AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Ushtria e C.Llazarit dhe Ushria Kombetare Shqiptare

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Ushtria e C.Llazarit dhe Ushria Kombetare Shqiptare   Sam 13 Oct - 6:57

https://www.dailymotion.com/cluster/news/video/x36y4k_serbie-nous-sommes-prets_news

http://64.233.183.104/search?q=cache:3oH4qby13-MJ:meltingpot.fortunecity.com/sweden/111/Komente/A.Shkembi_kush_eshte_M.Zeka.htm+milaim+zeka&hl=fr&ct=clnk&cd=1
http://www.peshkupauje.com/serbia-kosova-dhe-be/2007/10/09/

lulian kodra thotë:
10 Tetor 2007 @ 12:19 am
Llukan, nuk e kuptoj ku qendron problemi yt? Kam frike se e ke nxjerre ate shprehje jashte kontekstit. Personalisht po me pelqeka jashte mase qendrimi dhe intervista e Berishes. Ate shprehje e kuptoj thjesht si heqje te pavaresise se Kosoves nga tryeza e bisedimeve midis Shqiperise dhe Serbise, pasi pavaresia e Kosoves nuk eshte ne dore te Shqiperise dhe aq me pak ne dore te Serbise. Pavaresia e Kosoves, sic eshte shprehur Berisha eshte ne dore te kosovareve, dhe pike. Prandaj, cfaredolloj marredheniesh qe mund te kete mes Shqiperise dhe Serbise, nuk mund te kushtezohen nga Kosova e cila eshte pale e trete.

Prandaj, qetesoni gjakrat. Eshte e drejta demokratike e Kosoves, e fituar me gjak, te jete e pavarur, si nga Serbia e madhe, dhe nga Shqiperia e madhe. Cfaredo qendrimi qe mohon kete te drejte per pavaresi, eshte qendrim antidemokratik. Berishes i jane drejtuar te gjitha keto shqetesime dhe eshte pergjigjur qarte dhe si duhet. “Zgjidhja e statusit të Kosovës është thelbësore për paqen në rajon dhe më tej.” Kjo nuk eshte demagogji, por e verteta mbi nje nevoje imediate, mbi te cilen te gjithe duhet te bien dakord.


lulian kodra thotë:
12 Tetor 2007 @ 6:24 am
“Hidhi nje sy listes te librave me te shitur te Tirana Times.”

Fiction eshte gjithnje me i shitur se faktet, dhe eshte e drejta absolute e fiction te thote, “Kjo histori eshte e bazuar ne ngjarje reale”.

“Shqiptaret po u nderrojne emrat te gjithe fshatrave me onomastike sllave.”

Cfare qendrimi duhet te mbajne Kosovaret ndaj serbeve e mbetur aty eshte pjese e kesaj fjale. Dhe nje qendrim te tille nuk duhet t’a mbajne.


Dernière édition par le Sam 13 Oct - 7:41, édité 4 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Ushtria e C.Llazarit dhe Ushria Kombetare Shqiptare   Sam 13 Oct - 7:02

O Milazim Zeka

Pse nuk i tubon burrat e Kosoves qe ne Rambuje te Frances e nenshkruan rezuluten 1244 qe Kosova te mbesi mbasandeje nere Serbi!!!!!!!!Dhe ketyre tu bene pyetje secilit veq e veq!!!
me te mira o Milaim Zeka
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Ushtria e C.Llazarit dhe Ushria Kombetare Shqiptare
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: