AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Goca e ish-Kryeministrit Mehmet Shehu qenka martu me serb

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Goca e ish-Kryeministrit Mehmet Shehu qenka martu me serb   Lun 4 Aoū - 2:59

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com En ligne
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Goca e ish-Kryeministrit Mehmet Shehu qenka martu me serb   Mar 5 Aoū - 7:05

Disa prej dhėndurėve tė shqiptareve janė policė, inspektorė ose punėtorė. Shumica e kėtyre nuseve sapo arrijnė nė kryeqytetin serb ndėrrojnė emrin dhe nuk duan tė deklarohen nga janė. Numri i atyre qė kanė arritur nė Beograd ėshtė ende i vogėl nė krahasim me nuset e Rashkės.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com En ligne
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Goca e ish-Kryeministrit Mehmet Shehu qenka martu me serb   Mar 5 Aoū - 7:06

Disa prej dhėndurėve tė shqiptareve janė policė, inspektorė ose punėtorė. Shumica e kėtyre nuseve sapo arrijnė nė kryeqytetin serb ndėrrojnė emrin dhe nuk duan tė deklarohen nga janė. Numri i atyre qė kanė arritur nė Beograd ėshtė ende i vogėl nė krahasim me nuset e Rashkės.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com En ligne
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Goca e ish-Kryeministrit Mehmet Shehu qenka martu me serb   Mar 5 Aoū - 7:07

Anton Ēeta ka qenė i martuar me njė serbe (i biri Lazari, jeton nė Beograd), po ashtu Mark Krasniqi (e bija Drita, jeton ne Beograd), Hasan Kaleshi (dy djem, Eroli dhe Damiri), Hilmi Thaēi (e bija Valbona), aktori Bekim Fehmiu (dy djem, Uliksi dhe Hedoni, jetojnė nė Amerikė). Edhe i ndjeri Faruk Begolli ka qenė i
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com En ligne
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Goca e ish-Kryeministrit Mehmet Shehu qenka martu me serb   Mar 5 Aoū - 7:10

Essayez avec cette orthographe : Me shume u habita nga fakti que edhe Goca e ish-Kryeministrit Shqipetar Mehmet Shehu qenka e martuar me


Résultats de rechercheNuset shqiptare nė SerbiMe shume u habita nga fakti qe e dhe Goca e ish-Kryeministrit Shqipetar Mehmet Shehu qenka e martuar me SERB. Por duket qe keto goca jane nga fshatrat e ...
blog.shekulli.com.al/2008/01/22/nuset-shqiptare-ne-serbi/ - 514k - En cache - Pages similaires
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com En ligne
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Goca e ish-Kryeministrit Mehmet Shehu qenka martu me serb   Mar 5 Aoū - 7:10

Essayez avec cette orthographe : Me shume u habita nga fakti que edhe Goca e ish-Kryeministrit Shqipetar Mehmet Shehu qenka e martuar me


Résultats de rechercheNuset shqiptare nė SerbiMe shume u habita nga fakti qe e dhe Goca e ish-Kryeministrit Shqipetar Mehmet Shehu qenka e martuar me SERB. Por duket qe keto goca jane nga fshatrat e ...
blog.shekulli.com.al/2008/01/22/nuset-shqiptare-ne-serbi/ - 514k - En cache - Pages similaires
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com En ligne
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Goca e ish-Kryeministrit Mehmet Shehu qenka martu me serb   Mar 5 Aoū - 7:11

Opinioni im lidhur me kete fenomen bastard dhe aspak i mire per Kombin shqipetare ku femrat Shqipetare martohen me Serb vetem sa per te pasur nje jete me te mire dhe per te perfituar nga ana financiare eshte shume i demshem ne aspektin Kombetar.
Me shume u habita nga fakti qe e dhe Goca e ish-Kryeministrit Shqipetar Mehmet Shehu qenka e martuar me SERB.
Por duket qe keto goca jane nga fshatrat e thella te Shqiperise dhe kane nje edukim tejet te ulet shkollor/moral dhe Kombetar.
Vafshin ne djall te gjitha dhe do zoti mos u trashegovshin KURR.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com En ligne
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Goca e ish-Kryeministrit Mehmet Shehu qenka martu me serb   Mar 5 Aoū - 7:13

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com En ligne
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15239
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Goca e ish-Kryeministrit Mehmet Shehu qenka martu me serb   Dim 5 Avr - 8:44

Pesėdhjetė djem nga komuna e Sjenicės dhe e Pazarit tė Ri ne Serbinė Veriore,pėr njė vit kanė sjellė nuse nga rrethinat e Shkodrės.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vajzat e Shqipėrisė kanė arritur edhe nė Beograd. Disa prej dhėndurėve tė shqiptarėve janė policė, inspektorė, ose punėtorė. Kur nuset arrijnė nė kryeqytetin serb, ndėrrojnė emrin dhe nuk duan tė deklarohen nga janė

Pleqet tanė shqiptare nga e kaluara e tyre na kanė treguar se: femra nuk ka Fe as Zot.Feja dhe Zoti i gruas ėshtė Burri!Kjo thėnie e tyre nuk ka qenė kot se koti!Kjo do tė thot qe femra i pėrshtatet apo duhet ti pėrshtatet secilit Burre,gjuhe dhe komb!kėto Robina shkodrane shihet qe kėtė thenje te vjetėr te prinderve tanė e kanė mėsuar mirė dhe mu pėr kėtė shkak ato pranojnė fenė e burrit dhe burrin si Zot tė tyre!Skenderbeu biografija

. Kėto Krushqi shkodrane nuk janė tė reja.Kėto janė porosi e Gjergj Kastriotit qe shqiptarėt me shkije,greke dhe taliane duhet te martohen.Ai vet ishte nip dhe dhenderr i shkijeve,mik i grekeve dhe italianeve...po ēka ka kėtu te ndryshohet nga vashat shkodrane?


Le tė pjellin vashat tona shkije se kjo ėshtė njė kethim borxhi pėr shqiptarėt qe martoheshin me shkina ne te kaluaren.

, familja Matiq, nė fshatin Buxhevė tė veriut tė Serbisė nuk i ishte gėzuar lindjes sė ndonjė trashgimtari. Mirėpo, vitin e kaluar nė kėtė shtėpi kishte hyrė Vera, nusja nga rrethi i Pukės
Me rėndėsi ėshtė tė martohen djemtė, tė lindin fėmijė, dhe tė tė mos mbyllen shtėpitė”, thotė plaka Stanica Rakoqeviq nga Buxheva, kurse mėsuesja Zorica Novēiq thotė se kunati dhe kunata e saj Lulja janė duke pritur foshnjen.
Diplomati Elhami Nimani ka qenė i martuar Sonjėn, tė bijėn e mitropolitit tė Sremit dhe Karlovcit Rajiēin, e cila ka shkuar nė Kosovė nė vitin 1945 me divizionin e 46-te LNĒ nė repartin e Agitropit. Disa politikanė shqiptarė, tė cilėt kanė jetuar nė Beograd, kanė qenė tė martuar me serbe si Ali Shukria me Dushankėn, (dy djem Zeqirin dhe Luanin), Sinan Hasani me Stanen (dy fėmijė Ilirin dhe Dijanėn), Kol Shiroka (Lekėn dhe Jugosllavėn), Alush Gashi me Lejlėn (tre djem Agimin, Skėnderin dhe Fatmirin), diplomati Mesud Besniku me Momirėn (vajzėn Meritėn e cila vdiq nė moshėn 17-vjeēare), Halil Fejzullahu me Danicėn, (vajzėn Kaqushen (Jashari), politikane e njohur, si dhe djemtė Korabin, i ndarė nga jeta dhe Petriti hendbollist nė ekipin e “Crvena Zvezdės” sė Beogradit. etj. Nje numėr shumė i vogėl i martesave ėshtė bėrė midis shqiptareve dhe serbėve. Njė nga rastet e rralla ėshtė ai i Eleonorės, e bija e politikanit Mehmet Hoxha dhe Boshko Jovanoviqit (kanė dy djem). Sė fundi ka pak mė shumė raste ku edhe vajzat shqiptare tė Beogradit po lidhin martesa me djemtė serbė.
Kjo qenka pėr tu pershendetur.Shkodr a edhe ne te kaluaren ka qenė me shumicė e pelqimit qe ti bashkangjitet malit te Zi(Cernagores)por e kanė penguar forcat nacionaliste shqiptare.Vet Pater Gjoni nga Lahuta e Malcise se Gjergj Fishtes tregon qe ai i kėrkonte vėllazėrim Knjaz Nikolles duke i thėnė,"na te kshtjene dhe ju te kshtjene"...Luigj Gurakuqi ishte me mish e me shpirt qe shqiperia ti bashkangjitej Italise,Marka Gjoni dhe Dede Gjon Luli Cernagores dhe Serbise.Prenk Cali(Prenk Pasha) donte Shqipėri te pavarur
!

http://www.zeriyt.com/biseda-shoqerore/nuset-shqiptare-ne-serbi-t41490.0.html

http://www.shekulli.com.al/news/52/ARTICLE/20331/2008-01-20.html
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com En ligne
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Goca e ish-Kryeministrit Mehmet Shehu qenka martu me serb   

Revenir en haut Aller en bas
 
Goca e ish-Kryeministrit Mehmet Shehu qenka martu me serb
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: kulture-
Sauter vers: