AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 kush ishin komandoset e uēkes ?

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: kush ishin komandoset e uēkes ?   Mar 8 Juil - 16:33

[center]Nga meesi i muajit qershor 1998 nė LPK ekzistonin tė paktėn tri fraksione kryesore qė udhėhiqeshin nga Ibrahim Kelmendi, Xhavit Haliti dhe Muhamet Kelmendi. Qė tė tri kėto grupe instruktoheshin nga komesarė specialė tė Partisė Socialiste, tė Qeverisė sė Shqipėrisė sė asaj kohe, tė Sherbimit Informativ Kombėtar dhe tė shėrbimeve speciale tė ministrive tė rendit dhe tė mbrojtjes.

Publikisht janė paraqitur emrat e Bedri Islamit, Koēo Danajt, Dilaver Goxhaj, Shaban Brahaj, Fatos Klosi dhe njė pjesė e mirė e komunikatave tė fillimit nė emėr tė Shtabit tė Pėrgjithshėm janė pėrpiluar nga Shaban Sinani, ish-zėdhėnės i Ramiz Alisė.

Fraksioni i LPK-sė, drejtuar nga Ibrahim Kelmendi, bashkėpunonte me pjesėn tjetėr tė LPK-sė, vetėm kur vinte puna pėr tė bllokuar armatimin, pėr tė bllokuar vprimtarinė e Ministrisė sė Mbrojtjes. Njė degė e kėtij fraksioni qe instaluar nė MM dhe pėrbėhej nga Xhafer Jashari, shef i logjistikės, zėvendėsi i tij ka qenė Tahir Zejnullahu. Fadil Demiri, Ramadan Gashi, Binak Gashi, Agim Hazirin Skender Hasimi, Armando Arbana, Genc Kelmendi etj. Kėta njerėz pas vrasjes sė Ahmet Krasniqit kanė marrė fuqi tė madhe nė Ministrinė e Mbrojtjes duke u bėrė krahu i djathtė i ministrit tė ri, zotit Bicaj.

[/center]
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: kush ishin komandoset e uēkes ?   Mar 8 Juil - 16:37

Rrustem Berisha ua ka borxh bashkėluftėtarėve tė tij, tė gjallė dhe te vdekur, sidomos emrave tė Sali Ēekut dhe Agim Ramadanit, kėtė sqarim.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: kush ishin komandoset e uēkes ?   Mar 8 Juil - 16:43

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: kush ishin komandoset e uēkes ?   

Revenir en haut Aller en bas
 
kush ishin komandoset e uēkes ?
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: