AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Kush i nisi demostratat e vitit 81ne menzen e studenteve

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Kush i nisi demostratat e vitit 81ne menzen e studenteve   Dim 4 Juin - 7:48

http://www.forumihorizont.com/index.php3?s=8d0a30f5027e640b812c270115695edd


kodi aktivhttp://www.orange.fr/bin/frame.cgi?u=http%3A//webmail16e.orange.fr/webmail/fr_FR/inbox.html%3FFromSubmit%3Dtrue%26dub%3D1

http://www.diskutime.com/disk/thread.php?id=952&faqe=1&shiko=2990#post20578

Haxhi Latif Kuçi (Krasniqi) si Jova,Gjini, Baza Bazaliku,,Baza2,Terminatori Sllogani,Haxha etj...

Dihet,por komunistat e tradhetaret me morrene ne qafe,dhe keta po jetojne parajsen e edenit,e une duke vujture neper rruget e europes,ku i morra ne qafe tane familjen time!E tani edhe antarte e familjes si vella e moter e miq edhe keta nuk kishin pasur dallim nga shumica shqiptare,apo serbe njesoi armiq!! Une lufto per flamurin e shqiptareve ,shqiptaret me shpalleshin tradhetar,une lype republike,keta duke me lajmrua ne polici,une i nis demostratat ne prishtine,tjeret pervetsuan per vete.,une rreziko tek minatoret,shqiptaret qo neper stacione te policise,dhe ne funde kur kerkova tu bashkohem uçkes edhe ketu me shpallen tradhtar,pa e tradhtuar kend,dhe donin t'me vrisnin,dhe mu si Fishta e Konica ika nga shqiptaret,qe mu keta qe dje me shtypen,edhe tani ne krye te kuvendit!A ka zot?Jo!,A ka drejtesi?Jo!,A ka pleqeri?Jo!,A ka feje?Jo,sepse si feja si partit po e shohe se çenkan te krijuare per ti shtypure popujt,dhe popullin e vete!!!!!Poshtersi e tane shqiptareve eshte tradhetijaa ,poshte tradhtia,se e poshter ke çen e eshte ,çdo here ne çdo hohe e mot,dhe per kete nuk sheh ky popull drite!!!!!Veq nja ta dini ore shqiptar qe e quani veten shqiptar,se edhe ju qe e perkrahni,apo i votoni jeni ma te keqinje se tradhetaret!!!Pse po nese e shihni se tane po dalin krimba,po qoni ne rrote te sames dhe mos i votoni e as mos ia lani tatimet,vdekje per vdekje,vdisni duke vrare tradhetar se keta jane ma te rrezikshem se armiqet e jashtem!!!!

Nje pyetje po dua tua beje juve:
Kush i ka nisur demostratat e para ne menzen e studenteve me 11.mars 1981?
Kujt i ka qelluar qimja ne pjeten e ushqimit?
A kane qen te organizuara?

Demostratat e ketije vitit nuk kan qen te organizuara nga as kushi,une vete me trupin tim dhe shpirtin tim i kam nisur,dhe me as njeri nuk kam fole e as organizue diçka.
Ne pjaten time me ka qellue qimja e madhe e zeze dhe Bajrush Xhemajli pisi i pisave e dine por eshte kurva ma e poshter dhe frigacaku qe nuk bene nanena dhe ka deshire te madhe te zgerdhihet si prostitutkat
Kete dite kam qen irevoltuar ne Kurtesh Saliun ne kushtetut sepse me rrezoi ne provim,pasi iu pergjigja pyetjeve. E duke me then kinse une po hyje per te tjert ne provime .Dhe pasi jam kacafytu disa minutash kam dolur perjashta dhe mbase pakes kohe isha i lodhur dhe iu drejtova menzes qe te ushqehem,dhe dhe kur e kam marrur ushqimin mu ka afrue nje shoke B.Xh.e me tha: au çka te paskan qit me ngrere?,Komunistat po dojne me na helmue,.Poshte ,ne funde te menzes ne drejtim te konvikteve ska shkue minuti veq nisen mu thyere çdo send e dritare .Ne mremje kane ardhe nja dy student dhe ma then qe neser duhet me ardhe me neve sepse tye te kemi lajmrue qe e ke nisur demostraten!Oh oh,deshta te kacafytem me ta,por Ruzhdija me ndaloi dukle me thene se nuk eshte gje,Emrat nuk ua die sepse mu dukeshin derra,dhe ne mengjez para ores shtate te mengjezit me ftuan ne dhomen ku banoja ne koviktin nr. kater dhe shkuam te drejtori i menzes Shefki Stublla,hyri i pari,pastaj edhe i dyti dhe kur doli i dyti me tha se nuk ke nevoje me hyre se drejtori na ka premtue kushte ma te mira?Ma teper nuk di e dine keta !Dhe ma syt ketyre sot e asaje dite nuk ua kam pare.Po mire po ma bani ore shqiooo,sepse edhe ne vitin1971ne nje akcion vullnetar ne sutjeske edhe une si ma i riu,sepse nuk kisha çka me ba ne shtepi,sepse ne shkolle mesuesat tane shqiptar me prijashtuan nga shkolla vetem pse u rrokesha me mesuasa ..serb.....Dhe pasi shkuam ne sutjeske nje dite ne mbremje na rrethuan brigadat serbe, dhe na dhane ultumatum qe deri neser ta hekim flamurin shqiptar e nese se hekim kan me na prere ne fyte,§Dhe qe te tane shqiptaret rene ne ujdi qe ma mire e hekim flamurin e shkojm gjalle neper shtepija,dhe per qudi shikoni se çfare shqiooora,ja lene nje serbit nga suhareka Zvonkut te Vllades qe ta hek ky flamurin se neve po na vjen rende!Dhe kur u zgjuam ne mengjez vertete na kishin rrethue ,bile aty afer ishte edhe Nikolla Lubiqiq,dhe ky serbi ja nisi e po e hjek dhe tane duke u zgerdhire,nuk kam mundur te duroje dhe i kam kercyer dhe grushtue dhe ra per toke dhe e kam lidhe per shtylle flamurin shqiptar e jo te shkive,dhe me nje dru i kam ndek sikur lepujt.Dhe brigadat serbe thane:Lejau flamurin ketije se paska lujte preje mendeve per nje flamur!Por çka bejne shqiptaret nga friga qe do i masakrojn ja nisen mem' rre mue per me u thene serbeve ne nuk kem te pajtimit me mbrojte flamurin,se ky pa pelqimin tone e bani kete mbrojtje..,Dhe jam dtyrue nga shqiptaret me ik ne malin e sutjeskes ,duke kecyer nga tri metra nga fritarja.Dhe tere naten ne mal,!Mos harroni nuk kam ik nga shkijet ,por nga shqiptaret,Dhe kur kemi ardhe ne Suhareke,Komiteti krahinor dhe i Suharekes me shpallen tradhetar te jugosllavise..Dhe kur qe nga ky vit une Haxhi Latif Kuçi (Krasniqi) nuk kam pare drite ,por sherrinua kam bere edhe femive. te mi,e pse?!!!
Komandant e kemi pas ne brgad:Reshit Bytyqin,pastajMuharem sh.Kuçi,dhe punetor nga tana fshatrat e suharekes.Nuk po ju lodhi ma teper


Derničre édition par Perparimi le Mar 23 Déc - 15:31, édité 7 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Kush i nisi demostratat e vitit 81ne menzen e studenteve   Lun 3 Juil - 1:38

http://www.forumihorizont.com/showthread.php3?s=9108584bba3283e3a7a595cc8007f56f&threadid=11394

Me 11 mars 1981!

Protesta e 11 marsit 1981 ishte e 3-4 protesté studentéve né até vité pér kushte e kqija né Qendrén e Studenteve, por ishte e para qé doli né rrugét e Prishtinés. Fillimisht né Protesté morrén pjesé té gjith studentét pavarsisht nga pérkatésia kombétare, qé mé voné me intervenimin e ilegaleve ajo té filloi té merr karakter politiké, por megjithate ajo kaloi pa kérkesa politke! Vet fakti se para késaj Protesté nuk kishta as njé fjal té shkruar qé do té dokumentonte pregaditjen e saj, apo ndonjé pankart me parulla ku do té manifestoheshin kérkesat e studentve dhe as njé lloj simboli tjetér, qoft edhe prania e njé falumr kombétar, dokumenton qarté se Protesta e 11 marsit 1981 ishte krejtisht spontane, Megjithate, njé ekip i PKMLSHJ né cilin kan qen Adem Prpapshtica, Fatmir Grajqevci dhe Faton Topalli, jan kyqur né Protestén e 11 marsit 1981 dhe kan bér pérpjekje pér lansimin e kérkesés pér Republikén e Kosovés, por atmosfera e protestés ndikoi qé ajo té pérfundon, ashtu si kishte filluar, me kérkesa sociale.


Me 25 mars 1981!

Protesta e studentéve e 26 marsit 1981 u organizua nga Ali Lajqi me té vetmén kérkesé qé ushtura para Autoriteteve té Univerzitetit té Kosovés né Prishtiné, qé studentve pjesmarrés té Protestés té 11 marsit 1981 té ju garantohet se nuk do té burgosen. Vet Ali Lajqin kan tentuar té e burgosin me 25 mars 1981 Inspektorét e SHSH té Pejés, né Qendrén e Studentve né Prishtiné, dhe uné personalisht e kam liruar Ali Lajqin né momentin e arrestimit dhe e kam lejuar qé té shkoi né dhomat e studentve i bindur se ai do té i organizoi ata qé ti kundérvehen arrestimeve.

Uné e kishan parasysh se ky ishte rast i volitshém pér fillimin e realizimin e Vendimit e PKMLSHJ té 10 dhjetorit 1980 ku u vendos té organzohen demonstrataté me kérksén pér Republikén e Kosovés dhe kur u themelua Shtabi Organizativ pér Demonstrata né krye me Osman Osmanin, Sekretar Organizativ i KQ té PKMLSHJ dhe studnet i Fak. Juridik né Prishtiné. Prandaj, i kam propozuar Ali Lajqit qé té takohemi me 26 mars 1981 né Hotelin Bozhur (tani „ILIRIA“) né orén 10.00, sepse né aférsi do té mbahej manifestimi i pritjes té Shtafetés sé Titos, dhe i kam than „... por, mos i merr té gjith studentét me vete...“ duke aludaur se ai do té e kuptoi porosiné e kundért nga fjalét e mija! E dija se aty do té grumbullohen shum qytetar dhe ata do té bashkangjiten me studentét, nese ata viné si e paramendoja uné. Por, nga njé spiun i Nevruz Isusfajt – inspektor i SHSH, qé ishte tezak i ti me mbiemri Pepshi, (me sa mé kujtohet ka qen student i Matematikés) dhe qé ishte i pranishém né grupin e studentve rreth Ali Lajqit né natén e 25 marsit 1981, u kuptua se Ali Lajqi ishte kufizuar né Tubim té kufizuar brenda e Qendrés sé Studenetve me bllokimin e saj né orét e hershme té 26 marsit 1981, me té vetme kérksé qé Rektorati ti mbron ata nga arrestimet pér Protestén e 11 marsit 1981, duke ngul kémb se ato nuk kan patur karakter politiké!


Derničre édition par Perparimi le Mar 23 Déc - 15:32, édité 1 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Kush i nisi demostratat e vitit 81ne menzen e studenteve   Lun 3 Juil - 17:46

Deshiroja te flasi diç per demostratat e 11 marsit te vitit1981,sepse personi qe i ka nisur ato demostrata ,jam une vete,qe nuk kane qene te nxitura as nga tirana zyrtare e as nga regjimi serb,e as nga ndonje parti legale apo ilegale ne pergjithesi.Pra deostratat e 11 marsit i ka (kam) nisur nga revolta ime personale sidomos kacafytja me njeriun e landes se kushtetutes :Kurtesh Saliun,dhe me ate gjaknxetesi ashtu isha uritur per buke dhe drejte shkova ne menze,dhe pasi e kam marrur tanirin e fundit pure me mish,ne mese te pjates time ishte nje qime e zgjate,si e kalit dhe e sjellur rethe gjelles dhe ne ate momente,mu ka afrue Bajrush Xhemajli dhe me tha duke u zgerdhire,::hahaha cimo çka te paskan qit me hanger?Atehere nuk kam bere tjeter gje vetem ju kam meshue tanirave sa i kam pasur fuqi,me tabllon dhe jo vetem kaq ,por çka kam gjetur kam thyere tavolina e edhe gjamat e frizit te madhe . Dhe ju kam drejtue studenteve me keto fjale:Vellazer qenat komunista po dojne me na helmue e n....nuk di ,por sikur rryma kur te kerset ,poshte atje ne funde te menzes veq ja nisen me thyere çdo gje studentet.Ne oret e mbremjes kan ardhe nja dy student ne dhomen time ne konviktin nr. kater,nuk me kujtohen emrat me kerkojshin mua dhe nje nga Suhareka i kishte drejtue ka une dhe pasi u pershendeten me thane se neser kena me shkue te drejtori i menxes Shefki Stublla,per biseda informative!Une ua prita :A nuk mujtet bre burra me shikue punen e juaje ,por me'm shpiunue?Ruzhdia ma beri kusho kurgje nuk eshte veq tregoi se te ka qellue qimja ne gjelle dhe kurgjeTe nesermen ne mengjez erdhen para ores shtate te mengjezit,dhe me zgjuan nga gjumi,dhe bashke me ta shkuam te porta e drejtorit Shefki Stublla .Hyri i pari,pastaje edhe i dyti,dhe kur doli i dyti mbas pese minutave me tha se nuk ke nevoje me hyre se drejtori na premtoje qe kushtet kane me na permiresue...Te dashure shqiptar,nese doni te veteten,une Haxhi Latif Kuçi nga Suhareka jam lokomotiva e pare qe i kam nisur demostratat e para,dhe betohem ku te doni se keto demostrata nuk kan qen te nxitura nga dikushi.A per qe doni me shkrue histori ashtu siq ju ngrehet,shkruani,veq haram biti,haram gjiti thojen turqit,dhe me rrena as qe keni me ndertue shtet e as liri me fitue.,Sepse tradhetaret po gufojne ,po veteshpallen heronje e heronjet po i shpallin tradhetar.E ata qe po ua mbrojne flamurin lirin e juaje,nderin mu keta udheheqesat qe i keni ne krye te kuvendit mua me kan eshtypure....Skam çka ta lodhi koken me ju ore popull mbrapeshtan!Se popull ma mbrapeshtan nuk di a egzistone diku ne kete rruzull tokesor!Une nuk kam ditur dredhira siq dijne shqiptarofolesit,dhe mburen me patriotizmin e tjereve duke ja vjedhe mundin.Ju jeni nje ,popull hajnai i madhe e i vogel,dhe haram ne gjuhen turke po ju them,u kjofte mundi im qe jo vetem demostratat,por edhe ne vitin1971 u rroka per flamurin shqiptar me serb ne mesin e sa brigadave ne neprzenten e Nikolla Lubiqiqit,dhe per kete shqiptaret nuk guzuan ta pervetsojn kete sepse kishin frige mos tani serbet po i masakrojn,dhe mu hodhen jo serbet,por shqiptaret mem likvidue per me ua plotesuar deshirat serbeve .Duke u thene :se ne nuk e mbrojme flamurin tone,por ky Haxhiu vete e mbrojti kete flamur e i tregojna !!! eheh,ani ani shqiptar!Edhe ne vitin 1972 sa isha nxenes ne Normalen e Prizrenit e shkrova nje poezi per diten e shkolles dhe kete poezi ja dhash prof. Nezir Rrezjes dhe te nesermen serbeve nuk ua dhesh ,por shqiptarit,dhe me moren policet shqitar ne polici!Hajte shqiptaro se tane jeni fallco me kete kombesi shqiptaret e vertete kane vdeku shqiptaret e verteter,dhe ju qe kinse e mbroni nerin shqiptar ju jeni shkije qindperqinde!Dhe na leni te qete more u vrafte pushka,qe vetem ndryshoni parti mbas partije,prej partise komoniste ne ldk;pdk,ora,kaqushka,Editaqka Maka,e ka fundi vetevendosje!!!!
Ore te marr tere njerezia u ka marrur ere se çfar katiila dreqen jeni ,jeni duke i mashtrue fukarenjet shqiptare?Se tane njerezin kote e keni!
Bahrije Kastrati ne diskotime com. thote se pjaten ja ka hudhure saj qe shperndante ushqim,ja sa rrena kjo bushter,kur gjellerat kane qen ne trepezari dhe e ke marr cilen e ke dashure......


Derničre édition par Perparimi le Mar 23 Déc - 15:32, édité 2 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
pavarsiaNumri i postimeve : 1
Registration date : 22/03/2007

MessageSujet: Re: Kush i nisi demostratat e vitit 81ne menzen e studenteve   Dim 22 Avr - 12:04

a e ke mundesi me mu lajmeru ne emailin cuculeci@gmail.com
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Kush i nisi demostratat e vitit 81ne menzen e studenteve   Dim 6 Mai - 1:19

www.peshkupauje.com++haxhi+ku%C3%A7i" target="_blank" rel="nofollow">http://www.google.fr/search?hl=fr&q=+site:www.peshkupauje.com++haxhi+ku%C3%A7i

ketu flet zeri Haxhiut
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Kush i nisi demostratat e vitit 81ne menzen e studenteve   Mar 18 Sep - 0:39

Shiu2007

Austria


Hidajet Hyseni shpesh thonte:


Luften e nisin trimat e flamurin e pervjedhin pisat,<<<<Dhe atij qe e nis luften E shperblejn ja me distancime,ja me plume ne gjokes,je e debojne nga vendi!!!Siq ja kane bere:Ismajl Qemajlit,Isa Boletinit,Nolit,Fishtes,Gurakuqit,Konices e sa e save dhe jo vetem me kaq por tue i vrare e i shpallur tradhetar:

Kete e bana copy nga Ariana (France)

sa i perket kesaj qe me larte solli Ariana lidhur mew theniet e Hhydajet hysenit, ndoshta ska te drejte ta mendoj se hydaheti verte ia ka qelluar meqe edhe hydajeti e din vendin e tij ku ka qene pas demonstratave, e ku pas daljes nga burgu e me pastaj krah i forte ne LDK e dikur kur si mbeti vend tjeter diku i zuri b.... ven ne PDK, ata qe e bene luften hallall e ata shume te tjere te cilet ishin nen hije e qejfe te tyre e qe sot shesin patriotizem haram ndonese ka shume, lavdi deshmoreve te kombit. Ata u flijuan per te mos vdekur kurr
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Kush i nisi demostratat e vitit 81ne menzen e studenteve   

Revenir en haut Aller en bas
 
Kush i nisi demostratat e vitit 81ne menzen e studenteve
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: