprimtarve n Maqedoni e t m se 90% t veteranve".albeu.com
Shtuar m 13/01/2016, ora 11:12

[size=11]4Bajram Shabani, Sabrit Gashiet2 autres personnes

12 commentaires

Jaime
[/size]
Afficher plus de ractions

CommenterPartager
Commentaires • Xhelal Selmani ToplanaHaxhi Kuinuk jam Prokuror! e as nuk kam qen n luftime me Malishevn!,hetimet akoma nuk kan prfunduar nga gjykata ,Muhamet Krasniqi n qoft se di t gnjeje le t mbrohet tash!, nj porosi kam pr Muhamet Kasniqin kush e thirri ktu n Kumanov kur ata kan qen t mos mir ardhur ktu nga popullata e Kumanovs dhe rrethin!.Malisheva e din m s miri kush e ka tradhetuar Grupin!!, Nesrr prite deklaraten tjetrHaxhi Kuiku ka deklaruar M.Krasniqi se e vrtet sht qe kan kontaktuar Mirsadi dhe Beg Rizaj me Shrbimet sekrete Maqedonase,Haxhi Kuikush ka mbjelll ate edhe do ta korr. dhe mos nguto se nuk ka mbet as gj n kt bot pa u zbardh edhe puna e ksaj tradhetie t pes fisht do t zbardhet!, nj gj i kisha porosit komandantat atje n Kosov le t Shkojn njher Mitrovicn ta lirojn pastaj t vin tek ne n ndihm,sepse nuk sht reale kjo kshtu q kan br grupi!,me q e din edhe sorrat se si ka ndodhur rasti i 9 Majit!,mrekullira nuk ka ktu,edhe nj gjHaxhi Kuit kishe t qart se ne Republikn e ILIRIDES do ta bjm mos sot nesr!,por pa UCK. e ALI Ametit,dhe UCK e Kosovs,ne i kemi strukturat tona kush do n ndihme me na ardh Bujrum por ne ktu komandojm jo tjera struktura.
  5
  Supprimer ou masquer ceci


  • Haxhi KuiJu lumt penda o vella,Xhelal Selmani Toplana,se kurr ma mire nuk keni fole.Pajtohem me ju plotesishte,.Ma pare eshte dashur me lirue oborrin tone e pastaj me lirue oborrin e vellaut tjeter.Po e di shume mire se ku e keni mendimin i nderuariXhelal Selmani Toplana.Mallkuar qofshin shpirt shitesat.Ilirida ka djem qe munden edhe vete ta luftojne shkaun,e kush do tju vjen ne ndihme si ushtar le tju vjen e jo tju komandaje,pa e njohur terenin,dhe mentalitetin e viseve te juaja.Ju lumt , po ju them.
   2
   Modifier ou supprimer
 • Asim SaliuMbrojtja juridike e te arestuarve ne rastin e Kumanoves do te jete me e lehte, nese te burgosurit "deklarojne" se kane ardhe sikur "mercenare" dhe FAJI do te i mbartet ( strukturave te shtetit Maqedon, VMRO-BDI ). Qe i ka paguajte per te mjegulluar, situaten e krijuar nga "bombat" e Zaevit, dhe interesit te LIDEREVE nga Kosova te cileve ju kanoset Gjykata Specijale - pra eliminimi i DESHMITAREVE TE MUNDESHEM..!
  2. Neqoftese mbrojtja e te burgosurve "konstruktohet" se kane ardhe per MOTIVE TE LARTA TE LIRIMIT KOMBETARE, atehere burgu i atyre do te jete LARTE, dhe ne sherbim te mbrojtjes se ( PA-FAJESISE SE PUSHTETAREVE - VMRO-BDI ).?.!
  Ne opcionin e dyte, implikohet edhe POLITIKA ZYRTARE e Shqiperise, Kosoves dhe "super tradhetija" e SHUMICES SE USHTAREVE VENDOREVE QE PASKAN DEZERTUAR - sepse e kane dijte terenin??? Menyra e DYTE "patriotike e mbrojtjes" i FAJESON "maqedonet" por AKTIVIZON 1000 faje dhe eshtje te tjera...
  1
  Supprimer ou masquer ceci

 • Hamdi Ndrecaj.Vetem tri. pytje per te gjithe nese kishte shtab te pergjitheshem ateher ku gjendet tani aj shtab ...dhe se dyti kiush ishte perfahqesues politik i grupit te UCk .kishe apo skishte nese kishte kumbeti aj tani ..dhe 3..nese kane qen te njoftuara qendrat nderkombetare te vendosjes siq eshte Shba ..aekziston ndonje dokument .per ato takime apo thjesht .Shba .po punoka gjera te pa protokoluara ..
  1
  Supprimer ou masquer ceci


  • Xhelal Selmani ToplanaUshtar vendor nuk ka pasur n luftimet e Kumanovs,le t cekun vetm 1 person Malisheva se kush,me q paska filluar t deklaroj, e pyes Malishevn Cili nga ushtart vrau veten dhe pse vrau,mos t tregojn ai prralla ktu ,se nuk paskan mundur ti rrezistojn luftimeve,cili ushtar ishte q bri vetvrasje Malishevski!? trego si e futt dhe kush e futi Nusret Kaloshin n valle t dreqit.
   2
   Supprimer ou masquer ceci

  • Haxhi KuiXhelal Selmani Toplana,He medet,ka deshmitar qe e dijne por ju ka hyre friga nga e verteta,per kete historia do na perseritet.Kur behet nje lirimtar me dhene nga burgu mesele mazamakeq me arsyetue veten...
   1
   Modifier ou supprimer

  • Haxhi KuiXhelal Selmani Toplana,mua nje ushtar i cili gjindet ne burgNasuf Beqiri Kaaki,me ka thene se Nysretin e ka ma copa copa granata nuk ka ba vetvrasje.E kisha luteNasuf Beqiri Kaaki,qe te tregon hapur si ka qen rasti i Nusret Kaloshit?Ky deklaron qe e kan mashtrue.Ka dika qe nuk guxon me tregue por e kisha lut pse mos me tregue realitetin,le ti thojm stop tradhetareve,qe mos ta marrim ne qafe te ardhmen e femive ton.Neqoftese e tregon realitetin ,e kisha lut avokatin qe ta nxjerri nga burgu.E kam te inqizuar biseden mbi nje oreshe,dhe ja dergoj avokatit si deshmi qe te lirohet nga burgu.Une si jurist i di rregullat e grupeve guerile,Grupet guerile krijohen permes armikut,siq eshte rasti ne kosove,lugine dhe ne iliride.Ne kosove pa ndihmen e Milloshit mallo morgen ishte krijue uk.E njejta gje ne luginen e Presheves dhe ne maqedoni.Por keto gjana ushtaret nuk i dijn,ushtaret dhe populli jan viktima qe te zvoglohet numri i dy paleve kudershtuese.Keto i njeh ma mire se une profesori i se drejtes nderkombetare publike Zejnullah Gruda ,Arsim Bajrami kungulli,Ismet Saliu,Hajradin Kuqi kuqka qe e mshef realitetin.Zejnulah Gruden e keni ne video e kam qit hapur biseden me te kujt ja rrok truri ska koment.NeqofteseNasuf Beqiri Kaakie tregon realitetin e skenarit,ky djalosh ka me qen qelsi i realitetit qe tradhetise te thojme stop,nje tradheti e shqiptareve mija vjeqare.Neqoftese frigoheni,apo mendoni te heshtni,edhe keto dmth sipas nderkombetareve se nuk jemi lirues.Por jemi nje popull tradhetar qe nuk e meritojna lirine.
   Modifier ou supprimer

  Rpondez...

 • Asim SaliuPerseri "forte dyshoj" qe edhe atje ne burg, ky eshte i "shantazhuar" ashtu te shkruaje.! ose ka "ndonje presion" tjeter per te MBROJTE pushtetaret .!.?.
  Asnje "komandant" i organizatave lirimtare, nuk i "koncentron" ushtaret **NE NJE VEND**, por i shperndane neper grupe, ne distanca, prej nga munden te PERKRAHIN ME ZJAR NJENI TJETRIT- grup.!
  3
  Supprimer ou masquer ceci


  • Xhelal Selmani ToplanaAsim Saliu mendjen Shpat e ke!,ky pis Malishevski i bn t gjitha,po ky kodosh ka qen n dijeni se Mirsadi dhe Begu kan kontaktuar me DBK ,po pse u fut ky patriot pra n luft!, pastaj puna e amerikanve kush ishin ata Amerikan emrat pse nuk i dfton!,...................... Nj prgjigjeHaxhi Kuit kt letr Malishevski e ka shkruar bashk me DBK! .
   1
   Supprimer ou masquer ceci

  • Xhelal Selmani ToplanaAsim Saliu mos e harro kt kurr nga un Pushtetarin m t madh e ruan Menduh Vojvod UDBashin. ky sht gishti m i madh i skenarit.
   1
   Supprimer ou masquer ceci

  • Haxhi KuiAsim saliu,shume me vend e keni cekur.
   Modifier ou supprimer

  • Haxhi KuiXhelal Selmani Toplana,une po e marri mire vesh,por ju o vella nuk keni kujt tja tregoni te verteten se ende me te verteten nuk deshirone ky popull te ballafaqohet.
   1
   Modifier ou supprimer
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15367
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Rasti i skenarit te Kumanoves   Lun 14 Jan - 2:07

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Rasti i skenarit te Kumanoves
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas rpondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: