AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Gazideda dhe ..ma vran baben pse u tha qe ne jemi ne lufte

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Gazideda dhe ..ma vran baben pse u tha qe ne jemi ne lufte   Jeu 24 Juil - 0:48

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Gazideda dhe ..ma vran baben pse u tha qe ne jemi ne lufte   Jeu 24 Juil - 0:51Remzi Hoxha me te shoqen
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Gazideda dhe ..ma vran baben pse u tha qe ne jemi ne lufte   Jeu 24 Juil - 0:53

Ardian Hoxha: Nė fakt, dėshmi nuk kam, por sipas njė storie, thuhet se: njerėzit e babės tim e kanė incizu takimin mes ARKANIT dhe z. Bashkim Gazidedes (lėvizjet e tyre n’Shkodėr, n’Sarandė…). Baba im meqenėse ka pas raporte t’mira me Kryetarin e Kuvendit Popullor t’Shqipnisė (m’duket qė ka qenė Pjetėr Arbnori), i thotė: “…A e dini ju se nė ēfarė situate jena na…na jena n’luftė me Serbinė, e ju ēka jeni ka boni…!”. Dhe, me siguri, kėto informata i shkojnė z. Gazidede dhe z. Sali Berisha. Tash alarmohet Remzi Hoxha si person! Unė them: krejt kanė me dalė n’shesh! Ne tė gjitha si familje i dijmė, janė personat e gjallė, qoftė nga SHIKU-u, qoftė edhe persona qė kanė qenė tė maltretuar si z. Ziso Kristopulli.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Gazideda dhe ..ma vran baben pse u tha qe ne jemi ne lufte   Jeu 24 Juil - 0:53

Sot mė vjen turp me ju kallxu ndėrkombėtarėve se babėn tim ma kanė zhduk shqiptarėt n’Shqipni
http://gazetajava.com/artman/publish/article_987.shtml


Ardian Hoxha: Arben Sefgjini ėshtė personi qė ka dhėnė urdhėr pėr me marrė Remziun, ai e ka marrė urdhėrin prej shefave tė tij (shef e ka pas z. Bashkim Gazidede), ndėrsa z. Bashkim Gazidede e din qysh ka arritur deri aty – pse e ka marrė atė vendim ose nga kush ka marrė urdhėr. Tash, ky i fundit po thotė: s’e njoh, nuk kam dėgju kurrė pėr Remzi Hoxhėn... Thotė ai kėshtu, sepse kėta mendojnė se i kanė zhdukė tė gjitha gjurmėt e rrėmbimit. Po ashtu, ėshtė personi tjetėr, i cili ėshtė pjesmarrės nė rrėmbimin e babės, i cili thotė: “…unė nuk dua me qenė i akuzuar, sepse, unė nuk kam faj. Mua qysh m’ka thonė shefi jem z. Arben Sefgjini, unė ashtu kam vepruar…”. Ēka nuk ka treguar drejt, ėshtė qė nuk i ka pėrmend emrat e pjesėmarrėsve nė rrėmbim tė babės tim”. Janė 102 dėshmitarė pothuajse nė lidhje me rastin Hoxhaj dhe po ashtu ndaj tė gjithėve ka pas kėrcėnime. Ne tash ishim n’Shqipni dhe nga 20 e 30 persona na pėrcillshin. Unė edhe e di se Qeveria apo ekzekutivi ėshtė i ndarė nga sistemi gjyqsor. Normal, tash gjėrat dihen. Sė pari duhet tė zbulohet definitivisht personi (baba im, trupi i tij), e me u varros dhe tė vazhdojė procesi gjyqėsor. Me kėtė ēėshtje ėshtė duke u marrė shteti shqiptar dhe besoj se kanė vendosė me ēu drejtėsinė pėrpara


Derničre édition par Perparimi le Jeu 24 Juil - 0:57, édité 1 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Gazideda dhe ..ma vran baben pse u tha qe ne jemi ne lufte   Jeu 24 Juil - 0:54

Rexhep Qosja nje akademik shqiptar i cili deshironte te me nxiste me thyere bustin e Vukut pran universitetit te Prishtines ne vitin 1996,kur une keti i kerkoja ndihme se ēka te veproja kur dhandurt e mi e shqiptar tejer deshironin te me likvidonin me ish komandantin e policese se Suha Rekes Millan Shipka i cili ne bashkpunim me komandantet e uēkes sidomos Piktorin dhe Kleqken kishin masakrue e plaqkitur popullaten civile shqiptare.
Ja video e Rexhep Qosjes qe donte te me shtinte me thye Bustin e Vukut e vete nuk ja mbante zuza.http://fr.youtube.com/watch?v=ZMNNk7qHAa4
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Gazideda dhe ..ma vran baben pse u tha qe ne jemi ne lufte   Jeu 24 Juil - 1:29

KLASAVE TĖ PĖRMBYSURA
Sa her qe dolet
prane faltoreve
ju me sllogen e juai
ne perbuzet
jeten dhe faren.
Kete ua mora vaesh
qush ne ditet e feminise
por skisha force
as perkrahes
qe juve o katila
tju shkolizi
si barin.
JU dhe tani
na qeverisni
terrorin dot s'na largoni
sepse ne nuk mblodhem mend
qe se bashku te forte
tua nxjerrim dhembet.
Amanet o pasardhes
keta qeveritar
te lyer me gjakun tone shqiptar
dhe baballaret ton na humben
neper lendina e male
mbuluar me beton
dhe mbi varret e etreve
mesoni shkolle
dhe nuk merrni vesh fare!
Me armiq bashkpunuan
se ishin servila te perbetuar
dhe ne fund veten e banin
te paster!
Armiq tani skemi
i kemi servilat e tij
me bajoneta e tela
shpirti na therre
e tmerrshe jeta dhe tani
ma keq se me shkaun
se tani keta hakira
na treguan dhembet e vertete!


Haxhi Kuēi-Krasniqi
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Gazideda dhe ..ma vran baben pse u tha qe ne jemi ne lufte   Jeu 24 Juil - 1:44

Fati

Ti prralla je ka na shkruan ketu!!!

Rusia hyri e para e doli e para,kjo ka qen propaganda amerkane ore lalo,une kam thene se OKB apo amerike jan nje.Nuk eshte puna as tek serbija as tek rusia,por fain e ka shqiptaria me tradheti han e dan qe ka punue kundra vetevetes a je ka kupton apo ti ketu je i paguar me thene keshtu ore komunist i ...Qe sa vite kosoven e qeverisin nderkombetaret dhe ēfare mut pavaresie shpalli THAQ KARI
Ku sa shqiptar bejne vetevrasje,pa struj,pa pune pa drite qe ne bote keshtu ska as ne afrike!!!Per qeveritar spiuna ka pas edhe ne kohen e Rankoviqit pavaresi sepse ishin ne poste qeverish.
Edhe per Radovan Karagjiqin qe thuash a done me shkrue histori ma rrakatela jan serbet se qiftat shqiptar si ti qe beheni qe keni luftue per pavaresi a i keni ndihmue serbit me keso fjale jam me pervoje sepse me keni kall jo ne trup por edhe ne shpirt.Dhe a ke lexue qe ne prezencen e nderkombetareve ky Radovan i nxitur vrau 12 mi musliman taravola,si shqiptaret pa dallim sepse deshiroim qe para botes te behemi demokrate e ne mesin e shqiptareve dreqen " kofra
"
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Gazideda dhe ..ma vran baben pse u tha qe ne jemi ne lufte   

Revenir en haut Aller en bas
 
Gazideda dhe ..ma vran baben pse u tha qe ne jemi ne lufte
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: