AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Faik Konica

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Faik Konica   Mer 31 Mai - 1:05

Faik Konicës: prej jush largohem gjithmonë me ndot.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Gjerxh Fishta   Mer 31 Mai - 1:14

Le ta dije tere bota mbare se prei sodit Gjeregj Fishta nuk ka me qen shqiptar!

Nga kush iku i gjori,nga patriotet e gjithe shqiperise,mos degjoni heroizmat e njerezve as te vellazerive ,sepse secili qe shkruan duke e mbrojtur secilen parti ai eshte i paguar ti mbron interesat e asai pshurrajke se kur eshte puna me jetue nuk te vyen histori e popullit,por veneroje historin tende si jetove si po jeton dhe si te tjeret po rrojne?Po te shtypin po shkruain histori si ua kanda dhe po ti mashtroin femit qe edhe ata ti pershtaten rroberise se tyre,e mos qani derrasa se as shqiptaret e as nje kombe e as nje shtet nuk kane histori te vertete po qe ua lene tjereve masakrat ,roberin a vete keta jane gjelatet e juai!!!!!!!!!

e pse shqiptaret_ tradhetaret i hyne ne bythe,dhe e perkrahin????Fishten,sepse e tradhetuan sikurse Juda Isan dhe me u tregua juve se ai na lau mekatet tona!!!Nuk ka zot,pos gjelate qe u genjejne keta pisa.
Po cili shqiptar duali i paster,cilin shqiptar e zgjodhi populi me deshiren e vete?
Qe te gjithe udheheqesat ane e mbane shqiptar erdhen nga serbet,nga jashte si princ Vidi ,Skenderbeun,nga anadollia pse kush e din qindeperqind se vertete ka qen shiptar more pordhinat e felliqeta,qe tani le te vjen dikush nga jashte dhe te paraqitet si shqiptar tane keni me marrur ere ne bire te bythes intelektual e i marr!
dhe nuk kam nevoi te shkruai ma teper per kete njerezi aq naive,dhe me interesa personale e jo per grupore e mos te flasim kombetare se as qe e dini çka eshte kombi,dhe kush e krioi,per çka e kriuan,e pse?Kush po done me shkrue politike e marroqa,!!!!!
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Pendim dhe malli   Ven 2 Juin - 10:56

E Sa punova
per kete kosove
dhe shqiptaretme debuan
dhe me e keqja
per pakes me shpallen
tradhetar!
U debova,duke ikur
rrugeve te europes
dhe ketu nuk me lene
te qete shpirtin
qe te marri lirshem
frume!
ligesia e shqiptareve
po te ndiçka
neper skuta
edhe kur nderron idenditet
gjere sa pushone
per t'kerkuare pavaresine!
Malli ç'me ka kaplue
ku mu kethyere
ne mesin e kujte
me kende do takohem
me cilin tradhetar ma pare
qe secili ma i poshter
se tjetri.
Nuk jam i vetem
as si Faik Konica
e as si Fishta
por nuk i bie bishmanit
dhe as dua te luhatem
si ai e si tjetri
e ta lavderoi
shqiptarin,hajnin!
Ah kur me bjen ndermende
sa vuajta per kosove
dhe mundime sikur krishti
dhe per kend vuajta?
per tradhetar
qe me mbulon tymi
dhe shpirti dallge
po me digjet
sepse i morra ne qefe
femit dhe larg kosoves
qe nuk jam vendas
por me thone bishe
dhe me keq e me keq
sepse me debuan tradhetaret!
Per cilin te flasi mire
qe tu shkruai si Fishta e Konica
keta nga mallengjimi
u detyruan tu japin lavd!
duke thene se shqiptari eshte i zoti
nuk vjedhe
nuk eshte i prisht ne moral
nuk tradheton shqiptarin
por kend ore Faik e fishte?
pos armiqet!
E per interese
jo qe te tradhetoin
por te vret
e çdo te lige te bene
dhe te lene te vuan
te vdesesh si shtaze!
Po po malengjimi per vendlindje
edhe tradhetaret i lavderon
dhe nuk ua shohi per te madhe
çdo gabim qe kane
ne poezi!
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Faik Konica   

Revenir en haut Aller en bas
 
Faik Konica
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: