AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Naimi eshte inspirue te shkruai nga

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Naimi eshte inspirue te shkruai nga   Dim 16 Sep - 3:37

http://www.google.fr/search?hl=fr&q=naimi+eshte+inspirue+nga&meta=


Mevlana 30 shtator 1207 nė rajonin e Khorasan ndodhet brenda kufijve tė Afganistanit sot, ka lindur nė Balkh.
Babai i Mevlanės ėshtė njė nga shquar tė qytetit tė Balkh nė shėndetėsi 'Sulltanit nga dijetarėt' Hussein Khatib ėshtė djali qė ka marrė titullin e Veled. Nėna ėshtė e bija e Belh Emiri Rukneddin, Mutine Hatun.
Sultanü'l-Ulema Veled, disa ngjarje politike dhe u detyrua tė largohet pėr shkak tė Balkh pushtimit mongol qė vjen pėrballė. Sultānü'l-Ulemā Anėtarėt e familjes dhe miqtė e ngushtė nė 1212 ose 1213 ...


Derničre édition par Perparimi le Mar 3 Oct - 4:05, édité 1 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Naimi eshte inspirue te shkruai nga   Dim 16 Sep - 3:39

skendegjoni

2005-12-12 10:17:06

Per te gjithe po flasi:Kurkushi mbeti kerkushi,se fjalet e tija me se te vertetakerkush nuk ja besoi,dhe per kete ate ka dite te tera qe nuk shruan!Pse sepse e ka pare qe tere njohurit qe ua dhurone,ju e perbuzni
me aroganti,nje njeri si kurkushi i duhet shqiptarise si shpetimtar dhe nje udherrefyes per ne ne rrugen
e njereziseqe i duhet popullit shqiptar!Dhe me keqardhje me vjen qe e ka nderpre,pore prape them mire ka bere,sepse vetem paska shpenzue pa lidhje kohen,me askend.

Une po u them ne vend te kerkushit,se Bibla ,kurani, tura e rypa ,eshte vepra e Sami Frasherit Shqiperi ēka qene ēka eshte dhe ēdo te jete!

Naimi si POET eshte i inspirue ne Mevlan Xhelaledin Rumin

Sikur Kurani nga Bibla
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Naimi eshte inspirue te shkruai nga   Dim 16 Sep - 3:50
1207-1273)


Derničre édition par le Dim 16 Sep - 4:14, édité 1 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Naimi eshte inspirue te shkruai nga   Dim 16 Sep - 4:09


...............................................................
Kujdes kete msheftesi kerkujte mos ja trego!
edhe nese mbreti te kerkon ,mos ia trego
dhe nese e mbane kete msheftesi
ke mundesi qe gjere tek cili te arrish ma shpejte
................................................
Msheftesija eshte si fara qe mbillet nene toke
dhe nise ngadale te gjallerohet
dhe te bine mbi toke .
Ku se pari bima e qete koken dhe nis te gjelberohet
e gjallerohet duke e rrite veten.
.........................................................
Pra sa ma teper qe e mbane msheftesin ,ma shpejte ja arrrin qellimit tend.
Kjo ka te beje sikurse bima qe mbeshtillet me dhe dhe tjeter kush nuk e din se ēka ka ,nje dite bima do e arrine gjelbrimin ,edhe ju si bima do arrini qellimin nese mbani sekretet e juaja per vete.
........................................
Pra sekreti i fares eshte nene dhe,nga sekreti dele gjelbrimi.,Edhe ju nese e keni ndonje plane sekret,dalngadale nje dite do tja arrini qellimit me rezultate te duhura.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Naimi eshte inspirue te shkruai nga   Dim 16 Sep - 5:10

https://www.youtube.com/watch?v=i6kOSKwOEZYAgron Shala Nuk e kanė thėnė kot: " Zėri i poetit, ėshtė zėri popullit " Nė ēdo kulturė dhe tek ēdo popull, ajo qė populli ndjenė dhe pėrjeton, ėshtė poeti, ai i cili e shpėrndanė me penėn e tijė. 
Gjithsesi, poezitė e Naimin jan edhe sot aktuale


J’aime
 · Répondre · 
2
 · 2 h
Gérer


Valbone Shehu Tė lumtė Lirim Gashi,bash ne muaj te Madh' te Muhatemit,kur eshte ba lufta e QERBELASE... O sa bukur tregohet ne HADIKE... per qafirat e atehershit dhe te sotit, qe ushqehen me gjakun e njeriut... farė e zezė...


J’aime
 · Répondre · 
1
 · 1 h
Gérer


Lirim Gashi O Ibrahim Kelmendi ti a po i lexon mė vėmendje fjalėt e mia apo urrejtja e verbėr dhe intoleranca ndaj besimtarėve as kėtė gjė s'po t'a lejon. Unė nuk besoj nė religjione por besoj nė tė mbinatyrshmėn dhe ekzistencėn e pėrshkallėzimit tė vetėdijes nė p...Voir plus


J’aime
 · Répondre · 1 h
Gérer


Agron Shala Lirim Gashi. Mos u merr me tipat si Ibrahimi, Bajrami e Bardhi. Ata kan misjon dhe nuk munden ndryshe


J’aime
 · Répondre · 1 h
Gérer


Lirim Gashi Jo jo, pėr Iben e di qė tė vetmin mision nė kėtė botė e ka marrė nga Luciferi, andaj po pėrgatitet qė t'i vizitojė 72 Hyritė nė xhenet por vetėm pėrkohėsisht dhe sa pėr t'a informuar shefin e tij a janė aq tė ėmbla siē po pretendojnė Shefqetat dhe sherbetorėt e tyre hahahahaha...


J’aime
 · Répondre · 
1
 · 1 h · Modifié
Gérer


Ibrahim Kelmendi Ok, i "mbinatyrshem". Ke mundesi ta prezantosh te "mbinatyrshmen" Tende, qe e beson?


J’aime
 · Répondre · 1 h
GérerLirim Gashi a répondu · 3 réponses · 1 h


Ibrahim Kelmendi :
Lirim, paske bere "fizkulture" te shkathet per te arsyetuar mos shpejgimin e te "mbinatyrshmes", sikur nuk do e t'u ka ndaluar, por ne fakt vetem se ke kamufluar pa mundesine per ta shpjeguar.
Nuk je Ti i vetmi, jane miliona, qe besojne e nuk dine ēka besojne. Dikush "zotin" dhe kur e pyet, si e koncepron ai zotin, ze te prezenton mendesine e deshirat e veta, krejt te ndryshme me "zotat" e Bibledh dhe Kuranit.
Ndersa edhe kjo "mbinatyrshmeria" Jote duhet te jete "pakete" iluzionet e fantazish, qe burojne nga mendesia e deshirat Tua.
Edhe e "natyrshmerija" eshte treminologji relative, varet nga mendesia e atij qe e perdor.


Derničre édition par Perparimi le Mar 3 Oct - 6:31, édité 1 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Naimi eshte inspirue te shkruai nga   Mer 17 Déc - 6:41

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Naimi eshte inspirue te shkruai nga   Mar 3 Oct - 4:07

111


Derničre édition par Perparimi le Mar 3 Oct - 6:34, édité 1 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Naimi eshte inspirue te shkruai nga   Mar 3 Oct - 6:11

[ltr]I kam lexuar une keto Haxhi , ceshtja eshte kur thuhet se ka identitet te ndryshuar duhet nje argument , po e marrim keshtu psh kur une kam shkruar per Raifib kam dhene te dhena konkrte per rastin[/ltr]
[ltr]ekam spjeguar me informator me rrethana si ka ndodhe me takime qe i kemi pas me strehim te tij me kalimin e kufirit et
une jam ftofe krejte ska kush me qe ndryshon dicka
CILI ESHTE KUPTIMI NDERMJET INSTITUCIONALISTIT DHE KORUPCIONISTIT ??
NASER RUGOVA E ARSYETON VENDIMIN E LDK se PER TE HYRE NE KOALICION PUSHTETOR BASHKE ME PDK ne GJITHASHU INSTITUCIONALISTE ;.KONCEPTI INSTITUCIONALIST DHE KORRUPCIONIST ESHTE KARAKTERISTIKE E PERBASHKET E KETYRE DY SUBJEKTEVE ! TIPIKE NJE FJALOR DEMAGOGJIKE I RUGOVISTEVE
LLOGARITNI TANI E TUTJE NE PUSHTET DY PARTI HAJDUTE DHE TE KORRUPTUARA SE SA TE DEMSHME DO TE JENE PER INTERESAT E POPULLESISE DHE POLITIKAVE SOCIALE TE SHTETIT TE KOSOVES ?! . NUK MUNDEM TE KALOJ SHKARAZI PA I THENE EDHE DY FJALE PER PRODUKTIN DHE DERIVATIN NEOTITIST TE SH.P. UCK se , DREJTORISE POLITIKE DHE TE LPK se ---HASHIM THAQIN SI BASHKEPUNTOR I HAPUR I TITIZMIT DHE SIMBOL KRYESOR I NDERTIMIT TE SHTETIT TE KORRUPTUAR NGA PDK DHE VETE AI !
jam Ilegal i moqem une Haxhi
nga viti 1979 kur kam qene ne Therande ne gjimnaz
e ke pare i kam qite ne mat me Raifin keta profiterat e luftesA eshte Aziz Morina nga Reshtani kusheri i Afrim Morines ? Morinet ne Reshtan jane fis i gjere dhe ne vitet e 81 kane pas marre koxha shume ne Demonstrata .
Bajram Bekteshin e njof mire eshte kusheri i Rahim Bekteshit , Rahimi dhe shoqja e tij ne Tirane ka ndejte te miku dhe baxhanaku im ne Tirane
Raifi mbiemrin nga Doberdelani e ka Gollopeni ne Shqiperi e ka nderrue ne Gashi[/ltr]
[ltr]Raifi eshte nga Doberdelani[/ltr]
[ltr]ti e duke fole per ata te Librarise afer ures qe kane pas librarine ata jane nga Studencani
e pskeni que davran me Bajram hotin hahahhaa
jam duke i lexuar komentet e juaja[/ltr]
[ltr]e pabesueshme eshte a?! Une kam pas si me te thene rast dhe fat me i percjelle ngjarjet qe nga vitet 1979 , prsh nese te kujtohet ajo libraria e vjteter ne Suhareke[/ltr]
[ltr]ja kam ndegjuar emrin ,jo se kam njohur
une e kam njohur Kadri Veselajne e Reqanit ,Kadri Balen e Doberdelanit ,Raif Gollopenin e Doberdelanit[/ltr]
[ltr]Jo , ekane provuar edhe do tjere por i kam quar ne RR te sames njerin prej tyre Halil Qadrakun[/ltr]
[ltr]ne lidhje me keta Bujat per korrupcion ka qene muhabeti dhe po me shkruan se do te kujdeset personalisht per mua , i thashe ike ore Nip shkau se dajte i ka sllave
eke andej ne France me duket[/ltr]
[ltr]eshte nga Radostja e Rahovecit[/ltr]
[ltr]po po eshte bir shkine ,[/ltr]
[ltr]kete thuja nese te lajmrohet ndonje here se je nip sllavi[/ltr]
% ESHTE E SAKTE PER HALILIN
Rastesishte e kam gjete kete shkrim te Avdiut thashe ta dergoj se me disa gjera po me befasone te cilat po publikone , e pashe edhe te une ku ke komentuar per Reshat Badallajn dhe Avdiun ne lidhje me Shpendin qe ka lidhje me Isa Mustafen
16/10/2014 20:19
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Raifi ne tiran nuk shkoje qe te beje biznes po ai atje shkoj per shkake te veprimtarise se tije qe armiku e kuptoj permes disa shqipe folesve , se ai ishte betuar per ta zgjidhur qeshtjen kombetare , ai atje e organizoje furnizimin per luften e armatosur dhe ushtrine qlirimatre te kosoves dhe i cili nuk u ndale per as edhe nje moment , ne aleancen per ardhmerin e Kosoves nuk hyri aty po ai qe njeri prej themeluesve te kesaj alenace bashke me shokune e luftes qlirimtare Z.Ramush Haradinaj i cili edhe sot eshte kryetar i kesaj partije , kurse sa i perket kujtimit per te nuk ka nevoj kujt ti kujtohet se ai eshte ende gjalle edhe pse ka te atille qe nuk deshirojn qe ta shohin por si do qoft ai eshte njeri prej figurave me te qmuara kombetare ....me respekt Kurbi


Haxhi me eshte dashte te i largoj qe disa me kan ofenduar dhe ne raste te caktuara jane treguar edhe dyftyresh , psh, diku ne debat me kishte fyer njeri indirekte ndersa personi iks te cilin e kam pas mik ne Fsb ja ka bere Like , tjeter disa i kam pas me me emra te vertete , tjeter disa i kam larguar per oportunizem politike dhe perkrahes te Pdksse ka pas raste kur i kam pare ne klikime te faqja e Hashimit e kendej shiteshin se jane kunder , tjeter ka raste kur psh une ne nje rast jam trajtuar se gjoja po gjeneralizoj ne debate dhe po e sulmoj komplet Uck dhe LPK ne , edhe kete kategori disa i kam larguar ,ma speciale njeri me heret po me thote se jam njefare islamisti !!!!! Ky me beri edhe une te quditem ,me kete rast e kam pyetur nje shok te fese katolike , ke verejte se une jam ndokund islamist fanatike , te ka qeshe me hhahahhahahaha etj
[ltr]e kan provokuar Serbia bene plane 5 deri 10 vjeqare[/ltr]
Kuēi


[ltr]Akademik Hajredin Hoxha tha se ne e kemi zgjidhur ēėshtjen nacionale mė sė miri nė botė.Nga ana tjetėr, akademik Hajredin Hoxha tha se nė botė ekzistojnė dy lloje tė socializmit: socializmi dogmatik i Shqipėrisė dhe socializmi vetėqeverisės i yni. Mua nuk mė ėshtė e qartė se cilit lloj tė socializmit i takojnė p.sh., BRSS, Kuba, Koreja Veriore, Kina, Vietnami, dhe tani Angola e Etiopia, si dhe njė numėr i tėrė vendesh qė veten e konsiderojnė socialiste?

Ukshin Hoti (Lubjanė - Qershor 1990)[/ltr]
[ltr]Kush ėshtė Ukshin Hoti
Ukshin Hoti u lind mė 1943 nė Krushė tė Madhe. Shkollėn fillore (tetė vjet) e mbaroi nė fshatin e tij, ndėrsa Shkollėn Normale (pesė vjet) e kreu nė Prizren edhe nė Prishtinė. Mė pas vazhdoi studimet nė Zagreb nė Fakultetin e Shkencave Politike, ndėrsa ato pasuniversitare nė Beograd, drejtimi i Marrėdhėnieve Politike dhe Ekonomike Ndėrkombėtare. Pasi jep dorėheqjen nga posti i Ministrit tė Jashtėm tė Kosovės shkon nė SHBA, pėr t‘u specializuar nė Universitetin e Ēikagos, tė Harvardit nė Kembrixh-Boston dhe nė Uashington D.C.

Qė nga fillimi i viteve ‘70 e gjer nė rėnien e tij nė burg 1981, ka ushtruar disa funksione me peshė tė veēantė politike e arsimore. Ka qenė anėtar i tė gjitha forumeve federale tė Jugosllavisė qė merreshin me politikė ndėrkombėtare. Nė Kosovė, pėrpos funksioneve politike, ka qenė edhe ligjėrues nė Fakultetin Juridik e Sociologjik. Ishte i pari politikan qė vuri themelet e marrėdhėnieve diplomatike tė Kosovės me SHBA-tė, me Shqipėrinė e me vende tė tjera perėndimore. Nė vitin 1981, ishte i vetmi qė e pėrkrahu hapur Republikėn e Kosovės, edhe si politikan edhe si intelektual. Qėndrimi i tij kombėtar e demokratik nė vitin 1981 ishte njė shembull i papėrsėritshėm pėr proceset demokratike nė hapėsirėn e Evropės Lindore komuniste. Nė atė kohė, Kosova bashkė me Poloninė filloi tė lėvizte drejt dritės, drejt njė tė ardhmeje tė natyrshme demokratike qė u takonte edhe popujve tė kėsaj pjese tė Evropės. Por shteti komunist jugosllav, me ndihmėn e pakursyer tė ish-establishmentit tė atėhershėm tė Kosovės nuk ngurroi ta dėnojė Unkshin Hotin me nėntė vjet burg. Pas daljes nga burgu, shteti komunist e izolon plotėsisht. Ndonėse ishte i braktisur prej tė gjithėve, sulmi ndaj tij filloi edhe nė pikėn mė tė ndjeshme tė njeriut. I shkatėrrojnė pa mėshirė familjen. Natyrisht, ky ishte njė mėsim i kursit tė famshėm dhe tė pashembullt tė shtetit tė kuq sllavė ku nuk mungonin as shqiptarėt e mjerė. I lodhur mė 1990, Ukshin Hoti vendos tė shkojė nė Lubjanė. Atje punon nė revistėn "Alternativa", "Republika" etj. Mė vonė nxjerr revistėn "Demokracia autentike" tė cilėn e drejton vetė. Por pas njė kohe tė shkurtėr i bllokojnė revistėn me metoda financiare. I papunė kthehet nė Kosovė. Nėn trysninė e studentėve tė Universitetit tė Prishtinės, pranohet mė nė fund nė fakultet, ku kishte qenė edhe mė parė. Mė 1993 e kryen edhe dėnimin e dytė pėr shkak se e kishte thyer kordonin e policisė speciale serbe te Bėrryli i Nagafcit me disa qindra bashkatdhetarė. Policia speciale serbe nuk kishte dashur t‘i lejonte ata qė t‘u bėnin homazhe dėshmorėve tė demokracisė tė rėnė mė 27 janar 1990 nė Brestofc. Nė prag tė zgjedhjes sė tij kryetar i UNIKOMB-it arrestohet sėrish, e kėsaj radhe dėnohet me pesė vjet burg, gjithnjė me arsyetime tashmė tė njohura tė shtetit kriminal serb.

Lufta nė Kosovė e zė Ukshin Hotin nė burg. Mė 16 maj tė vitit 1999 ai ėshtė parė pėr herė tė fundit nga shokėt e burgut nė Dubravė dhe po kėtė ditė, pra, njė ditė pėrpara se tė pėrfundojė vuajtjen e dėnimit, njė ditė pėrpara se tė mbushė pesė vjet burg. Ukshin Hoti ėshtė nxjerrė prej andej me dy pėrcjellės. Qė nga 16 maji askush nuk di asgjė pėr fatin e kėtij njeriu tė madh...

Ukshin Hoti...
Secila pyetje e Kadaresė pjesėrisht ngėrthen edhe pėrgjigjen. Mirėpo, me gjithė lehtėsimin qė ai ma bėn nė kėtė mėnyrė, nė disa nga pyetjet nuk mund tė pėrgjigjem nė mėnyrė kategorike, qoftė sepse njė gjė tė tillė nuk e kam tė mundshme, qoftė pėr shkak se nuk disponoj fakte materiale (por vetėm ato logjike) pėr tė qenė kategorik. Dhe, sido qė mund tė duket e habitshme nuk mund tė jem i plotė dhe as kategorik nė pėrgjigjet qė kanė tė bėjnė pikėrisht me mua: me burgosjen time, ose me vuajtjen e dėnimit nė burg.[/ltr]
[ltr]xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx[/ltr]

[ltr] Pėrgjigjet qė i dija me siguri, ose me njė shkallė tė lartė tė probabilitetit tani janė tė deklaruara dhe tė botuara nė forma tė ndryshme. Para gjykatės serbe nė Prizren deklarova se mė burgosi policia e Republikės sė Serbisė me kėrkesėn e njė pjese tė alternativės shqiptare nė Kosovė. [/ltr]

[ltr]xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx[/ltr]

[ltr]Shpjegova se shkaku i drejtpėrdrejtė i burgosjes sime ishte frika e qarqeve politike tė qendrave tė vendosjes (edhe nė Beograd edhe nė Prishtinė) se vendosja ime nė Prishtinė si kryetar i UNIKOMB-it do tė mund tė mė vinte nė pozitė pakėz mė tė barabartė me tė tjerėt dhe se nė kėtė mėnyrė do tė mund tė rrezikoja baraspeshėn, atėbotė tė vendosur tė forcave politike. Nuk kam ndonjė ide se si kėto deklarata kanė mundur tė reflektohen atje dhe as qė kam lexuar ose dėgjuar ndonjėherė pėr ndonjė demantim tė tyre. Megjithatė, pavarėsisht nga kjo, sot mendoj njėsoj sikur dhe atėherė. Nga ato qė lexoj nga shtypi dhe qė dėgjoj nga burime tė ndryshme, duket sikur zhvillimet ndėrkohė nė Kosovė i konfirmuan kėto deklarime, ndonėse e vėrteta ėshtė se nuk desha tė bėja elaborimin integral tė atyre pohimeve pikėrisht me qėllim qė tė mos ndikoja nė kėtė aspekt tė zhvillimeve nė Kosovė. Kėsaj i pėrmbahem edhe mė tutje. Ndėrkaq, atėbotė, unė vetėm dėshiroja ta provoja shpėrthimin e bllokadės gati totale qė ma kishin vėnė qysh nga dalja ime nga burgu i parė nė maj tė 1985-ės. Nė njė bllokadė tė llojit tė veēantė ndodhesha edhe gjatė kohės sė vuajtjes sė dėnimit me burg (1981-1985), sepse pushteti politik atėherė nuk mund ta pranonte faktin se nuk kisha pasur ndonjė lidhje me grupet e ndryshme politike qė i dėnonte dhe as me grupin me tė cilin mė dėnuan...

 Mirėpo, vepra e Ēershkovit tė ndjerė pėr mua mbeti dėshira e vetme e pangarkuar me sindromin antishqiptar tė arkeologjisė serbe[/ltr]
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15315
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Naimi eshte inspirue te shkruai nga   Jeu 5 Oct - 2:17

[ltr]Ukashin ne ate kohe kur ka qene ka qene kohe e liberalizimit ne pergjithesi ne jugosllavi nuk ka pas nevoje shume te jeshe pise i madh[/ltr]
[ltr]edhe ne Serbi kane disa forca liberale te cilat kane koperuar mire me shqiptar , psh Dushan Dragosavac , grupi i Nikeziqit ka qene pro Kosovese Republike etj[/ltr]
[ltr]

para vitit 19ß1 eshte fjala

une e di qe ai ska punuar ne ambasada

Ka qene vetem sekretar i MPJ te Kosoves


Kuēi
ne cilin vit?
dhe ne Aerike kur ka studjuar ne Havard dhe kur eshte kthyer nga Amerika menxi qe e kane pranuar ne pune si profesor ne universitet

vitet e 70
Skenderi bashk me Halilin u aktivizuan mė sė shumti nė kėto kanalet tjera, madje disa herė edhe e kaloi kufinin pėr nė Shqipėri e Maqedoni. Ka rrezikuar edhe kur ka shkuar nė Novi Sat pėr tė kontaktuar me njė kusheri tė vetin, i cili edhe qendronte mirė materialsht, qė pėr ēdo moment tė ishte i gatshėm pėr tė na ndihmuar dhe nė anėn tjetrė nėse duhet nxjerr informata edhe me para tė mos kursente.
Skenderi ishte angazhuar edhe nė luftėn ēlirimtare tė Luginės sė Preshevės, duke ndihmuar nė logjistikė dhe informim. Po tė njejtėn gjė e bėri edhe nė luftėn ēlirimtare nė Maqedoni. Nga Ai merrja informatat nga dora e parė pėr bėmat e luftėtarėve tė lirisė dhe moralin e tyre luftarak.
Nė Maqedoni, pėr tė kontaktuar me njerėz pėr hulumtimin e fatit tė profesor Hotit, i ndihmuan vėllezėrit Hoxha edhe me mjete financiare (me tė cilėt unė isha i lidhur nėpėrmjet vėllait tė tyre Remziut, pėr fatin e tė cilit besojė se ėshtė i informuar gjithė kombi). Njė ditė vjeshte na lajmėruan se Skender Hoti ishte vrar pranė shtpėpisė duke shikuar njė ndeshje futbollistike. Rrethanat nė tė cilat ėshtė vrar, pastaj ikja nga vendi i ngjarjes sė dorasėve dhe pėrplasja e tyre nė veturėn e policisė, e kėta nuk i ndalojnė fare, jep pėr tė kuptuar se vrasja e tij ishte e pėrgatitur.

[/ltr]
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Naimi eshte inspirue te shkruai nga   

Revenir en haut Aller en bas
 
Naimi eshte inspirue te shkruai nga
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: sport-
Sauter vers: