AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 kush i nisi demostratat ne menzen e studenteve me 11 mars 19

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: kush i nisi demostratat ne menzen e studenteve me 11 mars 19   Jeu 11 Mai - 3:12

Me 13mars2006 ne RTK-es,ne emisionin Ngjyra e jetes,udheheqes Sylejman Shaqiri

dhe disa ish studente te asaj kohe,si Bahrije Kastrati(Besimi)dhe ddy vajza nga maqedonija

biseda zhvllohet ne sallen e RTK-essi vijone:


Sylejman Shaqiri:Bahrije,me kane ke qene ulure ne tavoline,kur i ke thyere pjatat ne menzen e studenteve?

Bahrije Kastrati(Besimi):Nuk kam qene ne tavoline!

Syla:Ne rradhe?

Bahrija:Kam qene duke pritur ne rradhe,dhe ne nje moment,ka qene nje student i vitit te trete,me duket i fakulltetit juridik,edhe ai me ka thene:Qe Bahrije largoju se do ta fillojme nje proteste!Edhe une si femer,kam qene e dobet!Dhe une i thash çka?Ajo per mua ka qene nje nxitje,vetem qe e ka permende fjalen proteste!Edhe une kam qene ne radhe duke e pritur ushqimin!Edhe ne ate momente kur e kam ndegjue ate qe tha se duhet ta filloim sot se mjafte ma keshtu dy ore te presim ne rradhe,une e kam hudhure pjaten,te cilen ma kane ofrue.Kane qene si sot me kujtohen dy qe na kane sherbye,nje punetore shpresoi qe eshte gjalle,emrin e ka pas Naza e cila na ipte ushqim edhe nje tjeter ka qene serbe,me vjene keq tashe me thene per nje realitete,duhet ta pranoi dhe ta them.Ajo ka bere dallim edhe ne ushqim,se ne jemi ushqyere bashk me serbet,edhe shqiptaret.Serbeve ua mbushte pjaten plote me ushqim,e neve shqiptareve,bile t'pakten e kam verejte ashtu pakes ma ndryshe,megjitheate une jam kane e revoltume ne ate moment,edhe ka qene nje moment per mua qe e kam refuzue ate ushqim,edhe nuk kam dashure me e marre,por fatekeqesishte e kam leshue pjaten,edhe aty eshte fillue pastai
.
Qellimi yne ka qene qe ne te mbledhim student,dhe ta tregoim revolten tone,per kushte ma te mira.
Fillimisht ka qene parolla jone :duam kushte ma te mira.
Pastai kane li,dur parolla te tjera,jemi student,s'jemi hulugan,kush na gjuan eshte tradhetar,trepqa punone beogradi ,dertone!Pastaje dalja e Lajqit me megafone pas asai dite dhe e Hidajet Hysenit!!!!


Une Haxhi l.Kuçi(Krasniqi)

Bahria ma pare thote se e nxiti 1)Fjala proteste
2)Pastaje serbeve u qitnin ma teper gjelle?
3)Ja si genjen Bahrija:Thote se studenti i vitit te trete e paska nxit,qe ti nisi demostratatdhe nuk ja dine emrin e ketije studentit.,Ku nuk kam fole fare me kete Bahrije.....1)Here thote e kam refuzue me marre ushqimin2),here se kam marre,3)here e kam leshue pjaten,4)e here i kam hudhure.pjaten...

Ju luem te dashure shqiptar qe e meritoni te quheni shqiptar,bani pakes analiza,dhe mos ma humbeni mundin tim!!
Se une i kam nisur demostratat vete pa organizimin e LP,e as nga ndoni grupe ilegal!!!
Por ne pjaten time me qelloi nje qume e gjate rreore neper gjelle.Dhe nuk kam pritur ma teper dhe me sa kam mundur ju kam meshuar per dysheme,dhe ja kam nisur me thyere tavolina e gjamat e trepezerise ,dhe jam drejtue ka studentet dhe kam britur vellezer keta komunista po doin me na helmue!Nuk e di s'ka zgjate as nje minut poshte menjehere ja kane nisur me thye çdo gje.....E saiperkete deklarates se Bahrijes ushqim ma teper u ipshin studenteve serb, Vertete serbeve ua mbushnin pjatat me gjelle e neve sikur qen na konsiderojshin sidomos puntoret puntoret e kombesise tone!

Dua tu them a duhet te kerkohet burimi i lumit,apo kush eshte tu pire uje?
Hidajet Hyseni ka fole me megafone te nesermen,e ca tjere,pore kush i nxiti keta pyesni keta,dhe si e pervetesuan qe keta e kane nisure demostraten??????
Po ju pyesi po nese burimi eshte shterpe a ka mundesi te pini uje?
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: kush i nisi demostratat ne menzen e studenteve me 11 mars 19   Jeu 19 Avr - 3:56

Ket mbremje ne kete emision te RTK e kam kerkuar qe tu kyqem kesaj bisede por ishte e kote duke qeshur e zgerdhyer me mua,sepse ky emison ishte pergaditur me qellim qe teme perbuzin mua dhe mundi tim!!!Bravo shqiptar komunista se me shekuj keshtu i keni perbuzur njerezit qe dhane per shqiptar e atedhe?!
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
kush i nisi demostratat ne menzen e studenteve me 11 mars 19
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: