AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 I biri i Ibrahim Rugoves ,Uka bane trgeti me vajza shqiptare

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: I biri i Ibrahim Rugoves ,Uka bane trgeti me vajza shqiptare   Mar 6 Juin - 16:08

Shėrbėtoret e mitura nė Caffe-bari “Teuta” nė Vrellė tė Istogut

--------------------------------------------------------------------------------

SHĖRBĖTORET E MITURA nė Caffe-bari “Teuta”(Rugova) nė Vrellė tė Istogut !!

Milaim Maraj, pronari i kafe-barit “Teuta”(Rugova) nė Vrellė, ėshtė arrestuar pėr shfrytėzim tė vajzės sė mitur, e cila ka punuar si kameriere nė kėtė lokal. Nė posedim tė tij janė gjetur edhe dy armė pa leje. Ai ėshtė liruar menjėherė nga prokurori. Milaim Maraj ėshtė vėllai i kėshilltarit pėr siguri tė Presidencės, Ramė Marajt. Dyshohet se bashkėpronar i kafe-barit “Teuta”(Rugova) ėshtė edhe Ukė Rugova i biri i Presidentit tė vdekur javė mė parė.

Shkruan : Eta Morina

eta.morina@gazetaexpress.com

Istog,Vrellė, 6 shkurt — Njė lokal nė mes tė rrugės. Kushdo qė ia mėsyn Vrellės, fshatit nė komunėn e Istogut, mund ta vėrejė
atė. Tabela me mbishkrimin 'Teuta', shihet nga secili kalimtar nė
kėtė rrugė. E brenda, pėr njė kafe apo ndonjė verė, gjenden vajzat tė cilat pėrkujdesen qė mysafirėt tė ndihen sa mė mirė. Ato janė tė mitura. Dhe punojnė vetėm gjatė natės. Ditėn, ky lokal ėshtė i braktisur. Vetėm mbishkrimi ėshtė i ndriēuar mirė. E vajzat, punojnė, shėrbejnė aty dhe nuk pengohen nga askush. Madje, disa prej tyre njė gjė tė tillė e bėjnė edhe me dijeninė
e prindėrve tė tyre.
Pronar i kėtij lokali ėshtė Milaim Maraj, 45 vjeēar, nga po i njėjti
fshat. Vėllai i kėshilltarit special pėr siguri nė Presidencė, Ramė
Marajt. Ditė mė parė, nga policia rajonale nė Pejė, nė bashkėpunim me atė tė Istogut ėshtė bastisur i njėjtin lokal. Pos tri armėve pa leje, nė mesin e tė cilėve dy kanė qenė tė Milaimit, aty kanė gjetur edhe njė vajzė tė mitur, rreth 16 vjeēare nga
Gjilani, e cila punonte si shėrbyese.
Burime tė besueshme nga policia rajonale nė Pejė, kanė bėrė
tė ditur se vajza e gjetur nuk ėshtė e vetmja qė punon nė kėtė lokal.
"Jam i sigurt qė aty mundet me pas edhe vajza tė tjera. Pse nuk po merren masa, unė nuk e di", thotė burimi. Ky i fundit, gjithashtu ka treguar se nė muajt e fundit tė vitit tė kaluar ka qenė edhe njė rast tjetėr me njė vajzė e cila dyshohet tė jetė nga rajoni i Preshevės.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
I biri i Ibrahim Rugoves ,Uka bane trgeti me vajza shqiptare
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: