AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Krani a do te zgjidhet kryetar Begjet Pacolli

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Krani a do te zgjidhet kryetar Begjet Pacolli   Dim 28 Oct - 2:34Gjashte muaj mbas demostratave te vitit 1981http://www.diskutime.com/disk/thread.php?id=2426&faqe=13


Derničre édition par le Ven 28 Déc - 2:02, édité 2 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
AnnaNumri i postimeve : 10
Registration date : 11/12/2007

MessageSujet: Re: Krani a do te zgjidhet kryetar Begjet Pacolli   Mar 11 Déc - 18:05

as njihere kryetar behgjet pacolli nuk mund te zgjithet ne kosove ,ket kam bindje shum te medha ,dhe jam e bindur qe nga dal do ta shuj partin e vet jo shum large ,sa ti marrin njerzit ere mire se kush eshte .
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Krani a do te zgjidhet kryetar Begjet Pacolli   Jeu 13 Déc - 9:35


Anaa
Nuk e di sa mendon se Behxhet Pacolli nuk ke shanca me u ba kryetar kur ky eshte njeri miliarder,dhe se dine qe ky eshte pasurue ,ga OKB me detyra te posaqme!!!!Nese OKB,po due me thene nese KS i obligon Kombet dhe i cakton njerzit e posaqem qe te kryenin detyra te caktuara,po e marrim shembulle;Per me pavaresue nje popull,per me que popullin ne lufte,apo ne protesta e protestat te shendrrohen ne lufte,apo ta nisin luften,nuk kemi mundsi ti ndalim keta njerez,sepse jan ne mbrojtjen e KS,dhe as serbija,as rusija,as amerika as arabija nuk guxon ti vraj,apo ti lendoi keta servila te KS!!I vrajn nese u dalin nga binaret dhe detyrat qe iu jan caktuar!!!!Carin e Rusise e vrajten vetem pse e tradhetoi OKB.Pastai Napolonin e zunen si miun ne zgaver dhe e derguan ne ishullin e shen elenes dhe e helmuan me arsenik!!!Anaa lirin nuk duhet pritur nga jashte,por duhet populli te kete unin e madhe.
Pershendetjet e mija


Derničre édition par le Dim 16 Déc - 5:02, édité 1 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
AnnaNumri i postimeve : 10
Registration date : 11/12/2007

MessageSujet: Re: Krani a do te zgjidhet kryetar Begjet Pacolli   Jeu 13 Déc - 15:54

qe te behet kryetar i kosoves pacollin sja jep voten aj qe ka pak mend edhe nese ka miliona kosoves i duhen njerzit qe jan te devotshem jo te shitur ,edhe nese nuk kan milona ,behgjeti nuk ka senc poltik kush do ta ket sjell une mendoj se e suell rusi jo okb ne kosove per qellime te veta dhe me shum vota j nuk do te marr as ne zgjethjet e ardheshme ,qe do te vijn pas pamvarsisi se vendit ,por parashikomet e mija jan aj do ta shikoj veten dhe stafin e vet qe e ka nji staf po thuj debil ,shiko deputeten njimza emini qe ka ,dhe rita ajzerin ne do te jemi deshmitare kur te dalin ne qeveri nuk dijn dy plus dy sa bejn ,e le me te iniciojn ligje ose te vlersojn shikoja talin deputat makollin nji ibrahim gashi ka aty nga skenderaj vetem ne parti te tije ,kshilltari nuk vjen te vlej me te as por as te ulet me to ,keshtu e quej nji parti e cila ne te ardhem do te venitet nga dal ,nuk eshte afat gjate ,le ti ket miliardat edhe une mund ti bej ,ndoshta edhe me leht se jam femer po te shitem ,por une vdes dhe dinjitetin tim nuk e shes per lek as per dollora ,dhe nuk behem axhente e asnji poli ,rrij e varfer por me shiprt te pasur .
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Krani a do te zgjidhet kryetar Begjet Pacolli   Ven 14 Déc - 8:49

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Krani a do te zgjidhet kryetar Begjet Pacolli   Ven 14 Déc - 8:58

Anaa
Une per ju skam ēka te kundershtoi por Pacollin ne vitin 2001 e kerkonte interpolli amerikan per do pune financiare qe kishte pasur me banken ruse me Jelcinin ,dhe kjo kerkese arresti e amerikaneve u ndale,pse as vete se di pse ?E per Mimozen qe thuash e vertet eshte.Per punen e Pacollit eshte thelle e di mire por zani nuk po me shkon!
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
AnnaNumri i postimeve : 10
Registration date : 11/12/2007

MessageSujet: Re: Krani a do te zgjidhet kryetar Begjet Pacolli   Ven 14 Déc - 20:01

nuk mund te komentoj me shum ,mendimi jem eshte se duhet te ja lem kohes koha ti nxjerr te gjitha ,se kush eshte me cfar arsyje erdhi ky ne proses poltik kush e dergoj por kam nji parashikim siq kam shkrue me larte se duhet te jet i regrutem edhe pik nga kgb ruse me qellim percaktimi ka ardhun ky njeri se nuk i doli flaka se nuk u zhvillue kosova pse nuk beri fasbrika kur pati para mos ne kosove ne shqiperi kemi rivieren e bukur te shqiperis qe naj ka lancue perendija .
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Krani a do te zgjidhet kryetar Begjet Pacolli   Sam 15 Déc - 4:59

Anaa
Po e vertete eshte qe eshte i derguari Pacolli dhe i ftuar nga Matoshi e Surroi e Rugova dhe LDK e PDK tani skan qare pa bere aleance me kete njeri lindje perendimi!
Anaa
nje ta dine se as nje lufte ne bote nuk behet per qellime te pavaresise,dhe popujt e roberuar mbesin qe tja nisin ndonjehere luftra kinse ēlirimtare a ne efekte lufterat nisen per tjera qellime!!!
Ky me desht edhe ma heret ja kishte nisur me ndertue diēka si ne shqiperi e ne kosove apo dhe vise tjera te banuara me shqipe.Por qellimi eshte qe kete bugjete qe e posedon e ka me qellime te caktuara.


Tjeter sa i perket luftes se kosoves:
NATO eshte dashur se pari te invadoi ushtrin ne serbi sepse serbija ka qen okupatore dhe qe ka bere gjenocid,por puna eshte ne tjeter kahje!Dhe gjygji i Hages duhet qe ta denoi serbin per deme te bera e jo NATO te invadoi trupat ne kosove dhe ta ēarmatosi uēken e ta shendrroi ne TMK!Por fai eshte tek komandantet qe ndegjuan NATON ta beje nje gje te tille !Sepse OKB es i takon qe tu jep ultimatum qe te dorzohen te shendrrohen ne roberi dhe cila e ndale luften apo e nenshkruan diēka ne dem te popullit e pati puna e atij kombit dhe ne mundemi mi thyere dhembet OKBes sja ndin palla e kopalles son!Keto jan rregulla te OKBes ndaq pranoi apo kundershtoi behen te plotfuqishem a nese mendojna ta genjejna popullin eshte tjeter gje!
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Krani a do te zgjidhet kryetar Begjet Pacolli   Dim 16 Déc - 12:44

Anna
Princesha dhe profete e jona si kaloni dhe ēka mendon?A ndegjove ne RTK se fatmir Sejdiu po mirrka pjese ne mbledhjen e KS qe do mbahet me 19 dhjetor than se rusija pas kundershtimeve ja lejoje qe te marri pjese ne mbledhje por me dyere te mbyllura!!!!Dhe nese flete me dyere te mbyllura done me thene se ky nuk do te merr pjese apo vetem si nje maske me komoflue masen,!Sonte ne RTK Gjeraqina nga Brukseli deklaroi se e paska gjete nje dokument sekret ku thuhet se sipas rezulutes 1244 kosoves po iu lejojka shpallja e pavaresise!A dihet qe ne kete rezulute shkruhet se nje dite duhet te kethehen forcat serbe ne kosove!!!!pra vete pyka e shqiptareve po e shkatrron ēeshtjen shqiptare!!!!Dhe pasi Gjeraqinka na qenka zbuluese e dokumentave sekrete te OKbes shqiptaret po dalin si JYIFET dhe po dojkan me qeverisur token si djely e zotit!!!!!!
Anaa mu kan kercnue nga jo shqiptaret qe ti nderpresi te gjitha thesh e thenjet pershendetje Anaa ,zoti e befte mire Anaa,por do pjelli diēka e keqe per shqiptar.shumeeeeeeeeYhaqi deri dje na premtonte se zgjidhja e statusit eshte qeshtje dite sot me 17 dhjetor thite se qeshtja e zgjidhjes se statusit eshte qeshtje javesh.
Agim Qeku genjeshtari si Bajram Kosumi e Rexhepi ku iku e nuk i nihet zani e ja la genjeshtren Thaqit dhe 10 et dhjetori 2007 iku ne rrote te sames dhe e harroi shpalljen e hamamit eh magjupt e kosoves jane
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Krani a do te zgjidhet kryetar Begjet Pacolli   Lun 17 Déc - 0:16

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Krani a do te zgjidhet kryetar Begjet Pacolli   Lun 17 Déc - 0:19

(Dokumenti kriminal bazė mbi spastrimin etnik tė shqiptarėve)

Vaso Ēubriloviē:

"DĖBIMI I SHQIPTARĖVE"

(Dr. Vaso Ēubriloviē ka qenė kėshilltar i regjimit monarkist gjatė Luftės sė Dytė Botėrore, pastaj ministėr, akademik, drejtor i Institutit tė Ballkanologjisė dhe anėtar i Lidhjes sė Komunistėve tė Jugosllavisė pas Luftės sė Dytė Botėrore.

Memorandumi i tij "Dėbimi i shqiptarėve" qė iu paraqit qeverisė mbretėrore tė Stojadonoviē-it mė 7 mars 1937, ka shėrbyer dhe shėrben edhe sot e kėsaj dite si platforma kryesore pėr spastrimin etnik tė shqiptarėve nė Kosovė.)

Problemi i shqiptarėve nė jetėn tonė kombėtare dhe shtetėrore nuk ėshtė ngritur dje. Ai ka luajtur njė rol madhor nė jetėn tonė nė Mesjetė, por rėndėsia e tij bėhet edhe mė vendimtare nė fund tė shkullit tė XVII-tė, nė kohėn kur masa tė popullit serb u ēvendosėn nė veri tė territoreve tė tyre stėrgjyshore tė Rashkės dhe u zėvendėsuan nga malėsorėt shqiptarė. Kėta tė fundit gradualisht zbritėn nga malet e tyre poshtė nė fushat pjellore tė Metohisė dhe Kosovės. Duke depėrtuar nė veri, ata u shpėrndanė nė drejtimin e Moravės sė jugut dhe tė perėndimit dhe, duke kaluar Malet e Sharrit, zbritėn drejt Pologut dhe, qė kėtej, nė drejtim tė Vardarit. Nė kėtė mėnyrė, aty nga shekulli i XIX-tė, u formua njė trekėndėsh shqiptar, njė pykė me bazėn nė boshtin Dibėr-Rogozna qė u fut thellė nė territoret tona, duke arritur Nishin, dhe i ndau territoret tona tė vjetra tė Rashkės, Maqedonisė dhe Luginės sė Vardarit.

Kjo pykė shqiptare e banuar nga elementėt anarkistė shqiptarė pengonte ēdo lidhje tė fortė kulturore, arsimore dhe ekonomike midis territoreve tona veriore dhe jugore nė shkullin e XIX-tė. Kjo ka qenė arsyeja kryesore pse Serbia ka qenė e pastabilizuar, deri nė vitin 1878, kur ajo mundi tė vendoste dhe tė mbante lidhje tė vazhdueshme me Maqedoninė pėrmes Vranjės dhe Malit tė Zi tė Shkupit, tė ushtronte influencėn kulturore dhe politike nė Luginėn e Vardarit. Kjo gjė pritej tė ndodhte pėr shkak tė lidhjeve tė favorshme gjeografike dhe rrugore dhe traditave historike nė kėto zona. Megjithėse bullgarėt e kanė filluar jetėn e tyre shtetėrore mė vonė se serbėt, nė fillim ata patėn sukses mė tė madh. Kjo shpjegon pėrse ka ngulime tė pėrhershme sllavėsh tė jugut nga Vidini nė veri deri nė Ohėr nė jug. Serbia filloi tė kėpuste copa tė kėsaj pyke shqiptare qė gjatė rebelimit tė parė, duke dėbuar banorėt shqiptarėt qė ishin mė nė veri nga Jagodina.

Falė koncepteve tė gjera shtetėrore tė Jovan Ristiēit, Serbia kėputi njė copė tjetėr tė kėsaj pyke pas aneksimit tė Toplicės dhe Kosanicės. Nė kėtė kohė, rajonet midis Jastrebacit dhe Moravės jugore qenė spastruar nė mėnyrė radikale nga tė gjithė shqiptarėt.

Nga viti 1918 e kėtej ka qenė detyra e shtetit tonė tė tanishėm tė shkatėrrojė mbeturinat e kėtij trekėndėshi shqiptar. Ai nuk e bėri kėtė gjė. Ka disa arsye pėr kėtė, por ne do tė pėrmendim vetėm mė tė rėndėsishmet prej tyre:

1. Gabimi kryesor i autoriteteve nė fuqi nė atė kohė ėshtė se, duke harruar se ku ndodheshin, ata deshėn t’i zgjidhnin tė gjitha problemet madhore etnike tė Ballkanit tė turbulluar dhe tė gjakosur me metodat Perėndimore. Turqia solli nė Ballkan zakonet e Sheriatit, sipas tė cilave, fitorja nė luftė dhe pushtimi i njė vendi tė jep tė drejtėn e jetės dhe tė pronės mbi subjektet qė e banojnė. Bile edhe tė krishterėt e Ballkanit mėsuan nga turqit se jo vetėm pushteti dhe sundimi shtetėror, por edhe shtėpijat e pronat janė tė fituara apo tė humbura si shpėrblim. Koncepti i raporteve tė pronėsisė private mbi tokėn nė Ballkan u zbut nė njė farė shkalle nėpėrmjet ligjeve, urdhėresave dhe marrėveshjeve tė tjera ndėrkombėtare tė lėshuara nėn presionin e Evropės, por ky koncept ka qenė nė njė farė shkalle leva kryesore e shtetit turk dhe e shteteve tė Ballkanit deri nė ditėn e sotme. Nuk kemi nevojė t'i referohemi njė tė kaluare tė largėt. Ne do tė pėrmendim vetėm disa raste tė kohėve tė fundit, shpėrnguljen e grekėve nga Azia e Vogėl nė Greqi dhe tė turqve nga Rumania nė Turqi. Ndėrsa tė gjithė shtetet e Ballkanit qė nga viti 1912 i zgjidhėn ose janė nė rrugėn e zgjidhjes sė problemeve tė pakicave kombėtare me anė tė shpėrnguljeve masive, ne kemi mbetur nė metodat e ngadalėshme dhe tė ngathta tė kolonizimit gradual. Rezultatet e kėsaj kanė qenė negative. Qė kjo ėshtė kėshtu e tregojnė mė sė miri statistikat nga 18 distriktet qė pėrfshijnė trekėndėshin shqiptar. Nga kėto shifra del se nė kėto krahina shtimi natyral i popullsisė shqiptare ėshtė mė i madh se rritja totale e popullsisė sonė nga shtimi natyral plus banorėt e rinj (nga 1921 deri mė 1931 popullsia shqiptare u rrit 68.060, ndėrsa ajo serbe tregon njė rritje prej 58.745, njė diferencė prej 9.315 vetėsh nė dobi tė shqiptarėve). Duke marrė parasysh karakterin e vėshtirė tė shqiptarėve, rritjen e theksuar tė numrit tė tyre dhe vėshtirėsitė gjithnjė nė rritje tė kolonizimit me metodat e vjetra, me kalimin e kohės ky ēpėrpjestim do tė bėhet edhe mė i madh dhe eventualisht do t'i japė fund kolonizimit tonė qė nga viti 1918 e kėtej.

2. Bile edhe metoda e kolonizimit gradual nuk u aplikua si duhet. Akoma mė keq, nė njė problem kaq tė rėndėsishėm, nuk ka pasur njė plan tė pėrcaktuar shtetėror, nė tė cilin do tė aderonte dhe tė cilin do ta aplikonte ēdo qeveri dhe regjim. Puna ėshtė bėrė me ndėrprerje, me hope, ēdo ministėr i ri ēbėnte atė qė kishte bėrė parardhėsi, ndėrkohė qė vetė nuk krijonte asgjė tė qendrueshme. Qenė shpallur ligje dhe rregullore, por edhe ashtu tė dobėta, siē ishin ato nuk zbatoheshin. Disa persona, sidomos deputetė nga krahina tė tjera, kur nuk arrinin tė siguronin mandatin nė krahinėn e tyre, shkonin nė jug dhe merrnin me tė mirė elementėt jo nacionalė pėr tė siguruar mandatin, duke sakrifikuar nė kėtė mėnyrė interesat kombėtare dhe shtetėrore. Aparati i kolonizimit ishte jashtėzakonisht i kushtueshėm, i fryrė dhe i ngarkuar me njerėz qė ishin jo vetėm inkompetentė, por shpesh ishin pa skrupull, kėshtu qė veprimtaria e tyre pėrbėn vėrtet njė problem tė veēantė. Mė nė fund, mjafton tė mbledhim shumat e mėdha qė ka investuar shteti pėr kolonizimin dhe ta pjesėtojmė rezultatin me numrin e familjeve tė vendosura, pėr tė provuar se sa e kushtueshme ka qenė vendosja e njė familjeje tė re qė kur ka mbaruar lufta, pa marrė parasysh nėse kėto shpenzime janė bėrė nga kolonėt vetė apo nga shteti. Po ashtu, do tė jetė interesante tė krahasojmė shumat e paguara pėr shpenzimet personale dhe ato pėr materialet e pėrdorura nga kolonizimi ynė. Serbia ndaj kėtij problemi ka patur qėndrime krejt tė ndryshme nė tė kaluarėn. Karageorge gjatė kryengritjes sė parė, sikundėr Milloshi, Mihajllo dhe Jovan Ristiē nuk kanė patur njė ministri tė veēantė pėr reformėn e tokės, inspektorė tė pėrgjithshėm tė tokės ose ndonjė aparat tė kushtueshėm.

3. Madje edhe ato pak mijė familje qė u vendosėn pas luftės nuk u ngulėn aty ku ishin vendosur. Ka patur mė shumė sukses nė Kosovė, sidomos nė Luginėn e Llapit, ku Toplicanėt hynė nga veriu nė jug. duke u marrė vesh vetė midis tyre. Ngulimet tona mė tė vjetra dhe mė tė qėndrueshme, me elementė nga krahinat tona tė ndryshme, u vendosėn pikėrisht atje. Nė Drenicė dhe Metohi ne nuk patėm sukses. Kolonizimi nuk duhej tė ishte bėrė kurrė vetėm me malazezėt. Nuk mendojmė se ata janė tė pėrshtatshėm si kolonė pėr shkak tė plogėshtisė sė tyre baritore. Kjo mund tė thuhet vetėm pėr gjeneratėn e parė. Gjenerata e dytė ėshtė krejt tjetėr, mė aktive dhe mė praktike. Fshati Petrovo nė Miroc, sipėr Danubit, fshati mė i avancuar nė Krahinė, ėshtė i banuar pa pėrjashtim me malazez. Sot nė Serbi ka mijėra biznese tė pėrparuara, sidomos nė Toplicė dhe Kosanicė, qė kanė qenė krijuar nga malazezėt, tė cilėt janė pėrzier me elementė mė tė pėrparuar. Kjo vlen sidomos pėr Metohinė, ku zakonet e vjetra, duke qenė tė bazuara direkt nė origjinėn e tyre stėrgjyshore, kanė mundur tė mbijetojnė. Njė vizitė nė kafenetė e Pejės ėshtė e mjaftueshme pėr tė bindur ēdo njeri pėr kėtė. Kjo ėshtė arsyeja pėrse kolonizimi ka patur kaq pak sukses nė tė gjithė Metohinė. Duhet pranuar, nga ana tjetėr, se kėto koloni ishin vendosur shumė keq, nė njė tokė jopjellore, tė mbuluar me shkurre, dhe mbi tė gjitha pa asnjė agregat tė domosdoshėm bujqėsor. Kėtyre kolonive u duhej dhėnė mė shumė ndihmė se tė tjerave pėr shkak se ishin tė pėrbėra nga elementi mė i varfėr malazez.

4. Padyshim, shkaku kryesor qė kolonizimi ynė pati pak sukses nė kėto rajone ėshtė fakti se tokat mė tė mira mbetėn nė duart e shqiptarėve. E vetmja rrugė e mundshme pėr kolonizimin tonė masiv tė kėtyre rajoneve ėshtė t'u marrim tokėn shqiptarėve. Pas luftės, nė kohėn e rebelimit dhe tė veprimtarisė sė kryengritėsve, kjo do tė mund tė arrihej lehtė duke dėbuar njė pjesė tė popullsisė shqiptare nė Shqipėri, duke mos legalizuar uzurpimin e tyre dhe duke blerė kullotat e tyre. Kėtu ne duhet tė kthehemi pėrsėri tek gabimi i madh i konceptit tonė tė pasluftės lidhur me tė drejtėn e posedimit tė tokės. Nė vend qė tė pėrfitonim nga koncepti i vetė shqiptarėve lidhur me pronėsinė e tokės qė ata kishin uzurpuar (vėshtirė qė ndonjėri prej tyre tė ketė pasur tapi tė dhėna nga turqit, pėrveē pėr tokat e blera, pėr tė keqen e shtetit dhe kombit tonė), ne jo vetėm i legalizuam tė gjitha kėto uzurpime, por ē'ėshtė mė e keqja i mėsuam shqiptarėt me idetė evropiano-perėndimore lidhur me pronėsinė private. Mė pėrpara ata as qė mund tė kishin ide tė tilla. Nė kėtė mėnyrė, ne u dhamė vetė atyre njė armė pėr tė mbrojtur veten, pėr tė mbajtur tokat mė tė mira pėr veten dhe pėr ta bėrė tė pamundshėm nacionalizimin e njė prej rajoneve mė tė rėndėsishme pėr ne .

Nga e gjithė kjo del se metodat e politikės sonė tė kolonizimit nė jug deri nė ditėn e sotme nuk kanė dhėnė rezultatet qė ne do tė duhej tė kishin arritur dhe tė cilat po na imponohen vetiu si domosdoshmėria mė e madhe shtetėrore.

Kolonizimi i krahinave tė jugut

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Krani a do te zgjidhet kryetar Begjet Pacolli   Lun 17 Déc - 16:16

Anna

Joined : 12 Dec 2007
Posts : 8

Subject: Re: si e ndjeni vehten te emigruare? Thu 13 Dec 2007 - 23:04
--------------------------------------------------------------------------------
jetoj ne mergim ,por veten e ndij ne vend te huje ,sa hap deren ,ballafaqohem me te huej ,por mendoj se derisa jetojm ne vend te huej duhet te integrohemi aty ku jemi ,pa harruer gjuhen dhe traditen ton ,tu lem femijve gjuhen ta flasin te paster si dhe ti mesojm femijet tan ta duen atdheun e vet edhe pse jan large te shikojm te punojm me ta mos te na martohen me te huej ,une flas per vete qe femija ime duhet te martohet me shqipatre dhe te krijoj familje shqipatre ,ne ket kontekste jam pak ca e ashper ,dhe mendoj cdo njeri duhet te mirret me femijet qe kemi ketu se nuk jan fajtore keta qe linden ose i sollem ne ne kurbet dhe kemi pergjegjesi te medha per ta qe ti edukojm ne tradit shqipatre .
...................................
Pergjigje
Anaa Edhe une jetoj ne perendim,dhe une nuk ika nga shkau por me detyruan disa komandant te uēkes ta leshoi kosoven e pse e kam shkrue kete me qindra here,dhe femit e mi ēdo dite me thojn mire ta kan bere shqiptaret se ti je mundua per ta e shqiptaret ta kan kethyer me te zeza.Fole tani si te veproj spo di ēka te beje!!!!!!!A jam une fajtor qe punova per shqiptar e kam punue sa kam mundur kundra serbeve per lirin e tate e te tere popullin shqiptar e per veten paskam gabue dhe nuk paskna lene pakes vend qe tu kushtoi femive te mi qe i morra ne qafe e din zemra ime se si po me hakmerren edhe ketu tani edhe nga gjaku i familjeve te mija.Se fundi po te them se te OKBes ne shtepin time me kan thene po te eshte populli shqiptar i dashtur e ti respektoi njerezit qe dhate per ta nuk do tju shemtojn dhe si tjua japim pavaresi ketij populli kur edhe shqiperija buk e meriton nje gje te tille.Nese deshiron ti japi edhe emrat e antareve te OKBes dhe nr. e telefonit dhe benju vete pyetje a jam ka te genjeje!!!!!!!!!!
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
AnnaNumri i postimeve : 10
Registration date : 11/12/2007

MessageSujet: Re: Krani a do te zgjidhet kryetar Begjet Pacolli   Ven 21 Déc - 13:33

po leje zotri perparim pacolli se nuk vlen per kosoven ,dhe besoj se nji dit e kam shkrue do ta shkruej prap partija e tij do te venitet ,gradualishte shikoja mbrem ,ne interviste qe ishte tek miftiu ne xhami te madhe dy fjal nuk din me i lidhur bashke per poltik me i dobti ke ,le ti rrojn milonat ,ato nuk ta ushqejn trurin nese nuk din dhe ske senc kah do ta fitoj secnin poltik pacolli ne ket moshe nese do te ishte i ri do te besonim ndoshta se me kohen mesohet ,i ka ber do vjet aj dhe poltika nuk eshte pazr sa ben sa kushton ,ket din pacolli .
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Krani a do te zgjidhet kryetar Begjet Pacolli   Sam 22 Déc - 11:13

--------------------------------------------------------------------------------

Anaa
Te kuptoi plotesisht,ama Paraja ti qele dyert sepse kur ska populli me mbush barkun edhe budallas i beson,sidomos populli yne
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Krani a do te zgjidhet kryetar Begjet Pacolli   Jeu 27 Déc - 15:18

Anaa

Elsalvado

Gjini dhe ju inderuar kerkushi pse vlla nuk delni me fakte ka njerz qe jav mundesojn keto fakte ne ekran dhe te flisni hapur per padrejtesit nese ju ka ber dikush dhe nese ju kan anashkalue dhe ju kan qujtur spiun ndonjerin jemi ne demokraci ku gjerat duhet te thuhen si jan jo me i mvesh dikujt epitet qe nuk e ka por me argument thune te verteten mos hezitoni dhe pa emocione sepse e verteta eshte gjeja me e mira anese keni then kontribut per te zen vede ne qeveri dhe karrika eshte dicka tjetr secili shqiptare e ja kah borgj vendit te vet aq sa ka mundesi te jap kontributin e vet ne nji menyr nuk mund te jen te gjithe ne paralament dikush ka mbet jasht por prap po ju them organizoni tryeza ku ne mes mdjave eloktronike keni te drejten e juaj ta nxirrni te drejten dhe ta hudhni te shtremben .
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Krani a do te zgjidhet kryetar Begjet Pacolli   Jeu 27 Déc - 15:25

Anaa
Gashi
Une Haxhi L.Kuēi shume here jam mundue me shume forma qe ta zbardhi veprimtarin time,por qenet e poshter dine te mposhtin duke i nxitur edhe te afermit e mi qe te mi bejn punet bajate!Keshtu;Ti Haxhi duhet ti harron ato se ēka ke kontribue per shqiptarei se ka kalue koha!!D.m.th.gjitheēka kam punue per shqiptar une duhet ti harroi vete dhe tjeret punet e mija ti pervetsojn qe kinse ata qena i kan bere!!!Eu o popull shqiptar kurr mos pafshit driten e diellit dhe qe tan shqiptaret jan tradhetar i madhe e i vogel sepse me kan perveluar tere jetes!!Po due me thene se une sa here kam punue per shqiptar ,shqiptaret kundra meje....Pse????????????????
E ti Z.Gashi neswe ke mundesi te ma gjen nje njeri qe mundet te mi zbardhi keto une te paguaj shumfish,por kujt ti them me thote nuk na intereson kjo!!!!!!!!!!!
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Krani a do te zgjidhet kryetar Begjet Pacolli   

Revenir en haut Aller en bas
 
Krani a do te zgjidhet kryetar Begjet Pacolli
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: